Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Szansa dla Marianowa

cz śr, 16 maja 2007 11:24

Szkoła rolnicza w Marianowie będzie podlegała pod ministerstwo rolnictwa. We wtorek w Ministerstwie Rolnictwa zostało podpisane porozumienie na mocy którego z dniem 1 stycznia 2008 roku Ministerstwo przejmie do prowadzenia Zespół Szkół w Marianowie. Porozumienie podpisali wicepremier minister rolnictwa Andrzej Lepper i starosta łomżyński Krzysztof Kozicki. Dla placówki w Marianowie oznacza to prestiż i większe pieniądze.

W pogoni za bobrem...

cz śr, 16 maja 2007 07:30

Bóbr postawił na równe nogi łomżyńskich strażaków... Spacerujące o świcie ulicami Łomży zwierze niepokoiło mieszkańców, a nawet miejscowych policjantów. Wszyscy dzwonili do dyżurnego Komendy Miejskiej PSP, aby coś z bobrem zrobić.

Krzysztof Dąbkowski

cz wt, 15 maja 2007 15:04

Kandydat do Sejmiku Województwa Podlaskiego Lista nr 12, pozycja 6

Rządowy zajazd na Łomżę

cz pon, 14 maja 2007 17:39

Dwóch wicepremierów i minister odwiedzili w poniedziałek Łomżę. Najazd polityków związany jest z finiszem kampanii przed niedzielnymi wyborami do Sejmiku. Każdy z polityków różnych partii tworzących koalicję rządową przywiózł obietnice pozytywnego załatwienia ważnych spraw, ale pod warunkiem dokonania odpowiedniego wyboru...

Z Łomży do Moniek, do Łomży z...?

cz pon, 14 maja 2007 16:30

Nadkomisarz Władysław Nalewajko dotychczasowy z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży został dziś Komendantem Powiatowym Policji w Mońkach. Na razie nie wiadomo kto zastąpi nadkomisarza Nalewajko na stanowisku w Łomży.

Komendant „reinkarnacja”

cz pon, 14 maja 2007 13:48

Bogdan Feliks Rutkowski został nowym Komendantem Straży Miejskiej w Łomży. Rutkowski był już Komendantem Miejskim Policji w Łomży, ale nieoczekiwanie przeszedł na emeryturę po tym jak wracając z Łomży do domu w Wysokiem Mazowieckiem trafił samochodem w przydrożne drzewo. Cztery godziny później, gdy leżący w szpitalu Rutkowski, na polecenie prokuratury, dmuchał w alkomaty, okazało się że miał aż 1,2 promila alkoholu. Kilkumiesięczne prokuratorskie śledztwo nie dało jednak odpowiedzi na pytanie czy pił przed, czy po wypadku... i sprawa została umorzona.

Pożar na Ogrodowej

mm nie, 13 maja 2007 23:23

Jedna osoba trafiła do szpitala, po tym jak nocą wybuchł pożar drewnianego budynku mieszkalnego przy ul. Ogrodowej w Łomży. Tragedii pomogli zapobiec dwaj policjanci aspirant - Edward Ostrowski z posterunku policji w Śniadowie i starszy sierżant Sławomir Wiski z posterunku policji w Nowogrodzie, którzy wynieśli sześć osób z płonącego domu. Pożar wybuchł na poddaszu domu. Jak mówią sąsiedzi tam często urządzane były libacje alkoholowe. Na poddaszu policjanci znaleźli też dwóch kompletni pijanych mężczyzn. Być może to właśnie oni wywołali pożar.

Dariusz Leończyk

mm so, 12 maja 2007 14:42

Jestem lekarzem medycyny i współwłaścicielem niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej. Prowadzę zakład oraz jestem czynnym lekarzem rodzinnym pracującym obecnie na terenie powiatu grajewskiego.

Nawałnica siała zniszczenie

cz so, 12 maja 2007 07:18

W piątek 11 maja około godz. 17:00 nad terenem województwa podlaskiego przeszły gwałtowne burze połączone z bardzo silnymi wiatrami. Pierwsze zgłoszenia o szkodach wynikłych z nawałnicy zaczęły napływać z powiatów wysokomazowieckiego i łomżyńskiego. Do godziny 22:00 strażacy w wojewodzie podlaskim interweniowali usuwając skutki burzy już blisko 220 razy. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach białostockim, sokólskim, łomżyńskim i suwalskim. W Suwałkach walące się w skutek silnych podmuchów wiatru rusztowanie zraniło dwie osoby. Padające drzewo przygniotło też mężczyznę w miejscowości Siekierka (powiat sokólski) trafił on do szpitala.

Wichura powaliła dziesiątki drzew

cz pt, 11 maja 2007 15:38

Pięć ogromnych drzew zostało powalonych na drodze Łomża – Zambrów - zaledwie 2,5 km. od granic miasta. Jedno ze złamanych drzew spadło tuż przed daewoo lanosem. Samochód uderzył w pień powalonego drzewa. Na szczęście nikt z jadących tym samochodem nie ucierpiał. Dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Łomży podaje, że w regionie powalonych jest kilkadziesiąt drzew. Strażacy odebrali ok. 25 zgłoszeń. W niektórych przypadkach - tak jak na drodze Łomża - Zambrów - dotyczą one kilku przewróconych drzew. Część z drzew upadając zerwało bądź uszkodziło linie energetyczne.

Marek Olbryś

mm pt, 11 maja 2007 14:21

Lat 49, żonaty, dwoje dzieci, wykształcenie wyższe rolnicze, studia podyplomowe Zarządzanie Nieruchomościami, z-ca dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży.

Seweryn Walendziewski odpowie za zabójstwo

cz pt, 11 maja 2007 14:10

Zarzut zabójstwa postawił dziś prokurator Sewerynowi Walendziewskiemu, który przejechał 9-letniego Damiana B. z Łomży. Na wniosek prokuratury sąd w Łomży zastosował wobec niego areszt tymczasowy na trzy miesiące. Prokuratura już wcześniej ujawniła dane personalne sprawcy m.in. ze względu na dużą szkodliwość społeczną działania mężczyzny, który po potrąceniu chłopca nie udzielił mu pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia.

Bobola – święty z Łomży

cz pt, 11 maja 2007 12:49

Zbliża się 350 rocznica śmierci świętego Andrzeja Boboli – patrona Polski i obok św. Brunona z Kwerfurtu patrona Diecezji Łomżyńskiej. Kapłan męczennik zginą za wiarę 16 maja 1657 roku. W trakcie swojego życia jezuita przez kilka lat nauczał w Łomży. W sobotę w mieście rozpoczyna się „Tydzień Bobolański”. Zainauguruje go konferencja naukowa pod tytułem: „Św. Andrzej Bobola miłośnik i wychowawca młodzieży”, a zakończy Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci i Młodzieży oraz procesja z figurą św. A. Boboli ulicami Łomży.

Zginęło kolejne małe dziecko

cz cz, 10 maja 2007 06:44

Tym razem 8-letni chłopiec utopił się w wodach rzeczki Pełchówka. Do wypadku doszło wczoraj w miejscowości Perlejewo niedaleko Ciechanowca. Najpierw przez kilka godzin chłopca nie mogli znaleźć rodzice i sąsiedzi. Po południu na pomoc wezwano policje i straż pożarną. Istniało bowiem prawdopodobieństwo, że dziecko mogło wpaść do rzeki Pełchówka przepływającej przez tą wieś, gdyż na brzegu odnaleziono pozostawione wiaderko do którego zbierał ślimaki.

Czy 9-latek miał szanse na przeżycie?

cz śr, 09 maja 2007 22:59

Szokujące rezultaty dochodzenia w sprawie śmiertelnego potrącenia 9-latka w Łomży, do którego doszło w ubiegły czwartek. Okazuje się, że sprawca wykazał się okrucieństwem i cynizmem. Próbował też zastraszyć świadka zdarzenia. Prokuratura ma już wyniki sekcji zwłok 9-letniego Damiana. Wynika z nich, że Seweryn W. po potrąceniu chłopca cofnął auto i ponownie go przejechał. I najprawdopodobniej właśnie wtedy doszło do śmiertelnych obrażeń. Czy Damian miałby szanse na przeżycie, gdyby sprawca nie cofnął samochodu?

To przez niego zginął Damian

cz śr, 09 maja 2007 11:42

Seweryn Walendziewski, 23-letni mieszkaniec Łomży to sprawca wypadku, w którym zginął 9 letni Damian. Prokurator Rejonowy w Łomży ujawnił dane osobowe i wizerunek kierowcy czarnego BMW. Sprawa odbiła się szerokim echem w regionie i wywoływała spore emocje. Seweryn Walendziewski po potrąceniu dziecka odjechał z miejsca wypadku.

Pamięć niezależna od epoki i... pogody

cz wt, 08 maja 2007 19:07

Piknik militarny "Vivat Maj!!!" zorganizowali dzisiaj w Piątnicy Dowódca Garnizonu Łomżyńskiego, Klub Garnizonowy i Klub Fort. Po raz trzeci przeprowadzono turniej strzelecki samorządowców, po raz drugi - starostów województwa podlaskiego i po raz pierwszy - dziennikarzy. Przybyło ponad 80 strzelców i miłośników historii oraz militariów. Dla nikogo nie zabrakło grochówki wojskowej.

Ostatnia droga Damiana...

cz wt, 08 maja 2007 18:42

Rodzina, znajomi, koledzy ze szkoły i zwykli mieszkańcy Łomży pożegnali Damiana. W pogrzebie dziewięciolatka, który zginął po potrąceniu przez samochód w czwartkowy wieczór, wzięło w nim udział kilkaset osób. Ciało chłopca spoczęło na cmentarzu przy ulicy Przykoszarowej - zaledwie kilkaset metrów od miejsca w którym Damian został rozjechany przez pirata drogowego.

Romanse i piłka na walkę z rakiem

cz wt, 08 maja 2007 14:25

Siedmiolecie działalności świętowało wczoraj łomżyńskie stowarzyszenie Europa Donna. W sali widowiskowej Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej tym razem nie wystąpili jednak kameraliści, a wykonujący romanse cygańskie i znakomicie parodiujący, m.in., swoich kolegów aktorów i śpiewaków operowych Emilian Kamiński. Zabawa była przednia, a do tego i pożyteczna: w przerwie koncertu zlicytowano piłkę i koszulkę z podpisami piłkarzy drugoligowego ŁKS-u oraz najnowszy wzór szalika ulubionej drużyny łomżyniaków. W ten sposób nie tylko tłumnie przybyła publiczność na sali, ale i piłkarze dali znak solidarności z ideą profilaktyki raka i pomocy w leczeniu chorych.

Kandydatka do Sejmiku Województwa Podlaskiego

cz wt, 08 maja 2007 14:12

Szanowni Państwo, podjęłam decyzję o kandydowaniu do Sejmiku Województwa Podlaskiego i proszę o Wasz głos. Agnieszka Barbara Muzyk Miejsce 5 na liście nr 12

« · «« · 1282 · 1283 · 1284 · 1285 · 1286 · 1287 · 1288 · 1289 · 1290 · 1291 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę