Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Wołkow pod Arkadami

mm pt, 14 stycznia 2005 20:29

Kilkadziesiąt osób przyszło w piątkowy wieczór do Galerii pod Arkadami na wernisaż wystawy prac białostockiego fotografika Wiktora Wołkowa. Sepiowe prace prezentowane w Łomży autor opatrzył tytułem „Łodzie”... „Ale te łodzie płyną rzeką, a rzeka to już bogactwo życia – w niej, nad nią i na obrzeżach…” - napisał w katalogu do wystawy Stanisław Zagórski i to samo sedno tej ekspozycji.

Gwiazdka z nieba

mm cz, 13 stycznia 2005 22:50

Krystyna Prońko znana polska wokalistka była gwiazdą charytatywnego koncertu pt.: Gwazdka z nieba”. Koncert najpiękniejszych kolęd oraz utworów tematycznie związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia odbył się w czwartkowy wieczór w kościele oo. Kapucynów w Łomży. Wraz z Krystyną Prońko wstąpiły grupy wokalne MDK-DŚT. Zbieranie podczas koncertu pieniędzy przeznaczone są na rzecz działającej przy parafii oo. Kapucynów świetlicy „Promyczek”.

Przegląd Zespołów Obrzędowych - Kolędniczych Powiatu Łomżyńskiego

cz wt, 11 stycznia 2005 15:03

Tylko do poniedziałku można zgłaszać się do zorganizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży Przegląd Zespołów Obrzędowych-Kolędniczych Powiatu Łomżyńskiego. Tematem prezentacji konkursowych są wierzenia i zwyczaje całego roku obrzędowego. Tegoroczna edycja Przeglądu odbędzie się 22 stycznia 2005 roku w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4

Mandaryna show w Łomży

cz nie, 09 stycznia 2005 21:35

Tak jak przed laty Michał Wiśniewski z zespołem „Ich Troje” tak w niedzielę łomżan porwała „Mandaryna” - Marta Katarzyna Wiśniewska żona Michała. Wzbudzająca wiele kontrowersji artystka była główną gwiazdą tegorocznego łomżyńskiego finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przy dźwiękach i tańcach „Mandaryna Dance Studio” rozbawiły się setki, zwłaszcza młodszych, mieszkańców Łomży.

Aby miłość stała się...

cz so, 08 stycznia 2005 18:15

W piątek w ratuszu, a w sobotę w kościele pw. Krzyża Świętego najpiękniejsze kolędy i pastorałki polskie i zagraniczne przy akompaniamencie Andrzeja Nanowskiego śpiewali Beata Koska, Jacek Szymański i Dariusz Wójcik. Artyści, na co dzień występujący na scenach Trójmiasta przyjechali do Łomży na zaproszenie Radia Nadzieja, które zorganizowało „II spotkania z kolędą”. Poza Łomżą koncerty zaplanowano także w Kuleszach Kościelnych, Zambrowie i Ostrołęce.

Gwiazdka z Nieba z Krystyną Prońko

cz pt, 07 stycznia 2005 15:04

Znana polska wokalistka Krystyna Prońko w najbliższy czwartek wystąpi w kościele oo. Kapucynów w Łomży. Gwiazda będzie gościem specjalnym tegorocznego koncertu pt. “Gwiazdka z nieba”. Od pięciu lat Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych u Kapucynów organizuje koncerty najpiękniejszych kolęd oraz utworów tematycznie związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Tradycją tych koncertów jest zbieranie pieniędzy na rzecz działającej przy parafii oo. Kapucynów świetlicy „Promyczek”.

Koncert rockowy „TERAZ ŁOMŻA”

mm pon, 03 stycznia 2005 10:27

Cztery rockowe kapele zagrają w piątek wieczorem - 7 stycznia 2005 r. - w Klubie PopArt. Na muzycznej scenie PopArt-u zaprezentują się: DROP A STRAIT, REDEMPTOR, INTERNAL, MEMEMBRIS. Wszystkie one tworzą tzw. „Rockową Piwnicę” Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży.

Rock & roll nad Narwią

cz wt, 28 grudnia 2004 15:33

"Chociaż mówi się, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki my, na przekór tej maksymie, spróbowaliśmy po 9 latach, jakie upłynęły od naszego debiutanckiego koncertu, dokonać tego wyczynu" - tak o wieczornym koncercie mówią młodzi muzycy ze Studia Piosenki PopArt. Po 9 latach od pierwszego występu z programem With The Beatles Studio Piosenki PopArt dziś o 19.00 w sali widowiskowej MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3 zaprezentuje swój najnowszy repertuar With The Beatles part 2.

Kolędy i pastorałki z Łomży

cz wt, 21 grudnia 2004 17:40

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży w przeddzień Świat Bożego Narodzenia wydał płytę CD z kolędami i pastorałkami. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie ROK-u. Udało się je zrealizować dzięki wsparciu finansowemu samorządów miasta i powiatu łomżyńskiego. Na płycie jest 14 bożonarodzeniowych utworów w wykonaniu m.in. Zespołu Pieśni i Tańca “Łomża”, Kwartetu Wokalnego MEZZOFORTE i Kapeli Kurpiowskiej z Nowogrodu.

Verbum najlepszy

cz nie, 19 grudnia 2004 23:10

Zespół „Verbum” z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży ze spektaklem pod tytułem „Oszustwo Księcia” zdobył pierwsza nagrodę podczas IX Konfrontacji Teatralnych Młodzieży Szkół Średnich. Konfrontacje odbyły się w piątek w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych. Wzięło w nich udział pięć zespołów. Zespół „Verbum” został nagrodzony za „kreację zbiorową, czystość konsekwencji formy, a co za tym idzie stworzenia zabawy dla widza”. Poza tym reżyser spektaklu Marcin Marchelski otrzymał specjalna nagrodę instruktorską m.in. za to, że potrafi stworzyć jedność zespołu teatralnego.

IX Konfrontacje Młodzieży Szkół Średnich

mm pon, 13 grudnia 2004 17:08

17 grudnia 2004 r. godz. 11.00 – rozpoczęcie przeglądu konkursowego. godz.19.00 - spektakl „Historia” wg Witolda Gombrowicza w wykonaniu Teatru BRAMA z Goleniowa oraz ogłoszenie werdyktu jury.

Konkurs Poezji Współczesnej po raz 20.

cz pon, 06 grudnia 2004 09:17

47 recytatorów – uczniów szkół gimnazjalnych z czterech województw: podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego wzięło udział w finale XX Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Współczesnej. Konkurs odbył się w Klubie Garnizonowym w Łomży,a jego organizatorem był Klub garnizonowy, a także łomżyńskie Stowarzyszenie Kultury i Oświaty LOGOS i teatrzyk Żywego Słowa pod tą sama nazwą. Każdy z recytatorów finału konkursu przygotowywał po dwa wiersze w tym jeden obowiązkowo Kazimierza Wierzyńskiego.

Grand Prix dla Teatru Produkcyjnego

cz nie, 05 grudnia 2004 14:45

Grupa Szczypiory Teatru Produkcyjnego, działająca przy Miejskim Domu Kultury w Łomży zajęła I miejsce i tytuł Grand Prix, a dwójka jej aktorów zdobyła nagrody za kreacje aktorskie (M. Białek i A.Statkiewicz) podczas Ogólnopolskim Festiwalu Spotkań Forum Teatralnych "I tak warto żyć". Festiwal odbywał się w piątek i sobotę (3-4 grudnia) w Kielcach. Łomżyńskie Szczypiory zaprezentowały swój debiutancki spektakl pt. "Trach".

Beethoven i Mozart w Łomży

cz pt, 03 grudnia 2004 09:42

„Przeboje Klasyków” to tytuł czwartkowego koncertu Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Z łomżyńskimi muzykami rewelacyjnie zagrała Jadwiga Kotnowska – jedna z najlepszych polskich flecistek, a „Koncert na flet i orkiestrę G-dur” Wolfganga Amadeusza Mozarta należy do najwybitniejszych kompozycji autora. Dodajmy, że V Symfonia c-moll Ludwiga van Beethovena, zagrana wczoraj przez ŁOK, poprzedni raz w Łomży wykonywana była 12 lat temu.

Klubu Tańca Towarzyskiego ,,AKAT” sukcesów nie ma końca

mm śr, 01 grudnia 2004 21:12

W Międzynarodowym Festiwalu Tańca ,,O Puchar Burmistrza Sulejówka” spory sukces odniosła najlepsza łomżyńska para taneczna klasy B w 10 tańcach Andrzej Radziwanowicz i Natalia Fabian zajmując w tańcach standardowych II miejsce w klasie B. Natomiast w turnieju tanecznym " O Puchar Podlasia" organizowanym w Białymstoku, pary z Klubu Tańca Towarzyskiego ,,AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży zajęły miejsca:

Teatr sposobem na życie

mm śr, 01 grudnia 2004 08:30

Druga odsłona Łomżyńskiej Edukacji Teatralnej : „ Das Küchendrama” czyli dość niesmaczna wariacja na temat MATKI Witkacego w czterech koszmarnych częściach

25 lat MDK-DŚT

cz so, 27 listopada 2004 22:10

Ćwierćwiecze istnienia świętował w sobotę Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Podczas wieczornej, jubileuszowej imprezy, na scenie w siedzibie placówki przy ul. Wojska Polskiego 3, zaprezentowali się wychowankowie MDK-DŚT, a na zakończenie jako specjalny urodzinowy gość wystąpił Jerzy Połomski. Jubileusz MDK-DŚT zakończył tegoroczną Łomżyńską Jesień Kulturalną.

Sukcesy taneczne KTT ,,AKAT”

mm śr, 24 listopada 2004 10:43

W sobotę 20 listopada 2004 roku odbyły się turnieje : IX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego ,,Falcon 2004” w Płocku i XX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego ,,O Mistrzostwo Suwałk” w Suwałkach. Startujące Pary z Klubu Tańca Towarzyskiego ,,AKAT”, działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, odniosły tam wiele sukcesów.

Nagrodzeni w XII Giełdzie Piosenki Dziecięcej Łomża 20.11.2004

mm pon, 22 listopada 2004 12:01

Jury XII Giełdy Piosenki Dziecięcej w składzie: Jacek Szymański muzyk, solista (tenor) Opery Bałtyckiej w Gdańsku Mirosław Dziewa muzyk Orkiestry Kameralnej w Łomży, prezenter audycji ,,Bliżej jazzu” w Radio Nadzieja Remigiusz Danelczyk wokalista, laureat Grand Prix Festiwalu ,,Młodzi w Piosence” – instruktor muzyki MDK w Ostrowii Mazowieckiej przyznało następujące nagrody:

Łomżyńska Jesień Kulturalna finiszuje Soyką

cz nie, 21 listopada 2004 21:57

Niedzielnym koncertem Stanisława Soyki z zespołem finisz rozpoczęła tegoroczna edycja Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej. Organizatorem odbywających się w październiku i listopadzie kilkudziesięciu wystaw, koncertów, spotkań, pod tym właśnie tytułem, jest Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych. Stanisław Soyka to najwybitniejsza postać, która w ramach tegorocznej ŁJK w Łomży wystąpiła.

« · «« · 204 · 205 · 206 · 207 · 208 · 209 · 210 · 211 · 212 · 213 · »» · »
 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę