Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
BIP

s. Maria Sieczka - Konspekty katechez o wierze z elementami oceniania kształtującego

Drodzy Katecheci!

W homilii z 16 października ubiegłego roku, Papież Benedykt ogłaszając Rok Wiary naszkicował pokrótce jego głębokie znaczenie. Warto zauważyć, że przemawiając używał przede wszystkim czasowników w stronie czynnej, a mianowicie: dać, prowadzić, umocnić i oczywiście głosić. Wydaje się, że Papież Benedykt wyraził swoje pragnienie, aby realizować Jego własne słowa – „dać nowy impuls misji całego Kościoła”.

Jeszcze tego samego dnia, na Anioł Pański, Papież doprecyzował, że chodzi tu nie tyle o obchody, ale o niesienie Ewangelii dalej, o głoszenie Jej; chodzi o to, aby rozbudzać aktywność wiary. My katecheci, jako nauczyciele wiary i wychowawcy, taką aktywność możemy i powinniśmy rozbudzać na katechezie i poprzez katechezę. Z radością proponuję do wykorzystania scenariusze katechez o prawdach wiary z elementami oceniania kształtującego, które zostały przygotowane w kontekście zbliżającego się zakończenia Roku Wiary. Mam nadzieję, że pomogą one Państwu wprowadzić dzieci i młodzież w świat wartości ewangelicznych, a tym samym w jakiejś mierze „dać nowy impuls misji całego Kościoła”.

 

Konspekty katechez o wierze z elementami oceniania kształtującego opracowane pod kierunkiem doradcy metodycznego s. Marii Sieczki do pobrania w załłączniku

 

Załączniki

Elżbieta Szleszyńska
pon, 14 października 2013 07:13
Data ostatniej edycji: pt, 03 czerwca 2016 09:58:58

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę