Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Zwodowani policjanci

cz cz, 23 czerwca 2005 17:13

Najszybsza łódź na Narwi należy teraz do policjantów. W czwartek przed południem przy nowym moście uroczyście – w obecności Komendanta Miejskiego Policji i Prezydenta Łomży - zwodowano nową łódź motorową, dla tutejszego patrolu rzecznego. Policyjna motorówka po rzecze może gnać z prędkością nawet do 90 km na godzinę.

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński: Czy warto walczyć o „Via Baltica”?

cz śr, 22 czerwca 2005 10:19

Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna i łatwo ją znaleźć w moich wcześniejszych pismach kierowanych do Marszałka Sejmu, Premiera RP, Ministerstwa Infrastruktury, parlamentarzystów, Wojewody oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, szczególnie w powszechnie publikowanych Listach otwartych - pierwszym z maja 2003r i drugim - z listopada 2004r.

Kąpać się można, ale nie wszędzie

cz pon, 20 czerwca 2005 22:56

Woda w przeważającej większości kąpielisk w regionie jest czysta i nadaje się do kąpieli. Potwierdzają to badania sanepidu i dopuszczenie poszczególnych kąpielisk i zbiorników do użytkowania. Można kapać się w najbliższym nam jeziorze Rajgrodzkim jak i na rzece Narew w Łomży. Nie można natomiast korzystać z kąpieliska na Biebrzy w Goniądzu.

Nowi księża w łomżyńskich parafiach

cz pon, 20 czerwca 2005 22:18

Biskup łomżyński Stanisław Stefanek rozesłał neoprezbiterów – czyli wyświęconych w tym roku księży na ich pierwsze parafie. Trzech z nich trafiło do parafii w Łomży. Jako wikariusze ks. Adam Tomaszewski i ks. Marcin Sobiech będą posługiwać w parafii pw. Krzyża Świętego, a ks. Krzysztof Łapiński w parafii pw. św. Brunona w Łomży.

Stare samochody na drogach regionu

mm pon, 20 czerwca 2005 00:11

Od piątkowego wieczoru drogami regionu jeździło o kilkadziesiąt starych samochodów więcej niż za zwyczaj. To samochody które przyjechały na jubileuszowy X Zlot Pojazdów Zabytkowych w Łomży. Nim uczestnicy Zlotu pochwalili się swoimi samochodami łomżanom objechali cały region podziwiając jego uroki.

X Zlot Pojazdów Zabytkowych w Łomży

cz pt, 17 czerwca 2005 17:07

Przez dwa dni drogami regionu, a także ulicami Łomży jeździć będą stare i piękne samochody. W piątek wieczorem w Tykocinie rozpoczyna się jubileuszowy X Zlot Pojazdów Zabytkowych. W sobotę kierowcy wyjadą na drogi regionu, by podziwiać uroki okolicy, a w niedzielę uroki kilkudziesięcioletnich samochodów będą mogli podziwiać łomżanie.

Witomy Wos wsyckich na Piknym Pikniku Europejskim. Hej !

cz pt, 17 czerwca 2005 16:48

Tak w piątkowy poranek na łomżyńskim Skate Parku rozpoczął się Piknik Europejski. Młodzi łomżanie zaprezentowali charakterystyczne elementu kultury 19. z 25. krajów Unii Europejskiej. Impreza zorganizowana przez pobliskie Publiczne Gimnazjum Nr 8 miała na celu integrację młodzieży z różnych szkół. Była także sposobem na podsumowanie wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie roku szkolnego.

Ponownie piszą maturę

cz wt, 14 czerwca 2005 09:39

67 maturzystów z II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży powtórnie przystąpiło do pisania egzaminu dojrzałości z historii. Wyniki ich pierwszego egzaminu unieważniła Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. Powodem był raport obserwatora z kuratorium, który napisał, że podczas matury z historii w tej szkole ławki na sali były ustawione za blisko siebie, a uczniowie rozmawiali nawet po otrzymaniu arkuszy z pytaniami egzaminacyjnymi. Dziś o 9 – tej rano uczniowie ponownie rozpoczęli pisanie maturalnego testu. Jak podkreśla Józef Przybylski dyrektor szkoły wszystko odbywa się spokojnie, maturzyście nie panikują i nie protestują.

Marszałka dotacje na kulturę i zabytki

cz pt, 10 czerwca 2005 22:47

165 tys złotych rozdzielił Zarząd Województwa Podlaskiego na dotacje na wsparcie realizacji zadań publicznych należących do Województwa Podlaskiego w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji. Pieniądze – 15 tys zł. - trafią do Łomży. Marszałek dofinansował renowacje zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy ul. Kopernika i wydanie dwóch książek.

Uwaga na oszustów

cz pt, 10 czerwca 2005 16:16

O ostrożność policjanci apelują przede wszystkim do ludzi straszych. Ostatnio ofiarą oszustwa padł 82- letni mieszkaniec Łomży. Nieuczciwy mężczyzna podający się za urzędnika zaproponował mu podwyższenie emerytury, uzależniając to od okazania wszystkich posiadanych przez niego pieniędzy i kosztowności. Starszy mężczyzna wyjął około 1100 złotych.

Kolejne matury unieważnione

cz cz, 09 czerwca 2005 16:56

Niemal 40 tegorocznych maturzystów będzie miało powtórkę w matury w styczniu. Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży unieważniła kolejne matury. Tym razem podstawą decyzji było stwierdzenie w sprawdzanych pracach maturalnych niesamodzielności. Dyrektor Helena Sutyniec unieważniła 24 matury z historii, 11 z matematyki oraz po dwie z biologii i języka angielskiego. Autorzy wszystkich tych prac - póki co nie zostali ujawnieni - maturalny egzamin będą mieć dopiero 6 stycznia 2006 roku.

Eska Łomża zamiast Plus Łomża

cz cz, 09 czerwca 2005 08:35

Kolejna zmiana nazwy dawnego Radia Łomża – tym razem będzie to Eska Łomża. We wtorek 7 czerwca Łomżyńska Agencja Informacyjna Sp. z o.o.- właściciel dzisiejszego Radia Plus Łomża podpisała umowę franchisingową z zarządem Radia Eska S.A - podał serwis wirtualnemedia.pl. Na mocy umowy już wkrótce na częstotliwości 88,8 MHz rozpocznie nadawanie Radio Eska Łomża.

Czerniawski się waha

cz wt, 07 czerwca 2005 22:47

„Dzisiaj - mówię wam szczerze – przeważają argumenty na nie, niż na tak - z różnych względów. Nawet wnuczki mówią: dziadek jak wystartujesz to musisz wygrać. Po co mi odchodzić z polityki przegranym. Byłem cztery kadencje... W historii Łomży nie było żadnego takiego przypadku, aby łomżyniak był 4 kadencje posłem na Sejm. I mam dzisiaj roztrwonić ten majątek polityczny i wystawić się po to żeby przegrać?” - mówił na wtorkowej konferencji prasowej poseł Mieczysław Czerniawski. Filar lewicy w Łomży waha się, czy wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Złoci agrobiznesmeni

cz nie, 05 czerwca 2005 21:44

Edmund Borawski i Dariusz Sapiński – prezesi Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie i Mlekovita w Wysokim Mazowieckim odebrali z rąk Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jerzego Pilarczyka tytuł Złotego Agrobiznesmena 15-lecia. Okazja do uhonorowania najlepszych agrobiznesmenów z okresu ostatnich piętnastu lat był jubileusz 15-lecia magazynu gospodarczo – informacyjnego AgroBazar. Tytuł ten otrzymało 15 osób – prezesów firm – w tym czterech z podlaskiego.

Festyn rodzinny przy parafii Krzyża Świętego

cz nie, 05 czerwca 2005 12:09

Przez całą niedziele tysiące łomżan bawiło się i ucztowało na polach przy Centrum Katolickim im. Jana Pawła II przy parafii pw. Krzyża Świętego. W ten sposób - już tradycyjnie – parafianie świętowali Dzień Dziecka połączony z kolejną rocznicą powołania tej parafii. Atrakcji było tak dużo, że ani najmłodsi ani najstarsi nie mieli prawa się nudzić. Były przejażdżki konne, skutery, strzelnica, grill....

Dzień dziecka w szkole rodzenia

cz so, 04 czerwca 2005 16:54

Imprezę z okazji Dnia Dziecka, zorganizowała dla swoich absolwentów Szkoła Rodzenia. Działająca w Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Św. placówka, może się poszczycić pomocą w przyjściu na świat blisko 70 dzieciom. Najstarszy chłopczyk, którego mama chodziła na zajęcia szkoły rodzenia, ma prawie 2 lata.

Geppert na urodzinach... MPWiK

cz so, 04 czerwca 2005 16:51

Złotym Krzyżem Zasługi został odznaczony Prezes Zarządu MPWiK w Łomży. Srebrny przyznano wiceprezesowi Gilbertowi Okulicz-Kozarynowi a brązowe otrzymało kilkunastu innych pracowników spółki. W ten sposób kończył się drugi i zarazem ostatni dzień obchodów jubileuszu 75 lecia istnienia w Łomży zakładu wodno-kanalizacyjnego. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o., istnienie już 10 lat i to był kolejny powód do świętowania.

Kto winien maturalnego zamieszania?

cz so, 04 czerwca 2005 12:45

W poniedziałek ma dojść do spotkania rodziców maturzystów z II LO w Łomży, którzy mają powtarzać maturę, z kierownictwem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Rodzice uczniów nie godzą się aby maturę z historii pisali wszyscy, także ci którzy nie rozmawiali i pracę napisami samodzielnie. Ich zdaniem OKE chce zastosować odpowiedzialność zbiorową. Zgodnie z uwagą obserwatora przyczyną nieprawidłowości była zbyt mała odległość ławek od siebie, za co nie są przecież odpowiedzialni maturzyści – twierdza rodzice. Z informacji opublikowanej na forum internetowym 4lomza.pl przez posła Wojciecha Borzuchowskiego wynika, że zdecydowana większość prac z historii była pisana samodzielnie.

Z kartą na wakacje...

cz pt, 03 czerwca 2005 13:46

Wakacje, to okres w którym młodzież przejeżdża tysiące kilometrów rowerami i motorowerami. Wielu z nich praktycznie nie zsiada ze swoich dwóch kółek. Policjanci przypominają jednak, że nieletni aby móc bezpiecznie i legalnie zjeżdżać świat choćby na małym rowerze muszą mieć kartę rowerową. Przez trzy kolejne soboty czerwca będzie okazja aby taką kartę na rower i motorower sobie wyrobić.

14. rocznica

cz pt, 03 czerwca 2005 13:14

4 czerwca 1991 roku przyjechał do Łomży Ojciec Święty Jan Paweł II. Był u nas dwa dni... i został na zawsze. W sobotę wieczorem, w miejscu gdzie przed 14 laty Jan Paweł II sprawował Najświętszą Ofiarę łomżanie będą wspominać tamte dni. „Jest to sposobność, aby młodzi i wszyscy chętni mogli spotkać się jeszcze raz, dziękując Bogu za osobę i posługę Papieża – Polaka, modlić się o Jego beatyfikację i podjąć papieskie orędzie przez zwrócenie się ku Chrystusowi.” - tak do udziału w specjalnym ewangelizacyjnym koncercie zachęca ks. dr Wojciech Nowacki.

« · «« · 1275 · 1276 · 1277 · 1278 · 1279 · 1280 · 1281 · 1282 · 1283 · 1284 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę