Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Można wysyłać prace na „Załomżenie 2022”

mm so, 20 sierpnia 2022 10:14

Kolejna edycja konkursu fotograficznego organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej wystartowała. Skierowane do wszystkich fotografujących działanie ma na celu uwrażliwić „na walory naszego miasta, a także stworzenia pretekstu do „załomżenia się”, czyli zakochania się w Łomży.

Evelina z Łomży robi karierę w Los Angeles

mm pt, 19 sierpnia 2022 19:12

Jak elegancko chodzić i tańczyć na szpilkach? Jak wyglądać stylowo i czuć się wygodnie w buciku, który ma obcas 10 lub 12 centymetrów wysokości...? Dziewczyna po II LO w Łomży chciała umieć tańczyć jak artyści z teledysków i wybrała się na studia do Nowego Jorku i Los Angeles. Uczyła ją Aisha Francis, choreograf Beyonce, Rihanny i Janet Jackson, czyli twórczyni stylu high heels dance. Kim jest Ewelina Polnicka, 29-latka, która w Akacie i Skreczu stawiała pierwsze kroki taneczne...?

Festiwal przyrodniczy, niedziela św. Rocha i muzyka po sąsiedzku w weekend

mm pt, 19 sierpnia 2022 09:35

Tradycyjnie w nadchodzący weekend nie zabraknie w Łomży i w regionie ciekawych imprez i wydarzeń kulturalnych. Trzydniowy Narwiański Festiwal Przyrodniczy to nie tylko prezentacja zdjęć i filmów przyrodniczych Włodzimierza Puchalskiego, ale też spotkania, wycieczka oraz koncert. W niedzielę w skansenie kurpiowskim w Nowogrodzie odbędzie się festyn na św. Rocha, którego główną gwiazdą będzie Adam Strug. Fani rocka będą mogli wybrać się do Ostrołęki na trzydniowy festiwal „Mocne brzmienia“, gdzie na finał zaśpiewa zwycięzca programu „The Voice Of Poland” Jose Luis Cano. Wstęp na te wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Biblioteczny projekt kulturalny połączył Polaków i Ukraińców

JJS pt, 19 sierpnia 2022 09:28

Dwa rejsy gondolą po Narwi oraz integracyjny piknik zakończyły projekt „Łączy nas kultura” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Jego realizacja była możliwa dzięki dotacji Fundacji Świętego Mikołaja w ramach programu „Przystań świętego Mikołaja”. W familijnych zajęciach integracyjnych o różnorodnej tematyce uczestniczyły dzieci z Polski i z Ukrainy wraz z rodzicami i opiekunami. Był to pierwszy międzynarodowy projekt łomżyńskiej biblioteki i został bardzo dobrze przyjęty przez ukraińskich oraz polskich uczestników, doceniających jego ciekawy program oraz uniwersalną, humanistyczną wymowę.

Koncert patriotyczny na wojskowe święto

JJS wt, 16 sierpnia 2022 08:16

W niedzielny wieczór sala Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego wypełniła się ludźmi w różnym wieku, świętującymi 102 rocznicę bohaterskiej obrony Łomży podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku. Koncert pieśni wojskowych i patriotycznych w wykonaniu popularnych śpiewaków Edyty Krzemień i Damiana Aleksandra zachwycił tę liczną publiczność, już od pierwszego utworu „Serce w plecaku“ bardzo aktywnie towarzyszącą solistom. – Kolejny raz spotykamy się tu z tak rozśpiewaną publicznością – mówi Edyta Krzemień. – Jest to bardzo ciekawym doświadczeniem, że jednak jesteśmy w tym razem, bo nawet te smutne i cięższe piosenki również były śpiewane, też słyszałam z widowni głosy.

Gitarowa Stratosfera na Café Kultura

JJS nie, 14 sierpnia 2022 17:04

Zespół Stratosfera porwał do zabawy młodszych i starszych słuchaczy podczas sobotniego koncertu w ramach Café Kultura. Podstawą programu tego bardzo udanego występu były instrumentalne, ponadczasowe przeboje legendarnych The Shadows, The Ventures czy The Surfaris; nie zabrakło też niespodzianek z dorobku The Beatles oraz The Animals. – Ta muzyka jest prawdziwa i po prostu działa! – podkreśla lider grupy Waldemar Kuleczka, ciesząc się, że klasyczne utwory z lat 60. tak spodobały się licznej i zróżnicowanej wiekowo publiczności.

Jazzowy piątek na piątkę

JJS so, 13 sierpnia 2022 17:06

Porywający koncert kwintetu skrzypka Tomasza Chyły zakończył drugi jazzowy piątek tegorocznej edycji Café Kultura. Swobodna, bardzo ambitna, oparta na improwizacji, a do tego czerpiąca z jazzu w rockowej odmianie, muzyka zachwyciła liczną publiczność. Wcześniej na plenerowej scenie przed Galerią Pod Arkadami zagrał kwartet wokalistki i pianistki Dominiki Czajkowskiej, zdobywczyni Grand Prix Ladies Jazz Festiwal 2020, prezentujący liryczne i bardziej piosenkowe spojrzenie na jazz.

Łomżynianka w dalekiej Japonii

JJS pt, 12 sierpnia 2022 14:52

Pochodząca z Łomży wiolonczelistka Monika Cekała od trzech lat gra w japońskiej orkiestrze Hyogo Performing Arts Center Orchestra w Nishinomiya. Jest pierwszą Polką w historii tej orkiestry, a w ostatnim sezonie była, wraz z Akmalem Irmatovem z Uzbekistanu, koncertmistrzem sekcji wiolonczel. Opowiada nam o swej muzycznej drodze, zapoczątkowanej w łomżyńskiej Państwowej Szkole Muzycznej, jak trafiła do Kraju Kwitnącej Wiśni oraz jak się jej tam żyje i pracuje, bo w porównaniu z Europą różnice są niebagatelne.

Obchody Święta Wojska Polskiego i inne imprezy na weekend

JJS pt, 12 sierpnia 2022 08:35

Przedłużony weekend zapowiada się w Łomży i regionie nad wyraz ciekawie. Druga plenerowa odsłona Café Kultura upłynie pod znakiem bardzo różnej muzyki, odbędzie się również spektakl teatralny dla dzieci. Niedzielne dożynki wojewódzkie w Ciechanowcu potrwają przez cały dzień, a głównymi gwiazdami tej imprezy będą Pectus i Kombi Sławomira Łosowskiego. Łomżyńskie obchody Święta Wojska Polskiego zakończy zaś w poniedziałek 15 sierpnia piknik militarny „Wojsko na swojsko” w parku papieskim. Wstęp na te wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Pułascy przez Wojciecha Kudybę przypomniani

JJS cz, 11 sierpnia 2022 10:19

Wojciech Kudyba powrócił do Łomży ze swą najnowszą, tym razem dwutomową książką. „Pułascy” to nie tylko wnikliwy portret zasłużonego dla Polski rodu na tle burzliwych wydarzeń XVIII wieku, ale też ukazanie losów bohatera dwóch narodów Kazimierza Pułaskiego, na którym Henryk Sienkiewicz wzorował postać Kmicica. Dlatego zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Hali Kultury spotkanie zostało zatytułowane „Kazimierz Pułaski – marszałek łomżyński”, ale w jego trakcie nie zabrakło też innych tematów, nie tylko historycznych.

Srebrna Gloria Artis dla Teresy Adamowskiej

mm pon, 08 sierpnia 2022 08:21

Artystka plastyk Teresa Adamowska w uznaniu dokonań twórczych i pedagogicznych otrzymała Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Polskiej Gloria Artis. Pochodzącą z Łomży artystkę docenił wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, a udekorował Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski.

Bluesowy wieczór na Café Kultura

mm nie, 07 sierpnia 2022 15:06

Jacek Dewódzki, następca Ryszarda Riedla w legendarnym Dżemie, ponownie wystąpił w Łomży. Z własnym zespołem wykonał program „W stronę bluesa“, zawierający największe przeboje Dżemu, z „Czerwony jak cegła” i „Whisky” na czele, utwory solowe oraz powszechnie znane hity takich mistrzów jak Tom Petty czy Neil Young. Oklaskiwał je w Hali Kultury, gdzie koncert przeniesiono z powodu niepewnej pogody, spory tłum entuzjastycznie reagującej publiczności.

Mr. Pollack ponownie w Łomży

mm so, 06 sierpnia 2022 18:18

Zespół Mr. Pollack zagrał w pubie „Pod Ratuszem” koncert promujący najnowszy album „Siedem źródeł”. To pierwszy łomżyński koncert grupy od lutego 2019 roku oraz pierwszy po śmierci gitarowego wirtuoza Jacka Polaka. Zastąpił go Marek Kozik, wieloletni współpracownik i przyjaciel braci Polaków. – Jacka pamiętamy i go nie zapomnimy! – deklarowali miejscowi i przyjezdni fani, którzy wymogli na muzykach aż pięć bisów, a na koniec odśpiewali im sto lat.

Jazzowa inauguracja Café Kultura

mm so, 06 sierpnia 2022 14:03

Porywające koncerty kwartetu saksofonisty Szymona Łukowskiego oraz sekstetu gitarzysty Michała Sołtana rozpoczęły tegoroczną osłonę Café Kultura. Liczni słuchacze bardzo ciepło przyjęli pierwszy zespół, prezentujący natchniony jazz najwyższej próby, ale jeszcze goręcej sekstet Sołtana, wykonujący utwory legendarnych The Doors w jazzowych aranżacjach oraz autorskie kompozycje. – Doorsi są określani jako zespół progresywny czy psychodeliczny, ale to również jazz-rock – mówi Michał Sołtan. – Dlatego postanowiłem spróbować coś z tym zrobić, bo lubię bawić się w przearanżowywanie, również własnych kompozycji i tak powstał projekt Jazz Doors.

Café Kultura, SmakOFF Piątnica i średniowieczny festyn na weekend

mm pt, 05 sierpnia 2022 08:41

W najbliższy weekend nie zabraknie w Łomży i w jej okolicy licznych imprez i wydarzeń kulturalnych. Najciekawsze to trzydniowy cykl Café Kultura na Starym Rynku, sobotni festiwal smaków regionalnych SmakOFF Piątnica oraz niedzielny „Festyn kultury średniowiecznej na św. Wawrzyńca” w Starej Łomży. Wstęp na te wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, a poza nimi można też wybrać się na inne koncerty czy do kina plenerowego.

Café Kultura koncertów i spektakli dla dzieci

JJS cz, 04 sierpnia 2022 08:07

Aż osiem koncertów oraz dwa spektakle dla najmłodszych widzów złożą się na program tegorocznej odsłony Café Kultura. Organizujący te spotkania z różnorodną muzyką i sztuką Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych zadbał o urozmaicony program, zapraszając znanych artystów oraz dobrze rokujących, młodszych wykonawców. Będą aż dwa jazzowe piątki z podwójną obsadą wykonawców, ale coś dla siebie znajdą też fani bluesa, alternatywnego rocka w lirycznym wydaniu, folku i muzyki z lat 60. Pierwszy weekend Café Kultura odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia, kolejny od 11 do 14 sierpnia, wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Folk festiwal... bez folku

mm pon, 01 sierpnia 2022 09:13

Zgodnie z oczekiwaniami Zenek Martyniuk okazał się największą i jedyną gwiazdą łomżyńskiej odsłony Wakacyjnej Trasy Dwójki Lato – Muzyka – Zabawa. Król disco polo zaprezentował na gigantycznej scenie przy ul. Zjazd wszystkie swoje przeboje z „Przez twe oczy zielone” na czele, wzbudzając entuzjazm wielotysięcznej publiczności. Do tego wystąpił z nowym składem, w tym z pochodzącym z Łomży gitarzystą Maciejem Samlukiem. Zorganizowana przez TVP2 z dużym rozmachem i transmitowana na żywo impreza odbyła się pod hasłem folk festiwalu, ale z dwoma wyjątkami wzięli w niej udział wykonawcy z nurtu disco polo oraz przebrzmiałe gwiazdy.

Symbioza malarstwa i muzyki pod Arkadami

mm so, 30 lipca 2022 13:00

Wystawę malarstwa „Po prostu patrz” Renaty Zimnickiej-Prabuckiej otwarto w Galerii Pod Arkadami. Pełne barw obrazy zachęcają do zwolnienia chociaż na chwilę i do spojrzenia na świat oraz własne życie z zupełnie innej perspektywy. Umożliwiła to również druga część wernisażu, koncert „Lilia & Ferrari” gitarzysty i wokalisty Timura Slavova, prezentującego nie tylko akustyczne kompozycje i ballady do własnych tekstów, ale też dynamiczne i wirtuozowskie utwory na gitarę elektryczną, inspirowane dokonaniami najwybitniejszych shredderów.

Imprezy na weekend

mm pt, 29 lipca 2022 08:54

Największym wydarzeniem rozpoczynającego się dzisiaj weekendu będzie w Łomży niedzielny, transmitowany w telewizji, koncert Wakacyjnej Trasy Dwójki Lato – Muzyka – Zabawa. Na muszli przy ulicy Zjazd wystąpią Patrycja Runo, Michał Wiśniewski i Anna Świątczak z Ich Troje, Krywań, Bayer Full, Mariusz Kalaga, Miły Pan, Defis, Kapela Pieczarki oraz gwiazda wieczoru Zenek Martyniuk. Również w niedzielę odbędzie się VII edycja zawodów Triathlon MOSiR Łomża, a podczas weekendu nie zabraknie też innych wydarzeń.

Marta Kruk „Zawsze chciała być facetem”

mm wt, 26 lipca 2022 10:58

Pochodząca z Łomży wokalistka Marta Kruk pracuje nad debiutancką płytą solową. „Meteoryt” to klasyczny album koncepcyjny, gdzie teksty wszystkich piosenek będą połączone w opowieść o silnej kobiecie, walczącej z różnymi problemami. Pierwszym singlem jest przebojowy, rockowy utwór „Zawsze chciała być facetem”, do którego zrealizowano przewrotny, robiący wrażenie teledysk. – Celowo tak to sobie wymyśliliśmy. Nie miało to być dosłowne – śmieje się Marta Kruk. – Pokazujemy tę silną kobietę, która nie poddaje się, walczy, chociaż jest jej ciężko.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę