Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Przez środek Łomży nie przejedziesz

cz nie, 17 lipca 2005 22:11

Od poniedziałku z ruchu wyłączony został węzła ulic Szosa Zambrowska, Zawadzka, Polowa, Giełczyńska. To jedno z najpopularniejszych miejskich skrzyżowań. Prowadzi tędy najkrótsza droga ze Starego Runku i starej części Łomży na osiedle południe. Zamknięcie węzła oznacza że objazdy dotkną cały środek miasta. Trasy przejazdu zmienia także siedem linii komunikacji miejskiej. Tak będzie przez 75 dni - informuje Biuro Prasowe ratusza.

Uroczystości w Lesie Jeziorkowskim

cz nie, 17 lipca 2005 19:59

Ponad dwieście osób – przede wszystkim mieszkańców okolicznych miejscowości, strażacy gminy Piątnica i poczty sztandarowe – modliło się w Lesie Jeziorkowskim. W niedziele popołudnie w miejscu gdzie hitlerowcy zamordowali ponad 250 Polaków ks. kan. Maciej Grajewski, dziekan piątnicki, odprawił Mszę świętą w intencji pomordowanych.

Samoobrona liczy na co trzeci mandat w podlaskim

cz nie, 17 lipca 2005 08:23

Samoobrona liczy w najbliższych wyborach parlamentarnych przynajmniej na pięć z piętnastu mandatów poselskich na Podlasiu - powiedział w sobotę Andrzej Lepper podczas konwencji wyborczej Samoobrony w Białymstoku. "Mamy szanse na zdobycie jednej trzeciej mandatów w województwie podlaskim. Na pewno będziemy chcieli więcej osiągnąć".

Motocykliści opanowali Jedwabne - fotogaleria

cz so, 16 lipca 2005 16:42

Ponad sto załóg motocyklistów z całej Polski wzięło udział w II Ogólnopolskim Zlocie Motocyklistów w Jedwabnem. W sobotę, w samo południe, mimo padającego ulewnego deszczu sprzed tamtejszego kościoła, motory i ich załogi wyruszyły na niemal dwugodzinną wycieczkę po okolicy. Kawalkada ryczących jednośladów z prędkością niemal 100 km/h przemykała po nadbiebrzańskich drogach i dróżkach. Słońce dla motocyklistów zaświeciło gdy tylko wyjechali z Jedwabnego.

POstawili na Sroczyńskiego

cz so, 16 lipca 2005 16:18

Marcin Brunon Sroczyński wiceprezydent Łomży będzie kandydował do Sejmu z drugiego miejsca na liście Platformy Obywatelskiej. Podczas sobotniego posiedzenia Rada Krajowa Platformy Obywatelskie zatwierdziła listy wyborcze partii. Sroczyński bój o to miejsce wygrał z innym łomżyniakiem Krzysztofem Sychowiczem. Na liście PO przed Macinem Sroczyńskim będzie Robert Tyszkiewicz, a za nim Józef Klim – obaj z Białegostoku.

Łomżyńscy rycerze gotują się na turniej

cz pt, 15 lipca 2005 17:28

„W łomżyńskim grodzie ruch jakoby w ulu jakim. Wojsko sposobi się do drogi. Kasztelan wydaje ostatnie polecenia załodze, która pod jego nieobecność strzec będzie grodziska” - tak było przed 734 laty gdy Konrad II zwany pan ziemi czerskiej i wschodniego Mazowsza, wezwał rycerstwo łomżyńskie by w sile jak największej na zamku w Ciechanowie się stawili. Dziś wśród rycerstwa łomżyńskiego także zamieszanie. Trwają przygotowania do mających upamiętnić tamte wydarzenia, a organizowanego przez tutejszą rycerską brać Manewrów XIII wiecznego rycerstwa na zamku w Ciechanowie

Ostrzeżenie o gwałtownych burzach i intensywnych opadach deszczu

cz pt, 15 lipca 2005 15:17

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega, że od godzin porannych 16.07.2005 w woj. warmińsko-mazurskim będą występowały burze, lokalnie gwałtowne. Towarzyszyć im będą intensywne opady deszczu (do 15 mm/12 godz.), a miejscami także gradu. Strefa opadów i burz będzie przemieszczać się na wschód i w godz. południowych dotrze do woj. podlaskiego. W czasie burz będzie wiał silny wiatr, osiągając w porywach 20-25 m/s.

Rocznica mordu w Jeziorku

cz pt, 15 lipca 2005 06:48

15 lipca 1943 roku to jedno z najbardziej tragicznych wydarzeń w dziejach Łomży. Rankiem - pomiędzy godz. 5.00 a 7.00 - specjalna grupa gestapo przeprowadziła aresztowania wcześniej wybranych rodzin na terenie miasta. Osoby, które wówczas zatrzymano (w tym kobiety i kilkuletnie dzieci) zostały przewiezione do miejscowego więzienia, gdzie po raz drugi sprawdzono ich tożsamość. O godz. 10.00 wszyscy zatrzymani zostali załadowani na samochód ciężarowy i pod eskortą żandarmów wywiezieni w kierunku Jeziorka. Tam był kres ich podróży i życia.

monopol kosztuje

cz cz, 14 lipca 2005 12:02

30 tysięcy zł kary za praktyki monopolistyczne zapłaci Łomża. To kara o charakterze „dyscyplinarny i prewencyjny” za utrudnianie rozwoju konkurencji wśród śmieciarzy. Mały „Błysk” działania monopolistyczne zarzucił dużemu komunalnemu MPGKiM... i zdaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a także Sądu Antymonopolowego miał rację. Władze Łomży aprobowały działania monopolistyczne miejskiej spółki i teraz muszą zapłacić... karę 30 tys zł i być może kilkakrotnie wyższe odszkodowanie...

Zatrzymajmy się...

cz cz, 14 lipca 2005 10:52

O uczczenie ofiar zamachu w Londynie dwuminutową ciszą zaapelował rząd. Przed tygodniem w Londynie wybuchły cztery bomby. Zamachowcy samobójcy zaatakowali londyńczyków w metrze i w autobusie komunikacji miejskiej. Zginęło ponad 50 osób. Wśród ofiar byli Polacy. Także w Polsce zarządzono żałobę. Na jej znak przez cały dzień flagi narodowe na instytucjach państwowych zostały opuszczone do połowy masztu. Wzywa się Polaków do zatrzymania się o godz. 13.00 i do uczczenia ofiar zamachu dwuminutową ciszą.

Uwaga na rowerzystów

cz cz, 14 lipca 2005 10:29

Coraz więcej dzieci i młodzieży ulega wypadkom – alarmują łomżyńscy policjanci. Ofiary to przede wszystkim młodzi rowerzyści. Policjanci apelują przede wszystkim do kierowców samochodów o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza przy przejściach dla pieszych, gdzie ostatnio zdarza się najwięcej wypadków z udziałem młodych rowerzystów. Jak podkreśla sierżant Ewelina Poniat z Komendy Miejskiej Policji w Łomży tylko w ostatnich dniach było kilka takich zdarzeń.

Wylewają Legionów

cz wt, 12 lipca 2005 17:09

Od poniedziałku sparaliżowana jest komunikacja w centrum Łomży. Ekipy Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego wylewają „warstwę wiążąca nawierzchni jezdni” na Alei Legionów, przez co część ulicy i skrzyżowanie Legionów z ulicą Sikorskiego wyłączone są z ruchu. Tak będzie jeszcze do piątku, przy czym w środę ekipy przenoszą się na drugi pas ruchu.

Rowerzystów i motorowerzystów coraz więcej

cz wt, 12 lipca 2005 13:52

Około 700 osób – młodych mieszkańców Łomży – zdobyło w czerwcu karty rowerowe i motorowerowe. Co ciekawe więcej jest tych drugich. Stosunek nastolatków ubiegających się o karty motorowerowe do tych chcących jeździć tylko rowerami wynosił 2 : 1. Chętnych na legalne prowadzenie dwóch kółek jest tak wielu, że WORD postanowił że w lipcu też zorganizuje egzaminy na karty moto i rowerowe.

Zakaz wstępu do lasów

cz wt, 12 lipca 2005 11:46

Nadleśniczy łomżyński Jan Bargielski wprowadził okresowy zakaz wstępu do lasów tego Nadleśnictwa. Zakaz obowiązywał będzie od środy 13 lipca do odwołania. Powodem wprowadzenia zakazu wstępu do lasów jest utrzymująca się susza i upały.

Św. Brubnon z (...Łomży) Kwerfurtu

cz wt, 12 lipca 2005 06:41

Kościół wspomina dzisiaj świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Szczególnie święty wspominany jest w regionie - jest głównym patronem diecezji łomżyńskiej. Bruon z Kwerfurtu był pierwszym, który Ewangelię przyniósł nad Narew. Według legend w XI wieku na Wzgórzu Św. Wawrzyńca w Starej Łomży miał on zbudować pierwszy w tej części Mazowsza kościół właśnie pod wezwaniem św. Wawrzyńca.

Podlaskie SLD opuścił szef...

cz pon, 11 lipca 2005 17:35

Przewodniczący Podlaskiej Rady Wojewódzkiej SLD Wojciech Siemionek zrezygnował w poniedziałek z funkcji, a także z członkostwa w Sojuszu. Siemionek uzasadnił swoją decyzję tym, że nie chce akceptować "niedemokratycznych form zarządzania partią", dlatego nie chce dłużej nią kierować.

Jedwabne: Żydzi chcą zmiany napisu na pomniku

cz nie, 10 lipca 2005 22:26

Strona żydowska uważa, że w najbliższym czasie powinien zostać zmieniony, uzupełniony napis na pomniku ku czci Żydów pomordowanych 64 lata temu w Jedwabnem - powiedział przewodniczący związku żydowskich gmin wyznaniowych w Polsce Piotr Kadlcik.

Borzuchowski: Minister Finansów blokuje dotacje na budowę zbiorników na gnojowicę

cz so, 09 lipca 2005 11:44

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Borzuchowski zwrócił się do Ministra Finansów Mirosława Gronickiego z prośbą o natychmiastowe odblokowanie środków unijnych na budowę płyt obornikowych i zbiorników na gnojowicę. Jak podkreśla poseł środki są niedostepne dla rolników bo minister Gronicki nie udzielił odpowiedniej akredytacji Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa, która miała by przyjmować wnioski od rolników i wypłacać im dotacje. „Taki stan rzeczy nie tylko nosi znamiona skandalu wywołującego oburzenie środowisk wiejskich, lecz w prosty sposób prowadzi do niewykorzystania znacznych środków unijnych przeznaczonych na ten cel - 243,4 mln euro na lata 2004-2006 w skali kraju.” - napisał poseł Borzuchowski przesyłając do 4lomza.pl swoją interpelację w tej sprawie.

Proces za łomżyńską fabrykę papierosów

cz pt, 08 lipca 2005 13:44

Przed Sądem Rejonowym w Augustowie rozpoczął się proces dziewięciu osób oskarżonych o produkcję fałszywych papierosów w Łomży. Wśród oskarżonych jest trzech Polaków – dwóch mieszkańców Łomży i jeden Piątnicy, czterech Łotyszy i dwóch Ormian.

Virtuti Militari dla Łomży?

cz pt, 08 lipca 2005 12:17

Ze specjalnym apelem do parlamentarzystów ziemi łomżyńskiej o zwrócenie się do Prezydenta Polski o odznaczenie Łomży Orderem Virtuti Militari wystąpiły Stowarzyszenie Klub Fort w Łomży i łomżyński oddział Związku byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego. Jak mówi ppłk Tadeusz Warec - prezes Klubu Fort - społeczeństwo miasta szczególnie zasłużyło się pomocą dla Wojsk Polskich walczących w 1920 roku z bolszewikami. Żołnierze 33 Pułku Piechoty pod dowództwem kapitana Stanisława Raganowicza, przy ogromnej pomocy mieszkańców Łomży i regionu, przez pięć dni powstrzymywali Armię Czerwoną.

« · «« · 1276 · 1277 · 1278 · 1279 · 1280 · 1281 · 1282 · 1283 · 1284 · 1285 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę