Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 12 lipca 2020 napisz DONOS@

Marszałkostwo z koronawirusem

Foto: Marszałkostwo z koronawirusem
cz pt, 22 maja 2020 13:23

Izabela Smaczna – Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego przekazał informuję o potwierdzonych zakażeniach wirusem Sars-CoV-2 u trzech pracowników UMWP. - Są to osoby z bezpośredniego otoczenia pierwszego zarażonego pracownika, przebywające na kwarantannie. Osoby te nie miały kontaktu z pracownikami, którzy aktualnie wykonują swoje zadania w budynkach urzędu marszałkowskiego – zaznaczyła Smaczna – Jórczykowska.

Zaskakujące odkrycie na działce

Foto: Zaskakujące odkrycie na działce
cz pt, 22 maja 2020 12:40

Czy na jedną z działek w Starej Łomży przy Szosie wywieziono ludzkie kości? Prawdopodobnie przywieziono je tu z ziemią z wykopów, którą rozplantowano po działce. Policja zabezpieczyła kości, które przekazano do prosektorium w celu badań, i pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności sprawy.

Przecena produktów rolnych

Foto: Przecena produktów rolnych
cz pt, 22 maja 2020 09:43

Ceny skupu podstawowych produktów rolnych spadły w kwietniu 2020 r. zarówno w stosunku do miesiąca poprzedniego o 4,1%, jak i w porównaniu z kwietniem 2019 r. o 3,6% - podał GUS. Spadek cen w stosunku do marca 2020 r. był wynikiem obniżek cen żywca rzeźnego oraz mleka, które potaniało o niemal 3%.

Petenci wrócą do urzędów

Foto: Petenci wrócą do urzędów
cz pt, 22 maja 2020 08:38

Od poniedziałku 25 maja urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych – podaje MSWiA wskazując, że wynika to z rozporządzenia Rady Ministrów z 16 maja 2020 r.

Dachowanie za Wizną

Foto: Dachowanie za Wizną
cz pt, 22 maja 2020 08:26

Samochód osobowy wypadł z drogi na krajowej 64 i dachował. Do zdarzenia doszło za Wizną w pobliżu granicy powiatów łomżyńskiego i białostockiego. Według pierwszych informacji policji zdarzenie będzie zakwalifikowane jako kolizja drogowa, ale kierowca opla vectry prawdopodobnie zostanie zabrany do szpitala na szczegółowe badania.

Powoli się ociepla, ale najbliższej nocy przy gruncie jeszcze może być zimno

Foto: Powoli się ociepla, ale najbliższej nocy przy g...
cz pt, 22 maja 2020 08:13

- Wprawdzie stacje instytutowe nie zanotowały dzisiejszej nocy przygruntowych przymrozków, ale temperatura przy gruncie w wielu miejscach była bliska 0°C, więc pomiędzy stacjami przymrozki były możliwe – podaje Karolina Kierklo dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku zapowiadając na dzień w regionie wzrost temperatury maksymalnie od 12°C do 16°C. Nocą synoptyk prognozuje, że może spaść do -3°C.

Premier w zambrowskim Monolicie

Foto: Premier w zambrowskim Monolicie
cz cz, 21 maja 2020 13:28

- To jest pierwszy, bardzo poważny sygnał, taki promyk nadziei, że wchodzimy z powrotem na ścieżkę rozwoju – mówi premier Mateusz Morawiecki w zambrowskiej firmie Monolit komentując zapowiedź władz firmy, że chce w tym roku zwiększać zatrudnienie. Firma dziś zatrudnia 200 osób i co podkreślał premier skorzystała z trzech produktów tarczy antykryzysowej. - Dla nas najważniejsza jest ochrona miejsc pracy i te 200 ochronionych tutaj miejsc pracy dzięki tarczy, to jest 200 ochronionych rodzin w Zambrowie – mówi premier Morawiecki.

Policyjna eskorta dla rodzącej

cz cz, 21 maja 2020 11:03

W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, że nawet spokojne patrolowanie niewielkiej miejscowości może przybrać nieoczekiwany obrót. Wczoraj przed południem, policjanci z łomżyńskiej „drogówki”, jadąc przez jedną z miejscowości w gminie Miastkowo, zauważyli stojącego obok samochodu mężczyznę, który machał ręką w sposób zwracający uwagę. Okazało się, że przewoził rodzącą żonę, jednak ze względu na bardzo zaawansowaną fazę porodu, nie wiedział czy będzie w stanie dojechać do szpitala... w Ostrołęce.

Ostateczny termin składania oświadczeń mija 8 czerwca

Foto: Ostateczny termin składania oświadczeń mija 8 c...
cz cz, 21 maja 2020 09:49

Rolnicy posiadający mniej niż 10 ha gruntów ornych również w tym roku mogą złożyć, zamiast e-wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW 2014-2020, oświadczenie potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego. Ostatnim dniem na złożenie oświadczenia w tegorocznym naborze będzie poniedziałek, 8 czerwca – przypomina Iwona Chrapowicz z Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży. - W województwie podlaskim do chwili obecnej tj. ma dzień 21 maja br., skutecznie złożono 11 870 oświadczeń, a to stanowi 98,13% wszystkich złożonych oświadczeń w stosunku do roku 2019.

MPEC osiągnął rekordową... stratę

Foto: MPEC osiągnął rekordową... stratę
cz cz, 21 maja 2020 09:23

Niemal 3 mln zł straty zanotowało Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Ciepanej w ubiegłym roku wobec ponad 2 mln zł zysku w 2018 r. Na podstawowej produkcji ciepła strata wyniosła aż 4 mln 682 tys. 069 zł. To rekordowo wysoka w historii firmy strata. Miejska spółka osiągnęła ją pomimo wprowadzenia w połowie roku podwyżki cen ciepła o blisko 25%.

Wracają przymrozki

Foto: Wracają przymrozki
cz śr, 20 maja 2020 17:17

Wiesław Winnicki dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku ostrzega przed przymrozkami, które przez trzy najbliższe noce mogą wystąpić na obszarze całego województwa podlaskiego. Przy gruncie temperatura może spaść do -3°C.

Miliony dla łomżyńskich przedsiębiorców

Foto: Miliony dla łomżyńskich przedsiębiorców
cz śr, 20 maja 2020 16:31

Ponad 15 milionów „wpompował” łomżyński zatrudniak w lokalne firmy. To pieniądze w ramach działań tzw. Tarczy Antykryzysowej w związku z koronawirusem. Gro środków trafiło do przedsiębiorców jako mikropożyczki, które mogą zostać umorzone. O takie wsparcie do łomżyńskiego PUP wystąpiło do wczoraj ponad 4 tysiące przedsiębiorców. Ponad 2600 z nich już otrzymało środki na konta.

Regionalny Kaufland – dla lokalnych producentów i dostawców żywności

Foto: Regionalny Kaufland – dla lokalnych producentów...
cz śr, 20 maja 2020 10:57

Sklep Kaufland jest dziś, po zamknięciu Tesco, największym marketem spożywczo-przemysłowym w Łomży. Teraz pojawia się szansa, że na jego półkach będą produktów od lokalnych producentów nie tylko tak wielkich jak OSM Piątnica, Mlekpol czy Mlekovita.

Nareszcie możemy iść do fryzjerki i restauracji

Foto: Nareszcie możemy iść do fryzjerki i restauracji
cz wt, 19 maja 2020 17:11

Ponad dwa miesiące czekali klienci salonów fryzjerskich i goście restauracji na odblokowanie przez rząd praw: świadczenia usług fryzjerskich i kosmetycznych w zakładach i gabinetach oraz spożycia smacznego obiadu w restauracji na miejscu. - Byliśmy przezorni, zdyscyplinowani i odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych klientów i własne, dlatego zamknęliśmy salon fryzjerski przy Dwornej 33 od razu po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego – mówi Anita Zalewska, znana fryzjerka z łomżyńskiej starówki. - Jesteśmy szczęśliwi, że od poniedziałku znowu możemy przyjąć klientów.

Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę... „jedynie w formie symbolicznej”

Foto: Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę... „...
cz wt, 19 maja 2020 16:42

W tym roku nie będzie „tradycyjnej” sierpniowej Pieszej Pielgrzymki z Łomży na Jasną Górę. Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski postanowił, że w tym roku, w związku ze stanem epidemii w Polsce, odbędzie się ona „jedynie w formie symbolicznej”. - Pielgrzymów naszej diecezji będzie reprezentować wyłącznie kilku kapłanów i 5 osób świeckich podążających szlakiem pątniczym – napisał biskup Stepnowski w specjalnym zarządzeniu w sprawie tegorocznej 36 PPŁ na Jasną Górę.

Dług miasta mocno wzrośnie przez...

Foto: Dług miasta mocno wzrośnie przez...
cz wt, 19 maja 2020 14:29

Na koniec 2010 roku miasto Łomża miała nieco ponad 48 mln zadłużenia. Na koniec 2020 roku dług budżetu miasta ma przekroczyć 161 mln zł, a w przyszłym roku przekroczy 173,5 mln zł. Prezydent Mariusz Chrzanowski przedłożył Radzie Miejskiej wnioski o zwiększenie planowanych na ten i przyszły rok kredytów w sumie o 10 mln zł, oraz wpisanie do planów miasta pożyczki na na 2022 roku w wysokości 9 mln zł.

Wypadek na drodze do Wizny

Foto: Wypadek na drodze do Wizny
cz wt, 19 maja 2020 10:29

Zablokowana jest droga krajowa nr 64 Łomża – Wizna. W pobliżu zjazdu do wsi Wiźnica samochód dostawczy uderzył w ciągnik rolniczy. Poszkodowana została jedna osoba – kierowca ciągnika, który wypadł, gdy ciągnik przewrócił się na bok. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

Kto zdecydował ile zapłacą mieszkańcy za śmieci?

Foto: Kto zdecydował ile zapłacą mieszkańcy za śmieci?
cz wt, 19 maja 2020 08:23

Zespół śmieciowy, który jesienią ubiegłego roku powołał prezydent Mariusz Chrzanowski, po kilku miesiącach „tajnych” prac nie opracował uchwał określających „nową politykę śmieciową Łomży”, ani nawet nie sugerował wysokości opłat. Z ujawnionych „Rekomendacji” wynika, że dotyczyły one tylko wskazania metody naliczenia opłaty „od osoby”. - Projekty uchwał i wysokości stawek (...) opracowywali merytoryczni pracownicy Urzędu Miejskiego – przyznaje Łukasz Czech z ratusza. Nad tymi projektami nie mogli debatować radni, bo głosami prezydenckiej większości Rada Miejska pozbawiła ich prawa składania wniosków, poprawek, a nawet jakiejkolwiek dyskusji nad zgłoszonymi przez prezydenta Chrzanowskiego projektami uchwał wprowadzających „nową politykę śmieciową Łomży” i dla zdecydowanej większości wysokie podwyżki opłat za śmieci.

100. urodziny Jana Pawła II w Łomży i Watykanie

Foto: 100. urodziny Jana Pawła II w Łomży i Watykanie
cz pon, 18 maja 2020 14:29

Bez rozmodlonych tłumów i uroczystości Łomża wspomina 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, Papieża Polaka w latach 1978 – 2005. Ogłoszony świętym w 2014 r. namiestnik Chrystusa wpisał się w historię Łomży wiekopomnie, odwiedzając miasto i Diecezję Łomżyńską 4. i 5. czerwca 1991 podczas pielgrzymki do Ojczyzny. Cztery lata później Rada Miejska nadała Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łomży. W pochmurny, dżdżysty poniedziałek, 18. maja, delegacje złożyły kwiaty wdzięczności i pamięci przed wyniosłym pomnikiem Jana Pawła II na placu, którego jest patronem. Błogosławił z wysokości przy Wyższym Seminarium Duchownym.

Złodziej z ogródków działkowych

cz pon, 18 maja 2020 13:45

Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do domku letniskowego oraz dwukrotne jej usiłowanie innych altanek. 48-letni mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa.

« · «« · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę