Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Chyczyńska znowu śpiewa i... nagrywa

cz pt, 15 lipca 2005 16:35

Lilka Chyczyńska, wokalistka znanego w latach 80-tych bluesowego zespołu Browar Łomża, wraca na scenę. Jej płyta „Moja działka” jest jak sama artystka: niespokojna, poszukująca, niepokorna. Istniejąca w latach 80-tych grupa jest jedyną na ziemi łomżyńskiej trafiła do encyklopedii bluesa. Lila Chyczyńska zdobyła z Browarem nagrodę na białostockiej Jesieni z Bluesem, występowała na festiwalach w Opolu i Sopocie oraz Rawa Blues.

O.S.T.R... zdobył Łomżę

cz so, 09 lipca 2005 22:57

Setki - a może i więcej... młodych łomżan przyszło w sobotni wieczór na stadion ŁKS. Na bocznej murawie zaśpiewał O.S.T.R...(y) jeden z najbardziej uznanych polskich wykonawców muzyki Hip Hop. Czegoś podobnego dawno w mieście nie było. W rytm jego piosenek „skakali” wszyscy... O.S.T.R... był gwiazdą Złoty Kur Skeate Show – imprezy organizowanej przez Browar Łomża.

Muzyczne Dni

cz cz, 23 czerwca 2005 13:12

Festiwal stworzył Jacek Szymański łomżyniak - do dzisiaj dyrektor artystyczny festiwalu i duch sprawczy wielu popularnych pomysłów, które wypromowały przedsięwzięcie. Zaczęło się od tego, że w styczniu 1994 roku zatelefonował do Stanisławy Chyl, dyrektora Muzeum Przyrody w Drozdowie i umówił się na koncert w lipcu – mówi dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży Jarosław Cholewicki.

PROROCKOWANIE czternasta edycja Non Stop Rock Festiwal

mm śr, 22 czerwca 2005 11:07

Czerwcowym koncertem zespołów DHM i SPONTANE kończymy pierwsze wydanie naszego Non Stop Rock Festiwalu. Przy okazji PROROCKOWANIA trochę się "zadziało" w naszym klubie przy Wojska Polskiego 3. W PopArcie wystąpiły zespoły prezentujące różne odmiany rockowego grania, oprócz gości z Polski udanie koncertowały lokalne, łomżyńskie formacje. Przez te kilkanaście miesięcy skrystalizowała się też formuła naszego rockowego przedsięwzięcia - jak już wiecie gramy w rytmie roku szkolnego - od września do czerwca z finałem w sierpniu.

SKOK na Hrabi

wt, 21 czerwca 2005 22:41

Wyśmienity humor sytuacyjny, poruszający wątki społeczno-obyczajowe - tak można określić w kilku słowach kabaret HRABI. Dzisiaj na deskach Sali Widowiskowej Urzędu Wojewódzkiego zespół wystąpił podczas gali, z okazji 6-lecia SKOK Stefczyka w Łomży. Gości bawiły wyśmienite gagi a przede wszystkim, często unikalna umiejętność zaktywizowania publiczności. Kabaret wystąpił w swoim sprawdzonym już programie „Terapia”, gdzie motywem przewodnim są uczucia oraz towarzyszące im emocje. Program rozpoczyna się seansem terapeutycznym, który wyśmienicie parodiuje sposób przeprowadzania podobnych spotkań znanych, chociażby z hollywoodzkich filmów.

"Studio Lato Radia Białystok" odwiedziło Łomżę

mm pon, 20 czerwca 2005 09:08

Około pięciu tysięcy mieszkańców Łomży w amfiteatrze, dziewięć godzin występów i prezentacji, dziesiątki osób biorących udział w konkursach oraz osiem nowych eksponatów ofiarowanych do naszej radiowej kolekcji - to podsumowanie w liczbach "Studia Lato Radia Białystok" w Łomży. Gwiazdą imprezy był zespół "Elektryczne Gitary".

Kurpie ze Zbójnej najlepsze

cz nie, 19 czerwca 2005 23:00

Pięć i pół godziny trwały przesłuchania konkursowe XII-ego Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Kurpiowskich. Na scenie przy Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie zaprezentowały się 33 zespoły, kapele i indywidualni wykonawcy w sumie na melodię kurpiowską grało, śpiewało i tańczyło około 300 osób.

Sobótka w Nowogrodzie

cz nie, 19 czerwca 2005 00:15

Płonące ogniska, tańczące i śpiewające wokół nich dziewczyny w białych sukmanach i z wiankami na głowach. ,,A na Jana, a na Jana...” - sobótkowe widowisko obrzędowe połączone z puszczaniem wianków na Narwi można było podziwiać w sobotnią noc w Nowogrodzie. Wszystko przypominało niegdysiejsze Noce świętojańskie gdy sobótka była świętem miłości, pełnym magicznych praktyk...

Elektryczne Gitary zagrają w Łomży

cz so, 18 czerwca 2005 19:55

Niedzielne popołudnie i wieczór łomżanie będą mogli spędzić przy dźwiękach zespołów El Lunes, The Hardworkers, No Way i Elektrycznych Gitar. Do miasta zjedzie Studio Lato Radia Białystok. Zespół Kuby Sienkiewicza zagra na „muszli” przy ul. Zjazd o 20.30, ale impreza będzie rozkręcana już od 14.00.

Pierwsza premiera Grupy TRZY

mm śr, 15 czerwca 2005 20:42

Spektaklem "Trach" zadebiutowała przed publicznością Grupa TRZY działająca przy MDK DŚT, prowadzona przez Jarosława Osickiego. Zespół wystawił dynamiczne, poruszające i aktualne studium kondycji nastoletniej młodzieży.

Dyplomy na 30 lecie...

mm wt, 14 czerwca 2005 21:51

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży świętuje jubileusz 30-lecia działalności. Z tej okazji otwarto okolicznościową wystawę „30 lat plastyki łomżyńskiej”- swoje prace zaprezentowało 21 artystów. We wtorek wieczorem odbył się wernisaż podczas którego Nagrodę Ministra Kultury otrzymała kierownik GSW Karolina Składowska.

Średniowiecze w Łomży

cz so, 11 czerwca 2005 14:14

Nietypową zabawę z historią proponuje łomżanom Muzeum Północno Mazowieckie - wyprawy w czasie. Dziś łomżanie mogą pooglądać, posmakować i podotykać średniowiecza. Muzeum wraz z Łomżyńską Grupą Odtwórstwa Historycznego „Spiritus Temporis” zorganizowały piknik historyczny... w średniowieczu. Są rycerze, zakonnik, białogłowy, paciorki i podpłomyki...

Cztery razy Radziłów

mm pt, 10 czerwca 2005 22:21

Radziłów – niewielka miejscowość oddalona o 35 km od Łomży – stała się tematem sesji czterech łomżyńskich fotografików. Efekt ich pracy można oglądać w Galerii pod Akadami przy Starym Rynku w Łomży. W piatkowy wieczór otwarto tu wystawę pt. „4 spojrzenia na Radziłów”. Każdy z autorów - Zdzisław Folga, Przemysław Karwowski, Mariusz Syperek i Leszek Truskolaski - prezentuje na niej indywidualny zestaw fotografii, będący osobistą i odmienną opowieścią o tym inspirującym miejscu, o urokliwej i ginącej prowincji, o czasie i przemijaniu.

XII Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie

mm pt, 10 czerwca 2005 15:11

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowogród zapraszają na XII Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie 18-19 czerwca 2005 r.

Mistrzowie Polski z łomżyńskiego MDK DŚT

mm pon, 06 czerwca 2005 18:55

Crazy Twisting Group z Miejskiego Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zdobyła Mistrzostwo Polski w Tańcu Break Dance. Łomżanie sukces odnieśli w sobotę w Wołominie. Odbywały się tam Mistrzostwa Polski w Tańcu Break Dance zorganizowane przez International Dance Organization. Crazy Twisting Group z MDK-DŚT w Łomży pozostawili w pokonanym polu wszystkie grupy i zdobyli Mistrzostwo Polski.

4 Spojrzenia na Radziłów

mm pon, 06 czerwca 2005 18:49

Galeria Pod Arkadami zaprasza na otwarcie wystawy fotografii czterech członków Klubu Fotografików Łomżyńskich. Prezentowane na wystawie zdjęcia są efektem kilku grupowych i indywidualnych wypraw fotograficznych do maleńkiego pożydowskiego miasteczka Radziłowa o specyficznym charakterze, swoistej architekturze i tragicznej historii.

Skansenowskie Spotkania - fotorelacja

mm nie, 05 czerwca 2005 22:44

Spotkania w Skansenie Kurpiowskim im. Adam Chętnika w Nowogrodzie stały się już tradycją. Przez całą niedzielę można było nie tylko zwiedzać Skansen ale także zapoznać się z tradycyjną kurpiowską twórczością ludową. Byli kurpiowscy kowale, garncarze, bursztyniarze, hafciarki i wycinankarki. Turyści, którzy odwiedzili Nowogród mogli to wszystko oglądać i kupować, a także sprawdzić jak smakują Kurpie. Serwowano pampuchy, rejbak, piwo jałowcowe...

Bogu dziękujcie, Ducha nie gaście... 14 lat później

cz so, 04 czerwca 2005 22:58

Młodzi łomżanie podziękowali Bogu, za nawiedzenie Łomży przez Papieża Jana Pawła II. Ojciec Święty odwiedził miasto 4-5 czerwca 1991 roku. W sobotę wieczorem, w miejscu gdzie przed 14 laty Jan Paweł II sprawował Najświętszą Ofiarę młodzi łomżanie podziękowali Bogu, za dar Papieża Polaka... W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego swoje dziękczynienie z kilkuset młodymi łomżanami wyśpiewał Tomek Kamiński z zespołem...

Łomżyńskie „Pegazy” dla najlepszych

cz pt, 03 czerwca 2005 22:15

Zaprojektowane przez Przemysława Karwowskiego i wykonane przez kowala ze Zbójnej żelazne statuetki „Pegaza” otrzymali zwycięzcy XVIII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka”. W piątek wieczorem Festiwal zamknięto. Wcześniej międzynarodowe jury przez trzy dni obejrzało i oceniło jedenaście konkursowych spektakli.

Miasto ognia ... Łomża

mm cz, 02 czerwca 2005 23:43

Dobiega końca XVIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny “Walizka”. Dziś ostatni dzień konkursowych przedstawień, a wieczorem ogłoszenie wyników Festiwalu. Tradycyjnie obok spektakli konkursowych wystawiane są sztuki nie podlegające ocenie jury. W czwartek wieczorem na Starym Rynku łomżanie zobaczyli “Miasto Ognia” – duże widowisko plenerowe przygotowane przez Teatr Prawdziwy z Bielawy.

« · «« · 200 · 201 · 202 · 203 · 204 · 205 · 206 · 207 · 208 · 209 · »» · »
 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę