Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wiceminister Rolnictwa w Nowogrodzie

Wiceminister Rolnictwa Henryk Kowalczyk na spotkaniu wyborczym  Macieja Estkowskiego w dniu 6.11.2006r.

 93 uczestników37 pytań adresowanych do Gościa w atmosferze OCZEKIWANIA.           Oczekiwania na słowa Ministra, które zaspokoiłyby nadzieje zebranych, na usłyszenie, iż mała gmina uczciwie rządzona również może rozwijać się.W pierwszej części spotkania Minister Henryk Kowalczyk przedstawił możliwości korzystania ze środków unijnych w latach 2007-13. Zaznaczył, że w zakresie Jego obowiązków znajduje się rozdział tych środków. Odpowiadał następnie na pytania. Dużo czasu poświęcił zachęcaniu rolników naszej gminy do zakładania grup producenckich, które są sposobem na ominięcie pośredników i dają możliwość zwiększenia dochodów zrzeszonym rolnikom.           Minister obiecał, iż tak długo jak będzie ministrem pomoże rolnikom i samorządowi nowogrodzkiemu w uzyskiwaniu środków finansowych z UE. Obiecywał, iż mimo, że Nowogród nie leży w Jego okręgu wyborczym, będzie pilotować rozwój naszej gminy tym bardziej, gdy burmistrzem zostanie Jego wieloletni przyjaciel – Pan Maciej Estkowski.Stwierdził, iż 95% samorządów wybudowało już wodociągi, więc cały wysiłek skierowany jest w Podlaskim na budowę dróg.    Podniesiona została w dyskusji sprawa zamkniętego mostu na Pisie. Obiecał, że sprawę tą załatwi ( przeprawę na czas remontu) wraz z posłem L. Kołakowskim po wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego tj. po 12 listopada.          Zapytany, co osiągnął jako wójt gminy Winnica, powiedział (podaję tylko kilka danych):  „.... gmina Winnica liczy 4200 mieszkańców (Nowogród 4400), jako wójt gminy wybudował bardzo nowoczesną szkołę, posiadającą pełne wyposażenie naukowe i sportowe (2 sale komputerowe, pływalnia i pełnowymiarową halę sportową). Na 80 km dróg gminnych – 40 km to drogi asfaltowe. Powstały 3 duże zakłady pracy, największy zatrudnia 350 osób. Uzyskał 4 mln złotych z funduszy europejskich (Nowogród – 0). W Urzędzie Gminy pracuje tylko 11 osób ( w Nowogrodzie – 25). Na koniec spotkania Minister powiedział, iż sukces małych gmin na terenie Polski jest ewidentny. Potrzeba tylko, a może aż tylko uczciwego, pełnego poświęcenia w pracy wójta (burmistrza), dobrych radnych i jeszcze lepszych urzędników. Po tym stwierdzeniu nastrój              OCZEKIWANIA przerodził się na REFLEKSYJNY.Byle do 12 listopada.Mam nadzieję, że wygramy. Pełnomocnik KWW „Twoja Przyszłość” Napoleon Fortini Głosuj na Macieja Estkowskiego oraz  naszych radnych - Lista nr 17  P.S. Wizyta Wiceministra H. Kowalczyka w Nowogrodzie była historyczną. Nigdy bowiem żaden urzędujący minister nie spotkał się z mieszkańcami naszej gminy.     Dobry obyczaj, kultura a również wychowanie nakazywałoby aby na takim spotkaniu przynajmniej obecny był urzędujący Burmistrz. Nasz nie pokazał się.  Zabrakło również radnych, którzy zostali oficjalnie zaproszeni na Sesji Rady Miejskiej. 
Głos Nowogrodzki
śr, 08 listopada 2006 12:38
Data ostatniej edycji: śr, 08 listopada 2006 12:59:55

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę