środa, 19 czerwca 2019 napisz DONOS@

Patriotyczna i rozśpiewana „Siódemka”

Foto: Patriotyczna  i rozśpiewana „Siódemka”
cz cz, 30 maja 2019 16:23

Dwukrotnym wykonaniem ponadczasowej piosenki „Kocham wolność” zakończył się doroczny „Wieczór patriotyczny”, który w tym roku odbył się w południe, w Szkole Podstawowej nr 7. – Uroczystość patriotyczna na stałe zapisała się już w tradycji naszej szkoły – podkreślała dyrektor Iwona Erynk-Cichowicz. – Spotykamy się ósmy rok, żeby świętować i wspólnie, choć na chwilę, skłonić swe myśli ku refleksji nad bogatą historią naszego narodu, aby razem wykonać pieśni patriotyczne, które niegdyś śpiewali nasi przodkowie.

Dotacja na rozwój ASP w Łomży

Foto: Dotacja na rozwój ASP w Łomży
cz cz, 30 maja 2019 16:09

- Traktujemy to jako zaliczkę na stworzenie fundamentu – mówił prof. nadzw. Roman Engler, rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży podpisując umowę z wicemarszałkiem województwa podlaskiego Markiem Olbrysiem na dotację projektu „Kompleksowy program rozwoju ASP w Łomży”. Wartość projektu to niespełna 1,3 mln zł, a dofinansowanie unijne z środków RPO Województwa Podlaskiego wynosi ponad 1,2 mln zł.

PWSIiP będzie szkolić trenerów boksu

Foto: PWSIiP będzie szkolić trenerów boksu
cz cz, 30 maja 2019 13:02

Rada Wydziału Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży jednomyślnie przegłosowała, a Polski Związek Bokserski pozytywnie zaopiniował, uruchomienie na kierunku wychowanie fizyczne specjalizacji trener boksu II klasy. Uzyskana przez PWSIiP zgoda, to pierwsza decyzja, jaką podpisał odpowiedzialny za wyszkolenie polskich bokserów nowy wiceprezes PZB Zbigniew Maleszewski. „Państwówka” jest jednocześnie jedyną uczelnią w Polsce, która uzyskała tego typu uprawnienie. – Jestem Łomżyniakiem i chcę, aby nasze miasto stało się zapleczem krajowego boksu – mówi Zbigniew Maleszewski.

„Musimy utrzymać jedność”. W ZNP Chludzińska za Kołos.

Foto: „Musimy utrzymać jedność”. W ZNP Chludzińska za...
cz wt, 28 maja 2019 15:04

Dr Ewa Chludzińska, dotychczasowa wiceprezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży została nowym prezesem oddziału. Dotychczasowa prezes Aleutyna Kołos, która szefową związku była przez cztery kolejne kadencje, nie kandydowała na następną. Integrowanie nauczycieli, pracowników oświaty, powiększenie zasobów ludzkich - to główne cele nowej łomżyńskiej prezes ZNP. - Musimy utrzymać jedność. Nastroje wśród nauczycieli i pracowników oświaty są bardzo pesymistyczne. Nauczyciele czują się upokorzeni sytuacja, jaka się zdarzyła niedawno – mówił Ewa Chludzińska podkreślając, że prawie miesiąc strajkowania nie przyniósł żadnych efektów.

Dziękujemy, że MAMY TAKIE MAMY

Foto: Dziękujemy, że MAMY TAKIE MAMY
cz pon, 27 maja 2019 15:24

– Każde dziecko niepełnosprawne ma swój atut, swój plus w życiu. My, ich mamy, musimy swoje dzieci wyprowadzać z chorób i schorzeń. Pokazujemy im, jak żyć – mówi Marta, jedna z wielu uczestniczek akcji „Dziękujemy, że MAMY TAKIE MAMY” zorganizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Mamy dzieci z niepełnosprawnością przyszły w poniedziałek do uczelni, aby odpocząć, skorzystać z zabiegów kosmetycznych, porozmawiać „przy ciastku i kawie” o tym, co je boli i cieszy.

„W sercu puszczy”

Foto: „W sercu puszczy”
cz pt, 24 maja 2019 13:27

Luiza Maria Lubowicka, uczennica klasy III Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem została podwójną laureatką czwartej edycji Regionalnego Konkursu „W sercu puszczy”. Konkurs poświęcony Puszczy Białowieskiej i pamięci Simony Kossak, organizuje Liceum Plastyczne w Łomży, które nosi imię jej dziadka Wojciech Kossaka. Luiza wygrała go w kategorii plastycznej i literackiej.

Wygrali staż u Okrasy

Foto: Wygrali staż u Okrasy
cz cz, 23 maja 2019 08:18

Natalia Farfułowska i Piotr Pastorczyk uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży zostali laureatami wojewódzkiego konkursu kulinarnego. W rozegranym wczoraj finale konkursu przygotowali kapuśniak na pstrągu z pierożkiem ziemniaczanym, żołądki gęsie w sosie z grzybów leśnych z kaszą pęczak oraz ciasto Marcinek. Oprócz lauru zwycięzcy otrzymali staż w warszawskiej restauracji Karola Okrasy, który był jednym z członków jury.

Algorytmy rzeczywistości w nauce i w zabawie

Foto: Algorytmy rzeczywistości w nauce i w zabawie
cz wt, 21 maja 2019 13:12

– W tamtym roku też tu byłem i bardzo mi się podobało, bo interesuję się techniką! – mówi 10-letni Filip. Takich jak on pasjonatów różnych dziedzin nauki pojawiło się w wtorek w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży znacznie więcej. Odwiedzili popularną „Państwówkę” z racji imprez odbywających się w niej podczas XVII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Można było zwiedzać uczelnię, eksperymentować, uczestniczyć w licznych pokazach czy wykładach, a nawet przekonać się o tym, że własnoręczne zbudowanie wyścigowego bolidu wcale nie jest takie trudne, chociaż na pewno kosztowne.

XVII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

Foto: XVII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki
cz pon, 20 maja 2019 11:05

Ponad 500 wydarzeń w 6 dni. Wystartował XVII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Swoją ofertę przygotowało kilkanaście uczelni z regionu, które we wtorek 21 maja zaprezentują się z łomżyńskiej „Państwówce”. Tegoroczne hasło festiwalu to „algorytmy_rzeczywistości”, a przewodnicząca komitetu organizacyjnego, prorektor UwB prof. Izabela Święcicka mówiła, że to hasło „oddaje istniejącą rzeczywistość”. Festiwal to jedna z niewielu okazji, kiedy uczelnie otwierają swoje laboratoria i można podejrzeć pracę badawczą naukowców.

Hotelarskie staże łomżyńskich uczniów

Foto: Hotelarskie staże łomżyńskich uczniów
cz pon, 20 maja 2019 10:44

Grupa 16 młodych, ambitnych uczniów z branży hotelarskiej i żywieniowej z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży przez dwa tygodnie uczestniczyła w stażu zawodowym w Wilnie na Litwie. - Głównym celem projektu było zdobycie przez uczestników doświadczenia zawodowego w międzynarodowym, wielokulturowym środowisku poprzez pracę hotelach „Holiday Inn” oraz „Radisson blu” - przekazuje Hanna Bukowska.

Naukowcy o problemach ludzi

Foto: Naukowcy o problemach ludzi
cz pon, 20 maja 2019 08:06

W Polsce 95 procent dopalaczy kupowanych jest poprzez internet, handlujący nimi w sieci dealerzy mają strony zarejestrowane na zagranicznych serwerach, są trudni do namierzenia i ukarania. Dopalacze są nielegalne. Teoretycznie, gdyż zakazane są tylko określone substancje. – Mamy „efekt balonika”, gdy zdelegalizowany zostaje jakiś chemiczny związek, w jego miejsce pojawia się nowy – mówił dr hab. n. med. Napoleon Waszkiewicz podczas międzynarodowej konferencji „Profilaktyka chorób psychicznych”, która odbyła się w PWSIiP w Łomży. Pokazywał drastyczne zdjęcia prasowe: ludzi, którzy po zażyciu substancji flakka, wyglądają jak zombie. Mówił, że wywołujące uzależnienie dopalacze, są we fluidach do e-papierosów. A w kolorowych tabletkach, które obiecują młodym ludziom „odlot”, naukowcy znajdują potłuczone szkło od świetlówek oraz trutkę na myszy i szczury. Akcentował, że rodzic, który ma czas przyjrzeć się własnemu dziecku, jest uważny i empatyczny, to najlepsze narzędzie profilaktyczne w walce z niebezpiecznymi substancjami.

„Piątka” najlepsza

Foto: „Piątka” najlepsza
cz pt, 17 maja 2019 16:43

Zespół Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży wygrał, przed reprezentacją szkoły w Rakowie-Boginiach i „dziewiątką” w Łomży, VIII edycję Międzyszkolnego Turnieju Czytelniczego. Konkurs, skierowany do uczniów klas V-VIII, zorganizowany został w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Zarobki absolwentów szkół wyższych wg systemu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - ELA

Foto: Zarobki absolwentów szkół wyższych wg systemu M...
JJS pt, 17 maja 2019 14:17

Na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego prowadzony jest ogólnopolski monitoring ekonomicznych losów absolwentów szkół wyższych tzw. System ELA. Jak wskazują prowadzący MNISZW badania losów zawodowych absolwentów szkół wyższych uznawane są za priorytet w podwyższaniu jakości kształcenia oraz dostosowywaniu oferty edukacyjnej do wymogów współczesnego rynku pracy.

Wielki sukces sześciolatki z SP1

Foto: Wielki sukces sześciolatki z SP1
cz cz, 16 maja 2019 16:18

Kalina Marek z oddziału przedszkolnego 0b Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży wygrała wojewódzki finał XXVII Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja…”

Quiz zawodoznawczy siódmoklasistów

Foto: Quiz zawodoznawczy siódmoklasistów
cz śr, 15 maja 2019 16:48

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży w składzie: Julia Serafin, Olivier Mieczkowski i Dawid Dembek zwyciężyli w finale Międzyszkolnego Quizu Zawodoznawczego dla klas 7. Quiz zorganizowało Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji, a do rywalizacji przystąpili uczniowie z SP 1, SP 2, SP 7, SP 9, SP 10 i SP z Piątnicy, SP z Nowogrodu, SP z Kupisk, SP z Jarnut.

Unijne wsparcie uczniów i przedszkolaków

cz wt, 14 maja 2019 21:13

Blisko 130 tysięcy złotych na poprawę kiepskich wyników w nauce uczniów szkół gminy Piątnica, i ponad 130 tys. zł na dodatkowe zajęcia dla przedszkolaków z Kolna i gminy Kolno. Unijne dotacje przyznano w ramach konkursów organizowanych przez Lokalne Grupy Działania Stowarzyszenie „Sąsiedzi” oraz „Kraina Mlekiem Płynąca”.

Startuje nabór do szkół średnich

Foto: Startuje nabór do szkół średnich
cz pon, 13 maja 2019 11:26

Od dziś uczniowie kończący klasę III gimnazjum i VIII szkół podstawowych mają czas na złożenie wniosku o przyjecie do odpowiednio szkoły ponadgimnazjalnej lub szkoły ponadpodstawowej. W tym nowym roku szkolnym 2019/2020 do szkół średnich wejdą dwa roczniki dzieci urodzonych w latach 2003 i 2004. W Łomży każdy z nich może zapisać się do nie więcej niż trzech szkół.

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

Foto: Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki
cz pt, 10 maja 2019 15:10

Już po raz siedemnasty uczelnie oraz instytucje zapraszają do popularnonaukowej zabawy – na Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. W Białymstoku, Łomży, Suwałkach, ale także w Hajnówce i Wilnie, odbywać się będą pokazy, doświadczenia naukowe, warsztaty, wykłady, koncerty i spektakle, łącznie ponad 500 wydarzeń. – Nauka to nie tylko sala wykładowa, ale także nasza codzienność, która w coraz większym stopniu przynależy do otaczających nas złożonych technologii – mówi dr Beata Madras-Kobus z Wydziału Informatyki i Nauk o Żywności Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży PWSIiP, uczelniana koordynatorka festiwalu.

„Chodź pomaluj mój świat”... w górach

Foto: „Chodź pomaluj mój świat”... w górach
cz pt, 10 maja 2019 13:19

40 uczniów szkoły Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży w dużej mierze po raz pierwszy, mogło zobaczyć góry i rehabilitować się dzięki Turnusowi Uśmiechu. Szkoła wygrała go w konkursie Fundacji ING Dzieciom.

Pierwsza Rada PWSIiP

Foto: Pierwsza Rada PWSIiP
cz cz, 09 maja 2019 17:24

Senat Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży wybrał w czwartek pierwszą Radę Uczelni. Rada, to nowy organ uczelni, która na mocy „Konstytucji dla Nauki”, ma funkcjonować obok Rektora i Senatu PWSIiP w Łomży. Jej przewodniczącym został Zbigniew Forenc, wiceprezes Zarządu Zakładu Usług Informatycznych „Novum” w Łomży.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę