Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Glogerowska sesja

cz so, 29 października 2005 11:03

Z inicjatywy łomżyńskiego Stowarzyszenia Stopka po raz kolejny w mieście spotkali się Glogerianie. Kilkadziesiąt osób – wybitni przedstawicieli nauki i kultury polskiej - to sympatycy myśli i dorobku pochodzącego z Jeżewa Zygmunta Glogera - wielkiego badacza i regionalisty XIX i początków XX wieku. Poza oddaniem hołdu swemu patronowi Glogerianie do Łomży przyjechali by uhonorować laureatów 16 -tej edycji konkursu o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera.

Łomżyńska Jesień Kulturalna 2005

mm so, 29 października 2005 10:07

Główne imprezy

Muzyczne Zaduszki

mm śr, 26 października 2005 19:12

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na Muzyczne Zaduszki. Koncert pt. "Wspomnienie o..." odbędzie się 30 października o godzinie 18.00 w Klubie PopArt przy ul. Wojska Polskiego 3. Największe przeboje Czesława Niemena wykona Joachim Perlik, znany z programu telewizyjnego "Jaka to melodia".

Glogery po raz szesnasty

cz nie, 23 października 2005 15:38

Kapituła Nagrody i Medalu im. Zygmunta Glogera pod przewodnictwem prof. Janusza Tazbira przyznała nagrody i wyróżnienia w 16. edycji konkursu organizowanego przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” w Łomży. Pierwszą nagrodę przyznano tym razem prof. dr. hab. Wojciechowi Wrzesińskiemu z Wrocławia - za całokształt badań i studiów dotyczących stosunków polsko-niemieckich w XIX i XX wieku oraz organizację uniwersyteckiego środowiska naukowego.

W rytmie marsza i nie tylko

mm pt, 21 października 2005 22:13

Setki łomżan, melomanów muzyki wojskowej w piątkowy wieczór podziwiało występy Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. To jeden z najlepszych polskich zespołów. Chór, balet, orkiestra i soliści przez półtorej godziny prezentowali utwory znane i lubiane zarówno wojskowe jak i te z rodzaju muzyki popularnej.

PLATEAU- Rockowa uczta w Łomży

mm śr, 19 października 2005 09:49

W ostatni piątek października (28.10) o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Łomży wystąpi jedno z muzycznych odkryć tego roku w Polsce- zespół PLATEAU. Koncert w ramach trasy "Megalomania tour 2005" promuje ich debiutancką płytę "Megalomania", której premiera odbyła się 3 października.

„NOS” wg Mikołaja Gogola

mm śr, 19 października 2005 08:44

Realizacja: MIECZYSŁAW GEDROJĆ – AKTOR STANISŁAW MIEDZIEWSKI – REŻYSER Spektakl był prezentowany m.in. w Anglii, Francji, Rosji, Niemczech, Szwajcarii, Ukrainie.

W hołdzie papieżowi

cz pon, 17 października 2005 13:21

Kolejny koncert z cyklu I Jesiennego Festiwalu Muzycznego Sacrum et Musica odbył się w niedzielę w Łomży. W kościele pw. Krzyża Świętego wystąpił chór „Capella Ecumenica” z Wrocławia i ks. Tomasz Chludziński z Łomży, który recytował fragmenty z „Tryptyku Rzymskiego” - ostatniego poematu Ojca Świętego Jana Pawła II.

Łuczaizm statystyczny

mm so, 15 października 2005 14:06

Wiesław Łuczaj (ur. 1960) po ponad 20 wystawach indywidualnych i 100 zbiorowych w Polsce i za granicą przybył do Łomży z "kołami": "obrazy i miejsca" oraz serią "Polak statystyczny". Koła w cudzysłowie zapowiadają zaskakującą aranżację słynej Galerii Pod Arkadami. Na białych ścianach parteru pojawiają się bowiem tylko dwa ogromne koła z czarnej folii, przygotowane z myślą o tym właśnie wnętrzu. Artysta, który reprezentował Nasz kraj na tegorocznym Biennale w Wenecji (najważniejszym obok Biennale w Kasel w Niemczech przeglądzie sztuki europejskiej), już od czasów studiów na ASP w Warszawie uprawiał malarstwo abstrakcyjne, którego podstawą są geometria, rytm i ... statystyka.

Gloria Artis na 90-lecie Hanki Bielickiej

cz pt, 14 października 2005 08:09

Najsłynniejsza łomżanka Hanka Bielicka została uhonorowana Złotym Medalem Gloria Artis. To najwyższe odznaczenie jakim dysponuje kultura polska. Hanka Bielicka otrzyma go w przeddzień 90-tych urodzin. Artystka urodziła się 9 listopada 1915 roku. W Łomży mieszkała niemal do dnia wybuchu II wojny światowej.

Twarze bliskie Teresy Adamowskiej

mm śr, 12 października 2005 20:21

Perfekcyjna, koncepcyjna i wytrwała malarka, jak zwykle, zaskoczyła równie wytrawnych znawców sztuki, co i przygodnych uczestników wernisażu "Portrety". Bywalcy Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, szczególnie pamiętający ostatnie wystawy z udziałem Teresy Adamowskiej (m.in. "W Drodze do Sacrum" 2001 i "Malarstwo indywidualne" 2001 czy "Czartowisko" z Czartorii 2003 lub "Czarci pazur i dzwon" z Wigier 2005), otóż ci właśnie przeżyją najwięcej zaskoczeń...

Najlepiej wirował Toruń

cz pon, 10 października 2005 15:37

Tancerze z Torunia dominowali na podium podczas rozdawania nagród Ogólnopolskiego Turniej Tańca Młodzieżowego „Wirująca strefa” jaki w weekend rozgrywany był w Łomży. Reprezentanci Torunia wygrali w 11 spośród 17 rozegranych kategorii. W sumie w tej edycji Turnieju wzięło udział około 500 uczestników z całej Polski m.in.: Bydgoszczy, Łodzi, Białegostoku, Torunia, Szczecina, Włocławka, Gdańska, Wołomina, Opola, Inowrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego. Łomżę reprezentowała grupa „Twist” prowadzona przez Beatę Kisiel, ale sukcesów tym razem nie było.

Wielkie wirowanie

cz so, 08 października 2005 09:02

Break dance, electric boogie, funky, hip hop, freestyle – kilkuset najlepszych tancerzy z całego kraju będzie można podziwiać dziś i jutro w Łomży. Już po raz czwarty MDK-DŚT organizuje Ogólnopolski Turniej Tańca Młodzieżowego „Wirująca strefa”. Zjeżdżają się na niego najlepsi w Polsce wykonawcy – zarówno soliści jak i formacje - różnych stylów tańca młodzieżowego. Ogólna pula nagród pieniężnych i rzeczowych, o która będą walczyć tancerze wynosi 18.000 zł.

"KARTKI"-Jubilatki w Salonie Sztuk

mm pt, 07 października 2005 13:44

Salon Sztuk dr Anny Jakubowskiej wszedł w piąty rok radosnego i twórczego istnienia we wrześniu 2005 r. W pierwszy czwartek października gościł jeszcze bardziej w historię (i historie :)) wplątany zespół: Świętujące 15-lecie "KARTKI". Dziennikarz telewizyjny i prasowy Wojciech Koronkiewicz i grafik Wojciech Kirejczyk, przedstawiciele Redakcji Jubilatki, przybyli z rocznicowym (już 33.) numerem nieregularnika w znakomitych nastrojach i w równie szampańskich wracali z miasta nad Narwią do domów nad Białką.

Łomżyńska Crazy Twisting Group mistrzem świata

cz wt, 04 października 2005 13:08

Crazy Twisting Group wywodząca się z Łomży formacja tańca młodzieżowego zdobyła tytuł Mistrza Świata. Łomżanie mistrzostwo wytańczyli w kategorii formacji break dance na Hip Hop Days 2005 - w Bremen w Niemczech. Crazy Twisting Group zdobyła tytuł World Championship Breakdance Teams.

Wszystko rozpłynęło się jak sen…

cz nie, 02 października 2005 21:06

Taki tytuł nosi widowisko muzyczno – taneczne przygotowane przez Dariusza Wójcika i zaprezentowane w niedzielny wieczór w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Łomży. Składający się z pieśni żydowskich w języku yiddish i hebrajskim muzyczny spektakl ukazuje życie żydowskich miasteczek sprzed stu lat. Dariusz Wójcik wystąpił przy akompaniamencie Andrzeja Nanowskiego (fortepian) i Władka Marhuletsa (klarnet).

Królewska premiera

mm pt, 30 września 2005 16:14

„Królowa Śniegu” to dynamiczne, inteligentnie pomyślane i pomysłowo zrealizowane przedstawienie, którego premiera odbędzie się w najbliższą niedzielę, 2 października 2005 r., w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Spektakl w reżyserii Olega Żugżdy jest 44 premierą w historii łomżyńskiej sceny. Porywające widowisko to w dużej mierze zasługa zespołu aktorskiego dyr. Jarosława Antoniuka, w tym ekspresyjnej gry odtwórców głównych ról: Beaty Antoniuk jako Gerdy i Tomasza Rynkowskiego jako Kaja. Przedpremierowe spektakle w sobotę o godz. 10 i w niedzielę o godz. 11. Ale to nie wszystko...

Magnificat... na dobry początek

cz nie, 25 września 2005 13:42

Koncert Chóru i Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku zainaugurował I Jesienny Festiwal Muzyczny Sacrum et Musica. Festiwal organizuje dyrektor Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej Jan Miłosz Zarzycki, pod którego batutą odbył się pierwszy koncert. Jako solistka w kościele pw. Krzyża Świętego w Łomży zaśpiewała Marta Wróblewska.

Ceglińska, Pijarowski i ŁOK

cz pt, 23 września 2005 15:22

Pod batutą Marka Pijarowskiego i ze znakomitą skrzypaczką Izabelą Ceglińską zagrała w czwartek Łomżyńska Orkiestra Kameralna. Dyrygent i skrzypaczka należą do światowej czołówki, co doskonale było słychać podczas koncertu. Licznie zebrana w foyer urzędu wojewódzkiego publiczność usłyszała mistrzowskie wykonanie utworów Mozart'a, Wieniawskiego, Sait-Seans'a i Czajkowskiego.

Nasi w obronie Warszawy

nie, 18 września 2005 21:38

Tydzień po udanej inscenizacji epizodu walk o Nowogród z czasów II Wojny Światowej, Grupa Rekonstrukcji Historycznej „SGO Narew” wystąpiła w największym tego typu przedsięwzięciu w Polsce – Bitwie nad Bzurą. Nad brzegami rzeki, w Brochowie pod Warszawą spotkało się ponad 300 „historycznych rekonstruktorów” tamtych wydarzeń. Blisko 40-sto tysięczna publiczność otrzymała ponad półtoragodzinną lekcję historii. W inscenizacji bitwy wzięło udział kilkadziesiąt wojennych pojazdów, wśród nich rodzime tankietki i pojazdy opancerzone Wehrmachtu.

« · «« · 198 · 199 · 200 · 201 · 202 · 203 · 204 · 205 · 206 · 207 · »» · »
 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę