poniedziałek, 18 listopada 2019 napisz DONOS@

Droga Wizna – Jedwabne bez właściciela?

Foto: Droga Wizna – Jedwabne bez właściciela?
cz pt, 13 września 2019 13:12

W poniedziałek nieoczekiwanie marszałek województwa wycofał wniosek o przejęcie przez samorząd województwa drogi Wizna – Jedwabne. Dwa dni później w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego został opublikowana uchwała o pozbawieniu tej drogi kategorii drogi powiatowej. - Na pewno nie będzie tak, że droga ta nie będzie miała właściciela – mówi Maria Dziekońska, wicestarosta łomżyński.

„Moje zachowanie było jak najbardziej normalne”

Foto: „Moje zachowanie było jak najbardziej normalne”
cz pt, 13 września 2019 11:28

Jeden z łomżyńskich policjantów wracając po pracy do domu zauważył kobietę leżącą na chodniku przed przejściem dla pieszych w samym centrum Łomży. Jak się okazało młoda kobieta miała napad padaczki – trzęsła się, dławiła i nie mogła oddychać. Dzięki jego interwencji i pomocy przechodnia bezpiecznie doczekała przyjazdu karetki pogotowia.

„Pachnąca” sprawa

cz pt, 13 września 2019 10:48

Wchodzili do sklepu, brali perfum i... wychodzili nie płacąc za nie. Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Łomża, którzy pod koniec sierpnia i na początku września z jednego z łomżyńskich sklepów skradli perfumy w sumie za około 4 tysięcy złotych.

Rachunek za wodę z... poseł

Foto: Rachunek za wodę z... poseł
cz pt, 13 września 2019 09:41

Banery, reklamy, ulotki, gazetki... Kandydaci do najwyższej władzy w Polsce dużo są w stanie zrobić, aby pokazać się mieszkańcom Łomży. Niektórzy idą w ilość, inni stawiają na wielkość. Jeszcze inni szukają zupełnie nowych pomysłów. Część mieszkańców Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej dostała reklamę poseł na rachunku za wodę. - ŁSM jest apolityczna – zapewnia Krzysztof Cieśliński, wiceprezes spółdzielni tłumacząc, że nie ma ona wpływu na reklamę przy rachunku za wodę.

Nie tylko PiS i PO

Foto: Nie tylko PiS i PO
cz pt, 13 września 2019 08:57

Mamy „jedynkę”, „dwójkę” i jeszcze kilkanaście innych numerów. Aż, a może tylko, 16 mieszkańców Łomży ubiega się o miejsca w polskim Sejmie. „Jedynką” jest Rafał Przychodzeń, a „dwójką” Zbigniew Prosiński. Publikujemy pełna listę kandydatów na posłów w wyborach, które odbędą się dokładnie za miesiąc. Ciekawe są nazwiska, ale i zawody jakie „przedstawiciele narodu” sobie powpisywali. My mamy m.in. posła na Sejm RP, parlamentarzystkę i pozostałego wyższego urzędnika administracji rządowej.

Brudzenie przystanków autobusowych MPK irytuje i kosztuje

Foto: Brudzenie przystanków autobusowych MPK irytuje ...
cz pt, 13 września 2019 08:18

Czytelnik 4lomza.pl cieszył się, że „około dwóch, trzech miesięcy temu w końcu w naszym mieście zrobiono porządek z wiatami na przystankach komunikacji miejskiej” i „wyczyszczono szyby ze wszelkich zabrudzeń”. Na przystankach pojawiły się zakazy naklejania ogłoszeń, plakatów i ulotek, ze wskazaniem przepisu z Kodeksu Wykroczeń, sankcjonującego takie zachowania. „Moja radość z tego faktu, i myślę, że większości mieszkańców Łomży, trwała krótko, gdyż zaczął się sezon piłki kopanej” i na wiatach przystankowych pojawiły się „obskurne” czarno-białe informacje o meczu ŁKS Łomża - Wissa Szczuczyn. Czytelnik krytykuje nieład i naruszanie prawa, więc ciekawe, co na to dyrektor MPK? Jak miejska firma przygotuje się do kampanii wyborczej kandydatów na posłów?

Piąta łomżyńska Seniorada dla zdrowia i z humorem

Foto: Piąta łomżyńska Seniorada dla zdrowia i z humorem
mm cz, 12 września 2019 20:21

Krystyna Nowicka weszła w 72. rok życia o własnych siłach - dlatego jest szczęśliwa, kiedy Anna Borusiewicz ze Studia Fryzjersko-Kosmetycznego Amelia robi jej profesjonalny makijaż na Starym Rynku w Łomży. Przez cztery godziny w słoneczny czwartek odbywała się obok remontowanej hali targowej 5. Seniorada z udziałem kilkuset seniorów... Jednak Pani Krystyna wciąż ma przed oczami żyrandol, który myła latem 2014 r. Stała na stole, nagle tyłem spadła na krawędź fotela. - Słyszałam taki huk, jakby spadał worek kartofli – wspomina seniorka, poddając się zabiegom makijażystki. Po dwóch latach bez oznak fizycznych i bez bólu okazało się, że ma udar rdzenia kręgowego i bezwład 4 kończyn. Trzy miesiące przeleżała w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, ale na wózek nie wsiadła.

Wojsko rekrutuje do Łomży

Foto: Wojsko rekrutuje do Łomży
cz cz, 12 września 2019 15:34

Czegoś takiego nie było od lat. Wojsko Polskie opublikowało ogłoszenie o rekrutacji szeregowych, podoficerów i oficerów do 18 Pułku Logistycznego. Pułk będzie formowany w Łomży do najbliższego wtorku, a kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej na jego potrzeby odbędą się tydzień później także w Łomży.

Sanepid potwierdza: woda jest bez bakterii

Foto: Sanepid potwierdza: woda jest bez bakterii
cz cz, 12 września 2019 15:14

- Wyniki badań czterech próbek wody pobranych przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży z miejskiego wodociągu dały wynik pozytywny – mówi Julia Gulanowska z sanepidu wyrażając nadzieję, że ciągnące się przez ponad dwa miesiące perypetie z zapewnieniem odpowiedniej jakości wody dostarczanej do domów, mieszkań i instytucji w Łomży skończyły się na dobre.

Nowa ekspresówka w naprawie

Foto: Nowa ekspresówka w naprawie
cz cz, 12 września 2019 14:49

Na dwóch odcinkach drogi ekspresowej S8 pomiędzy Mężeninem a Jeżewem pojawiły się ekipy drogowe, ruch odbywa się tylko jedną jezdnią i są ograniczenia prędkości i zakaz wyprzedzania. - Trwają prace naprawcze. Stwierdziliśmy bowiem wady nawierzchni i teraz wykonawca, w ramach gwarancji i na własny koszt, usuwa usterki – podaje Rafał Malinowski z GDDKiA w Białymstoku.

Ruszy modernizacja drogi Wygoda - Zambrów

Foto: Ruszy modernizacja drogi Wygoda - Zambrów
cz cz, 12 września 2019 13:34

- Wczoraj, 11 września przekazaliśmy wykonawcy plac budowy na modernizowanej drodze krajowej nr 63 Łomża – Zambrów, na odcinku między Wygodą, a Zambrowem – poinformował Wojciech Borzuchowski, dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA. – Zaczynamy od najbardziej wyeksploatowanych odcinków. Pierwsze roboty ruszą za tydzień, a wiosną prace prowadzone będą już na całej długości drogi.

Nie dotykaj, a psy i koty trzymaj w zamknięciu lub na uwięzi

Foto: Nie dotykaj, a psy i koty trzymaj w zamknięciu ...
cz cz, 12 września 2019 12:39

Od soboty w województwie podlaskim będzie prowadzona akcja zwalczania wścieklizny wśród lisów. Z samolotów będą zrzucane przynęty ze szczepionką w środku. Szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących, ale Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje, aby nie dotykać i nie niszczyć przynęt, a przez okres 2 tygodni ograniczyć przemieszczania się zwierząt domowych.

Było dużo dymu...

Foto: Było dużo dymu...
cz cz, 12 września 2019 12:27

W czwartkowe przedpołudnie na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Jędrzeja Śniadeckiego pojawił się dym. Wystraszeni mieszkańcy wezwali na miejsce straż pożarną, która w sile kilku jednostek podjechała przed blok na sygnałach i pełnym gazie. Okazało się, że dymiło się z... potrawy.

Weszli pod pociąg – to było samobójstwo

Foto: Weszli pod pociąg – to było samobójstwo
cz śr, 11 września 2019 18:15

Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem wszczęła śledztwo w sprawie wypadku do którego doszło w poniedziałek w okolicy Czyżewa. Pociąg śmiertelnie potrącił tu dwie osoby. Według ustaleń śledczych mogło to być samobójstwo.

Woda bez chloru i... bez bakterii

Foto: Woda bez chloru i... bez bakterii
cz śr, 11 września 2019 15:15

- Wszystkie trzy próbki wody w miejskiego wodociągu, pobrane i dostarczone do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży dały wynik pozytywny. To znaczy, że woda z tych próbek, spełnia wszystkie wymagania określone w rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia dla wody pitnej – tłumaczy Julia Gulanowska z sanepidu dodając, że wyniki próbek wody pobieranych przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży będą znane jutro po południu.

To będą tylko ćwiczenia

Foto: To będą tylko ćwiczenia
cz śr, 11 września 2019 14:48

Jutro, w czwartek 12 września, odbędzie się epizod pk. „REAKTOR 19” realizowany w ramach ćwiczenia „PODLASIE 19”, podczas którego zostanie sprawdzony system powiadamiania mieszkańców w województwie podlaskim. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, że w trakcie ćwiczenia mogą być przekazywane komunikaty głosowe dla ludności za pomocą syren alarmowych.

Galeria Łomża z pierwszą w mieście Pizzą Hut

Foto: Galeria Łomża z pierwszą w mieście Pizzą Hut
cz śr, 11 września 2019 11:22

Pizza Hut jedna z najbardziej lubianych sieci pizzerii otworzy się w Łomży. Pod koniec roku ma ruszyć jej lokal w „Galerii Łomża”, czyli galerii obok Stokrotki przy rondzie Solidarności.

Dzień bez wody to „nieodpowiedzialność”

cz śr, 11 września 2019 09:27

„Proszę o pomoc i zainteresowanie się tematem braku wody z ujęcia Jeziorko. Dziś cały dzień nie było wody i nie wiadomo kiedy będzie - tak mi powiedziano w MPWiK i w Urzędzie Gminy” – napisała wczoraj wieczorem do redakcji mieszkanka Jeziorka prosząc o zainteresowanie się tematem. - Tyle godzin bez wody z małym dzieckiem i 100 sztuk bydła – pisała kobieta podkreślając, że to nieodpowiedzialność.

Kawalerzyści jadą szlakiem 3. Pułku Strzelców Konnych

Foto: Kawalerzyści jadą szlakiem 3. Pułku Strzelców K...
mm wt, 10 września 2019 17:51

Na rozstaju dróg w Truszkach stanęło 17 koni z kawalerzystami w siodłach. Zimno i wiatr dmucha, podnosząc spod kopyt rumaków żółte tumany pyłu. Konie drobią w miejscu, aż sypie się podniebna kurzawa znad rozległych pól przy asfaltówce na plecy ponad 40 żołnierzy z kompanii honorowej i 17 orkiestry reprezentacyjnej oraz na ołtarz polowy obok głazu pamiątkowego, przypominającego o bitwie sprzed 80 lat. - Na tych polach i w lasach rozgrywała się bitwa Pułku 3. Strzelców Konnych z Wołkowyska z najeźdźcą niemieckim – mówi Karol Kossakowski (lat 14, kl. 8.), chorąży pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej w Śniadowie, po mszy św. ze ślubowaniem 37 uczniów klas pierwszych i po Apelu Poległych. To część 5-tygodniowej wyprawy konnej szlakiem Pułku 3. SK.

Ulica Kazimierza Wielkiego

Foto: Ulica Kazimierza Wielkiego
cz wt, 10 września 2019 16:01

Ma 635 i pół metra długości, 6 m szerokości, obustronne chodniki oraz zjazdy do przyległych działek. Na Osiedlu Wschód oddano do użytku ulicę Kazimierza Wielkiego, która łączy Wąską i Kierzkową.

« · «« · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę