Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Ambasador USA w Łomży

cz śr, 02 marca 2005 15:12

W środowe południe nieoczekiwaną wizytę w łomżyńskim ratuszu złożył ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Victor Ashe. Była to typowa kurtuazyjna wizyta - Ashe jechał z Białegostoku do Ostrołęki. W kilkunastominutowej rozmowie z prezydentem miasta Jerzym Brzezińskim mówiono głównie o Łomży, jej historii i wizycie w mieście papieża Jana Pawła II.

Grypa szaleje... w Kolnie i Łomży

cz śr, 02 marca 2005 06:14

192 nowe przypadki zachorowania na grypę zanotowano przez cały ubiegły tydzień w Kolnie i na terenie powiatu kolneńskiego. W Łomży w tym czasie grypę lekarze wykryli u 165 pacjentów. To 65% przypadków grypy z całego województwa podlaskiego.

Szlak turystyczny Pisa Narew

cz pon, 28 lutego 2005 23:35

Wzdłuż rzek Pisy i Narwi powstanie nowy szlak turystyczny. Pomysłodawcy projektu podpiszą dziś porozumienie w tej sprawie. Na trasie znajdą się stanice wodne, hotele, pensjonaty, pola namiotowe i parkingi. Wszystko ma spełniać europejskie standardy obsługi turystycznej. Inicjatywa PISA-NAREW ma charakter ponadregionalny. Plan budowy trasy turystycznej zaakceptowali przedstawiciele miast i gmin trzech województw: mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Podsumowanie Tygodnia Ofiar Przestępstw

cz pon, 28 lutego 2005 12:18

31 jeden osób, zgłosiło się do Prokuratury Rejonowej w ramach Tygodnia ofiar Przestepstw. Łomżyńscy Prokuratorzy udzielali informacji i uprawnieniach , które przysługują pokrzywdzonym. Zdecydowana większość spraw dotyczyła podziałów majątków. "Te porady prawne jakich udzielali prokuratorzy naszym mieszkańcom dotyczyły leczenia odwykowego, walotyzcji rent i emerytur, przeważału ednak sprawy majątkowe dotyczące udziałów w spadku, sporów rodzinnych dotyczących podziałów spadków. Cztery spośród tych spraw nadawały się do przyjęcia do postępowania karnego i będziemy kontynouwać dochodzenie. Sprawy te dotyczyły przestępstw na szkodę rodziny i przeciw rodzinie"- powiedział Radiu Bab Prokurator Rejonowy w Łomży - Jarosław Cholewicki.

Zambrowskie Żubry po raz piąty

cz pon, 28 lutego 2005 09:02

W przeddzień światowej gali wręczenia Oskarów, w Zambrowie burmistrz wręczał statuetki Żubra. Zambrowskie Żubry choć nie są imprezą tak renomowane jak hollywoodzkie Oskary, to emocji – przynajmniej w Zambrowie wywołują równie wiele. Burmistrz miasta Kazimierz Dąbrowski w pierwszych czterech edycjach Żubry przyznawał je w dwóch kategoriach za działalność kulturalną oraz upowszechnianie kultury, a w tym roku postanowił zwiększyć tę ilość do siedmiu.

Idą mróz i silny wiatr

cz so, 26 lutego 2005 21:11

Krajowe Centrum Koordynacji Ratownictwa w Warszawie oraz IMGW Biuro Prognoz w Białymstoku ostrzegają, że począwszy od nocy z 26 na 27.02.2005. przewidywany jest znaczny spadek temperatury. Temp. minim. osiągnie w regionie dzisiejszej nocy -13C, -17C. W okresie 27.02.- 1.03. temp. maks. w dzień osiągnie od -6C do -11C, temp. minimalne w nocy od -15 do -20 C - lokalnie są możliwe spadki temp. do -21 C, -24 C.

Nadnarwiańskie bulwary w Łomży

cz so, 26 lutego 2005 14:06

Stanica wodna, osada szkutników, kryty basen, ścianka wspinaczkowa, pole biwakowe i kładka przez Narew - m.in. takie obiekty mają zostać wybudowane na łomżyńskim nabrzeżu Narwi. Jak za kilka lat – jeśli znajdą się pieniądze – będzie wyglądała Łomża od strony rzeki można zobaczyć w holu Urzędu Miejskiego w Łomży.

Kto mordował w Radziłowie?

cz so, 26 lutego 2005 11:44

Od uzyskania z Izraela zeznań świadków mordu Żydów w Radziłowie latem 1941 roku białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej uzależnia wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów m.in.: dziś 94-letniemu Hermanowi Schaperowi, który miał dowodzić akcją gestapowców w Radziłowie. Na trzy dni przed mordem w Jedwabnem żydowscy mieszkańcy Radziłowa zostali spędzeni na rynek miasteczka, a następnie - na rozkaz niemieckiego komanda - zamknięci w stodole, którą podpalono. Jeden z naocznych świadków rozpoznał Schapera jako dowodzącego akcją gestapowców.

Gdzie są pieniądze z SAPARD-u

cz pt, 25 lutego 2005 13:40

Od trzech miesięcy na sapardowskie pieniądze czeka powiat łomżyński. Jak podkreśla Starosta Wojciech Kubrak fundusze powinny dotrzeć na konto starostwa jeszcze w ubiegłym roku, tymczasem, mamy koniec lutego, a pieniędzy jak nie było tak nie ma. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która wypłaca eurodotacje dla samorządów winna jest łomżyńskiemu starostwu 700 tys zł. Pieniądze to sapardowska dotacja do wyremontowanego przez powiat odcinka drogi Szczepankowo – Jarnuty.

Wojewody Strzalińskiego wojaże po starostwach

cz cz, 24 lutego 2005 19:45

Marek Strzaliński Wojewoda Podlaski wyruszył na spotkania z wójtami, burmistrzami i starostami. Zaczął od byłego województwa łomżyńskiego. W poniedziałek był w Wysokiem Mazowieckiem, w środę w Grajewie, a w piątek ma odwiedzić Łomżę. Wojewoda tak jak w latach poprzednich wysłuchuje żali samorządowców i mówi, że będąc w Unii Europejskiej mamy szansę na nadgonienie zaległości tylko trzeba się postarać... np. o eurodotacje

Protest Samoobrony

mm cz, 24 lutego 2005 12:57

Kilku członków i sympatyków Samoobrony protestowało w Łomży przeciwko złej sytuacji w służbie. Protestujący z niewielkimi przerwami przechodzili przez jedno z przejść dla pieszych na Starym Rynku w Łomży. Mała frekwencja - jak powiedziała nam organizatorka protestu Barbara Zych – spowodowana była tym, że grupa zorganizowała się stosunkowo późno. Protest trwał pół godziny, od 12-stej. Podobny protest odbył się również w Ostrołęce.

Miasto bez dojazdu

cz cz, 24 lutego 2005 11:46

Łomża jest odcięta od świata. Nie mamy kolei, nie mam dróg i Narew też nie jest żeglowną. Co gorsza wydaje się, że sytuacja taka nie jest przejściowa, a raczej na stałe. Od kiedy na drodze nr 61 pomiędzy Łomżą a Augustowem białostocki oddział GDDKiA postawił znak zakazu ruchu dla samochodów o łącznej masie powyżej 8 ton – miasto zostało odcięte od ruchu tranzytowego.

Po maturze...

cz cz, 24 lutego 2005 08:46

Osiemnaście uczelni wyższych z północno-wschodniej polski przedstawi dziś w Łomży swoje oferty kształcenia. Po raz piąty tutejsze III Liceum Ogólnokształcące organizuje Giełdę Pomysłów na Życie. Maturzystom nie tylko z tego liceum, ale także z innych tego typu szkół działających na terenie Łomży zaprezentują się zarówno uczelnie publiczne jak i prywatne. Swoje stoiska przygotowały m.in. Uniwersytet Warmińsko Mazurski z Olsztyna, Politechnika Białostocka, Akademia Podlaska z Siedlec, Zespół Kolegiów Nauczycielskich z Suwałk, czy Wyższa Szkoła Agrobiznesu z Łomży.

11 za, 7 przeciw, 3 wstrzymało się – hipermarket może być

cz śr, 23 lutego 2005 16:10

Rada Miasta Łomży uchwaliła zaproponowany przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenów położonych pomiędzy ulicami Sikorskiego, Zawadzką i Wyszyńskiego w Łomży. Zgodnie z tym dokumentem może powstać tu pierwszy w mieście sklep wielkopowierzchniowy.

Szpital otworzył spalarnię

cz śr, 23 lutego 2005 12:52

Nowoczesną spalarnię odpadów medycznych i weterynaryjnych otworzył dziś uroczyście Szpital Wojewódzki w Łomży. Modernizacja starego obiektu trwała 2 lata. Jej koszt to około 3 milionów złotych. Spalarnia spełnia wszystkie normy ekologiczne. Będą tam niszczone odpady septyczne niemal ze wszystkich placówek służby zdrowia z terenu byłego województwa łomżyńskiego- powiedział zatępca dyrektora szpitala Jan Bajno.

Gimnazjum do likwidacji

mm śr, 23 lutego 2005 12:30

Radni Miast przyjęli zaproponowaną przez prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Publicznego Gimnazjum nr 4 w Łomży. Mimo, że miejska Komisja Edukacji wypowiedziała się negatywnie na ten temat radni w głosowaniu prezydencki projekt poparli. Za głosowało 12 radnych, 5 było przeciwnych i 5 wstrzymało się od głosu.

Ze straszakiem na ludzi

cz wt, 22 lutego 2005 23:39

Dwóch dwudziestolatków z Łomży i Stawisk trafiło na trzy miesiące do tymczasowego aresztu za napad ze straszakiem w ręku. Do zdarzenia doszło w połowie lutego Jacek W. i Łukasz W. na ulicy Pięknej w Łomży - według policji – zaatakowali innego mężczyznę. Napastnicy ofierze przystawili do głowy pistolet i zażądali pieniędzy i telefonu komórkowego.

Gimnazjum i hipermarket

cz wt, 22 lutego 2005 22:04

Dawno posiedzenie Rady Miasta Łomży nie wywołało tyle emocji, ile wywołuje to środowe. Radni mają rozstrzygnąć w dwóch kontrowersyjnych sprawach. Prezydent Jerzy Brzeziński proponuje im przyjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Publicznego Gimnazjum Nr 4 i uchwalenie nowego miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenów położonych pomiędzy ulicami Sikorskiego, Zawadzką i Wyszyńskiego - na tzw. obszarze P3 miałby stanąć pierwszy w mieście hipermarket.

Nadnarwiańskie wizje w ratuszu

cz wt, 22 lutego 2005 08:52

Jak za kilka lat mogłyby wyglądać nadnarwiańskie bulwary w Łomży można się przekonać w łomżyńskim ratuszu. W holu budynku od dziś prezentowany jest projekty zagospodarowania łomżyńskiego nabrzeża Narwi, który wygrał konkurs ogłoszony przez ratusz. Nagroda główną jest zamówienie na przygotowanie dokumentacji pod realizację projektu.

Solidarność przeciw hipermarketowi przy Sikorskiego i Zawadzkiej

cz pon, 21 lutego 2005 11:49

Zaniepokojenie planami budowy w centrum Łomży, przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej, pierwszego w mieście sklepu wiekopowierzchniowego wraził miejscowy oddział NSZZ Solidarność. W specjalnym stanowisku w tej sprawie podpisanym przez Przewodniczącego łomżyńskiej Solidarności Henryka Piekarskiego czytamy, że „winien on (hipermarket – dop. red.) powstać na obrzeżach miasta, co gwarantuje miastu równomierny rozwój i nie niszczy istniejących już dobrze funkcjonujących struktur handlowych.”

« · «« · 1283 · 1284 · 1285 · 1286 · 1287 · 1288 · 1289 · 1290 · 1291 · 1292 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę