Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 08 lutego 2023 napisz DONOS@

Burmistrz oszukał ponownie!

                                 

        Zamknięcie mostu na Pisie w środku sezonu turystycznego bez poinformowania na jak długo, bez załatwienia położonej w pobliżu zastępczej przeprawy przez rzekę, wyglądało na głupi żart. Każdy mieszkaniec odciętych wsi wie co to znaczy i ile będzie kosztowało wydłużenie drogi do Nowogrodu o 17 km po kiepskiej drodze, a do Łomży od 5-10 km w jedną stronę.

Wraz ze stałymi mieszkańcami zostało odciętych wielu letników, posiadających głównie w Balikach i Ptakach ponad 200 domów letniskowych, w tym okresie pełnych. Dzięki ich staraniom reakcja środków masowego przekazu była szybka. Opisanie sytuacji i protesty sformułowały gazety regionalne, centralne, radio i TV.

              Odezwał się burmistrz! Musiał, chociaż nie przewidywał, że wszyscy obarczą go winą za ten stan rzeczy. Zaczął „działać”. Zebrał i zabrał Sołtysów do Białegostoku. Wiadomości z tego spotkania, podobno z Marszałkiem, były różne. Do dzisiaj nie wiemy  (mieszkańcy tych wsi) jakie były ustalenia. Podobno burmistrz nakrzyczał na Marszałka i zażądał budowy przejścia zastępczego. Podobno jest to możliwe? Kiedy? Nie wiadomo! Burmistrz zamilkł!

              Sytuację precyzuje informacja podana przez „Kontakty” w dniu 6.08.06r Nr.32 str. 16. Otóż cytuję to, co ukrywał przed mieszkańcami burmistrz: „ Nie wiadomo (kiedy rozpocznie się remont), bo potrzeba ok. 7 mln zł. – mówi Andrzej Wolfart, Dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku”.

             Podlaski ZDW przygotował unijny wniosek o wsparcie remontu, ale „doświadczenie z unijnymi procedurami wskazuje na to, że jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, remont najwcześniej rozpocznie się w 2008 roku”. Wykonaniem objazdu zamkniętego mostu dyr. Wolfart obciąża burmistrza. „To obowiązek burmistrza Nowogrodu. Ze Szczepanem Zalewskim rozmawialiśmy o tym już ponad rok temu więc tym bardziej jestem zaskoczony reakcją ludzi”. Mieszkańcy początkowo obwiniali Marszałka.

Czyli burmistrz Szczepan Zalewski po raz kolejny okłamał ludzi.

             Szkoda słów na podkreślanie nieudolności, nieuczciwości i lekceważenia ludzi przez tego człowieka. Z uporem maniaka będę powtarzał, to co na łamach „Głosu Nowogrodzkiego” czyniłem wielokrotnie, wójt (burmistrz), prezydent, który nie wykorzystał środków unijnych powinien być wywieziony na taczkach. Nie ma takiego samorządu, któryby w ciągu ostatnich lat nie otrzymał środków unijnych lub innych. Z wyjątkiem Nowogrodu. Jest to powód do dumy!

 W tym samym czasie, gdy trwała „akcja mostowa”, na której chciał skorzystać burmistrz, otrzymałem projekt programu wyborczego Pana Macieja Estkowskiego. Co mnie uderza w tym programie w kontekście mostu na  rz. Pisie? Rozdział I tez  „Władza uczciwa, przejrzysta. Pełna informacja”. Czytamy: „Realizacji uczciwych rządów burmistrza sprzyjać będzie zasada jawności i pełnej informacji o wszystkich decyzjach związanych z wykonaniem przeze mnie obowiązków służbowych…” W rozdz. III czytamy: „Nie będzie żadnej miejscowości, której rozwój odbywać się będzie kosztem innych…”

              No cóż, brzmi to obiecująco, o wiele lepiej, niż 4 lata „ ciężkiej, niezmordowanej” pracy w wykonaniu burmistrza Sz. Zalewskiego.

              Wieś Baliki w ramach inwestycji otrzymała w tym czasie od burmistrza aż 4 wywrotki żwiru!  To się nazywa dbałość o wsie, które mają mało wyborców.  

                                                                                                  Napoleon Fortini

Głos Nowogrodzki
cz, 17 sierpnia 2006 13:00
Data ostatniej edycji: cz, 17 sierpnia 2006 13:04:01

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę