Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Nelli Rokita w ŁIP-H

Ostatnio można zaobserwować coraz większe zainteresowanie różnych instytucji otoczenia biznesu naszym “łomżyńskim podwórkiem” i działaniami Łomżyńskiej Izby Przemysłowo- Handlowej. To oznacza, że powoli przenika do nas to, co na zachodzie Europy jest standardem. Chodzi tu o wspólny dialog i współpracę różnych instytucji z przedsiębiorcami. Przykładem takich właśnie działań było środowe spotkanie Rady Łomżyńskiej Izby Przemysłowo- Handlowej z przedstawicielami Instytutu Polskiej Przedsiębiorczości oraz Europejskiej Unii Kobiet w osobach Pani Przewodniczącej Nelli Rokita i przedstawiciela z Łomży, Pani Alicji Agaty Gołaszewskiej.

Łomżyńską Izbę Przemysłowo- Handlową reprezentowali: Prezes Maciej Zajkowski, V-ce Prezes dr Stanisław Kaczyński, V-ce Prezes Józef Kosiorek, Pani Danuta Rafałowska, Pan Leszek Gołaszewski oraz Pan Bernard Szymański.
Na spotkaniu, mimo obecności Pani Nelli Rokita, żony znanego polityka, nie poruszano żadnych tematów politycznych. Rozmowy skupiły się na sprawach gospodarczych i problemach polskiej, a także lokalnej przedsiębiorczości. Jak powiedziała Pani Nelli Rokita: “Zadaniem Instytutu Polskiej Przedsiębiorczości jest zbieranie przykładów problemów z jakimi zetknęli się przedsiębiorcy oraz sposobów jakie całkowicie bądź częściowo te problemy rozwiązały. Chcemy przekazywać te informacje samorządom gospodarczym w naszym kraju oraz poprzez to innym przedsiębiorcom.” W wyniku rozmów potwierdziło się, że z punktu widzenia przedsiębiorcy oraz osoby interesującej się życiem Łomży problemów jest wiele. Jednym z poruszonych tematów był temat wartości pracownika. Padały zgodne komentarze, że pracowników trzeba doceniać. Pani Rokita stwierdziła: “Pracownik jest kapitałem w dzisiejszych czasach. Poprzez jego docenianie przedsiębiorca zyskuje przede wszystkim dobrego pracownika ale też i większe dochody.” Przy okazji rozmów o zatrudnieniu poruszony został problem braku w systemie kształcenia akademickiego elementów praktycznych związanych z biznesem i przedsiębiorczością.
V-ce Prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo- Handlowej dr Stanisław Kaczyński :
” W chwili obecnej jest duży napływ na rynek pracy osób po studiach, które żądają zbyt dużych tantiemów jak na swoje umiejętności i wiedzę. Osoby te nie posiadają tak potrzebnej na codzień w biznesie praktyki”. Prezes Maciej Zajkowski podkreślił: “Obecnie około 99% absolwentów chce się gdzieś zatrudnić u kogoś, a tylko 1% chce otworzyć własny biznes- takich osób powinno być 20-30%. Niestety w Polsce kształcenie akademickie nie jest powiązane z biznesem, to tylko wiedza książkowa i regułki. Warto pamiętać, że nowe miejsca pracy tworzą kolejne miejsca pracy- to cały łańcuszek. Jeśli ludzie mają pracę i więcej pieniędzy to napędza to koniunkturę”. V-ce Prezes ŁIP-H Pan Józef Kosiorek mówił z kolei o trudnościach we współpracy przedsiębiorców z Urzędem Miejskim natomiast Pani Alicja Agata Gołaszewska poruszyła kolejny problem naszego miasta: “Miasto nie zachęca do inwestowania, młodzi ludzie uciekają z Łomży”.
Mimo tak wielu problemów poruszonych na spotkaniu, bardzo optymistycznym akcentem na koniec był komentarz Pani Nelli Rokita na temat powstania Forum Gospodarczego Łomży, którego sygnatariuszem jest Łomżyńska Izba Przemysłowo- Handlowa oraz na temat działań samej Izby. Pani Rokita była pod wrażeniem działań nowego Zarządu ŁIP-H, m.in. z którego inicjatywy powstało też Forum, co jak mówiła jest rzadkością na skalę Polski.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę