Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyńskie wzloty i spadki w rankingu "Perspektyw"

Foto: Łomżyńskie wzloty i spadki w rankingu "Per...
mm pt, 29 stycznia 2021 16:34

Rankingi mają to do siebie, że odzwierciedlają rzeczywistą sytuację na tyle, na ile zechcą ukazać ją autorzy metodologii tworzenia listy z najlepszych czy najgorszych pod jakimś względem. Tak samo jest z rankingiem "Perspektyw": o miejscu szkoły zadecydują trzy rodzaje wyników uczniów, ale w proporcjach: 25% za sukcesy w olimpiadach, 30% za wyniki matury z obowiązkowego polskiego, matematyki i języka obcego oraz 45% za wyniki na maturze z przedmiotów dodatkowych (25 + 30 + 45 = 100). Liceum i technikum zyskuje sumę punktów, co pozwala umieścić je na liście od wyżej do niżej. I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży znalazło się w rankingu 2021 roku dopiero na 140. miejscu w Polsce, mimo że rok temu miało miejsce 87., a w Podlaskiem awansowało z 4. na 3.

Stan zdrowia psychicznego polskich uczniów z perspektywy nauczycieli. Raport „Rozmawiaj z klasą”

Foto: Stan zdrowia psychicznego polskich uczniów z pe...
mm cz, 28 stycznia 2021 07:11

Problemy ze zdrowiem psychicznym wśród polskich uczniów są powszechne, ale w czasie pandemii ich skala znacząco wzrosła. Lockdown negatywnie wpływa na kondycję psychiczną dzieci i młodzieży, jednak problem tkwi w tym, że sytuacja była dramatyczna jeszcze zanim wybuchła epidemia COVID-19. Co sprawia, że statystyczny polski uczeń przeżywa kryzys psychiczny? Jaką rolę ma w tym szkoła? Czy szkoła jest miejscem, gdzie uczeń może znaleźć fachową pomoc? Na te i inne pytania starają się odpowiedzieć autorzy raportu „Rozmawiaj z klasą”, opublikowanego przez Fundację Szkoła z Klasą. Wnioski z niego płynące są alarmistyczne.

Konkurs fotograficzny i recytatorski

mm nie, 24 stycznia 2021 09:43

Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie zaprasza nauczycieli, wychowawców, młodzież szkół średnich mieszkającą w Internatach i Bursach oraz uczniów klas ósmych do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim i fotograficznym „Podlasie w moim sercu”.

Ewa Witkowska - Stankiewicz (+ 46) lubiła III LO i Radio

Foto: Ewa Witkowska - Stankiewicz (+ 46) lubiła III L...
mm śr, 20 stycznia 2021 06:55

- Ewa Witkowska była moją koleżanką z ławki szkolnej w I Liceum Ogólnokształcącym w Łomży, razem jeździliśmy na obozy sportowe, później spotykaliśmy się z przyjaciółmi nad morzem, gdy studiowałem w AWF w Gdańsku, a Ewa była w AWF w Warszawie, i staliśmy się kolegami nauczycielami III LO - wspomina Zmarłą Ewę Witkowską - Stankiewicz (1974-2021) rówieśnik Tomasz Waldziński. - Ewa była pilna i w nauce, i sporcie. Wyróżniała się w lekkiej atletyce, a w rzucie oszczepem była jedną z najlepszych w województwie podlaskim.

Najmłodsi uczniowie podstawówek znowu w ławkach

Foto: Najmłodsi uczniowie podstawówek znowu w ławkach
mm pon, 18 stycznia 2021 17:45

Pomimo 20-stopniowego mrozu i śniegu, setki uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich ze szkół podstawowych nr 1 oraz nr 10 w Łomży po 2 miesiącach nieobecności w ławkach wróciło do nauki w tradycyjnej formie. Frekwencja w "Jedynce" i "Dziesiątce" była prawie 100-procentowa, natomiast zerowa w Szkole Podstawowej nr 5 - zajęcia kolejny tydzień muszą odbywać się online.

Po feriach najmłodsi uczniowie wracają do szkół

Foto: Po feriach najmłodsi uczniowie wracają do szkół
mm pon, 11 stycznia 2021 19:31

Po feriach zimowych uczniowie klas I - III wracają do szkół. Adam Niedzielski, minister zdrowa zapowiedział dziś powrót części dzieci do szkół i utrzymanie innych dotychczasowych obostrzeń.

ZSCKR w Marianowie ma nowy sprzęt

Foto: ZSCKR w Marianowie ma nowy sprzęt
mm pon, 11 stycznia 2021 15:32

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie kupiło koparko-ładowarkę firmy JCB 3CX, aby w ramach realizowanego projektu, ćwiczyć umiejętności i zdobyć uprawnienia młodzieży do obsługi sprzętu.

MEiN: Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych (komunikat)

Foto: MEiN: Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III sz...
mm nie, 10 stycznia 2021 21:04

Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje - Organizacja zajęć w szkole.

Ubrali się w książki

Foto: Ubrali się w książki
mm wt, 05 stycznia 2021 19:40

W ramach zajęć teatralnych uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie „ubrali się w książki". - To była dobra zabawa obrazem, która może zainspirować do książek – podkreśla pomysłodawczyni - Jolanta Tarnacka, opiekunka szkolnego kółka teatralnego.

Dzieci same mogą wyjść z domów, a nauczyciele czekają na testy

Foto: Dzieci same mogą wyjść z domów, a nauczyciele c...
mm wt, 05 stycznia 2021 08:48

Dzieci mogą wychodzić na zewnątrz bez opieki dorosłych. W dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia w sprawie ograniczeń. Zapowiedziano także testowanie nauczycieli klas 1-3 pod koniec ferii.

Konkurs plastyczny „Jak Fundusze Europejskie zmieniły moją okolicę?”

Foto: Konkurs plastyczny „Jak Fundusze Europejskie zm...
mm śr, 16 grudnia 2020 20:09

Szymon Sawicki uczeń klasy 4 c Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży zdobył II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Jak Fundusze Europejskie zmieniły moją okolicę?”.

Szlachetna Paczka w SP7, bo człowiek równa się serce

Foto: Szlachetna Paczka w SP7, bo człowiek równa się ...
mm śr, 16 grudnia 2020 13:45

Choć to grudzień i rzec by się chciało piękna, biała polska zima, to jednak już od lat nic z tych rzeczy. Ostatni raz było tak chyba za Kmicica… Plucha, deszcz, błocko i jakieś pośniegowe obrzydlistwo na drogach - to już od dawna częstsze elementy zimowej pory. Autostrady przed Świętami pracują jednak pełną parą. Tak, tak, nie ma się co dziwić… Mowa bowiem o autostradach łączących ludzkie serca. Tu drogowców nigdy nie zaskoczy zbyt wczesna grudniowa zima, bramki są zawsze otwarte, a wjazd zupełnie bezpłatny. Żadnych winiet, podatków i korków

Bony na szkolenia szansą na zdobycie nowych kwalifikacji za ułamek ceny

Foto: Bony na szkolenia szansą na zdobycie nowych kwa...
JJS pt, 11 grudnia 2020 14:30

Łomżyńskie Forum Samorządowe przyjęło nowy regulamin rekrutacji dotyczący bonów szkoleniowych, co oznacza że wkrótce rozpocznie się nabór wniosków na kursy z dofinansowaniem. Bon edukacyjny można przeznaczyć na pokrycie kosztów jednego lub kilku szkoleń aż w 85%. Decydując się na kurs w cenie np. 10 000 zł. koszt dla uczestnika wyniesie zaledwie 1500 zł.

Projekt „Łomża Wielu Języków”

Foto: Projekt „Łomża Wielu Języków”
JJS wt, 08 grudnia 2020 14:05

Prawie 500 osób obejrzało wystawę “Łomża Wielu Języków”, która była prezentowana w siedzibie Szkoły Językowej Linguo na przełomie września i października.

Bon edukacyjny – unikalna szansa na podwyższenie kwalifikacji

Foto: Bon edukacyjny – unikalna szansa na podwyższeni...
JJS pt, 27 listopada 2020 12:53

Program dofinansowania usług edukacyjnych rusza ponownie. Jest to ogromna szansa na podwyższenie kwalifikacji. Jednak organizatorów kursów i szkoleń trzeba wybierać z głową.

Możemy mieć przebój. Zachęcamy do głosowania!

Foto: Możemy mieć przebój. Zachęcamy do głosowania!
mm wt, 24 listopada 2020 17:39

„Misja Student”, czyli rockowa piosenka Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży bierze udział w internetowym głosowaniu, dzięki któremu ma szansę trafić na Listę Przebojów Kultowej Akadery. W poniedziałkowe popołudnie piosenka „Misja Student” została po raz pierwszy odtworzona w Radiu Akadera. Stacja istnieje od 50 lat, jest koncesjonowana i należy do grupy Polskich Rozgłośni Akademickich. Tuż po godzinie siedemnastej utwór został także opublikowany na stronie internetowej radia, gdzie można na niego oddawać głosy. Siła naszych „lajków” może sprawić, że trafi on na Listę Przebojów Kultowej Akadery, czyli znajdzie się w zestawieniu najbardziej energetycznych utworów rockowych.

Gigant historii z Łomży

Foto: Gigant historii z Łomży
mm pon, 23 listopada 2020 10:41

Adam Chojnowski, uczący historii oraz wiedzy o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, zajął drugie miejsce w teleturnieju „Giganci historii” TVP Historia. Jak sam mówi, bardziej interesował go inny temat, ale w tym dotyczącym generała Władysława Andersa i 2 Korpusu Polskiego poradził sobie równie dobrze, mimo silnych rywali. To kolejny sukces Adama Chojnowskiego w telewizyjnych turniejach, po dwukrotnym zwycięstwie w „1 z 10” i jak zapowiada, zamierza brać udział w kolejnych.

Marszałek nagrodził najzdolniejszych podlaskich uczniów, w tym dwóch z Łomży

Foto: Marszałek nagrodził najzdolniejszych podlaskich...
mm wt, 17 listopada 2020 19:55

Osiągają imponującą średnią ocen, zdobywają nagrody w olimpiadach i konkursach wiedzy – we wtorek (17.11) poznaliśmy tegorocznych laureatów stypendiów Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce. Każdy z 22 nagrodzonych otrzyma po 4 tys. zł. Podczas przeprowadzonej w trybie online gali stypendialnej, gratulacje najlepszym podlaskim uczniom przekazał marszałek Artur Kosicki.

Przeczytaj to proszę. Po prostu: czytaj codziennie!

Foto: Przeczytaj to proszę. Po prostu: czytaj codzien...
mm wt, 17 listopada 2020 16:50

Warto czytać. Dlaczego warto to robić? Bo czytanie to cenna, wartościowa czynność, która wzbogaca nasze życie.

Pomóżmy łomżyńskim uczniom wygrać książki

Foto: Pomóżmy łomżyńskim uczniom wygrać książki
mm śr, 11 listopada 2020 13:04

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Generała Władysława Andersa uczestniczy w zorganizowanym przez Empik ogólnopolskim konkursie „1000 powodów by czytać...”. Została do niego zgłoszona praca Jana Bieniasa i można już na nią głosować. Jeśli SP 4 znajdzie się wśród dziesięciu szkół, które otrzymają największą liczbę głosów, dostanie od Empiku aż 1000 książek do szkolnej biblioteki. – Jesteśmy jedyną szkołą z Łomży zgłoszoną do tego konkursu, dlatego zapraszamy wszystkich łomżan do wsparcia naszej szkoły w głosowaniu! – podkreśla bibliotekarka Dorota Kaja, dodając, że szczególnie potrzebne są książki dla najmłodszych czytelników.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę