Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Ponownie piszą maturę

cz wt, 14 czerwca 2005 09:39

67 maturzystów z II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży powtórnie przystąpiło do pisania egzaminu dojrzałości z historii. Wyniki ich pierwszego egzaminu unieważniła Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. Powodem był raport obserwatora z kuratorium, który napisał, że podczas matury z historii w tej szkole ławki na sali były ustawione za blisko siebie, a uczniowie rozmawiali nawet po otrzymaniu arkuszy z pytaniami egzaminacyjnymi. Dziś o 9 – tej rano uczniowie ponownie rozpoczęli pisanie maturalnego testu. Jak podkreśla Józef Przybylski dyrektor szkoły wszystko odbywa się spokojnie, maturzyście nie panikują i nie protestują.

Marszałka dotacje na kulturę i zabytki

cz pt, 10 czerwca 2005 22:47

165 tys złotych rozdzielił Zarząd Województwa Podlaskiego na dotacje na wsparcie realizacji zadań publicznych należących do Województwa Podlaskiego w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji. Pieniądze – 15 tys zł. - trafią do Łomży. Marszałek dofinansował renowacje zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy ul. Kopernika i wydanie dwóch książek.

Uwaga na oszustów

cz pt, 10 czerwca 2005 16:16

O ostrożność policjanci apelują przede wszystkim do ludzi straszych. Ostatnio ofiarą oszustwa padł 82- letni mieszkaniec Łomży. Nieuczciwy mężczyzna podający się za urzędnika zaproponował mu podwyższenie emerytury, uzależniając to od okazania wszystkich posiadanych przez niego pieniędzy i kosztowności. Starszy mężczyzna wyjął około 1100 złotych.

Kolejne matury unieważnione

cz cz, 09 czerwca 2005 16:56

Niemal 40 tegorocznych maturzystów będzie miało powtórkę w matury w styczniu. Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży unieważniła kolejne matury. Tym razem podstawą decyzji było stwierdzenie w sprawdzanych pracach maturalnych niesamodzielności. Dyrektor Helena Sutyniec unieważniła 24 matury z historii, 11 z matematyki oraz po dwie z biologii i języka angielskiego. Autorzy wszystkich tych prac - póki co nie zostali ujawnieni - maturalny egzamin będą mieć dopiero 6 stycznia 2006 roku.

Eska Łomża zamiast Plus Łomża

cz cz, 09 czerwca 2005 08:35

Kolejna zmiana nazwy dawnego Radia Łomża – tym razem będzie to Eska Łomża. We wtorek 7 czerwca Łomżyńska Agencja Informacyjna Sp. z o.o.- właściciel dzisiejszego Radia Plus Łomża podpisała umowę franchisingową z zarządem Radia Eska S.A - podał serwis wirtualnemedia.pl. Na mocy umowy już wkrótce na częstotliwości 88,8 MHz rozpocznie nadawanie Radio Eska Łomża.

Czerniawski się waha

cz wt, 07 czerwca 2005 22:47

„Dzisiaj - mówię wam szczerze – przeważają argumenty na nie, niż na tak - z różnych względów. Nawet wnuczki mówią: dziadek jak wystartujesz to musisz wygrać. Po co mi odchodzić z polityki przegranym. Byłem cztery kadencje... W historii Łomży nie było żadnego takiego przypadku, aby łomżyniak był 4 kadencje posłem na Sejm. I mam dzisiaj roztrwonić ten majątek polityczny i wystawić się po to żeby przegrać?” - mówił na wtorkowej konferencji prasowej poseł Mieczysław Czerniawski. Filar lewicy w Łomży waha się, czy wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Złoci agrobiznesmeni

cz nie, 05 czerwca 2005 21:44

Edmund Borawski i Dariusz Sapiński – prezesi Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie i Mlekovita w Wysokim Mazowieckim odebrali z rąk Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jerzego Pilarczyka tytuł Złotego Agrobiznesmena 15-lecia. Okazja do uhonorowania najlepszych agrobiznesmenów z okresu ostatnich piętnastu lat był jubileusz 15-lecia magazynu gospodarczo – informacyjnego AgroBazar. Tytuł ten otrzymało 15 osób – prezesów firm – w tym czterech z podlaskiego.

Festyn rodzinny przy parafii Krzyża Świętego

cz nie, 05 czerwca 2005 12:09

Przez całą niedziele tysiące łomżan bawiło się i ucztowało na polach przy Centrum Katolickim im. Jana Pawła II przy parafii pw. Krzyża Świętego. W ten sposób - już tradycyjnie – parafianie świętowali Dzień Dziecka połączony z kolejną rocznicą powołania tej parafii. Atrakcji było tak dużo, że ani najmłodsi ani najstarsi nie mieli prawa się nudzić. Były przejażdżki konne, skutery, strzelnica, grill....

Dzień dziecka w szkole rodzenia

cz so, 04 czerwca 2005 16:54

Imprezę z okazji Dnia Dziecka, zorganizowała dla swoich absolwentów Szkoła Rodzenia. Działająca w Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Św. placówka, może się poszczycić pomocą w przyjściu na świat blisko 70 dzieciom. Najstarszy chłopczyk, którego mama chodziła na zajęcia szkoły rodzenia, ma prawie 2 lata.

Geppert na urodzinach... MPWiK

cz so, 04 czerwca 2005 16:51

Złotym Krzyżem Zasługi został odznaczony Prezes Zarządu MPWiK w Łomży. Srebrny przyznano wiceprezesowi Gilbertowi Okulicz-Kozarynowi a brązowe otrzymało kilkunastu innych pracowników spółki. W ten sposób kończył się drugi i zarazem ostatni dzień obchodów jubileuszu 75 lecia istnienia w Łomży zakładu wodno-kanalizacyjnego. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o., istnienie już 10 lat i to był kolejny powód do świętowania.

Kto winien maturalnego zamieszania?

cz so, 04 czerwca 2005 12:45

W poniedziałek ma dojść do spotkania rodziców maturzystów z II LO w Łomży, którzy mają powtarzać maturę, z kierownictwem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Rodzice uczniów nie godzą się aby maturę z historii pisali wszyscy, także ci którzy nie rozmawiali i pracę napisami samodzielnie. Ich zdaniem OKE chce zastosować odpowiedzialność zbiorową. Zgodnie z uwagą obserwatora przyczyną nieprawidłowości była zbyt mała odległość ławek od siebie, za co nie są przecież odpowiedzialni maturzyści – twierdza rodzice. Z informacji opublikowanej na forum internetowym 4lomza.pl przez posła Wojciecha Borzuchowskiego wynika, że zdecydowana większość prac z historii była pisana samodzielnie.

Z kartą na wakacje...

cz pt, 03 czerwca 2005 13:46

Wakacje, to okres w którym młodzież przejeżdża tysiące kilometrów rowerami i motorowerami. Wielu z nich praktycznie nie zsiada ze swoich dwóch kółek. Policjanci przypominają jednak, że nieletni aby móc bezpiecznie i legalnie zjeżdżać świat choćby na małym rowerze muszą mieć kartę rowerową. Przez trzy kolejne soboty czerwca będzie okazja aby taką kartę na rower i motorower sobie wyrobić.

14. rocznica

cz pt, 03 czerwca 2005 13:14

4 czerwca 1991 roku przyjechał do Łomży Ojciec Święty Jan Paweł II. Był u nas dwa dni... i został na zawsze. W sobotę wieczorem, w miejscu gdzie przed 14 laty Jan Paweł II sprawował Najświętszą Ofiarę łomżanie będą wspominać tamte dni. „Jest to sposobność, aby młodzi i wszyscy chętni mogli spotkać się jeszcze raz, dziękując Bogu za osobę i posługę Papieża – Polaka, modlić się o Jego beatyfikację i podjąć papieskie orędzie przez zwrócenie się ku Chrystusowi.” - tak do udziału w specjalnym ewangelizacyjnym koncercie zachęca ks. dr Wojciech Nowacki.

Matura z historii w II LO jeszcze raz

cz cz, 02 czerwca 2005 15:47

W dwóch szkołach w województwie podlaskim będzie powtórzona nowa matura z matematyki i historii – podała w środę po południu Polska Agencja Prasowa. PAP powołuje się na wypowiedź dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Helena Sutyniec. O powtórce matury zdecydowała dziś dyrektor OKE po konsultacji z Centralną Komisją Egzaminacyjną.

Posłowie oświadczyli... ile mają

cz cz, 02 czerwca 2005 10:09

Na stronach internetowych Sejmu opublikowano oświadczenia majątkowe posłów. Posłowie napisami w nich ile w ubiegłym roku zarobili, a także jakie teraz mają majątki i długi. My pokusiliśmy się o sprawdzenie majątków posłów z byłego łomżyńskiego. W tej grupie zdecydowanie najbogatszym jest Edmund Borawski – poseł z Polskiego Stronnictwa Ludowego. W ubiegłym roku zarobił on niemal 340 tys zł zł. Gro tej kwoty to jego zarobki jako prezesa SM Mlekpol. Z kasy Sejmu pobrał jedynie 22 tys. 637 zł. W sumie swój majątek poseł Borawski ocenia na ponad 800 tys zł.

Kolejna uczelnia...

cz cz, 02 czerwca 2005 07:45

Od października w Technikum Mechanicznym w Łomży zostanie uruchomiony zamiejscowy ośrodek dydaktyczny Politechniki Białostockiej. Będzie to trzecia taka placówka w województwie podlaskim - po Suwałkach i Hajnówce. Na początku nauka będzie prowadzona w systemie zaocznym na kierunku mechanicznym. Na pierwszym semestrze przygotowano 100 miejsc. Zajęcia odbywać się będą w większości w budynku Technikum Mechanicznego w Łomży, a niektóre wymagające specjalistycznego zaplecza dydaktycznego w siedzibie Politechniki Białostockiej.

Międzynarodowy - teatralny i sportowy Dzień Dziecka w Łomży

cz śr, 01 czerwca 2005 15:22

Z Placu Niepodległości na Stary Rynek w Łomży przemaszerował barwny i hałaśliwy korowód dzieci, młodzieży, aktorów i włodarzy. To główna atrakcja miejskich obchodów Dnia Dziecka. Poza łomżanami uczestniczyli w nim aktorzy Festiwalu „Walizka” i sportowcy przybyli na odbywających się w tych dniach w mieście Igrzysk Polonijnych. Na Starym Rynku dzieci otrzymały od prezydenta symboliczne klucze do... (bram?) miasta.

Ekologiczni na maxa: szkoła im. św. Franciszka pod patronatem WWF

cz wt, 31 maja 2005 22:51

Szkoła Podstawowa w Trzciannem przyjmuje imię św. Franciszka – patrona przyrody i ekologów. Dodatkowo na prośbę uczniów patronat nad szkołą obejmuje międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF. W ten sposób podkreślona zostaje długoletnia praca uczniów i nauczycieli na rzecz ochrony przyrody Bagien Biebrzańskich. Szkoła w Trzciannem położona w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Będzie bezpieczniej...

cz wt, 31 maja 2005 16:27

Nowego przedmiotu – wychowania komunikacyjnego – od września będą się uczyć uczniowie szkoły w Śniadowie. Dziś otwarto tam Gminne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jak bezpiecznie poruszać się po drogach – teoretyczną wiedzę na ten temat otrzymają od policjantów, a w praktyce śniadowscy uczniowie będą mogli ją zastosować na specjalnym torze przeszkód, po którym młodzież jeździć będzie na motorowerze i rowerach.

Terroryści w WSA...

cz wt, 31 maja 2005 15:54

Strażacy i policjanci ewakuowali Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży. Około 11.15 nieznany sprawca wrzucił butelkę z łatwopalnym płynem do sali wykładowej na piątym piętrze budynku. Było w niej około stu studentów, dwoje zostało ciężko poparzonych.... Na szczęście to się nie wydarzyło naprawdę. Tak w skrócie można opisać scenariusz wtorkowych ćwiczeń łomżyńskich strażaków.

« · «« · 1278 · 1279 · 1280 · 1281 · 1282 · 1283 · 1284 · 1285 · 1286 · 1287 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę