Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Łomżyńska Edukacja Teatralna: Janusz Stolarski – „Ecce homo” – recenzja spektaklu.

mm śr, 01 czerwca 2005 10:10

Ecce Homo. Oto człowiek. Kim jest? Geniuszem. Fryderyk Nietzsche przedstawia nowe koncepcje filozoficzne. Jego umysł jest otwarty na każdą myśl, jego myśli formują się w skomplikowany wywód i potokiem słów są przekazywane zdumionemu słuchaczowi. Nietzsche mówi o dionizyjskości, moralności niewolnika, niewolnikach chrześcijaństwa. Mówi o woli mocy i nadczłowieku. Mówi o rozumie i instynkcie. Mówi..., a Janusz Stolarski na scenie zapala świeczkę. W granym przez aktora filozofie rodzi się pytanie. Kim jestem?

Ikar ... "Walizka" wychodzi z teatru

mm śr, 01 czerwca 2005 08:47

Ikar to przedstawienie prezentowne w poniedziałek wieczorem na łomżyńskim rynku, przygotowane przez Teatr AKT z Warszawy. Dość efektowne widowisko zebrało sporą grupę widzów. Grupę tworzą profesjonalni aktorzy-mimowie, którzy już od pierwszych przedstawień próbowali język pantomimy wzbogacić o doświadczenia współczesnego świata. Przedstawienie łączy pantomimę, taniec i inne środki wyrazu (marionetki, plastyczne obrazy, efekty ogniowe i pirotechniczne, szczudła).

Walizka już otwarta

cz wt, 31 maja 2005 14:20

Jerzy Brzeziński Prezydent Łomży oficjalnie otworzył „Walizkę” czyli Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Łomżyńską „Walizkę” otwarto po raz 18-nasty. Program festiwalu obejmuje występy 7 teatrów zagranicznych i 4 krajowych. Jako pierwszy widzowie i jury zobaczyli spektakl “Selfish Giant” w wykonaniu Estonian State Puppet Theatre.

Walizka po raz osiemnasty

cz pon, 30 maja 2005 17:04

Jedenaście spektakli konkursowych i sześć towarzyszących będą mogli zobaczyć łomżanie podczas rozpoczynającego się we wtorek Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka”. To już 18 edycja łomżyńskiego festiwalu. Poza teatrami z Polski zaprezentują się teatry dla dzieci z Estonii, Czech, Rumunii, Słowenii, a także Bośni i Hercegowiny.

DNI ŁOMŻY 2005

cz pon, 30 maja 2005 15:52

PROGRAM

Lewiarze pierwsi

cz pon, 30 maja 2005 09:27

Muzykująca Rodzina Lewiarzy z Piątnicy zajęła pierwsze miejsce na VIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Rodzinnej ”Familia-Tczew 2005”. W konkursie wzięło udział 30 zespołów z Polski, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Łotwy Rosji, Izraela, Słowacji i Niemiec. Śpiewające rodziny za Piątnicy nie miała jednak sobie równych.

Wyróżniony za grajków

cz pon, 23 maja 2005 16:18

Rzeźbiarz Kazimierz Krupiński został wyróżniony podczas XVI-ego Konkursu na Rzeźbę o Tematyce Muzycznej. Konkurs odbył się w Lesznie. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu twórców z całej Polski oraz z zagranicy.

Młodzi poeci i prozaicy nagrodzeni

cz pt, 20 maja 2005 18:32

Ponad sto młodych osób przysłało swoje prace na zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną konkurs pt. „Dziecięca Twórczość Literacka”. Była to już szósta jego edycja. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów Łomży i powiatu łomżyńskiego.

85 urodziny Ojca Świętego Jana Pawła II

cz śr, 18 maja 2005 20:30

Nietypowy koncert urodzinowy odbył się w środę wieczorem w łomżyńskiej katedrze. W ten sposób łomżanie uczcili rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pałwa II. Gdyby Papież żył w środę 18 maja skończyłby 85 lat. W tym dniu, w katedrze w której w czerwcu 1991 roku Mszę św. sprawował Ojciec Święty, wystąpili m.in. chór PWSIiP, klerycy z seminarium i młodzież z zespołów tutejszego MDK-DŚT.

Moralny Niepokój... rozśmieszał do łez

so, 14 maja 2005 20:57

Katarzyna Pakosińska, Robert Górski, Przemek Borkowski, Mikołaj Cieślak i Rafał Zbieć czyli Kabaret Moralnego Niepokoju przez dwie godziny sobotniego wieczoru rozśmieszał łomżan. Był tak dobry, że w trakcie występu nikt z sali nie wychodził... Skecze, piosenki, rekwizyty i tematy prezentowane przez kabareciarzy od Moralnego Niepokoju złożyły się w jeden, naprawdę śmieszny, program „La Granda Maniana”.

Mamy „Kierca”

cz so, 14 maja 2005 14:07

Firma Speed s.c. została tegorocznym laureatem „Bursztynowego Kierca” - nagrody przyznawanej przez Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży. W sobotnie południe w Hotelu Zbyszko w Nowogrodzie nagrody otrzymali także Wanda i Tadeusz Wałkuscy i Zbigniew Karwowski. „Bursztynowym Kiercem” Muzeum honoruje tych którzy bezinteresownie od wielu lat z placówką współpracują i popularyzują jej działalność.

JANUSZ STOLARSKI na zakończenie sezonu czwartej edycji Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej

mm pt, 13 maja 2005 18:14

W dniach 24 – 25 maja 2005 r gościem Łomżyńskiej Edukacji Teatralnej będzie Janusz Stolarski, który spektaklami „Ecce homo” i „Zemsta czerwonych bucików” zakończy pierwszy sezon teatralnej edukacji.

“Jerzy maluje dla każdego”

cz śr, 11 maja 2005 06:53

Dziś - 11 maja 2005 r. - przypada 50 rocznica śmierci artysty malarza Jerzego Kossaka – to trzecie pokolenie malującego słynnego rodu Kossaków. Jerzy Kossak był wyjątkowo związany z regionem. Jego matka z domu Kisielnicka pochodziła ze Stawisk. Sam malarz tak jak dwaj jego słynni przodkowie – ojciec Wojciech i dziadek Juliusz starał się uwiecznić historię swego narodu i ojczyzny dla pamięci przyszłych pokoleń.

Recytatorzy nagrodzeni...

cz wt, 10 maja 2005 13:21

Rafał Wojtiulewicz z Rudomino na Litwie został laureatem konkursu literackiego pt.: „Miejsce na wiersz”. Konkurs po raz drugi zorganizował Oddział Łomżyński Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Klub Garnizonowy oraz Teatrzyk Żywego Słowa „Logos”. W recytatorskie szranki stanęło 27 osób z Polski i Litwy. Motywem przewodnim konkursu były słowa księdza - poety Jana Twardowskiego „...powołaniem poezji jest ocalać wartości najważniejsze i podeptane...”

Kabaret Moralnego Niepokoju - Koncert

mm cz, 05 maja 2005 11:12

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na koncert Kabaretu Moralnego Niepokoju, który odbędzie się w 14.05.2005 roku o godzinie 18.00 w sali Urzędu Wojewódzkiego ul. Nowa 2. Bilety do nabycia w siedzibie ROK, tel. 219 01 11.

Naucz się żyć a później zostań filozofem

cz pt, 29 kwietnia 2005 16:16

Primum vivere - deinde philosophari - tak pisał Wincenty Lutosławski – wybitny filozof wywodzący się z Drozdowa i taki tytuł nadano wystawie którą można zobaczyć w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Ekspozycję przedstawiającą pamiątki po profesorze Lutosławskim przygotowano z okazji 50-lej jego rocznicy śmierci. Fotografie, listy, dzieła oraz elementy warsztatu pracy ilustrują działalność społeczną, dorobek naukowy, rozliczne kontakty z „wielkimi” współczesnymi filozofowi oraz życie prywatne wybitnego mieszkańca podłomżyńskiego Drozdowa.

Marszałek podzielił kasę na kulturę

cz śr, 27 kwietnia 2005 23:00

Niemal 40 tysięcy złotych dostaną instytucje kultury z Łomży i okolicy od Marszałka Województwa Podlaskiego. Pieniądze to dotację na wsparcie realizowanych przez nie zadań w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji. W sumie do podziału było 200 tys zł w czterech kategoriach.

TOTUS TUUS - Ojcu Świętemu w hołdzie - Ave Maria w muzyce i poezji

cz wt, 26 kwietnia 2005 15:35

2 maja 2005r. (poniedziałek) godz. 19.00 Łomża - Katedra - msza św. i koncert

PROROCKOWANIE trzynasta edycja Non Stop Rock Festiwal

mm wt, 26 kwietnia 2005 12:09

Wystąpią: - L.A.O.S. / Kętrzyn / hardcore - HIGHER LOVE / Warszawa / cold wave - APOKATASTASIS / Białystok / metal

Trzeci Tumult zakończony

cz pon, 25 kwietnia 2005 11:30

Teatr Bronisze z Ożarowa Mazowieckiego za spektakl „Nieobecny” zdobył - „I nagrodę – Złotą Kulisę” na III Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "TUMULT 2005". Festiwal, w którym wzięło udział 16 młodzieżowych teatrów i grup teatralnych z całego kraju odbył się w Łomży. O podziale nagród decydowało jury w składzie: Marcin Sosnowski, Piotr Damulewicz, Piotr Tomaszuk.

« · «« · 201 · 202 · 203 · 204 · 205 · 206 · 207 · 208 · 209 · 210 · »» · »
 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę