Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

„Ostatnia deska ratunku” najlepsza

cz śr, 14 grudnia 2005 06:35

Główna nagrodę X Konfrontacji Teatralnych Młodzieży Szkół Średnich - Nagrodę Prezydenta Miasta Łomża - otrzymała Grupa „Ostatnia Deska Ratunku” z łomżyńskiego Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących. Młodzi artyści ze starej „wety” nagrodę otrzymali za spektakl p.t. „Powódź” Jerzego Szaniawskiego, który wyreżyserowała Ewa Chludzińska. W jubileuszowych łomżyńskich „Konfrontacjach” wystawiono cztery przedstawienia.

Alternatywny Klub Filmowy prezentuje: „Zmruż oczy”

cz pt, 09 grudnia 2005 16:23

Opowieść o czupurnej dziewczynce, która potrzebuje więcej uwagi, afirmacji i wolnego czasu, niż mogą jej poświęcić rodzice zajęci karierą zawodową - to najkrótszy opis filmu, który będzie można zobaczyć podczas najbliższego spotkania łomżyńskiego Alternatywnego Klubu Filmowego. W środę 14 grudnia w auli II LO (przy Placu Kościuszki) zaprezentowany zostanie film Andrzeja Jakimowskiego pt. „Zmruż oczy”. W projekcji, jako gość specjalny, udział weźmie Zbigniew Zamachowski.

X KONFRONTACJE TEATRALNE młodzieży szkół średnich 2005

mm śr, 07 grudnia 2005 19:06

W konkursie wezmą udział grupy teatralne działające w szkołach średnich i placówkach kultury Łomży i byłego województwa łomżyńskiego. Konfrontacje, w tym roku jubileuszowe, organizowane są po to, aby sprowokować wymianę poglądów i doświadczeń teatralnych umożliwić poznanie zespołów teatralnych i dokonań z innych szkół, a przez to sprzyjać większej integracji środowiska młodzieży i nauczycieli.

WĘDRÓWKI - wystawa fotografii

mm so, 03 grudnia 2005 16:04

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy fotografii „WĘDRÓWKI” do Galerii Pod Arkadami – 9 grudnia 2005 r. o godz.18.00. Jest to wystawa dwóch autorów, a może bardziej dwie wystawy równocześnie w jednej przestrzeni galerii. Obaj autorzy są zakonnikami w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży. Dwa zestawy fotografii są pewną rejestracją dwóch wędrówek, podróży odbytych w tym samym czasie - latem 2005 roku. Na tym jednak podobieństwa się kończą.

AGRESSIVA 69 - koncert.

mm so, 03 grudnia 2005 15:48

AGRESSIVA 69 to obecnie jedna z najbardziej znanych i popularnych grup “elektro-pop” w Polsce. Zespół traktuje to określenie z przymrużeniem oka – chodzi o muzykę elektroniczną, która nie stroni od osiągnięć dobrego popu, czerpiąc także z muzyki industrialnej. To prekursorzy nurtu elektronicznego w naszym kraju.

Roman Borawski o Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej

cz cz, 01 grudnia 2005 16:59

Łomżyńską Jesień Kulturalną organizuję razem z pracownikami Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych od dziesięciu lat, odkąd zostałem dyrektorem tej placówki. Po raz kolejny udało się nam nie zejść poniżej poziomu sprzed kilku lat. Podkreślam to "udało się", gdyż stale rosną koszty zapraszania do Łomży artystów, szczególnie tych znanych i znakomitych, gdyż są coraz drożsi. Cieszę się, że wymagającej i wyrobionej publiczności, złaknionej kultury ambitnej, nie ubywa, a nawet ku naszemu miłemu zdziwieniu: przybywa.

Światowe przeboje, znakomite głosy... jak na Broadway

cz śr, 30 listopada 2005 23:34

Dorota Wójcik, Agnieszka Makówka i Rafał Songan z najsłynniejszymi przebojami światowej muzyki rozrywkowej wystąpili w Łomży. Koncert pod tytułem „Broadway, Broadway” odbył się w sali widowiskowej Urzędu Wojewódzkiego, ale chętnych do jego usłyszenia i zobaczenia było tak wielu, że organizatorzy musieli dostawiać jeszcze krzesła.

Giełda Piosenki Dziecięcej po raz trzynasty

cz pon, 28 listopada 2005 12:11

Anna Baczewska, Adela Lewiarz, Daria i Hubert Turowscy – to zwycięzcy XIII edycji Giełda Piosenki Dziecięcej. Impreza odbyła się w sobotę, a jej organizatorem był Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. W sumie na scenie w Liceum Katolickim zaprezentowało się niemal 50-ciu wykonawców z Łomży i powiatu łomżyńskiego.

Szczepański nagrodzony

cz pon, 28 listopada 2005 10:09

Teatr Lalki i Aktora w Łomży powrócił z Międzynarodowych Toruńskich Spotkań Teatrów Lalek z nagrodą za muzykę, którą otrzymał Bogdan Szczepański – autor muzyki do spektaklu „Kominiarczyk” w reżyserii Jarosława Antoniuka.

Jesienny jazz w Łomży

cz so, 26 listopada 2005 12:54

Marek Napiórkowski jeden z najbardziej wszechstronnych polskich gitarzystów jazzowych zagra w niedziele w Łomży. Napiórkowski wraz z własnym kwartetem wystąpi na zakończenie Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej i zaprezentuje materiał ze swojego pierwszego autorskiego albumu „NAP”. Gościnnie na koncercie pojawi się Henryk Miśkiewicz – jeden z muzyków uczestniczących w nagraniu płyty.

Podziemne miasto

cz śr, 23 listopada 2005 20:05

Wystawę fotografii prezentującą prowadzone w Katedrze prace archeologiczne otwarto w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży. Ekspozycję przygotował fotografik Bolesław Deptuła, który od początku dokumentuje wykopaliska.

Namiastka Krakowa w Łomży

mm wt, 22 listopada 2005 23:23

Artystyczna stolica Polski od wieków jest w Krakowie i tam pozostanie. We wtorek wieczorem w Łomży jak na Brackiej padał deszcz, ze sceny tutejszego urzędu wojewódzkiego rozbrzmiewały dźwięki niczym z Piwnicy Pod Baranami które przerwały „tu cicho sza, tam cicho, szaro, brudno i zima”. Tego dnia do miasta ściągnął krakowski bard Grzegorz Turnau i wszechobecną stała się kraina łagodności.

Turnau - nowy album i... do Łomży

cz pt, 18 listopada 2005 14:55

Dziś, w piątek 18 listopada 2005, Grzegorz Turnau po raz pierwszy prezentuje swój najnowszy album zatytułowany „11:11”. Znajduje się na nim kilkanaście nowych piosenek, skomponowanych przez „krakowskiego barda” w ciągu ostatnich dwóch lat. Co ciekawe łomżanie będą jednymi z pierwszych, dla którym Turnau piosenki z tej płyty zaśpiewa na żywo. Artysta do Łomży na koncert przyjeżdża już w najbliższy wtorek. Tu druga niespodzianka... jeszcze są bilety.

Sfera Znaczeń

mm cz, 17 listopada 2005 12:33

W piątek 18 listopada o godz. 18.00 w Galerii Pod Arkadami zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii Lecha Buczyńskiego i Stanisława Zeszuta - Sfera Znaczeń.

Metalowa uczta w Łomży...

mm cz, 17 listopada 2005 11:21

Już w październiku rozpoczęła się kolejna duża trasa koncertowa zespołu Hunter. Po wydaniu "T.E.L.I…" (30 maja 2005) zespół zagrał kilkanaście koncertów wiosną, by teraz kontynuować koncerty promujące tę płytę. Tym razem trasa będzie miała charakter szczególny. Zespół będzie świętował 20. urodziny!

Kmita w Łomży

cz śr, 16 listopada 2005 12:40

Czy butelka może stać się trąbką, słoik - klarnetem, a kocioł do gotowania bielizny - bębnem? Czy rozwodzić się można co tydzień, a kołysząc niemowlę śpiewać rzewną kołysankę o odwiecznym losie Narodu Wybranego, skazanego na tułaczkę? Czy można kobiety winić o wszystko, np. o to, że wybuchają przez nie wojny (bo rodzą żołnierzy...)?

„Broadway, Broadway”

cz pt, 11 listopada 2005 11:47

Wszystko, co najlepsze w muzyce rozrywkowej kojarzy się z nazwą tej słynnej ulicy w Nowym Jorku. Przez dziesiątki lat to, co pokazywano na Broadwayu, wyznaczało nowe trendy w rozrywce i dziś stanowi klasykę muzyki musicalowej i filmowej. Jeszcze w listopadzie łomżanie będą mieli okazję wysłuchania ich w wykonaniu m.in. Rafała Songana. Solisty Teatru Wielkiego w Łodzi znanego w Łomży z rewelacyjnych występów podczas ostatnich Festiwali Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża.

Spotkanie z Chopinem...

cz pt, 11 listopada 2005 00:21

Niezwykły koncert odbył się w Łomży przeddzień Święta Niepodległości. Wraz z muzykami Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina zagrała znakomita młoda pianistka z Japonii Miku Omine. Dopełnieniem muzycznej uczty z utworami najznakomitszego z polskich kompozytorów były recytacje fragmentów jego listów w wykonaniu Jerzego Zelnika.

Jubileusz Pani Hani

cz śr, 09 listopada 2005 00:01

Ogromny bukiet kwiatów od "wszystkich łomżyniaków" i statuetkę, przedstawiającą damę w kapeluszu ze „śmiejącymi się” maskami trzymanymi w ręce ma otrzymać Hanka Bielicka. Kwiaty poślą działacze Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, a statuetkę Związek Artystów Scen Polskich. Najsłynniejsza z łomżanek dziś świętuje 90. urodziny. Jubilatka z ogromnych kolorowych kapeluszy jest niemal tak samo znana jak z występów na scenach, na których króluje już od 66 lat.

IV Konkurs Poetycki im. Jana Kulki

mm wt, 08 listopada 2005 13:14

MIEJSKI DOM KULTURY - DOM ŚRODOWISK TWÓRCZYCH w Łomży zaprasza do udziału w IV Konkursie Poetyckim im. Jana Kulki. Regulamin konkursu :

« · «« · 197 · 198 · 199 · 200 · 201 · 202 · 203 · 204 · 205 · 206 · »» · »
 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę