Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Porozmawiajmy o gospodarce

Wczoraj w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży odbyło się zapowiadane wcześniej spotkanie przedsiębiorców i przedstawicieli Forum Gospodarczego Łomży z reprezentantami Władz Miasta. Pana Prezydenta reprezentował Naczelnik Kancelarii Pan Andrzej Czechowski a Radę Miasta siedmiu Radnych z Przewodniczącym Panem Janem Jarotą. Na brak uczestników konferencji nie można było narzekać.

Obecni Radni w większości pogratulowali sygnatariuszom Forum Gospodarczego Łomży zawiązania Porozumienia, i ocenili przyszłą współpracę przedsiębiorców z Samorządem jako bardzo korzystną dla Łomży. Na spotkaniu wyświetlona została prezentacja multimedialna, owoc dwóch miesięcy zbierania informacji przez Łomżyńską Izbę Przemysłowo- Handlową, porównująca nasze miasto do wybranych miast północno- wschodniej Polski. Poza zestawieniami w kategoriach wysokości stawek podatkowych od budynków i gruntów pod działalność gospodarczą, zaprezentowaliśmy również przykłady systemowych rozwiązań stosowanych w innych miastach oraz wdrożone i działające już formy promocji miast. Poruszony został również problem niskiego limitu oraz braku wolnych koncesji na sprzedaż alkoholu w naszym mieście, gdzie wyraźnie popyt przewyższa podaż co skutecznie hamuje zakładanie nowych i rozwój już istniejących działalności gospodarczych naszych lokalnych przedsiębiorców. Na koniec postawione zostało pytanie “Czy nasze miasto jest konkurencyjne?” oraz przedstawione zostały propozycje ze strony Forum Gospodarczego Łomży dotyczące przyszłej współpracy z Urzędem Miasta:

- Ożywienie działalności Rady Gospodarczej przy Prezydencie
- Przydzielenie którejś z istniejących Komisji przy Radzie Miejskiej spraw dotyczących przedsiębiorczości
- Ustalenie metod przekazywania informacji na etapie projektów uchwał
- Okresowe spotkania z Forum Gospodarczym Łomży (np. raz na kwartał)
- Stworzenie wydzielonej komórki ds. obsługi przedsiębiorców

W wyniku rozgorzałych rozmów spotkanie z przewidywanego czasu trwania wynoszącego godzinę przeciągnęło się na dwie i pół godziny, co świadczy o potrzebie przeprowadzania wspólnych rozmów o gospodarce. Wiele rzeczy nie zostało dopowiedzianych, wiele tematów nie zostało też dotkniętych ale na pewno stanie się to już w październiku, na następnym spotkaniu w Ratuszu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę