Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Teatr “A” z “Pasją” w Łomży

cz pon, 14 marca 2005 07:18

W sobotę, 19 marca o godz. 16.30 w Katedrze Łomżyńskiej gościć będzie Teatr "A" z Gliwic ze spektaklem "Pasja". Teatr “A” jest jedynym w Polsce zawodowym, autorskim, offowym, muzycznym teatrem religijnym. W swoim dorobku ma 11 autorskich premier. W “Pasji” czerpiąc inspirację z średniowiecznych misteriów wielkopostnych, posługuje się jednocześnie językiem teatru współczesnego - ekspresyjnego, odwołującego się do prawdy emocji i doznań.

Kwalifikacje do Tumultu zakończone

cz nie, 13 marca 2005 19:39

Rekordowo dużo, bo aż szesnaście konkursowych przedstawień zobaczą widzowie odbywającego się w kwietniu w Łomży Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych TUMULT 2005. Wyboru dokonała specjalna Komisja Kwalifikacyjna. Jej członkowie obejrzeli materiały 34 zgłoszonych przedstawień. W Łomży zaprezentują się teatry m.in. z Katowic, Krakowa, Ostrołęki, Poznania, Szczecina i Warszawy.

I Łomżyńskie Targi Twórczości Artystycznej

mm so, 12 marca 2005 11:48

Twórcy ludowi z różnych dziedzin sztuki wystawiają się dziś w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży na I Łomżyńskich Targach Twórczości Artystycznej. W siedzibie ROKu przy ul. Małachowskiego 4 można zobaczyć, dotknąć oraz kupić dzieła twórców. Targi trwać będą do godz. 17.

KSU w Łomży

mm śr, 09 marca 2005 19:31

Legendarna punkowa kapela z Ustrzyk, w odmłodzonym składzie, przeżywa koncertowy rozkwit. Wreszcie zagra w Łomży !!!

Teatralne zmagania gimnazjalistów

cz wt, 08 marca 2005 06:06

“Bóg się ukrył dlatego, by świat było lepiej widać” w wykonaniu gimnazjalistów z Rutek, “Jedno życie” zaprezentowane przez uczniów gimnazjum nr 3 w Łomży i pantomima na temat nietolerancji w wykonaniu uczniów łomżyńskiego gimnazjum nr 6 – to spektakle nagrodzone przez jury łomżyńskiego finału Festiwalu Małych Form Teatralnych. W poniedziałek w Teatrze Lalki i Aktora odbyły się eliminacje strefowe trzeciej edycji FMFT pt. “Dramat i tragedię pozostaw teatrowi”.

Warszawskie Grand Prix dla teatru z MDK- DŚT

cz pon, 07 marca 2005 15:23

Spektakl "Łysa Śpiewaczka" Teatru Produkcyjnego działającego przy Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży, zdobył Grand Prix V Przeglądu Teatrów Amatorskich "SPOT" w Warszawie. Nagroda jest cenna, gdyż SPOT jest przeglądem ogólnopolskim, a łomżyński zespół był najlepszy spośród 16 teatrów.

Jungowska na Tumulcie

cz pon, 28 lutego 2005 15:23

Znana aktorka Edyta Jungowska będzie gwiazdą tegorocznego Tumultu czyli Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych. Po raz trzeci imprezę organizuje Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Tak jak w latach poprzednich pod koniec kwietnia do Łomży mają przyjechać najlepsze młodzieżowe teatry amatorskie z całego kraju.

Łomżyńskie artystami stoi

cz pt, 25 lutego 2005 15:55

Tak twierdzi dyrekcja Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, która postanowiła zorganizować specjalne „Łomżyńskie Targi Twórczości Artystycznej”. W Targach mogą wziąć udział m.in.: malarze, garncarze, rzeźbiarze, kowale, koronkarki i palmiarki..., czyli wszyscy ci twórcy, którzy chcą zaprezentować swoje prace łomżyńskiej publiczności.

Wytańczyli sukcesy

cz cz, 24 lutego 2005 09:11

Para taneczna Michał Smętek i Magdalena Zduńczyk trenująca pod okiem Magdalenę i Jacka Baczewskich w Klubie Tańca Towarzyskiego AKAT w Łomży zajęła I miejsce w tańcach standardowych i I miejsce w tańcach latynoamerykańskich w XII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego “'O Puchar Burmistrza Czarnej Białostockiej”. Zwycięzcy, którzy do tej pory tańczyli w klasie C, 14-15 latków, wraz z pierwszymi miejscami wytańczyli sobie także wyższą klasę taneczną B.

Romantyczny Koncert Walentynkowy

cz cz, 17 lutego 2005 23:23

Taki tytuł nosił czwartkowy koncert Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Z łomżyńskimi muzykami jako solista tym razem wystąpił Andrzej Ładomirski – młody acz utalentowany skrzypek. W programie znalazły się zaś najpiękniejsze romantyczne utwory takich kompozytorów jak Ludwik van Beethoven, Felix Mendelssohn, Bedrzich Smetana czy Henryk Wieniawski.

Mumio – ściągnął tłumy

mm so, 12 lutego 2005 21:47

Kilkaset łomżan w sobotni wieczór oglądało „Lutownicę, ale nie pistoletową tylko taką kolbę.” To tytuł spektaklu który na dużej sali Urzędu Wojewódzkiego pokazał kabaret Mumio. Trójka aktorów z Katowic prezentuje – jak ktoś, kiedyś powiedział - „antykabaret - widowisko, w którym wszystko jest na przekór”

Nagrody Kulki po raz trzeci

cz so, 12 lutego 2005 13:42

Pamięci Jana Kulki – zmarłemu przed kilku laty łomżyńskiemu poecie – dedykowany jest konkurs poezji współczesnej organizowany przez Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży. W sobotnie południe wręczono nagrody jego laureatom. Jury konkursu uznało, że na główną nagrodę zasłużyły prace aż czterech autorów: Katarzy Satko, Piotr Rowicki, Ewa Nowak-Tworko i Lech Lamert. Wszyscy otrzymali nagrody po tysiąc złotych ufundowane przez Zakłady Spożywcze „BONA” w Łomży.

DZIEWICTWO wg Witolda Gombrowicza

mm śr, 09 lutego 2005 14:03

Monodram w wykonaniu Aliny Czyżewskiej w reżyserii Przemysława Wiśniewskiego. Alina Czyżewska studiuje w Akademii Teatralnej w Warszawie, gościnnie gra rolę Ofelii w "Hamlecie" (reż. Jacek Głomb, Krzysztof Kopka) w Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, związana jest także ze środowiskiem alternatywnym.

Och ten Ochman...

mm cz, 03 lutego 2005 23:23

Światowej sławy tenor Wiesław Ochman był gwiazdą ostatniego karnawałowego koncertu Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. „Tobie śpiewam tę pieśń”- taki tytuł nosił ten koncert, a w programie znalazły się słynne arie i duety operowe i operetkowe świata. Z Ochmanem śpiewały Leokadia Duży (sopran) i Renata Dobosz (mezzosopran) solistki Opery Śląskiej.

Sukces kolędników ze Zbójnej

cz pon, 31 stycznia 2005 16:55

Kolędnicy z zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zbójnej okazali się bezkonkurencyjni podczas rozegranych w niedzielę w Hajnówce XXIII Wojewódzkich Spotkań Zespołów Kolędniczych. Zespoły ze Zbójnej wygrały w kategorii zespołów młodzieżowych i dorosłych. Wcześniej zdobyły laury Powiatowego Przeglądu Teatrów Obrzędych w Łomży i zostały wytypowane przez jury Przeglądu do udziału w konkursie wojewódzkim.

Richelieu w Drozdowie

cz so, 29 stycznia 2005 18:56

W salach wystaw czasowych Muzeum Przyrody w Drozdowie otwarto wystawę pt. „Hafty richelieu i tradycja rodzinna”. Ekspozycja składa się ze zbioru haftów sióstr Reginy Pisarskiej i Stefanii Jagodzińskiej oraz prac wykonanych szydełkiem przez ich matkę p. Helenę Zabielską. Tytuł wystawy nawiązuje do rodzaj haftu wywodzącego się z Włoch, który nazwę swa zawdzięcza kardynałowi Richelieu. Otrzymał on podobno specjalne pozwolenie od króla Ludwika XIII na przyozdobienie ubiorów tym haftem.

"Crazy Twisting Group" nie spoczęła na laurach.

mm cz, 27 stycznia 2005 16:22

Działająca w Miejskim Dom Kultury - Domu Środowisk Twórczych grupa "Crazy Twisting Group" zdobyła główną nagrodę na XIII Przeglądzie Zespołów Tanecznych "Karnawał 2005" w Białymstoku. Rywalizowali z najlepszymi grupami tanecznymi z Podlasia.

FARBEN LEHRE koncert rockowy.

mm śr, 26 stycznia 2005 17:36

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Muzycy nie ukrywają swoich fascynacji twórczością: SEX PISTOLS, RAMONES, CLASH, POGUES, DEAD KENNEDYS, BAD RELIGION, RANCID, GREENDAY, SKA-P, UKRAINIANS, TOY DOLLS, U2, POLICE, CLAWFINGER, pamiętając o NIRVANIE, NEW MODEL ARMY czy ROLLING STONES. Ważniejsze utwory FARBEN LEHRE to: "Helikoptery", "Egoiści", "Nierealne ogniska", "Handel", "Nowy dzień", "Rozkołysanka", "Wiecznie młodzi", "Matura 2001", "Pozytywka" czy "Judasz".

Brak lokalu – to główna bolączka łomżyńskiego Muzeum

cz pon, 24 stycznia 2005 21:36

Istniejące w Łomży już od niemal 60-ciu lat Muzeum Północno-Mazowieckie podsumowało kolejny rok swojej działalności. Składająca się z trzech części placówkę w minionym roku odwiedziło ponad 45 tysięcy osób, a ilość muzealnych eksponatów przekroczyła już 26 tysięcy sztuk. Niestety są też problemy. Jerzy Jastrzębski dyrektor Muzeum na pierwszym miejscu, poza odpowiednią wysokością środków finansowych, wymienia bazę lokalową. Ciągle nierozstrzygnięta jest sprawa własności budynku przy ul. Krzywe Koło 1 – głównej siedziby Muzeum.

Przegląd Teatrów Obrzędowych 2005 r. - wyniki

mm pon, 24 stycznia 2005 11:57

W sobotę odbył się w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży Przegląd Teatrów Obrzędowych i Kolędniczych. Udział wzięło 14 grup teatralnych w czterech kategoriach.

« · «« · 203 · 204 · 205 · 206 · 207 · 208 · 209 · 210 · 211 · 212 · »» · »
 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę