Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Zapisy do kół zainteresowań

mm so, 17 września 2005 12:07

Regionalny Ośrodek Kultury Łomża zaprasza dzieci i młodzież do zapisów do koła plastycznego, zajęć wirażu, ogniska muzycznego, zespołu Pieśni i Tańca "Łomża", ul. Małachowskiego 4, tel. 219 01 11 informacje -zapisy pokój nr 9.

IV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

mm so, 17 września 2005 11:15

8 października 2005 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży ul. Zielona 21 odbędzie się IV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego ''O Mistrzostwo Łomży''Organizatorami turnieju są Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży oraz Klub Tańca Towarzyskiego ''AKAT''. Patronat honorowy nad turniejem objął prezydent miasta Łomży Jerzy Brzeziński. Turniej odbędzie się w 12 kategoriach tanecznych dzieci i młodzieży od 10 do 19 roku życia w trzech blokach tanecznych w godz. 10.30, 13.00 i 17.00 - gala taneczna z udziałem par tanecznych najwyższych klas.

Sezon zainaugurowany

cz cz, 08 września 2005 22:36

Uwerturą z "Cyrulika Sewilskiego" Gioacchino Rossiniego i koncertem e-moll Feliksa Mendelssohna w wykonaniu słynnego skrzypka Krzysztofa Jakowicza rozpoczęła kolejny – już 28 sezon artystyczny - Łomżyńska Orkiestra Kameralna. W czwartkowy wieczór w sali foyer Urzędu Wojewódzkiego muzyków orkiestry poprowadził Jan Miłosz Zarzycki.

Obrona Nowogrodu – widowisko historyczne przedstawiające epizod walk o miasto.

mm śr, 07 września 2005 19:39

Niedziela godz.15.00 Rekonstrukcję historyczną obrony Nowogrodu w 1939r. a dokładnie epizodu obrony schronu przy moście organizuje Grupa Rekonstrukcji Historycznej “SGO Narew”, kilkudziesięciu ludzi kultywujących tradycje 33 pułku piechoty. Trzeci batalion tego pułku , 66 lat temu walczył w wojnie obronnej właśnie w tej miejscowości. Inscenizacja rozpocznie się od próby przeprawy przez most na Narwi zmotoryzowanego oddziału Wermachtu. Później dojdzie do starć z oddziałami niemieckimi, które wykonały desant na przeciwległej linii obrony – tak w skrócie będzie wyglądać przebieg inscenizacji. Całość potrwa kilkanaście minut, ale będzie na co popatrzeć – zapewniają organizatorzy. Będzie też można dowiedzieć się nowych, ciekawych rzeczy na temat samej budowli i wydarzeń z czasów wojny.

"Spełnić to się można dopiero w trumnie"

mm pon, 05 września 2005 13:44

„Jeśli artysta mówi, że spełnił się jako twórca, to znaczy że już się skończył. A ja mam zamiar tworzyć jeszcze przez wiele, wiele lat” - mówił w wywiadzie dla Tygodnika Prosto sześć i pół roku temu Jerzy Swoiński, dziś Świętej Pamięci. Twórca łomżyńskiego oddziału Biura Wystaw Artystycznych w 1974r i logo portalu www.4lomza.pl w 2001r. zmarł 4 września 2005r w Łomży.

Muzeum na Dwornej

cz pon, 05 września 2005 12:57

Tablica z nazwą Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zawisła przed południem na ścianie budynku przy ul. Dwornej 22. W ubiegłym tygodniu radni miasta umożliwili przekazanie budynku przy skrzyżowaniu ulic Dwornej i Giełczyńskiej na nową siedzibę Muzeum. W wakacje z pomieszczeń tych wyprowadziło się Publiczne Gimnazjum nr 4 im. Królowej Jadwigi. Przybicie tablicy informacyjnej to najłatwiejsza część przeprowadzki, która czeka instytucję. Jak ocenia dyrektor Jerzy Jastrzębski adaptacja budynku może potrwać rok.

Wystawa twórczości Mieczysława Mazura z okazji jubileuszu 65-lecia artysty

mm śr, 31 sierpnia 2005 18:50

MIECZYSŁAW MAZUR Urodził się 4.09.1940 roku w Źrebcach koło Szczebrzeszyna. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studiował malarstwo w pracowni Aleksandra Kobzdeja na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 1965 r. otrzymał dyplom i tytuł magistra sztuki. W tym samym roku został przyjęty do ZPAP. W latach 1967-73 pracował jako nauczyciel plastyki i historii. Po reorganizacji administracyjnej zamieszkał w Łomży i podjął podjął prace na stanowisku plastyka wojewódzkiego a następnie wizytatora wychowania plastycznego.

Zapisy do Zespołu Pieśni i Tańca "Łomża"

mm cz, 25 sierpnia 2005 14:16

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży ogłasza zapisy do Zespołu Pieśni i Tańca "Łomża". Przesłuchania w sobotę 10 września 2005 r., w godz. 12.00 - 14.00 Grupa Dziecięca - (IV-VI klasa Szkoły Podstawowej) Grupa Młodzieżowa - (Gimnazjum - I i II klasa)

„Czarci pazur i dzwon”

mm pon, 22 sierpnia 2005 08:37

„Czarci pazur i dzwon” to świetna (jak sam tytuł) wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży. Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA, które zorganizowało po raz trzeci międzynarodowy plener plastyczny, tym razem w Domu Pracy Twórczej w dawnym klasztorze kamedułów nad Wigrami, zaprosiło 23 artystów z Białorusi, Litwy, Ukrainy i Polski. Malarze, rzeźbiarze i twórcy dzieł w technikach mieszanych pochodzą także z naszego regionu: Łomży, Suwałk i Białegostoku. Prof. Andrzej Strumiłło, jeden z twórców i zarazem kurator wystawy, mieszka w Maćkowej Rudzie. W świecie kultury i sztuki jego nazwisko to już ikona.

Powrót do przeszłości

mm so, 20 sierpnia 2005 12:12

Kilka tygodni temu odbyło się w Nowogrodzie wesele kurpiowskie. Imprezę zorganizowano całkiem serio, z oryginalnymi strojami, dawnymi obrzędami i co najważniejsze z całkiem autentyczną Parą Młodych. Moment zaślubin, mimo iż przeprowadzony w wierze i obrządku Kościoła Katolickiego, również nosił znamiona folklorystyczne. Sebastian Nowakowski, który pojął wtedy za żonę Grażynę Przygodę jest warszawiakiem. Z Kurpi pochodzi jego wybranka.

Niedziela na św. Rocha

cz nie, 14 sierpnia 2005 22:38

Kilka tysięcy osób w niedzielę odwiedziło Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie. Zorganizowano tam tradycyjną imprezę folklorystyczną „Niedziela na św. Rocha”. To jeden z popularniejszych dawnych świętych. Wystawiono mu wiele kościołów, kaplic, kapliczek i ołtarzy. Modlono się do niego, jako do patrona, który strzeże ludzi i bydło od zarazy. Dziś święty nie cieszy się już taka popularnością, ale impreza ku jego czci w Nowogrodzie za każdym razem ściąga rzesze mieszkańców regionu, i gości nie tylko z kraju.

Walizka najcenniejsza

cz śr, 10 sierpnia 2005 23:00

Międzynarodowy Festiwalu Teatralny w Walizce to najbardziej doceniona przez Ministerstwo Kultury impreza kulturalna z województwa podlaskiego. Teatr Lalki i Aktora w Łomży, który jest organizatorem Festiwalu, otrzymał na ten cel 70 tys zł ministerialnej dotacji. To najwyższa dotacja na przedsięwzięcie kulturalne. Spośród 33 przedsięwzięć z województwa dotowanych przez Ministerstwo Kultury więcej pieniędzy dostały dostały tylko trzy instytucje, ale to pieniądze na inwestycje.

Renowacje ołtarzy u Kapucynów

cz pon, 08 sierpnia 2005 13:29

W kościele OO. Kapucynów w Łomży trwają intensywne prace konserwatorskie. Dawny blask odzyskał już XVIII-wieczny ołtarz św. Feliksa, a teraz konserwatorzy przystąpili do odnawiania ołtarza św. Franciszka. Do października 2005 r. Odrestaurowana zostanie również ambona. Tegoroczne prace specjalistów w tej świątyni będą kosztować ponad 50 tys. zł. Część pieniędzy wyłożył wojewódzki konserwator zabytków i samorząd Łomży, ale na odnawianie kościelnych zabytków przede wszystkim łożą parafianie i mieszkańcy Łomży.

Róże Europy i Golden Life - fotorelacja.

mm nie, 24 lipca 2005 09:47

Koncert odbył się 2005.07.23 w ogródku piwnym klubu VIP Rampa.

Konkurs na najlepsze magisterki...

cz cz, 21 lipca 2005 16:22

Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej ogłasza czwartą edycję Konkursu na prace magisterskie oraz dyplomowe, poświęcone Łomży i regionowi łomżyńskiemu. Organizatorom zależy na uzyskaniu prac obronionych w latach 2001-2004 oraz do 30 października 2005 roku, na wszystkich typach uczelni wyższych w całym kraju. "Nie ograniczamy zakresu tematycznego, jeśli jednak napłynie dużo prac, dokonamy podziału na historyczne i traktujące o współczesności" - podkreśla prezes TPZŁ Zygmunt Zdanowicz.

Jedwabne świętuje...

cz pt, 15 lipca 2005 22:59

Od warkotu dziesiątków silników motocykli i mocnego uderzenia w rytmie blues-rocka mieszkańcy Jedwabenego i okolicy rozpoczęli świętowanie Dni Jedwabnego. Do niedzieli w mieście będą odbywał się imprezy sportowo rozrywkowe. W piątek po południu do miasta przyjechało kilkudziesięciu amatorów jednośladów na II Ogólnopolski Zlot Motocyklistów, a wieczorem na dobry początek na scenie przy tamtejszym ośrodku kultury zagrała Kasa Chorych – legenda polskiego blues-rocka.

Chyczyńska znowu śpiewa i... nagrywa

cz pt, 15 lipca 2005 16:35

Lilka Chyczyńska, wokalistka znanego w latach 80-tych bluesowego zespołu Browar Łomża, wraca na scenę. Jej płyta „Moja działka” jest jak sama artystka: niespokojna, poszukująca, niepokorna. Istniejąca w latach 80-tych grupa jest jedyną na ziemi łomżyńskiej trafiła do encyklopedii bluesa. Lila Chyczyńska zdobyła z Browarem nagrodę na białostockiej Jesieni z Bluesem, występowała na festiwalach w Opolu i Sopocie oraz Rawa Blues.

O.S.T.R... zdobył Łomżę

cz so, 09 lipca 2005 22:57

Setki - a może i więcej... młodych łomżan przyszło w sobotni wieczór na stadion ŁKS. Na bocznej murawie zaśpiewał O.S.T.R...(y) jeden z najbardziej uznanych polskich wykonawców muzyki Hip Hop. Czegoś podobnego dawno w mieście nie było. W rytm jego piosenek „skakali” wszyscy... O.S.T.R... był gwiazdą Złoty Kur Skeate Show – imprezy organizowanej przez Browar Łomża.

Muzyczne Dni

cz cz, 23 czerwca 2005 13:12

Festiwal stworzył Jacek Szymański łomżyniak - do dzisiaj dyrektor artystyczny festiwalu i duch sprawczy wielu popularnych pomysłów, które wypromowały przedsięwzięcie. Zaczęło się od tego, że w styczniu 1994 roku zatelefonował do Stanisławy Chyl, dyrektora Muzeum Przyrody w Drozdowie i umówił się na koncert w lipcu – mówi dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży Jarosław Cholewicki.

PROROCKOWANIE czternasta edycja Non Stop Rock Festiwal

mm śr, 22 czerwca 2005 11:07

Czerwcowym koncertem zespołów DHM i SPONTANE kończymy pierwsze wydanie naszego Non Stop Rock Festiwalu. Przy okazji PROROCKOWANIA trochę się "zadziało" w naszym klubie przy Wojska Polskiego 3. W PopArcie wystąpiły zespoły prezentujące różne odmiany rockowego grania, oprócz gości z Polski udanie koncertowały lokalne, łomżyńskie formacje. Przez te kilkanaście miesięcy skrystalizowała się też formuła naszego rockowego przedsięwzięcia - jak już wiecie gramy w rytmie roku szkolnego - od września do czerwca z finałem w sierpniu.

« · «« · 199 · 200 · 201 · 202 · 203 · 204 · 205 · 206 · 207 · 208 · »» · »
 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę