Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

WYCIECZKA SENIORÓW DO TEATRU

18 maja 2014r. Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu zorganizowało wycieczkę do Warszawy. Program obejmował zwiedzanie Stolicy oraz obejrzenie sztuki w Teatrze. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od letniej rezydencji ostatniego króla Polski Stanisława Augusta - Muzeum Łazienki Królewskie, po którym oprowadzała nas Pani Przewodni k. Wszystkie obiekty rozmieszczone są w unikatowej scenerii zabytkowych ogrodów. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy Pałac na Wyspie z jego ciekawym wnętrzem i kolekcją obrazów, zobaczyliśmy też salę jadaną, w której odbywały się słynne królewskie obiady czwartkowe. Następnie weszliśmy do Starej Pomarańczarni, gdzie wśród drzewek z dojrzewającymi pomarańczami była kolekcja rzeźby polskiej, a za chwilę zobaczyliśmy wspaniale zachowany teatr stanisławowski. Swoim wdziękiem zachwycił też Biały Domek. Ozdobą parku był spacerujący nad jeziorem paw, który zaprezentował się spacerowiczom w całej okazałości (na zdjęciu obok).Po kilkuminutowej przejażdżce dotarliśmy do Centrum Opatrzności Bożej, w skład którego wchodzi Świątynia Opatrzności Bożej, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Panteon Wielkich Polaków. W Panteonie zobaczyliśmy grobowce 11 wybitnych osób. Wokół Panteonu znajduje się Aleja Darczyńców.

Kolejnym etapem był spacer po Parku Wilanowskim, gdzie w specyficznym mikroklimacie i romantycznej atmosferze podziwialiśmy piękne kwiaty i inne rośliny rabatowe.Po zjedzeniu obiadu i odpoczynku przy kawie odwiedziliśmy jeszcze Grób Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i kościół pod wezwaniem świętego Stanisława Kostki, a także zobaczyliśmy przy tym kościele ścianę pamięci narodowej – Ścianę Poległych, na której są wmurowane płyty przechowujące pamięć o ofiarach wojny. Wieczorem wszyscy uczestnicy udali się do Teatru KOMEDIA, by tam obejrzeć komedię „Konserwator”. Sztuka wszystkim bardzo się spodobała i wprawiła oglądających w doskonały nastrój.

Edward Chętnik

 

Głos Nowogrodzki
wt, 27 maja 2014 09:41
Data ostatniej edycji: wt, 27 maja 2014 15:21:46

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę