Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

To nie był żart - Strzaliński zrezygnował naprawdę!

cz wt, 13 kwietnia 2004 16:49

1 kwietnia 2004 roku redakcje prasowe obiegła informacja o powtórnym ustąpieniu Marka Strzalińskiego z funkcji szefa SLD w województwie podlaskim. Niektórzy, także my, odebrali ją jako pryma aprilisowy żart tymczasem informacja ta okazała się szczera prawdą. Marek Strzaliński nie jest już szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie. “Wywodzący się z Łomży” Strzaliński na fotelu szefa wojewódzkiego Sojuszu zastąpił “wywodzącego się z Łomży” Mieczysława Czerniawskiego, który to był pierwszym szefem SLD po “integracji” województw i struktur partii. Od 1 kwietnia także Strzaliński już Sojuszowi nie przewodzi.

Za dwa dni ruszają dopłaty bezpośrednie do rolnictwa

cz wt, 13 kwietnia 2004 08:41

Dopłaty bezpośrednie w systemie uproszczonym, który będzie mógł obowiązywać w Polsce przez trzy lata (może zostać skrócony lub przedłużony), będą wypłacane według trzech stawek.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia

cz pon, 12 kwietnia 2004 11:31

We wtorek w rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 r. informacji o odkryciu w Rosji masowych grobów oficerów Wojska Polskiego obchodzimy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Polscy oficerowie, jeńcy wojenni, zamordowani zostali przez NKWD wiosną 1940 roku.

... z wielkanocnego kazania ks. bp Stanisława Stefanka

cz nie, 11 kwietnia 2004 21:54

(...) Popatrzmy ile razy nasz biedny umysł został wyprowadzony w pole, ...oszukany. Prawda – dobro. Dowiaduję się w ostatnich czasach, w ostatnich dniach, że środowisko, które ponad 50 lat wniesione czołgami, siłą w naszą państwowość, środowisko które z odrazą mówi o tym, że jesteśmy katolikami, że jesteśmy patriotami, środowisko które wewnętrznie gardzi tym co my szanujemy jako świętość: miłość do Boga, miłość do ojczyzny i w tym wszystkim tą naszą Maryjną pobożność, to środowisko w ciągu jednej nocy zmienia się znów przewodnikiem. Jeszcze wczoraj doprowadzał to całkowitego chaosu gospodarczego, rano się obudził i mówi, teraz ja na czele! I my w to wierzymy.

Pisanki

cz so, 10 kwietnia 2004 11:31

Malowane, drapane, czy wyklejane. W okresie Wielkiej Nocy zdobią niemal każdy świąteczny stół. Są tacy, którzy nie wyobrażają sobie bez nich Wielkanocy. Mowa oczywiście o pisankach. Okazuje się, że tradycja zdobienia jajek w naszym regionie jest wciąż żywa.

Życzenia biskupa łomżyńskiego na Wielkanoc 2004

cz pt, 09 kwietnia 2004 18:55

Moi Bracia i Moje Siostry! Spotykam się z Wami w rodzinie świętującej radość zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią – w dniach liturgicznego obchodu Zmartwychwstania Pańskiego. Na to spotkanie niosę serdeczne życzenia wielkanocne. Rozpowiadajmy wiadomość najważniejszą w historii ludzkości: w Chrystusowym Zmartwychwstaniu zło zostało pokonane przez dobro i śmierć przez życie; w świecie kuszonym do nienawiści ostatecznie zwycięża miłość. Zasiadając do wielkanocnego posiłku posyłam Wam wraz z Księdzem Biskupem Tadeuszem serdeczne błogosławieństwo. + Stanisław Stefanek TChr Biskup Łomżyński

Krzewski już nie prezesuje

cz cz, 08 kwietnia 2004 18:30

Andrzej Krzewski został odwołany z funkcji prezesa Agencji Rozwoju Regionalnego SA. w Łomży (dawna Agencja Rozwoju Ziemi Łomżyńskiej). Nowym prezesem został ponoć - informacja nieoficjalna - Piotr Grabani - były wiceprezydent Łomży, któremu w ostatnich wyborach samorządowych 2002 powinęła się noga. Grabani uzyskał jedynie 159 głosów poparcia - to było za mało by mógł dostać się do Rady Miasta.

Dwóch radnych wycofało się z pomysłu obniżania diet

cz cz, 08 kwietnia 2004 11:51

Niespełna tydzień wytrzymała koalicja radnych na rzecz obniżenia sobie diet. W poniedziałek z szóstki radnych, którzy podpisali się pod wnioskiem ograniczającym zarobki rajców (zobacz GB nr 32 - “Dieta, ach dieta...”) dwóch się wycofało.

Tradycje wielkanocne

cz cz, 08 kwietnia 2004 11:43

W Kościele Katolickim trwa Wielki Tydzień, w którym wspominamy i przeżywamy najważniejsze wydarzenia historii Zbawienia. Świętujemy nasze odkupienie, dokonane przez Wcielonego, Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego Syna Bożego. Za religijnymi przeżyciami przez stulecia historii Kurpiowszczyzny, Mazowsza i Ziemi Łomżyńskiej związane były tradycje.

Bociania wojna

cz cz, 08 kwietnia 2004 11:42

Tego jeszcze nie było. W Kupiskach Starych dwóch dorosłych mężczyzn pokłóciło się o... bociana. Ptak z ciepłych krajów pod Łomżę przylatuje już od pięciu lat. Zadomowił się na tu całkiem dobrze, żaby mu przysmakowały, rodzinę sprowadzał i rokrocznie młode chował, a tamtejszy poeta o nim wiersze pisał - słowem sielanka jakich mało – tak było jeszcze do końca lata ubiegłego roku. Później coś się popsuło, tylko ptak nie wie co.

Słowo do duszpasterzy i wiernych diecezji łomżyńskiej w sprawie remontu katedry łomżyńskiej

cz cz, 08 kwietnia 2004 09:09

Katedra – matka wszystkich kościołów Diecezji jest świątynią Biskupa Diecezjalnego. W niej odbywają się święcenia diakonów, prezbiterów i biskupów. W niej każdego roku w Wielki Czwartek dokonuje się poświęcenie Olejów i odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. W katedrze mają miejsce najważniejsze uroczystości diecezjalne; w katedrze przeżywaliśmy spotkania z wybitnymi osobistościami Kościoła: z Ojcem Świętym, Prymasem Polski, Nuncjuszem Apostolskim. Kościół pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Łomży przyjął tytuł katedry w dniu 28 października 1925 roku, gdy powstała Diecezja Łomżyńska. Wcześniej ta świątynia była kościołem farnym. W aktach parafialnych odnajdujemy wzmiankę, że w dniu 2 lutego 1504 roku księżna mazowiecka Anna ofiarowała ziemię pod budowę kościoła w Łomży. Prawdopodobnie w tym także roku rozpoczęto budowę świątyni. Mija więc 500 lat od czasu rozpoczęcia budowy obecnego kościoła katedralnego.

List biskupa Stanisąłwa Stefanka do kapłanów prezbiterium łomżyńskiego

cz cz, 08 kwietnia 2004 09:08

Moi Bracia w kapłaństwie! 1. Przyjmijcie List Ojca Świętego skierowany do nas na tegoroczny Wielki Czwartek. Jakże osobisty, wypełniony najgłębszą refleksją teologiczną i niezwykle prostą zachętą pastoralną, wielkanocny podarunek Jana Pawła II-go. Całym sercem dziękujemy za to serdeczne - powtarzane każdego roku w Wielki Czwartek - spotkania z Ojcem Świętym. Dziękujemy za każde słowo; w tym roku szczególnie za zwrócenie uwagi na duszpasterstwo ministrantów, którzy „stanowią niejako kolebkę powołań kapłańskich.” Omawialiśmy to zadnie w czasie tegorocznych spotkań opłatkowych, Dużą nadzieję wiążę z ożywieniem Szkoły Animatora i wdrażaniem diecezjalnego programu formacji służby ołtarza.

Z perspektywy list

cz cz, 08 kwietnia 2004 08:48

Proszę o przekazanie mieszkańcom Miasta Łomży informacji, że do dnia dzisiejszego tj. 08 kwietnia br., Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej “Perspektywa”, ani osobiście Zbigniew Lipski nie otrzymali od Prezydenta Miasta Łomży żadnego pisma dotyczącego przekazania monitoriungu miejskiego na rzecz spółdzielni.

Za monitoring zapłaci SM Perspektywa!

cz cz, 08 kwietnia 2004 06:02

W nawiązaniu do deklaracji złożonej na sesji Rady Miejskiej Łomży w dniu 31 marca 2004r w sprawie przejęcia przez Spółdzielnię Mieszkaniową Perspektywa osiedlowej części systemu monitoringu wizyjnego proszę o przedstawienie propozycji terminu, w którym mogłoby to nastąpić. Dotyczy to elementów systemu finansowanych lub współfinansowanych przez Spółdzielnię,

Ile kosztuje monitoring?

cz cz, 08 kwietnia 2004 05:47

W związku z interpelacjami zgłoszonymi na sesji Rady Miejskiej w dniu 31 marca b.r. informuję:

Łomża twarzą do Narwi?

cz śr, 07 kwietnia 2004 07:36

Konkurs na zagospodarowanie terenów nad Narwią planują w najbliższym czasie władze Łomży. Do udziału chcemy zaprosić znane pracownie urbanistyczne - zapowiada zastępca prezydenta Łomży, Marcin Sroczyński. Według niego pomysły powinny być ciekawe, ale przede wszystkim realne. Wówczas już w przyszłym roku byłaby szansa na przespacerowanie się przynajmniej częścią nadrzecznych bulwarów.

Komunikat duszpasterstwa powołań

cz śr, 07 kwietnia 2004 05:54

1. Zbliża się okres matur i czas podejmowania przez młodzież decyzji życiowych. Diecezjalne Duszpasterstwo Powołań zachęca do zaangażowania modlitewnego duchownych, świeckich, grupy modlitewne i Koła Żywego Różańca w intencji powołań do kapłaństwa w naszej Diecezji i w Kościele Powszechnym.

Informacja o sytuacji na lokalnym rynku pracy na obszarze działania Powiatowego

cz wt, 06 kwietnia 2004 13:04

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu marca br. wyniosła 9090 osób (w tym 4660 kobiet) i była niższa od liczby bezrobotnych zarejestrowanych na koniec marca 2003 roku o 514 osób (liczba kobiet zmalała o 139 osób), tj. o 5,4%. Natomiast w porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 136 osób, tj. o 1,5%.

Większy market?

cz wt, 06 kwietnia 2004 12:26

Firma Dimeg - Bielańska z Warszawy - inwestor , który rozpoczął budowę obiektu handlowego, przy ulicy Zawadzkiej w Łomży, chce zwiększyć powierzchnię pawilonu o 700 metrów kawadratowych. Nieoficjalnie dowiedziało się Radio Bab.

Bezpieczeństwo na drodze to nie przypadek

cz wt, 06 kwietnia 2004 08:50

Pierwsza Ofiara Pojazdu Silnikowego 17 stycznia 1886 roku, Bridget Driscoll, 44 letnia matka dwójki dzieci, stała się pierwszą osobą w historii zabitą przez pojazd. Zmierzała ona wraz z córką na pokaz tańca w Crystal Palace w Londynie. Została potrącona przez samochód idąc po terenie otaczającym pałac. Świadkowie mówili o samochodzie “pędzącym z zawrotną szybkością”. Może było to 8 mil na godzinę (12,8 km/h), mimo iż prędkość tego pojazdu nie powinna była przekraczać 4 mil na godzinę (6,4 km/h). Za kierownicą siedział młody mężczyzna, który oferował przejażdżkę demonstracyjną wszystkim chcącym zapoznać się z nowym wynalazkiem. Według niektórych, kierowca chciał właśnie zaimponować młodej pasażerce. W ramach postępowania wyjaśniającego lekarz sądowy stwierdził, że “to nie może się więcej powtórzyć.” źródło: World’s first road death. London, Roadpeace.

« · «« · 1278 · 1279 · 1280 · 1281 · 1282 · 1283 · 1284 · 1285 · 1286 · 1287 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę