Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży w... Diecezji Łomżyńskiej

Foto: Wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży w...
cz cz, 18 czerwca 2020 13:23

1 lipca 2020 roku wchodzą w życie „Wytyczne dotyczących ochrony dzieci i młodzieży w Metropolii Białostockiej”, tj. Archidiecezji Białostockiej, Diecezji Drohiczyńskiej i Diecezji Łomżyńskiej. Dokument podpisali abp Tadeusz Wojda SAC, Metropolita Białostocki, bp. Piotr Sawczuk Biskup Drohiczyński i bp. Janusz Stepnowski Biskup Łomżyński. - Przygotowane Wytyczne przeznaczone są do stosowania we wszystkich parafiach, wspólnotach i dziełach diecezjalnych, zarówno przez osoby duchowne, konsekrowane, jak i świeckie, które podejmują jakąkolwiek posługę wśród dzieci i młodzieży, a także wśród osób niepełnosprawnych i bezbronnych – czytamy w komunikacie kurii podpisanym przez ks bp. Tadeusza Bronakowskiego Wikariusza Generalnego w Łomży.

Znowu przyjdą nawałnice

Foto: Znowu przyjdą nawałnice
cz cz, 18 czerwca 2020 09:03

Magdalena Pękala, dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku ostrzega przed burzami z gradem, które dziś ponownie mogą przejść nad regionem. Lokalnie burze mogą być nawet silniejsze niż wczoraj.

Była poseł w (skrywanej) Radzie Nadzorczej MPWiK

Foto: Była poseł w (skrywanej) Radzie Nadzorczej MPWiK
cz cz, 18 czerwca 2020 08:25

Na urzędowe potwierdzenie tej informacji trzeba było czekać dwa tygodnie. Tyle Urząd Miejski potrzebował, aby odpowiedzieć na pytanie czy prawdą jest, że prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski powołał byłą poseł Bernadetę Krynicką do Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży? Powołał wraz z całą „nową radą”, ale jej składu nie ujawniono.

Zniszczenia po burzach

Foto: Zniszczenia po burzach
cz cz, 18 czerwca 2020 07:46

Niemal 30 interwencji podejmowali łomżyńscy strażacy po dwóch nawałnicach, które przeszły nad regionem. 10 z nich dotyczyło uszkodzonych domów i budynków gospodarczych. Silny wiatr zrywał dachy, wywracał drzewa i łamał gałęzie. Na szczęście nikt z ludzi nie ucierpiał w tych zdarzeniach.

Nawałnica niosła zniszczenie

Foto: Nawałnica niosła zniszczenie
cz śr, 17 czerwca 2020 16:17

W Łomży, przynajmniej w okolicy Starego Rynku, w ciągu kilkunastu minut spadło niespełna 8 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. W Marianowie stacja meteorologiczna IMGW zanotowało porywy wiatru do 10 metrów na sekundę. W Niewodowie w domu jednorodzinnym przewróciło szczyt budynku, a nieco dalej zerwało dach z budynków gospodarczych. W Łomży i całym regionie są połamane gałęzie drzew, które blokują lub co najmniej utrudniają przejazd. Strażacy cały czas otrzymują nowe wezwania.

Prezydenci popracują zdalnie

Foto: Prezydenci popracują zdalnie
cz śr, 17 czerwca 2020 14:37

Dwóch pracowników ratusza na kwarantannie, a prezydent i zastępca pracują zdalnie. To pierwsze w ratuszu efekty potwierdzenia zakażenia koronawirusem u wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. - Nie dysponujemy natomiast informacją o ilości radnych skierowanych na badania lub kwarantannę – odpowiada Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Nowe drogi w gminie Piątnica

Foto: Nowe drogi w gminie Piątnica
cz śr, 17 czerwca 2020 13:45

W Jeziorku ulice: Leśna, Nowa i Leszczynowa, w Piątnicy: Ogrodowa i Wesoła. W środę oficjalnie otwierano asfaltowe ulice w gminie Piątnica. Łącznie mają niespełna 2 i pół kilometra długości. - Inwestycje drogowe w gminie Piątnica pewnie nie były zrealizowane w takiej liczbie, gdyby nie dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych – mówił wójt Artur Wierzbowski, dziękując rządowi polskiemu za wprowadzenie takiego programu. Piątnickie ulice kosztowały około 3,3 mln zł, a FDS pochodziło 50% środków.

Obwodnica Kupisk w tym miesiącu?

Foto: Obwodnica Kupisk w tym miesiącu?
cz śr, 17 czerwca 2020 12:39

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku w poniedziałek 15. czerwca złożył wniosek o udzielenie pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego, czyli nowej obwodnicy Starych Kupisk. - Proszę mieszkańców i kierowców o jeszcze trochę cierpliwości. Wszystko jest już na ostatniej prostej i powinno zakończyć się prawdopodobnie do końca czerwca – napisał Marek Olbryś wicemarszałek Województwa Podlaskiego przekazując jednocześnie odpowiedź na ubiegłotygodniowy artykuł „Poselski happening z drogą i... historią”. - Jeśli Pan Poseł Krajewski znajdzie większość parlamentarną i uchwali ustawę wprowadzającą do polskiego prawa elementy rozrywkowe typu „happeningi na drogach jako ostateczny warunek oddania inwestycji” to się do tego oczywiście zastosujemy. Szybciej nie będzie, ale na pewno weselej – napisał wicemarszałek Olbryś dodając, że póki co instytucja pn. „nożyczki posła Krajewskiego” nie istnieje i wszyscy musimy przestrzegać obowiązującego prawa.

Idą burze z gradem

Foto: Idą burze z gradem
cz śr, 17 czerwca 2020 11:02

Maciej Maciejewski, dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku ostrzega przed burzami z gradem, jakie w dzisiejsze popołudnie, wieczór i nocą mogą przechodzić nad regionem. Lokalnie może spaść do 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, a porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 75 km/h.

Radni na kwarantannie

Foto: Radni na kwarantannie
cz śr, 17 czerwca 2020 09:47

Kilkadziesiąt osób, w tym co najmniej kilkoro radnych miasta, trafiło na kwarantannę po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Łomży Macieja Borysewicza. Nakładaną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży przymusową dwutygodniową kwarantanną obejmowane są osoby z tzw. najbliższego kontaktu, które mogły zostać zakażone. Wśród nich ma być także m.in. przewodnicząca Rady Miasta Alicja Konopka, która we wczorajsze popołudnie uczestniczyła w oficjalnym otwarciu uliczki. - Informację z Sanepidu, że będą pobierane ode mnie wymazy do badań otrzymałam dopiero później – mówi dodając, że ostatni „kontakt” z Borysewiczem miała 4 czerwca, gdy byli wśród składających kwiaty przed tablicą upamiętniającą pierwsze wybory samorządowe z 1989 r.

Skoordynowany nalot na salony gier

Foto: Skoordynowany nalot na salony gier
cz śr, 17 czerwca 2020 08:43

Trzy salony, w których urządzane były nielegalne gry hazardowe, zlikwidowali w Łomży Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz policjanci. Ponad 30 mundurowych w ramach skoordynowanej akcji jednocześnie wkroczyło do wcześniej wytypowanych punktów.

Prezydent Łomży wylosował trzy hulajnogi MiJiA

Foto: Prezydent Łomży wylosował trzy hulajnogi MiJiA
mm wt, 16 czerwca 2020 17:43

- Na razie ciężko oszacować, jaki wymiar finansowy dla budżetu miasta będzie mieć organizacja tej loterii, ponieważ liczymy na wpływy z rozliczenia PIT nie tylko osób, które zgłosiły się do udziału w loterii, ale i tych, które dowiedziały się, jaki wpływ na budżet finansowy Łomży ma prawidłowo wypełniony formularz dla Urzędu Skarbowego – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski, który w 1. loterii „Rozlicz PIT w Łomży” wylosował 3 hulajnogi elektryczne za ponad 2 tys. zł. Nie dla siebie.

Otwarcie uliczki

Foto: Otwarcie uliczki
cz wt, 16 czerwca 2020 15:00

Ma niespełna 390 metrów długości i nawet nie ma nazwy. Biegnie od ul. Nowogrodzkiej równoległe, około 90 metrów na wschód, do zbudowanego kilka lat temu przedłużenia ul. Browarnej. Droga gminna nr 101175B teraz ma nową nawierzchnię z kostki polbrukowej i kanalizację.

Złodziej

Foto: Złodziej
cz wt, 16 czerwca 2020 12:35

Policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież urządzeń przemysłowych z jednej z posesji w gminie Łomża. Odzyskali również przedmioty o wartości około 1000 złotych.

Bezzwrotne dotacje dla przedsiębiorców

Foto: Bezzwrotne dotacje dla przedsiębiorców
cz wt, 16 czerwca 2020 10:02

Osoba samozatrudniona może otrzymać ponad 23,5 tys. zł, a przedsiębiorca zatrudniający 20 pracowników ponad 105 tys. zł. W ramach drugiej części Podlaskiego Pakietu Gospodarczego do podziału jest 35 mln zł z funduszy europejskich dla firm, które zanotowały spadek obrotów w związku z pandemią koronawirusa. Uwaga! O przyznaniu dotacji decyduje kolejność zgłoszeń.

Oni przypilnują wyborów

Foto: Oni przypilnują wyborów
cz wt, 16 czerwca 2020 08:52

Komisarz Wyborczy w Łomży, sędzia Jan Leszczewski powołał obwodowe komisje wyborcze, które mają przeprowadzić wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W każdej z 32 komisji na ternie Łomży zasiądzie do 5 do 11 osób.

Gadżety sterowane na odległość najpopularniejsze w okresie pandemii!

Foto: Gadżety sterowane na odległość najpopularniejsz...
JJS wt, 16 czerwca 2020 08:24

Miłość na odległość w czasach epidemii koronawirusa nie jest najłatwiejsza. Polacy poradzili sobie i z tymi trudnościami! Branża akcesoriów dla dorosłych wychodzi z podziemia, oferując coraz bardziej dyskretne i stylowe gadżety dla par i singli. Chociaż nie mówi się o tym głośno, Polacy przypuścili prawdziwy szturm na sklepy online, w których do kupienia były zabawki erotyczne do sterowania z dowolnej odległości na Ziemi. O co chodzi?

Dobro nieco zamaskowane

Foto: Dobro nieco zamaskowane
cz wt, 16 czerwca 2020 07:43

Tym razem nie można było przyjść z dzieckiem, z żoną, czy ze znajomym. W wejściu zamaskowany, uzbrojony (w termometr) żołnierz, dalej osłonięte twarze personelu medycznego. - Choć już trzynasty rok prowadzona jest parafialna akcja „Oddaj krew... z Chrystusem”, to takich warunków jeszcze nie było - mówi współorganizator akcji Tadeusz Babiel. W niedzielę w parafii Krzyża Świętego w Łomży ponad 50 osób oddało blisko 23 i pół litra swojej krwi.

Trąbka powietrzna nad Ziemią Łomżyńską

Foto: Trąbka powietrzna nad Ziemią Łomżyńską
mm pon, 15 czerwca 2020 17:22

Niezwykłe zjawisko atmosferyczne obserwował w poniedziałek Pan Mirosław, 26-latek ze Stawisk w powiecie kolneńskim. - Około południa byłem w ogródku i zobaczyłem takie zjawisko na niebie pierwszy raz w życiu – opowiada z przejęciem mężczyzna o kilkunastominutowym spektaklu, jaki urządziły sobie wysoko w przestworzach prądy powietrzne pod zwartym pułapem ciężkich chmur.

Święto miejskiej Łomży w Parku Jana Pawła II

Foto: Święto miejskiej Łomży w Parku Jana Pawła II
mm pon, 15 czerwca 2020 14:49

Słoneczna pogoda dopisała podczas półtoragodzinnej, uroczystej sesji Rady Miasta Łomża w 602. rocznicę praw miejskich, jakie nadał Łomży książę Mazowsza Janusz I. Scenografię w ukwieconym Parku Jana Pawła II stworzył sztandar miejski za mównicą. W półokręgu granitowych alejek wokół fontanny stały składane krzesła, na których siedli, m.in., radni, przedstawiciele służb mundurowych i przygodni mieszkańcy. Łącznie około 100 osób słuchało wystąpień na temat bohaterskich dziejów osady nad Narwią, w co wpisała się historyczna wizyta 4. i 5. czerwca 1991 Papieża Jana Pawła II.

« · «« · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę