Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Kto zaszył chustę w burzuchu? – będzie dodatkowa opinia biegłych

cz śr, 18 maja 2005 19:08

Przedłuża się proces w sprawie pozostawienia przez zambrowskich lekarzy chusty chirurgicznej w brzuchu pacjenta. Ostrołęcki Sąd, przed którym odbywa się rozprawa, potrzebuje niezależnej opinii biegłych która miałaby wyjaśnić kiedy i jak chustę zaszyto. Specjaliści z bydgoskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Toruniu po pięciu miesiącach przetrzymywania akt sprawy zwrócili je do sądu ale bez sporządzenia opinii, teraz podjąć tego mają się biegli z Akademii Medycznej w Poznaniu.

Wojewoda apeluje do protestujących kierowców

cz śr, 18 maja 2005 18:37

„Wojewoda Podlaski apeluje o zaniechanie pochopnych działań, które mogą zdezorganizować pracę przedsiębiorstwa, funkcjonowanie komunikacji pasażerskiej oraz utrudnić prowadzenie dalszych rozmów dotyczących przyszłości Przedsiębiorstwa” To odpowiedź Marka Strzalińskiego na wezwanie protestujących związkowców z łomżyńskiego PKS-u o jego udział w rozwiązaniu konfliktu w zakładzie.

Strajk: PKS-ami w czwartek nie pojedziesz

cz śr, 18 maja 2005 13:34

Związkowcy z łomżyńskiego PKS-u ogłosili strajk. W czwartek od rana – od godz. 4.00 – na kursowe trasy nie wyjedzie żaden autobus łomżyńskiego przewoźnika. Strajk obejmie zakłady w Łomży, Kolnie i Grajewie. Tak dramatyczne zaostrzenie protestu pracowników PKS-u jest ich reakcja na przesłaną do związków zawodowych informacji o zamiarze zwolnienia z pracy Henryka Jurkowskiego – szefa Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Łomży i szefa Komitetu Protestacyjno-Strajkowego trzech przeciwstawiających się prywatyzacji PKS-ów w Łomży, Zambrowie i Siemiatyczach.

Ochryciuk się mści... zwalnia szefa protestujących związkowców z PKS - ów

cz wt, 17 maja 2005 22:16

Eugeniusz Ochryciuk Zarządca Państwowego PKS w Łomży przesłał we wtorek do Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy łomżyńskim PKS-ie pismo informujące o zamiarze zwolnienia z pracy w trybie art. 52 KP – czyli „z winy pracownika” - Henryka Jurkowskiego Przewodniczącego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego pracowników trzech PKS-ów w Łomży, Zambrowie i Siemiatyczach. Jak twierdzą związkowcy „to zemsta Ochryciuka” za wystąpienia Jurkowskiego na poniedziałkowej Komisji Dialogu Społecznego, podczas której ostro zaprotestował przeciwko forsowanej przez wojewodę prywatyzacji PKS-ów. Związkowcy domagają się wycofania decyzji Ochryciuka i zapowiadają, że jeżeli tego nie uczyni w czwartek staną autobusy nie tylko w Łomży, ale także w Zambrowie i Siemiatyczach.

3 proc. hojnych

cz wt, 17 maja 2005 16:51

Dziesięć razy więcej osób zdecydowało się przekazać 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego – wynika ze wstępnego podsumowania tegorocznej akcji składania zeznań za 2004 rok. W zeszłym roku takiego odpisu dokonało niecałe 600 osób, w tym roku było to ponad 7 tys. - niemniej to tylko 2,37% podatników. W sumie w całym podlaskim uzbierało się ponad 375 tys zł, w Łomży - 53 290,60 zł.

Wniosków więcej, ale jeszcze nie wszystkie

cz wt, 17 maja 2005 14:12

83 760 dokładnie tyle wniosków o dopłaty bezpośrednie złożyli rolnicy z województwa podlaskiego. To około 3 tys. więcej niż w ubiegłym roku, ale w dalszym ciągu nie wszyscy którym dopłaty przysługują składają o nie wnioski. W województwie podlaskim zarejestrowanych jest ok. 100 tys. gospodarstw i niemal każde z nich mogłoby otrzymać unijne dopłaty.

Strajk głodowy w PKS-ach?

cz wt, 17 maja 2005 06:53

Fiaskiem zakończyło się poniedziałkowe spotkanie Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego – czyli wojewody, związków zawodowych i... przedstawicieli Connex Polska. Posiedzenie było poświęcone m.in. prywatyzacji PKS – ów w Łomży, Zambrowie, Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach. Ich pracownicy od tygodnia protestują i liczyli, że podczas tego spotkania dojdą do porozumienia z wojewodą – ale nic takiego się nie stało. “Będziemy strajkować i głodować, jeśli wojewoda dalej będzie się upierać przy sprzedaży naszych PKS-ów firmie Connex” – skomentował dla Gazety Współczesnej działania komisji szef Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Henryk Jurkowski

Chińczycy nad Narwią

cz pon, 16 maja 2005 14:35

Kilku przedstawicieli chińskiej prowincji Jilin (Cilin) odwiedziło Łomżę. W ratuszu spotkali się z przedstawicielami władz miasta, starostwa i tutejszymi biznesmenami zrzeszonymi w Łomżyńskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej. Goście zachęcali do nawiązywania z Chinami, a w szczególny sposób z ich prowincją, kontaktów gospodarczych, ale także do wymiany kulturalnej i edukacyjnej.

Tragedia w łomżyńskim szpitalu – pacjentka skacząc ze szpitalnego okna popełniła samobójstwo.

cz pon, 16 maja 2005 07:48

Na razie nie są znane szczegóły zdarzenia. Wiadomo, że tragedia zdarzyła się w niedzielę wczesnym rankiem. Starsza kobieta – ponad 70-cio letnia – wyskoczyła z okna oddziału onkologii. Mieści się on na 5 piętrze łomżyńskiego szpitala. Dyrekcja placówki potwierdza, że zdarzenia miało miejsce, ale nie chce komentować. Pacjentka chorowała na raka płuc – prawdopodobnie ostatnio pojawiły się u niej jakieś powikłania.

Kasjerki bankowe z Łomży skazane bez rozprawy

cz nie, 15 maja 2005 22:54

Sąd Rejonowy w Łomży skazał na kary od roku do trzech lat więzienia w zawieszeniu na czas od trzech do nawet siedmiu lat pięć kasjerek bankowych, które wspólnie przywłaszczyły ponad trzysta tysięcy złotych. Sąd orzekł takie kary bez przeprowadzenia rozprawy.

Święty z Łomży

cz nie, 15 maja 2005 22:46

Dziś przypada 348 rocznica śmierci świętego Andrzeja Boboli – patrona Polski i obok św. Brunona z Kwerfurtu patrona Diecezji Łomżyńskiej. Kapłan męczennik zginą za wiarę 16 maja 1657 roku. W trakcie swojego życia jezuita przez kilka lat nauczał w Łomży.

Nowa pracownia automatyki w „Mechaniaku”

cz pt, 13 maja 2005 16:30

Nową pracownię automatyki otwarto w piątek w łomżyńskim „Mechaniaku”. Pracownia to praca dyplomowa dwójki tegorocznych abiturientów szkoły. Przemysław Bagiński i Andrzej Chojnowski z Technikum Elektrycznego na jej zrobienie poświęcili kilkaset godzin pracy. Sami zrobili nie tylko sieć elektryczną, czy plansze i przybory edukacyjne, ale także... ławki.

Mikro wiec

cz pt, 13 maja 2005 15:09

Zaledwie kilka osób, w większości spoza Łomży, demonstrowało w piątek przed łomżyńskim ratuszem. W ten sposób członkowie Unii Lewicy wyrażali swoje poparcie dla łomżanki – matki dwójki chorych dzieci - domagającej się mieszkania komunalnego i dezaprobatę wobec działań prezydenta Łomży, który takowego lokalu jej odmawia.

Ekolodzy inwentaryzują Dolinę Rospudy

cz pt, 13 maja 2005 14:26

Działacze Greenpeace, największej organizacji ekologicznej na świecie, nie ustają w udowadnianiu, że Via Baltica powinna ominąć tereny najcenniejsze przyrodniczo. Od kilku miesięcy walczą w obronie Doliny Rospudy, przez którą GDDKiA chce poprowadzić obwodnicę Augustowa mająca w przyszłości stać się odcinkiem Via Baltica. Po kilku akcjach i intensywnej pracy lobbyingowo-medialnej udało się osiągnąć porozumienie z władzami lokalnymi w sprawie przeprowadzenia inwentaryzacji Doliny Rospudy. Właśnie rozpoczyna się drugi w tym roku obóz w ramach którego spisywane będzie wszystko co tu żyje i co może zginąć gdy pojadą tędy samochody.

Mniej zagranicznych turystów

cz cz, 12 maja 2005 09:35

W pierwszym roku członkostwa Polski w Unii Europejskiej region odwiedziło o niemal 10 proc. mniej obcokrajowców niż w ostatnim roku w którym Polska była poza tymi strukturami. Urząd Statystyczny podsumował ubiegłoroczną turystykę po podlaskim i wyszło, że turyści z zagranicy mimo wszystko przyjeżdżają tu bardzo chętnie. Co piąty sprzedany nocleg na terenie województwa kupowali właśnie oni. W sumie w 2004 roku przyjechało tu niemal 80 tys. obcokrajowców.

Nowy Renault dla MPGKiM-u

cz śr, 11 maja 2005 22:34

Nowy samochód do selektywnej zbiórki odpadów zakupiło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Ciężarówka marki Renault w środę został zarejestrowana. Wartość zakupu to 300 tys zł. Samochód wyposażony jest w specjalny żuraw, który ma ułatwiać załadunek wrzucanych przez łomżan do oddzielnych pojemników plastiku, szkła i papieru.

Wszystkie przedszkolaki są bezpieczne ... i nasze (?)

cz śr, 11 maja 2005 15:42

I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki - takie hasło od października towarzyszyło łomżyńskim przedszkolakom. W całym mieście realizowany był program “Bezpieczny przedszkolak” . W ramach specjalnie przygotowanych zajęć maluchy uczyły się zasad bezpieczeństwa w domu, na podwórku i w przedszkolu, poznawały zasady ruchu drogowego, uczyły się zachowania w kontakcie z urządzeniami elektrycznymi i mechanicznymi, nieznanymi przedmiotami czy substancjami oraz postępowania w typowej sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

W miniony weekend oficjalnie swoją działalności bracia kurkowi z Łomży

cz pon, 09 maja 2005 14:40

Łomżyńskie Bractwo Kurkowe, Towarzystwo Strzeleckie “Pospolite Ruszenie” - (tak brzmi oficjalna nazwa stowarzyszenia), ma za zadanie kultywowanie tradycji historycznych związanych z bractwem. W nazwie organizacji znalazło swoje odzwierciedlenie również szlacheckie pochodzenie mieszkańców regionu. Zachowanie tych tradycji również znalazło się w statutowych celach stowarzyszenia. Członkowie zobowiązuje się ponadto do ochrony dobrego imienia miasta, krzewieni kultury i oświaty w regionie.

Wiadomości Łomżyńskie już są

cz pon, 09 maja 2005 13:31

Z maszyn drukarskich zszedł drugi numer "Wiadomości Łomżyńskich". To kwartalnik wydawany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Drugi numer czasopisma ukazał się z lekkim opóźnieniem, ale za to jest bardziej aktualny. W chwili gdy materiał oddawany był do drukarni zmarł papież, naczelny „Wiadomości” Wawrzyniec Kłosiński postanowił opóźnić druk by w tym numerze kwartalnika przedstawić obszerną relację z tego jak Łomża żegnała Jana Pawła II.

Dzień strażaka po łomżyńsku

mm pon, 09 maja 2005 09:50

Wyróżnienia, odznaczenia, awanse, nowe samochody i występy orkiestr strażackich – tak swoje święto wczoraj przez cały dzień obchodzili strażacy z Łomży i regionu. Uroczystości rozpoczęły się na Starym Rynku, gdzie uczestniczył w nich m.in. Wojewoda Podlaski Marek Strzaliński. Tu też łomżyńskim strażakom przekazano nowy samochód – ciężki samochód wspomagania na podwoziu Renaulta.

« · «« · 1279 · 1280 · 1281 · 1282 · 1283 · 1284 · 1285 · 1286 · 1287 · 1288 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę