Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 12 lipca 2020 napisz DONOS@

Wizny Dziennik Polowy

Foto: Wizny Dziennik Polowy
cz pon, 18 maja 2020 11:03

- Na polu w okolicach Wizny natrafiliśmy na szczątki ludzkie. Natychmiast zawiadomiliśmy policję i prokuraturę. Niestety, pomimo posiadania pozwolenia i dopełnienia procedur, zaczęły się niezrozumiałe telefony i zawiadomienia do prokuratury – podaje Marcin Sochoń, wiceprezes i rzecznik Stowarzyszenia „Wizna 1939”. Członkowie organizacji jesienią na polu za Wizną odkryli prawdopodobnie zbiorową grób Żydów z Wizny zamordowanych przez Niemców w 1941 roku.

Szybcy i... bez prawa jazdy

Foto: Szybcy i... bez prawa jazdy
cz pon, 18 maja 2020 10:21

Trzech kierowców straciło wczoraj prawa jady. Mężczyźni jechali z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym, gdzie można było jechać maksymalnie 50 km/h.

Diecezja łomżyńska ma nowych diakonów

Foto: Diecezja łomżyńska ma nowych diakonów
cz pon, 18 maja 2020 09:16

Pięciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży przyjęło z rąk bpa Janusza Stepnowskiego święcenia diakonatu wstępując tym samym do stanu duchownego. Święcenia tradycyjnie miały miejsce w łomżyńskiej katedrze. Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem w uroczystości udział wzięła jedynie najbliższa rodzina świeżo wyświęconych diakonów i ograniczona liczba duchownych.

Budowa domu pod klucz - kiedy warto się na nią zdecydować?

Foto: Budowa domu pod klucz - kiedy warto się na nią ...
JJS pon, 18 maja 2020 09:11

Decyzja o budowie własnego domu to jedna z poważniejszych, jaką w trakcie życia podejmuje człowiek. Po pierwsze, jest to bardzo kosztowna inwestycja. Po drugie, nie można jej zmienić z dnia na dzień w trakcie budowy. Po trzecie, wymaga ona bardzo dużego zaangażowania przynajmniej w nadzór prac budowlanych. Co jednak, jeśli ktoś nie dysponuje odpowiednią ilością czasu, aby z dnia na dzień doglądać prac?

Maszt spadł na samochód

Foto: Maszt spadł na samochód
cz pon, 18 maja 2020 08:52

W niedzielne popołudnie, po silniejszym podmuchu wiatru, przewrócił się jeden z trzech masztów z flagami w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży. Placówka znajduje się przy ulicy Zjazd a upadający maszt z polską, biało-czerwoną flagą uderzył w jeden z przejeżdżających ulicą samochodów.

Tragiczny pożar w Poniacie

Foto: Tragiczny pożar w Poniacie
mm nie, 17 maja 2020 08:49

Kilka minut przed godz. 8.00 w miejscowości Poniat, gmina Piątnica, w budynku murowanym wybuchł pożar. Skierowani na miejsce strażacy w jednym z pomieszczeń znaleźli ciało mężczyzny.

Dojazd do Starego Rynku będzie jeszcze trudniejszy

Foto: Dojazd do Starego Rynku będzie jeszcze trudniejszy
cz pt, 15 maja 2020 15:50

Od kilku miesięcy utrudniony jest dojazd do Starego Rynku i znajdującego się tu np. Urzędu Miejskiego. To za sprawę remontów dwóch głównych ulic prowadzących do historycznego centrum miasta – Giełczyńskiej od południa i Rządowej z północnego-zachodu. Można dojechać tu ul. Senatorską i Woziwodzką, ale od poniedziałku będzie można tylko Woziwodzką, bo na skrzyżowanie Senatorskiej z Giełczyńską wejdą archeolodzy.

Kontrabanda

Foto: Kontrabanda
cz pt, 15 maja 2020 12:07

Ponad 1250 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 102 kg krajanki tytoniowej zabezpieczyli kolneńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. 39-latek z gminy Turośl miał narazić Skarb Państwa na straty niemal 140 tysięcy złotych.

Pijana Ukrainka pędziła w audi

Foto: Pijana Ukrainka pędziła w audi
cz pt, 15 maja 2020 11:59

Prawie 3,2 promila alkoholu miała w sobie 35–letnia Ukrainka, która kierowała audi i została zatrzymana przez policję za... przekroczenie prędkości. Kobieta wpadła w Rydzewie, na drodze krajowej 61. Wprost z drogi trafiła do policyjnego aresztu.

Wyjaśniają śmierć noworodka i... proszą o pomoc

Foto: Wyjaśniają śmierć noworodka i... proszą o pomoc
cz pt, 15 maja 2020 10:48

W najbliższy poniedziałek, na cmentarzu komunalnym w Zambrowie, odbędzie się pogrzeb chłopca, którego zwłoki odnaleziono w sortowni odpadów w Czerwonym Borze. Okoliczności zabójstwa noworodka wyjaśniają policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i proszą o kontakt wszystkie osoby mające wiedzę na temat tej zbrodni.

Odmrażanie ARiMR

Foto: Odmrażanie ARiMR
cz cz, 14 maja 2020 13:16

W poniedziałek wszystkie biura powiatowe Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie podlaskim otwarte od godziny 7.30. zapowiada Iwona Chrapowicz z Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży. Na miejscu rolnicy będą mogli załatwiać sprawy związane z rejestracją zwierząt, wnioskami inwestycyjnymi czy sprawy dotyczące działań premiowych.

Jeszcze jedna noc z przymrozkiem

Foto: Jeszcze jedna noc z przymrozkiem
cz cz, 14 maja 2020 11:20

We wtorek było Pankracego, wczoraj Serwacego, a dzisiaj Bonifacego. To tzw. zimni ogrodnicy. Jutro zimna Zośka i jak zapowiadają synoptycy ostatnia noc podczas której w regionie można spodziewać się przygruntowych przymrozków.

Oszuści polują w internecie... także na mieszkańców Łomży

Foto: Oszuści polują w internecie... także na mieszka...
cz cz, 14 maja 2020 10:58

Pandemia COVID-19 to również okres wzmożonej aktywności oszustów internetowych. Przestępcy przejmują profile w serwisach społecznościowych i wyłudzają w ten sposób pieniądze np. prosząc o podanie kodu BLIK. Wczoraj ofiarą takiego ataku padła 20-letnia łomżynianka.

Nielegalne automaty i sterydy przejęte przez celników

Foto: Nielegalne automaty i sterydy przejęte przez ce...
cz cz, 14 maja 2020 09:46

Trzy automaty służące do urządzania nielegalnych gier hazardowych oraz blisko 9 tys. tabletek z lekami zawierającymi sterydy i hormony zabezpieczyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Łomży. Automaty były w Wysokiem Mazowieckiem, a tabletki w przesyłce w oddziale jednej z firm kurierskich.

Łomżyńska Księga Pamięci... Żydów

Foto: Łomżyńska Księga Pamięci... Żydów
cz cz, 14 maja 2020 09:08

Po 10 latach tłumaczenia i starań o jej wydanie ukazała się „Księga Pamięci Gminy Żydowskiej w Łomży”. To przekład hebrajskiego oryginału, upamiętniającego Żydów łomżyńskich , wydanego dzięki staraniom Jom-Tow Lewińskiego w 1952 roku. Księga przedstawia historię części społeczności miejskiej Łomży od końca XV aż do II wojny światowej, gdy społeczność żydowska została w ogromnej większości wymordowana przez Niemców. - Lekturę Księgi chce poprzedzić bardzo ważnym stwierdzeniem, że faktom w niej przedstawionym towarzyszą bardzo często silne emocje. (…) Z pewnością emocje zrodzą się i w trakcie lektury niniejszego wydania polskiego, co również trzeba a priori przyjąć za normalne. I to zarówno odczucia zrozumienia lub współczucia dla losów Żydów łomżyńskich, jak i sprzeciwu, protestu – napisał historyk profesor Adam Czesław Dobroński, który przewodził komitetowi redakcyjnemu. Podkreśla, że Księgi pamięci (pinkasy) powstawały z myślą o upamiętnieniu ofiar „nie zawsze natomiast dbano o staranność przy ukazywaniu tła, problemów dotyczących państwa wybranego na czas diaspory.”

Otworzą fryzjerów, kosmetyczki, restauracje, boiska i sale...

Foto: Otworzą fryzjerów, kosmetyczki, restauracje, bo...
cz śr, 13 maja 2020 13:46

Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Tego samego dnia zostaną otwarte pełnowymiarowe boiska piłkarskie, sale i hale sportowe oraz wznowione zostaną zajęcia praktyczne w szkołach policealnych i indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze. Tydzień później - od 25 maja - wraca możliwość opieki i prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Wcześniej dzieci poniżej 13. roku życia będą mogły wychodzić z domu bez opieki dorosłego opiekuna! Co się zmieni w najbliższym czasie wraz z wejściem rządowego w trzeciego etapu znoszenia ograniczeń?

Areszt za narkotyki

cz śr, 13 maja 2020 12:15

Miał 180 gram amfetaminy, 234 sztuk tabletek ecstazy oraz 5 gram ziela konopi. 28-letni mieszkaniec Zambrowa Norbert W. trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

Policjanci w akcji

Foto: Policjanci w akcji
cz śr, 13 maja 2020 10:10

Wraz z luzowaniem przez rząd kolejnych obostrzeń w związku z koronawirusem na ulicach Łomży jest coraz więcej samochodów, a na chodnikach więcej pieszych. Dziś, po około dwóch miesiącach przerwy kilkunastu policjantów z łomżyńskiej drogówki do godziny 22. ma prowadzić działania „pieszy”. Mundurowych będzie można spotkać przy przejściach dla pieszych na terenie miasta oraz na terenie powiatu. Mają zwracać uwagę zachowania kierowców, pieszych oraz rowerzystów, których także jest coraz więcej.

Tak działają zimni ogrodnicy i zimna Zośka

Foto: Tak działają zimni ogrodnicy i zimna Zośka
cz śr, 13 maja 2020 08:26

Wczoraj w najcieplejszym momencie na stacji IMGW w Marianowie zanotowano temperaturę 9,7°C. Po wczorajszym zimowym poranku dzisiejsza noc minęła bez przymrozków, ale synoptycy spodziewają się ich w kolejne dwie noce. W ciągu dnia, z dnia na dzień, ma być cieplej. Dziś do 12°C.

To było zabójstwo noworodka

Foto: To było zabójstwo noworodka
cz wt, 12 maja 2020 11:00

Prokuratura Okręgowa w Łomży wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa noworodka, płci męskiej, którego zwłoki ujawniono w piątek na terenie Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w kompleksie leśnym w Czerwonym Borze. - Przyczyną zgonu noworodka był uraz wielomiejscowy – podał prokurator Rafał Kaczyński powołując się na ustalenia z oględzinach zwłok noworodka, których dokonano wczoraj w Zakładzie Medycyny Sądowej w Białymstoku.

« · «« · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę