Groźne bakterie IChM zlikwidowane w Przedszkolu nr 2
Ratusz podał, że przeznaczył 5 i pół tysiąca złotych dla Przedszkola Publicznego nr 2 w Łomży na ozonowanie placówki, ze względu na panującą tam bakterię, i zachorowania na mukowiscydozę u dzieci. Asystent Julia Olszewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej prostuje błędną informację, że nie potwierdzono tam przypadków mukowiscydozy, która jest chorobą genetyczną, tylko pojawienie się bakterii meningokoków. To groźna bakteria, mogąca doprowadzić do śmierci.
Łomżyńscy uczniowie wśród najlepszych talentów makroregionu
Michał Klim z Sokółki zdobył Grand Prix VI Makroregionalnych Spotkań Uczniów i Nauczycieli Instrumentów Dętych. Grający od czterech lat uczeń Dariusza Jacka Drewnowskiego otrzymał też dodatkową nagrodę specjalną. Bardzo dobrze w tym prestiżowym konkursie zaprezentowali się uczniowie organizującej go Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży, zdobywając osiem nagród i wyróżnień w silnej konkurencji uczniów z 15 szkół makroregionu.
Uczennica Wety w finale Olimpiady
Julita Serafin awansowała do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczennica łomżyńskiej WETY wykazała się wiedzą z zakresu produkcji zwierzęcej.
Sukces uczniów łomżyńskiego Mechaniaka
Drużyna ZSMiO nr 5 w Łomży w składzie: Adam Mierzejewski, Kacper Łętowski oraz Wiktor Kijek zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Technicznych Primus Inter Pares w dziedzinie informatyki i programowania. Sukces jest tym większy, że uczniowie II klasy programistycznej rywalizowali z kolegami z wyższych klas.
Prawo.pl: zakaz zadawania prac domowych nie budzi entuzjazmu
Zakaz zadawania prac domowych nie wzbudził entuzjazmu ani wśród nauczycieli, ani wśród uczniów. Jak podaje portal Prawo.pl, nauczyciele zwracają uwagę na bałagan przy wprowadzaniu zmian, np. wątpliwości czy rozporządzenie obowiązuje w szkołach niepublicznych. Uczniowie zaś liczyli, że zadania domowe pomogą im poprawić średnią.
Dzień Otwarty Centrum Symulacji Medycznej
Wydział Nauk o Zdrowiu Akademii Łomżyńskiej zaprasza na Dzień Otwarty Centrum Symulacji Medycznej. To znakomita okazja, aby zobaczyć, jak wygląda oblicze kształcenia medycznego XXI wieku - z wykorzystaniem inteligentnych fantomów i specjalistycznych trenażerów, dzięki którym można prowadzić trening diagnostycznych badań, zabiegów, ale ćwiczyć także postępowanie w sytuacjach nagłych.
Przedszkole Niepubliczne „MOTYLEK” – powierz swoje dziecko w dobre ręce
Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2024/2025 trwa w najlepsze. Jeśli z jakiegoś powodu wciąż masz trudność z wyborem miejsca, gdzie Twoja pociecha rozpocznie swoją życiową przygodę w grupie rówieśniczej, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Przedszkola Niepublicznego „MOTYLEK” w Łomży.
Bądź z nami na niebiesko – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Za chwilę w naszych kalendarzach zagości kwiecień. Poza tym, że jest to wiosenny miesiąc, kojarzący się z Prima Aprilis i Wielkanocą, warto zapamiętać, że jest to także miesiąc szczególnie poświęcony propagowaniu wiedzy na temat autyzmu. Wszystko za sprawą przypadającego 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
Druga Noc Matematyczna w pierwszym LO
W ramach przygotowań do egzaminu maturalnego w I LO imienia Tadeusza Kościuszki matematyki uczą się w dzień i w nocy. Po raz drugi w historii chętni uczniowie czwartych klas mogli przyjść do swojej szkoły, by o niecodziennej porze i luźniejszej atmosferze poszerzać swoją matematyczna wiedzę.
Dzień Otwarty Akademii Łomżyńskiej 27 marca
Drodzy Maturzyści! Zapraszamy na Dzień Otwarty do Akademii Łomżyńskiej. 27. marca otwieramy uczelniane laboratoria, przestrzeń innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych, pokazujemy nasze atuty i ścieżki rozwoju, którymi możecie z nami podążać!
Wiosenna giełda pomysłów na szczęśliwe życie
W promieniach słońca ulica Senatorska, jedna z najstarszych w 606-letniej Łomży, pozwala ujrzeć rozlewiska na łąkach nad Narwią. Trzy koleżanki, maturzystki w II LO, właśnie wyszły z budynku III LO, gdzie przed wojną i za okupacji mieścił się szpital żydowski. Natalia, Monika i Patrycja idą dziarsko i wesoło sobie rozmawiają. Odwiedziły stoiska uczelni, które promowały kierunki studiów podczas 23. Giełdy Pomysłów na Życie. Czy sympatyczne dziewczęta zechcą studiować w Łomży i czy powrócą do miasta nad Narwią, aby założyć rodzinę i ułożyć życie zawodowe i towarzyskie...?
„Edukacja ekonomiczna młodzieży. Na co idą moje pieniądze”
Debata ekonomiczna „Edukacja ekonomiczna młodzieży. Na co idą moje pieniądze” odbyła się w miniony piątek w sali konferencyjnej Hotelu Gromada. Uczestniczyli w niej jako prelegenci nie tylko doświadczeni samorządowcy i ekonomiści, ale również studenci, czemu z uwagą przysłuchiwała się młodzież z łomżyńskich szkół średnich. Organizatorem debaty było Stowarzyszenie Sapere Aude, a odbyła się ona w ramach ogólnopolskich obchodów Roku Edukacji Ekonomicznej 2024.
Rektor Surowik wybrany na kolejną kadencję w Akademii Łomżyńskiej
Kolegium Elektorów jednogłośnie wybrało doktora habilitowanego Dariusza Surowika, na kolejną czteroletnią kadencję Rektora Akademii Łomżyńskiej.
Baw się, ucz i rozwijaj swoje talenty z nami, Małymi Artystami
Niepubliczne Przedszkole Integracyjne ,,Mały Artysta” prowadzone przez Stowarzyszenie Edukator w Łomży serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat. Prowadzimy też Żłobek Mały Artysta, w którym znajdą miejsce dzieciaczki od 1 roku do 2,5 lat. Dysponujemy doświadczoną , pełną zapału do pracy kadrą pedagogiczną. Stosującą nowatorskie metody pracy z dziećmi, indywidualne podejście do każdego wychowanka. Nasze przedszkole położone jest w centrum miasta, mieści się w piętrowym murowanym budynku, spełniającym wszelkie normy bezpieczeństwa. Do dyspozycji dzieci jest duży , pięknie zagospodarowany zielony ogród i plac zabaw, wyposażony w atrakcyjne i bezpieczne urządzenia.
V edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko-Fotograficznego „Podlaskie w moim sercu”
To już piąty rok, kiedy internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie wypełnił się miłośnikami ziemi podlaskiej: jej fascynującej, barwnej kultury, niepowtarzalnego uroku, malowniczej przyrody urzekającej swym pięknem: łąk kipiących barwnym kwieciem, lasów pełnych ptactwa, zwierząt, grzybów, jagód i szemrzących strumyków, pól cieszących oczy łanami falujących zbóż poprzetykanych makami i chabrami.
Technologia żywności z pozytywną oceną PKA
Kierunek Technologia żywności i żywienie człowieka Akademii Łomżyńskiej otrzymał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Potwierdza to prawidłowe kształcenie studentów na wybranym kierunku.
Nauczyciele w Łomży docenieni przez premiera Tuska
Minister edukacji Barbara Nowacka podpisała rozporządzenie o wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Dotrzymanie obietnicy przez premiera Donalda Tuska i podpis ministry sprawiły, że podwyżki dla nauczycieli w Łomży stały się faktem. - Podwyżki płac dotyczą wszystkich nauczycieli, zatrudnionych na podstawie Karty Nauczyciela – informuje Łukasz Czech, główny specjalista w Ratuszu. Podwyżki wypłacane są nauczycielom od 1. marca 2024 r.
Przedszkole Niepubliczne „NUTKA” – idealne miejsce dla Twojego dziecka
Rozpoczyna się czas decyzji i wyborów, przed którymi stają aktualnie rodzice dzieci w wieku przedszkolnym. W placówkach, zarówno publicznych, jak i niepublicznych, rusza rekrutacja na rok szkolny 2024/2025. Warto rozejrzeć się w ofercie dostępnych placówek i wybrać miejsce dostosowane do możliwości, potrzeb oraz preferencji dziecka, aby rozwój pociechy na tak kluczowym etapie, jakim jest wczesne dzieciństwo, był jak najbardziej komfortowy, bezpieczny i atrakcyjny.
Agnieszka Krokos-Janczyło Podlaskim Kuratorem Oświaty
Z dniem 29 lutego ministra edukacji narodowej Barbara Nowacka powołała na stanowisko podlaskiego kuratora oświaty Agnieszkę Krokos-Janczyło, która do tej pory pełniła funkcję wicekuratora. Akt powołania wręczył wojewoda Jacek Brzozowski, życząc owocnej pracy w służbie edukacji.
Przedszkole „Edukatora” w krytycznej sytuacji
Rodzice dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Słoneczko” w Łomży uczestniczyli w środę w spotkaniu z władzami Stowarzyszenia „Edukator”, które od 20 lat prowadzi znaną placówkę przy ul. Spółdzielczej. Natomiast w czwartek spotkali się z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim, aby szukać pomocy przed likwidacją „Słoneczka”. Prezes „Edukatora” Barbara Kuczałek wyjaśnia, że nie chce zlikwidować placówki, tylko musi to zrobić, bo jest za mało dzieci – 52 w przedszkolu i 30 w żłobku (na ponad 150 miejsc), a Stowarzyszenie nie ma pieniędzy na rosnące koszty utrzymania budynku, rachunki za media i płace (wyższa minimalna pensja, podwyżka Tuska dla nauczycieli).