Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 maja 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Ograniczenie przemieszczania się w całej Polsce

Foto: Ograniczenie przemieszczania się w całej Polsce
cz wt, 24 marca 2020 13:39

- Jeśli nie ograniczymy naszych kontaktów do minimum to nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy większej liczby ludzkich żyć. Wiem że jest trudno, ale proszę o jeszcze większe ograniczenia – mówił Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski informując o kolejnych wprowadzonych ograniczeniach przemieszczania się. W całym kraju ograniczone zostało wychodzenie z domu do wyjść do pracy, sklepu czy wyjść w związku z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb. Nowe obostrzenia mają obowiązywać do 11 kwietnia.

Niewybuchu w polu

Foto: Niewybuchu w polu
cz wt, 24 marca 2020 12:51

Pięć dużych pocisków, kaliber 75 mm, z czasów II wojny światowej znalazł jeden z rolników z gminy Łomża. Pociski wyorał wczoraj wieczorem na własnym polu. Dziś zabrali je saperzy z Orzysza.

ZUS: Jest już nowy uproszczony wniosek o odroczenie składek

Foto: ZUS: Jest już nowy uproszczony wniosek o odrocz...
cz wt, 24 marca 2020 10:34

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać m.in. z odroczenia terminu płatności składek ze względu na epidemię koronawirusa, mogą już skorzystać z nowego uproszczonego formularza. Wniosek jest dostępny na stronie internetowej ZUS.

Znowu pijany... głąb

cz wt, 24 marca 2020 09:53

Pijany 30-latek zajechał nocą na jedną ze stacji paliw przy alei Legionów. Mężczyzna wysiadł z mercedesa i chwiejnym krokiem wszedł na stację gdzie kluczyki do samochodu zabrał mu ochroniarz. Wezwany na miejsce patrol policji potwierdził, że mężczyzna ma ponad 2 i pół promila alkoholu w organizmie. Okazało się także, że niespełna trzy tygodnie wcześniej policjanci zabrali mu już prawo jazdy. Wczoraj także zatrzymano pijanego rolnika, który obornik zamian na własne pole rozsypywał po drodze.

Ginący na kwarantannie

Foto: Ginący na kwarantannie
cz wt, 24 marca 2020 08:36

- Wczoraj policjanci sprawdzili ponad dwa tysiące osób na terenie województwa przebywających w kwarantannie domowej – podaje Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku dodając, że dwie osoby nie przestrzegały kwarantanny i podczas sprawdzeń nie było ich w miejscu w którym miały przebywać.

Zimna noc

Foto: Zimna noc
cz wt, 24 marca 2020 08:27

Do -6°C spadła nocą temperatura powietrza w rejonie Łomży. Tyle zanotowano na stacji IMGW w w Marianowie. Przy gruncie było o dwa stopnie zimniej. Dyżurny synoptyk Mateusz Zamajtys z IMGW-PIB Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku zapowiada, że kolejnej mocy też będą duże przymrozki. W województwie podlaski temperatura ma spaść do -9°C, a przy gruncie do -12°C.

Specjalne godziny na zakupy dla seniorów w Tesco

Foto: Specjalne godziny na zakupy dla seniorów w Tesco
cz pon, 23 marca 2020 17:14

Zgodnie z zaleceniami osoby z grupy podwyższonego ryzyka powinny jak najmniej wychodzić z domów - jednak nie zawsze jest to możliwe. Aby wesprzeć osoby wymagające szczególnej uwagi, Tesco wprowadza specjalne godziny na zakupy dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, w szczególności dla osób starszych. Akcja rozpoczyna się już jutro i będzie prowadzona codziennie we wszystkich sklepach sieci handlowej w Polsce w godzinach 9-10.

Nowa polityka śmieciowa Łomży uderzy w rodziny czteroosobowe

Foto: Nowa polityka śmieciowa Łomży uderzy w rodziny ...
cz pon, 23 marca 2020 14:49

W środę radni Łomży mają debatować nad uchwałami określającymi „nową politykę śmieciową”. Przez kilka miesięcy w tajemnicy pracował nad nią „zespół śmieciowy” powołany przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Ogólnie zmienić ma się zasada płacenia za śmieci z gospodarstwa na osobę, a w szczególe cena śmieci. Ta dla zdecydowanej większości łomżan wzrośnie. Dotychczasowa łomżyńska „polityka śmieciowa” stosunkowo największymi kosztami obarczała mieszkających samotnie, a z godnie z nowymi założeniami największe obciążenia mają zostać przeniesione na rodziny 4-osobowe. W blokach wzrost opłat w ich przypadku wynosi niemal 120%.

O czym pamiętać, jeśli jesteś właścicielem busa lub planujesz jego wynajem?

Foto: O czym pamiętać, jeśli jesteś właścicielem busa...
JJS pon, 23 marca 2020 08:43

Zarówno posiadanie busa na własność, jak i skorzystanie z oferty wypożyczalni busów niesie za sobą wiele konsekwencji, z których jako prowadzący działalność i klienci musimy zdawać sobie sprawę. Przed zakupem lub wynajmem busa warto zaopatrzyć się w niezbędną wiedzę. Zachęcamy do lektury naszego artykułu, by uniknąć najczęstszych błędów podczas eksploatacji busa.

Właściciel marki ŁOMŻA przeznaczy 2 miliony na walkę z koranowirusem

Foto: Właściciel marki ŁOMŻA przeznaczy 2 miliony  na...
cz pon, 23 marca 2020 08:40

- Wspieram Polaków i przeznaczamy 2 miliony złotych na walkę z koranowirusem – zapowiada Van Pur S.A. To największa polska spółka piwowarska, producent marek takich jak Łomża, ale także Karpackie czy Cortes, która włącza się do walki z pandemią koronawirusa w Polsce. Pierwszy milion złotych przekaże na wsparcie szpitali w okolicach zakładów należących do grupy.

Wygodna pożyczka w dobie Internetu

Foto: Wygodna pożyczka w dobie Internetu
JJS pon, 23 marca 2020 08:35

Zdarzają się sytuacje, gdy potrzebujemy sumy pieniędzy wykraczającej poza środki, jakimi dysponujemy w danym momencie z tytułu dochodów. Wbrew pozorom nie są to wcale okoliczności rzadkie, ponieważ nagła konieczność posiadania określonej kwoty może wynikać niejednokrotnie z drobiazgowych powodów. Leczenie kanałowe zęba, naprawa samochodu czy kupno nowego sprzętu AGD. Z reguły nie jesteśmy w stanie ich wszystkich przewidzieć w swoim budżecie. Takie wypadki może doświadczyć każdy z nas i warto wiedzieć, co w takiej sytuacji możemy zrobić, aby jak najmniej odczuć ich konsekwencje. Racjonalnym jest wobec tego przyjrzenie się możliwości skorzystania z ofert szybkich pożyczek.

Mroźne noce

Foto: Mroźne noce
cz pon, 23 marca 2020 08:28

Do -5,4°C spadła temperatura powietrza nocą w Marianowie. Taką zmierzono na wysokości 2 metrów nad ziemi, przy gruncie była jeszcze niższa. Wiesław Winnicki dyżurny synoptyk z białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku prognozuje, że najbliższej nocy będzie jeszcze zimniej. Temperatura powietrza w województwie podlaskim miałaby spaść od -7°C do -10°C.

Pogrzeby tylko na cmentarzu

Foto: Pogrzeby tylko na cmentarzu
cz so, 21 marca 2020 16:53

- Ze względu na stan epidemii zarządzam w całej Diecezji Łomżyńskiej ograniczenie uroczystości pogrzebowych do jednej stacji na cmentarzu - ogłosił Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski. W sobotę, po wprowadzeniu w Polsce urzędowego stanu epidemii zwierzchnik Kościoła Łomżyńskiego wydał specjalny dekret określając jak teraz mają być sprawowane uroczystości pogrzebowe.

Uwaga przymrozki i to przez kilka nocy

cz so, 21 marca 2020 16:41

Karolina Kierklo, dyżurny synoptyk z białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przez przymrozkami, które będą występowały przez kilka najbliższych nocy. Najzimniejsza ma być noc z niedzieli na poniedziałek - temperatura przy gruncie może spaść nawet do -11°C.

GR „Nadzieja” rusza na pierwszą linię frontu

Foto: GR „Nadzieja” rusza na pierwszą linię frontu
cz pt, 20 marca 2020 17:54

- Z dniem dzisiejszym zostaliśmy formalnie włączeni w państwowy system podmiotów walczących z koronawirusem – mówi ks. dr Radosław Kubeł, ratownik medyczny, twórca i szef Grupy Ratowniczej „Nadzieja”. Grupa przed 12. laty powstała przy parafii Krzyża Świętego w Łomży. Teraz, do walki z zagrożeniami jakie spowodował koronawirus zostały zaangażowane cztery zespoły ratowników „Nadziei” z karetkami grupy. - Nagle, z dnia na dzień znaleźliśmy się na pierwszej linii frontu. Naszym ratownikom, nie brakuje odwagi ani chęci do działania. Jedyny deficyt jaki odczuwamy to brak środków ochrony osobistej – mówi ks. Kubeł.

Przyszła Wiosna radosna w maseczce przed Źelganoco

Foto: Przyszła Wiosna radosna w maseczce przed Źelganoco
cz pt, 20 marca 2020 17:14

Powitanie upragnionej wiosny Anno Domini 2020 będzie odbywać się jednak bez Marzanny, która w kwarantannie zimowej musi przeczekać ataki niewidzialnego koronawirusa. Domyślamy się jego istnienia w piątek: przed przychodnią lekarską przy Wojska Polskiego w Łomży ludzie w maskach. Po drugiej stronie ulicy kolejka po chleb do piekarni: stojący na dystans metra. Łomżyniacy unikają spotkań w rodzinach podczas stanu epidemicznego, rezygnują z odwiedzin sąsiadów i przyjścia do przedszkola. - Pierwszy raz od 20 lat mi się zdarzyło, żebyśmy z dziećmi nie powitali Pani Wiosny – opowiada Maria Mikołajewska, szczęśliwa, że żaden z 25 pracowników „Dwójki” nie choruje na...

„Jest gest z serca, nic więcej”

Foto: „Jest gest z serca, nic więcej”
cz pt, 20 marca 2020 16:35

Maseczki jednorazowe, specjalistyczne maseczki węglowe, ponad 700 litrów płynu do dezynfekcji i 100 tysięcy par rękawiczek jednorazowych przekazali szpitalowi w Łomży Anna i Robert Rytel, właściciele Ubojni Rytel w Podgórzu. Aktualna wartość rynkowa przekazanego daru to około 50 tysięcy złotych, a przedsiębiorcy zapowiadają kolejne dostawy. - To są towary, które my w firmie użytkujemy na co dzień. Wiem jak to jest potrzebne w szpitalu - mówi Robert Rytel podkreślając, że przekazanie firmowych zapasów na potrzeby lekarzy i pielęgniarek, którzy będą najbardziej zagrożeni, to „jest gest z serca, nic więcej”.

Jak wybrać dobrą firmę IT do obsługi Twojego biznesu?

Foto: Jak wybrać dobrą firmę IT do obsługi Twojego bi...
JJS pt, 20 marca 2020 14:52

Outsourcing IT – sztab profesjonalistów na usługach Twojej firmy. Sprawdź jak dobrać odpowiedniego partnera i w końcu skupić się na prowadzeniu biznesu!

Firma Devo światowym liderem

Foto: Firma Devo światowym liderem
JJS pt, 20 marca 2020 12:58

Firma Devo zdobyła prestiżową nagrodę Red Dot 2020. Łomżyńska firma otrzymała ją za nowatorski design kolekcji mebli łazienkowych Oval, która wcześniej otrzymała już trzy inne nagrody, w tym główną w konkursie Dobry Wzór 2019, organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Za sprawą lauru Red Dot firma Devo dołączyła do grona liderów światowej branży łazienkowej, bo w tym międzynarodowym, organizowanym od 1955 roku konkursie, nagrody zdobywają tylko najlepsi, a konkurencja jest ogromna.

Dla kogo materac piankowy będzie optymalnym wyborem?

Foto: Dla kogo materac piankowy będzie optymalnym wyb...
JJS pt, 20 marca 2020 12:51

Można sobie odmówić wielu przyjemności, ale nigdy nie powinniśmy kalkulować w przypadku snu, który jest miłym odpoczynkiem, ale też koniecznością fizjologiczną odpowiedzialną za normalne, zdrowe funkcjonowanie. Musimy więc postarać się, by zawsze przebiegał w sposób niezakłócony. Kluczowym czynnikiem jest tu dobór odpowiedniego materaca. Czy model piankowy to rzeczywiście optymalny wybór?

« · «« · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę