czwartek, 21 listopada 2019 napisz DONOS@
191119103851.png

Torba medyczna dla ratowników wodnych

Foto: Torba medyczna dla ratowników wodnych
cz pt, 27 września 2019 17:05

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Łomży wzbogaciło się o nową torbę medyczną R1. Zwarty w niej zestaw ratownictwa jest potrzebny każdemu ratownikowi, aby można było udzielić Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w zgodzie z procedurami ratowniczymi.

Najlepszy oficer dyżurny w Policji

Foto: Najlepszy oficer dyżurny w Policji
cz pt, 27 września 2019 16:25

Aspirant Michał Olejnik z Komendy Miejskiej Policji w Łomży to najlepszy dyżurny garnizonu podlaskiego 2019 roku. Wygrał Wojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej. Pod koniec listopada będzie reprezentował garnizon podlaski w zawodach ogólnokrajowych, które odbędą w Szkole Policji w Katowicach.

Tirem utknął na Starym Rynku

Foto: Tirem utknął na Starym Rynku
cz pt, 27 września 2019 14:49

Zamknięcie, w związku z remontem, sporego fragmentu ul. Wojska Polskiego sprawia, że jadący przez miasto tranzytem kierowcy dużych ciężarówek często błądzą. Wielkie TIR-y prowadzone przez GPS-y wjeżdżają na ulice, którymi jeździć nie powinny. Pojawiają się na alei Legionów, Polowej czy Rządowej. W piątek kierowca wielkiej cysterny przejechał przez Stary Rynek. Niestety jego auto okazało się za duże, był móc się przecisnąć.

Matematyka za trudna dla wiceprezydenta od... edukacji?

Foto: Matematyka za trudna dla wiceprezydenta od... e...
cz pt, 27 września 2019 14:18

Po zaserwowanej przez władze miasta wakacyjnej podwyżce cen śmieci mieszkańcy Łomży płacą za nie więcej niż w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, a nawet Warszawie... Wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski chciał udowodnić, że ceny śmieci w Łomży nie są najwyższe w Polsce. Na blisko 2 i pół tysiąca polskich miast i gmin znalazł trzy: Lublin, Józefów i Otwock, w których ceny miałyby być rzekomo wyższe niż u nas. Pomylił się w rachunkach, bo podane przez niego dane, wskazują, że ceny za odbiór odpadów od gospodarstw jednoosobowych także w tych miastach są niższe niż w Łomży.

Pawilon Polski z EXPO 2020 w Dubaju zostanie przeniesiony do Białegostoku

Foto: Pawilon Polski z EXPO 2020 w Dubaju zostanie pr...
cz pt, 27 września 2019 10:42

Po raz pierwszy w historii udziału Polski w Wystawach Światowych Pawilon narodowy powróci do kraju. Po zakończeniu EXPO Dubai 2020 podlaska ekspozycja o nazwie Drewnopolis zostanie przeniesiona na teren kampusu Politechniki Białostockiej. Przedsięwzięcie będzie możliwe dzięki podpisanemu dziś (26 września br.) porozumieniu między Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, Województwem Podlaskim, Politechniką Białostocką oraz Agencją Inwestycji i Handlu.

Groźna kolizja

Foto: Groźna kolizja
cz pt, 27 września 2019 10:37

Trzy samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej z ul. Przykoszarową. Według policji to kolizja drogowa, bo nikt z ludzi nie ucierpiał, ale samochodny zostały poważnie uszkodzone.

Startuje projekt Archiwa Rodzinne Niepodległej

Foto: Startuje projekt Archiwa Rodzinne Niepodległej
cz pt, 27 września 2019 08:48

Archiwa Państwowe rozpoczynają projekt „Archiwa Rodzinne Niepodległej”, którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na unikalną wartość rodzinnych pamiątek i aktywne zaangażowanie w świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach projektu Archiwum Państwowe w Białymstoku Oddział w Łomży zaprasza w poniedziałek organizuje warsztaty genealogiczne zatytułowane „Zostań rodzinnym archiwistą”. Zaprezentowane zostaną metody prowadzenia poszukiwań genealogicznych przodków oraz nauka odczytywania dawnego pisma.

Nadzieja mieści się w Krzyżu

Foto: Nadzieja mieści się w Krzyżu
cz cz, 26 września 2019 18:41

- Zawsze było dla nas jasne, dla ludzi z tego miejsca, że nie wystarcza deklaracje potrzebny jest jeszcze czyn – mówił ks. dr Radosław Kubeł prezes i założyciel w 2008 roku Grupy Ratowniczej Nadzieja przy parafii Krzyża Świętego w Łomży. - Nasza łomżyńska Nadzieja mieści się w Krzyżu – jak to skrótowo mówią mieszkańcy naszego miasta. Stąd to dzieło urosło na przestrzeni 11 lat do 12 oddziałów na terenie dwóch województw, urosło do ponad 360 członków, z czego połowa to młodzież szkolna – podkreślał dodając, że tylko w ubiegłym roku Grupa prowadziła ponad 3 tysiące działań i ponad 3200 osobom udzieliła pomocy.

Policyjny EDWARD

Foto: Policyjny EDWARD
cz cz, 26 września 2019 14:19

W tym roku na drogach województwa podlaskiego doszło do ponad 420 wypadków w których zginęło już 80 osób. To o 8 więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Dziś jest Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. W całym kraju policjanci prowadzą dziś działania w ramach projektu EDWARD uświadamiając, że największy wpływ na bezpieczeństwo na drogach mają kierowcy.

Pies na złodzieja motocykli

Foto: Pies na złodzieja motocykli
cz cz, 26 września 2019 10:56

Owczarek belgijski o imieniu Nona, doprowadził łomżyńskich policjantów do skuterów, które tajemniczo zmieniły miejsce postoju na jednym z blokowisk. Dalsze wyjaśnianie zagadki doprowadziło do 24-letniego mieszkańca gminy Piątnica, który przynajmniej trzy czyjeś skutery miał krótkotrwałe używać i uszkodzić, a ukradł motocykl Yamacha.

Władze uginają się po protestach śmieciowych mieszkańców

Foto: Władze uginają się po protestach śmieciowych mi...
cz cz, 26 września 2019 09:32

Pod wpływem krytyki i protestów mieszkańców, po wprowadzeniu jednych z najwyższych w Polsce opłat za śmieci, władze miasta uginają się w sprawie prowadzonej od lat niesprawiedliwej polityce śmieciowej. Prezydent Mariusz Chrzanowski poprosił Radę Miejską o wytypowanie radnych do zespołu, który zamierza powołać w sprawie opracowania zasad nowej polityki śmieciowej.

Obniżenie diet to polityczna sprawa

cz śr, 25 września 2019 17:36

Brzmi to absurdalnie, ale zbliżające się wybory parlamentarne uniemożliwiły łomżyńskim radnym dyskusje o obniżce swoich diet. Wniosek o podjęcie uchwały w tej sprawie grupa radnych złożyła na początku września. Podczas środowej sesji Andrzej Grzymała, jeden z trzech wiceprzewodniczący, którzy na obniżce mieliby stracić najwięcej, zaproponował, aby podjęcie uchwały przenieść na następną sesję. Argumentował to... zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi i kandydowaniem do Sejmu przez dwóch radnych.

Śmieci w Nowogrodzie w górę

Foto: Śmieci w Nowogrodzie w górę
cz śr, 25 września 2019 14:47

Mieszkańcy Nowogrodu będą więcej płacić za śmieci. Radni gminy podnieśli stawki opłat. Dotychczas za śmieci zbierane selektywnie w Nowogrodzie płacono po 12 zł od osoby, a nowa stawka jest o 5 zł wyższa.

Piątnica jutro bez wody

cz śr, 25 września 2019 13:36

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i kanalizacji w Łomży poinformowało o planowanej na jutro – czwartek, 26. września – kilkugodzinnej przerwie w dostawach wody do Piątnicy Poduchownej i Piątnicy Włościańskiej.

Jakie szkody powodują nornice?

Foto: Jakie szkody powodują nornice?
JJS śr, 25 września 2019 13:22

Małe, puszyste stworzonko o urokliwym pyszczku, na którym sprytnie obserwując otoczenie migają małe oczka to nornica. Szaro brunatne futerko i niewielkie rozmiary potrafią skutecznie odwieźć właścicieli od jakichkolwiek działa mających na celu pozbycie się lokatorów z działki, jednakże czasem jest to konieczne. Chyba że chcemy mieć zaorany trawnik i mocno, brutalnie przerzedzone grządki w ogrodzie warzywnym i rabatowym.

Zaginiony

Foto: Zaginiony
cz śr, 25 września 2019 09:16

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie poszukują zaginionego 27 - letniego mieszkańca miejscowości Srebrna. Mężczyzna wyszedł z domu w dniu 22 września 2019 roku, około godziny 13:30 i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania. Nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną, ani ze znajomymi.

Wygląda jak... korupcja we władzach miasta

Foto: Wygląda jak... korupcja we władzach miasta
cz wt, 24 września 2019 08:45

Jeszcze pół roku temu „po przeprowadzeniu analizy” uznano, że miejska działka nie może być wystawiona na sprzedaż i „postanowiono zostawić teren jako rezerwę, która w przyszłości może zostać wykorzystana przez Miasto Łomża”. Teraz ta sama działka jest już zbędna i ma być sprzedana. Zmieniło się to, że zainteresowany kupiec, który jest radnym miasta, zmienił „opcję” i na sesjach teraz głosuje tak, jak radni z klubu prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.

Potrzeba miejsca na cmentarzu przy ulicy Przykoszarowej

Foto: Potrzeba miejsca na cmentarzu przy ulicy Przyko...
cz wt, 24 września 2019 08:20

- Rok 2018 był zatrważający pod względem największej w historii liczby pochówków: co tydzień przybywało aż po 10 mogił – opowiada Andrzej Marczyk, szef firmy, administrującej cmentarzem komunalnym przy ulicy Przykoszarowej w Łomży. - Nie było takiego roku w historii Polski, żeby tylu Polaków umarło, to podawał GUS. Ale w tym roku pod względem mniejszej umieralności jest zupełnie inaczej, mamy zaledwie po kilka pochówków na miesiąc. Nie ma reguły, ilu mieszkańców Łomży umrze dziś czy jutro, statystycznie rzecz ujmując... Myślę, że zostało miejsca na 150 mogił.

Zamordowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej

Foto: Zamordowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej
cz pon, 23 września 2019 13:38

Zamordowany w nocy z soboty na niedzielę w Brazylii ksiądz Kazimierz Andrzej Wojno, to kapłan Diecezji Łomżyńskiej, który od 36 lat pracował w Brazylii. Dziś w Brazylii odbędą się uroczystości pogrzebowe, którym przewodniczyć ma kard. Sérgio da Rocha, arcybiskupa Archidiecezji Brasylia, w środę w katedrze łomżyńskiej zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. ks. Kazimierza Andrzeja Wojno.

20 kabrioletów Mazda MX5 miało zlot w Nowogrodzie

Foto: 20 kabrioletów Mazda MX5 miało zlot w Nowogrodzie
cz pon, 23 września 2019 13:18

Przyjechali z całej Polski na 2. Zlot „Podlasie MX5 wymiata” do Nowogrodu. Zaproszenie Leszka Samluka i jego małżonki przyjęło 20 par, w większości małżeńskich, które zakochane są również w japońskim aucie z odkrywanym dachem marki Mazda MX5. Rok temu zwiedzali Drohiczyn, a teraz mieli poznać Łomżę, Nowogród, Piątnicę i Drozdowo. Nauczyciel informatyki I LO w Łomży ma bowiem od 2 lat model kabrioletu Mazda MX5, NB 2000. O tym samochodzie Leszek Samluk mawia, że w klasie roadsterów Mazdę MX5 uznawano 30 lat temu za najlepszą na świecie.

« · «« · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę