poniedziałek, 30 marca 2020 napisz DONOS@

Francesco Napoli na Dni Łomży

Foto: Francesco Napoli na Dni Łomży
cz pon, 17 lutego 2020 09:44

Zespół Extazy, Top Girls i Francesco Napoli mają wystąpić podczas koncertu z okazji Dni Łomży. Władze miasta zawarły już umowy z menadżerami „gwiazd”. Koncert odbędzie się w sobotę 13 czerwca. W Polsce będzie to długi weekend po Bożym Ciele.

Kameralnie o miłości w Drozdowie

Foto: Kameralnie o miłości w Drozdowie
cz pon, 17 lutego 2020 08:08

Operetkowe i operowe arie oraz neapolitańskie pieśni, opowiadające o blaskach i cieniach miłości, wypełniły program sobotniego wieczoru w drozdowskim muzeum. – To pierwszy walentynkowy koncert w ramach naszego cyklu! – podkreślał Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor owocnie współpracującej z muzeum w Drozdowie Filharmonii Kameralnej. Śpiewali sopranistka Dorota Laskowiecka-Urban i tenor Tomasz Janczak. Akompaniowała im, a do tego grała też solo, pianistka, zambrowianka Małgorzata Marczyk, zaś publiczność wypełniła nie tylko salon dawnego dworu Lutosławskich, ale zasiadła też w przyległych pomieszczeniach, holu i sali wystawowej.

40 lat Logosu i tytanicznej pracy Witolda Długozimy

Foto: 40 lat Logosu i tytanicznej pracy Witolda Długo...
cz pon, 17 lutego 2020 08:03

Około tysiąca wychowanków, z wybitnym reżyserem i aktorem Piotrem Domalewskim na czele. 35 edycji Łomżyńskiego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Współczesnej, 16 konkursu recytatorskiego „Miejsce na wiersz” dla młodzieży z Polski, Białorusi, Litwy i Ukrainy i wiele innych imprez. Setki autorskich scenariuszy i poetyckich spotkań, w tym z Ernestem Bryllem, ks. Janem Twardowskim, Henrykiem Gałą czy Janem Kulką. To tylko niektóre z osiągnięć Witolda Długozimy i Teatrzyku Żywego Słowa Logos, świętującego 40-lecie podczas jubileuszowego spotkania w Klubie Wojskowym. – Tych 40 lat minęło tak szybko! – mówi Witold Długozima. – Nie byłoby tego wszystkiego bez życzliwych ludzi, przyjaciół, sponsorów, wieloletniego wsparcia ze strony Klubu Wojskowego, ale przede wszystkim moich wspaniałych recytatorów!

Walentynkowy koncert Roberta Cichowicza

Foto: Walentynkowy koncert Roberta Cichowicza
cz pt, 14 lutego 2020 07:52

Robert Cichowicz w przeddzień walentynek przygotował muzyczny prezent dla wszystkich zakochanych. Łomżyński bard zaprezentował wraz z zespołem, w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy, program złożony z lirycznych piosenek o miłości, wybranych z jego obu autorskich płyt, dopełnionych utworami premierowymi. – Tak się zdarzyło, że gramy już trzeci rok z rzędu na walentynkach, albo na Dniu Kobiet, bo zapraszają nas domy kultury – mówi Robert Cichowicz. – Dzieje się tak najpewniej dlatego, bo moje utwory są liryczne, traktują przede wszystkim o miłości.

Portretowe karykatury Tomasza Brańskiego

Foto: Portretowe karykatury Tomasza Brańskiego
cz śr, 12 lutego 2020 07:58

Bernadeta Krynicka, Jula, Magda Narożna (Piękni i Młodzi), bokser Adam Kownacki czy pochodząca z Bronowa przedwojenna aktorka Tola Mankiewiczówna to tylko niektórzy z bohaterów karykatur Tomasza Brańskiego. Rysownik z Białegostoku specjalizuje się w satyrycznym ukazywaniu znanych osób pochodzących z województwa podlaskiego, a swą najnowszą wystawę zaprezentował w Galerii N Klubu Wojskowego. – Na tej wystawie są nasi dobrzy znajomi – mówi Tomasz Brański. – Znamy ich z mediów, transmisji telewizyjnych, koncertów czy zawodów sportowych, a skoro otwieram wystawę w Łomży, to nie mogło na niej zabraknąć postaci pochodzących stąd!

Złoci tancerze z „B.K.Step”

Foto: Złoci tancerze z „B.K.Step”
cz pon, 10 lutego 2020 14:47

Łomżyńska grupa B.K.Team pod kierunkiem Marka Kisiela okazała się bezkonkurencyjna w kategorii Street Dance pow. 16 lat zdobywając 1 miejsce podczas Karnawał Dance Fest. Finał 28. edycja imprezy, w której wzięło udział około 700 tancerzy z całego kraju, odbył się w niedzielę w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Słodka wystawa w Muzeum Północno-Mazowieckim

Foto: Słodka wystawa w Muzeum Północno-Mazowieckim
cz pon, 10 lutego 2020 08:41

Takiej wystawy w łomżyńskim muzeum jeszcze nie było. Czasowa ekspozycja „Świat toruńskiego piernika” daje zwiedzającym nie tylko możliwość poznania wielowiekowej historii toruńskiego piernikarstwa, ale też własnoręcznego wykonania pierników według dawnych receptur i z wykorzystaniem atrakcyjnych form. Dzieci były zachwycone, rodziców też nie trzeba było długo namawiać do udziału w takich warsztatach. – Wystawa opowiada o historii toruńskiego piernika i jest wyjątkowa, a warsztaty to tylko jedna z jej atrakcji! – mówi Krzysztof Lewandowski z Muzeum Okręgowego w Toruniu, dodając, że Łomża jest już 40 miastem, w którym jest ona prezentowana.

Sensacyjna płyta Filharmonii Kameralnej

Foto: Sensacyjna płyta Filharmonii Kameralnej
cz so, 08 lutego 2020 11:36

Wybitni fleciści Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz wydali kolejną płytę z orkiestrą Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. „Flute Essentials” zawiera utwory od baroku do współczesności, wszystkie w opracowaniach na dwa flety i orkiestrę smyczkową. Ciekawostką w programie są przebojowe utwory mistrza argentyńskiego tanga Astora Piazzolli, a Koncert na dwa flety wybitnego kompozytora Marcina Błażewicza jest dedykowany solistom. Płyta została zarejestrowana w Łomży, a dzięki wytwórni Dux będzie dostępna na całym świecie.

Karnawał z wirtuozem skrzypiec

Foto: Karnawał z wirtuozem skrzypiec
cz pt, 07 lutego 2020 08:16

Wybitny i bardzo lubiany w Łomży skrzypek Artur Banaszkiewicz był gwiazdą karnawałowego koncertu Filharmonii Kameralnej. Orkiestrę poprowadził równie utytułowany dyrygent, maestro Mirosław Jacek Błaszczyk, a zaśpiewała koloraturowym sopranem Marta Matuszewska, utalentowana studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Na program koncertu złożyły się najpiękniejsze arie operetkowe i operowe oraz błyskotliwe kompozycje instrumentalne, a ciekawostką był fakt, że soliści i dyrygent spotkali się w tym składzie po raz pierwszy.

Nagrody prezydenta dla ludzi kultury

Foto: Nagrody prezydenta dla ludzi kultury
mm śr, 05 lutego 2020 18:38

Kapela Miód na Serce oraz zespół pracowników Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych otrzymali nagrody prezydenta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury za rok 2019. – Cieszę się, że miasto promuje dokonania ludzi kultury, wspiera ich i docenia! – podkreślał Jarosław Antoniuk, dyrektor Teatru Lalki i Aktora, w którym odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Na jej finał kapela Miód na Serce zagrała i zaśpiewała, a laureaci otrzymali nagrody finansowe oraz statuetki, wykonane przez łomżyńską artystkę Ewę Skłodowską.

Łomżyńska Filharmonia Kameralna na Zamku Królewskim w Warszawie

Foto: Łomżyńska Filharmonia Kameralna na Zamku Królew...
cz pon, 03 lutego 2020 08:06

Łomżyńscy filharmonicy pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego oczarowali słuchaczy na Zamku Królewskim w Warszawie. Orkiestra wykonała wyłącznie niełatwy repertuar współczesny, w tym dwa utwory skomponowane specjalnie dla niej. Jednym z nich był Concerto Lendinum, nagrany na płytę nagrodzoną Fryderykiem, zagrany z udziałem wybitnych solistów, skrzypka Jakuba Jakowicza i wiolonczelisty Tomasza Strahla. Koncert w przepięknej Sali Wielkiej, inaugurujący cykl „Nie tylko klasycznie“, zakończyły długie owacje liczącej ponad 300 osób publiczności. – To naprawdę wielka sprawa! – mówi Jan Miłosz Zarzycki, podkreślając, że orkiestra zawdzięcza ten sukces perfekcyjnej współpracy tworzących ją świetnych muzyków-wirtuozów.

MDK-DŚT rozdaje pieniądze na kulturę!

Foto: MDK-DŚT rozdaje pieniądze na kulturę!
cz wt, 28 stycznia 2020 16:41

Chcesz zorganizować koncert, wystawę, spotkanie autorskie z ulubionym pisarzem, przegląd filmowy, spektakl czy warsztaty, ale nie masz na to środków i odpowiedniego doświadczenia? Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych wychodzi naprzeciw takim propozycjom, ogłaszając konkurs „Kultura wspólna sprawa” na najciekawsze wydarzenie kulturalne, oddolną inicjatywę mieszkańców Łomży. Do zdobycia jest grant w wysokości do 2000 złotych, a do tego MDK zapewnia wszelką pomoc merytoryczną, techniczną i zaplecze lokalowe. – Liczymy, że ten projekt będzie takim twórczym impulsem i uwolni energię, która drzemie w ludziach! – podkreśla dyrektor MDK-DŚT Krzysztof Zemło, zachęcając do udziału w konkursie.

Nowoczesny jazz dla młodszych i starszych

Foto: Nowoczesny jazz dla młodszych i starszych
cz wt, 28 stycznia 2020 08:38

Porywający koncert Sundial Trio zainaugurował kolejną odsłonę koncertów jazzowych w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych. Złożony z pianisty, trębacza i perkusisty zespół zabrał słuchaczy w ponad godzinną, muzyczną podróż, w której mainstreamowy jazz płynnie przechodził w zakręcony free, nie brakowało też wirtuozowskich partii solowych. Doceniła je zróżnicowana wiekowo publiczność, bo na sali były cztery pokolenia słuchaczy: od 10-12 letnich dzieci do seniorów po 70. – Jechałem tutaj kompletnie nie wiedząc co się wydarzy, bo był to mój pierwszy koncert w Łomży – mówi trębacz Wojciech Jachna. – Okazało się jednak, że ludzie są zainteresowani muzyką, chcą chodzić na takie koncerty!

Rękodzielnicza pasja mieszkanek Drozdowa

Foto: Rękodzielnicza pasja mieszkanek Drozdowa
mm so, 25 stycznia 2020 10:09

Artystyczne rękodzieło w najróżniejszych odsłonach prezentują na wystawie zbiorowej „Moje rękodzieło, moja pasja…” mieszkanki Drozdowa i Niewodowa. Stefania Święćkowska, Grażyna Pusz, Ewa Bojar, Sylwia Ksepka, Urszula Pawluk i Magda Zakrzewska reprezentują trzy pokolenia, a łączy je nie tylko miejsce zamieszkania, ale też pasja do sztuki, która jest dla nich odskocznią od codzienności. W Muzeum Przyrody – Dworze Lutosławskich w Drozdowie pokazują reprezentatywny wybór swych efektownych prac, zapowiadając, że jest to co prawda ich pierwsza wspólna wystawa, ale na pewno nie ostatnia.

Popisowy koncert łomżyńskich filharmoników

Foto: Popisowy koncert łomżyńskich filharmoników
cz pt, 24 stycznia 2020 09:23

Orkiestra Filharmonii Kameralnej pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego oczarowała publiczność współczesnym repertuarem i jego wspaniałym wykonaniem. Głównym punktem programu był znany z nagrodzonej Fryderykiem płyty utwór Concerto Lendinum op. 44 Sławomira Czarneckiego z udziałem wybitnych solistów Jakuba Jakowicza i Tomasza Strahla. Zabrzmiały też Melodie kurpiowskie, napisane specjalnie dla łomżyńskiej orkiestry przez Romualda Twardowskiego, a przejmująca Elegia Mikołaja Góreckiego została zadedykowana zmarłemu 17. stycznia biskupowi Stanisławowi Stefankowi, melomanowi i wielkiemu przyjacielowi łomżyńskiej orkiestry.

Jazzowy Dom Kultury wznawia działalność

Foto: Jazzowy Dom Kultury wznawia działalność
cz wt, 21 stycznia 2020 08:16

Słynne Sundial Trio zagra jako pierwsze w cyklu jazzowych koncertów Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych. To ciąg dalszy popularyzacji ambitnej muzyki w Łomży, tym razem realizowanej już wyłącznie przez MDK-DŚT. – Nie było możliwości, żebyśmy nie kontynuowali tej inicjatywy, tym bardziej, że zostaliśmy Jazzowym Domem Kultury, a to do czegoś zobowiązuje – mówi dyrektor Krzysztof Zemło, zapowiadając w MDK cykliczne koncerty jazzowe z udziałem gwiazd oraz najbardziej utalentowanych młodych muzyków.

Klasycznie i rozrywkowo w Drozdowie

Foto: Klasycznie i rozrywkowo w Drozdowie
cz nie, 19 stycznia 2020 20:37

Rok 2020 zaczął się w Drozdowie od porywającego koncertu. Trio w składzie: Piotr Sawicki, Filip Szymaniak i Mateusz Bakun zaprezentowało podczas kolejnego koncertu z cyklu „Muzyczne wieczory u Lutosławskich” różne oblicza muzyki kameralnej, od klasyki z okresu baroku, poprzez jazz aż do słynnych tang Astora Piazzolli. Większość utworów została przez Sawickiego i Szymaniaka zaaranżowana na nowo, ponieważ skład na dwoje skrzypiec i kontrabas jest bardzo nietypowy, więc takie zestawienie instrumentów spotyka się nieczęsto. Publiczność była zachwycona, zarówno doborem repertuaru, jak i jego wirtuozowskim wykonaniem.

Malarskie wyprawy i refleksje Marka Sobczaka

Foto: Malarskie wyprawy i refleksje Marka Sobczaka
cz so, 18 stycznia 2020 12:14

Obrazy pochodzącego z Suwałk Marka Sobczaka ponownie można oglądać w Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku. – Czas leci i nie było mnie tutaj z wystawami 10 lat, a w tym okresie powstały aż trzy nowe cykle – mówi Marek Sobczak, grafik tygodnika „Polityka”, znany też z łamów „Gazety Wyborczej”czy „Wprost”. Artysta zaprezentował wybór prac z trzech cykli: „Egipt”, „P” i najnowszego „PRL Suwałki”, będącego wyrazem jego sprzeciwu przeciwko temu, co dzieje się w jego rodzinnym mieście.

Zrzutka na Meandry

Foto: Zrzutka na Meandry
cz pt, 17 stycznia 2020 14:29

Po sukcesie działań „Folkowej Edukacji” - warsztatów, EtnoLekcji i koncertu, które zgromadziły niesamowitą ilość osób Projekt Artystyczny Meandry planuje powtórzyć zeszłoroczne działania i jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła. Tancerze chcą zebrać pieniądze, by móc zorganizować warsztaty taneczne, w czasie których powstanie nowa choreografia i muzyka. Ma to być układ taneczny, który będzie związany z regionem Kurpi Białych.

Ferie z Teatrem 2020

Foto: Ferie z Teatrem 2020
cz pt, 17 stycznia 2020 13:26

Teatr Lalki i Aktora w Łomży zaprasza dzieci i młodzież do uczestnictwa w akcji FERIE Z TEATREM 2020. Młodzi widzowie będą mogli zapoznać się z różnorodnymi formami, konwencjami oraz aranżacjami teatralnymi. - Chcemy przybliżyć uczestnikom teatr poetycki, nowoczesny, ale również zapewnić dobrą zabawę i dostarczyć niezapomnianych wzruszeń – zapowiadają pracownicy Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę