Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Zakaz wstępu do lasów

cz wt, 12 lipca 2005 11:46

Nadleśniczy łomżyński Jan Bargielski wprowadził okresowy zakaz wstępu do lasów tego Nadleśnictwa. Zakaz obowiązywał będzie od środy 13 lipca do odwołania. Powodem wprowadzenia zakazu wstępu do lasów jest utrzymująca się susza i upały.

Św. Brubnon z (...Łomży) Kwerfurtu

cz wt, 12 lipca 2005 06:41

Kościół wspomina dzisiaj świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Szczególnie święty wspominany jest w regionie - jest głównym patronem diecezji łomżyńskiej. Bruon z Kwerfurtu był pierwszym, który Ewangelię przyniósł nad Narew. Według legend w XI wieku na Wzgórzu Św. Wawrzyńca w Starej Łomży miał on zbudować pierwszy w tej części Mazowsza kościół właśnie pod wezwaniem św. Wawrzyńca.

Podlaskie SLD opuścił szef...

cz pon, 11 lipca 2005 17:35

Przewodniczący Podlaskiej Rady Wojewódzkiej SLD Wojciech Siemionek zrezygnował w poniedziałek z funkcji, a także z członkostwa w Sojuszu. Siemionek uzasadnił swoją decyzję tym, że nie chce akceptować "niedemokratycznych form zarządzania partią", dlatego nie chce dłużej nią kierować.

Jedwabne: Żydzi chcą zmiany napisu na pomniku

cz nie, 10 lipca 2005 22:26

Strona żydowska uważa, że w najbliższym czasie powinien zostać zmieniony, uzupełniony napis na pomniku ku czci Żydów pomordowanych 64 lata temu w Jedwabnem - powiedział przewodniczący związku żydowskich gmin wyznaniowych w Polsce Piotr Kadlcik.

Borzuchowski: Minister Finansów blokuje dotacje na budowę zbiorników na gnojowicę

cz so, 09 lipca 2005 11:44

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Borzuchowski zwrócił się do Ministra Finansów Mirosława Gronickiego z prośbą o natychmiastowe odblokowanie środków unijnych na budowę płyt obornikowych i zbiorników na gnojowicę. Jak podkreśla poseł środki są niedostepne dla rolników bo minister Gronicki nie udzielił odpowiedniej akredytacji Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa, która miała by przyjmować wnioski od rolników i wypłacać im dotacje. „Taki stan rzeczy nie tylko nosi znamiona skandalu wywołującego oburzenie środowisk wiejskich, lecz w prosty sposób prowadzi do niewykorzystania znacznych środków unijnych przeznaczonych na ten cel - 243,4 mln euro na lata 2004-2006 w skali kraju.” - napisał poseł Borzuchowski przesyłając do 4lomza.pl swoją interpelację w tej sprawie.

Proces za łomżyńską fabrykę papierosów

cz pt, 08 lipca 2005 13:44

Przed Sądem Rejonowym w Augustowie rozpoczął się proces dziewięciu osób oskarżonych o produkcję fałszywych papierosów w Łomży. Wśród oskarżonych jest trzech Polaków – dwóch mieszkańców Łomży i jeden Piątnicy, czterech Łotyszy i dwóch Ormian.

Virtuti Militari dla Łomży?

cz pt, 08 lipca 2005 12:17

Ze specjalnym apelem do parlamentarzystów ziemi łomżyńskiej o zwrócenie się do Prezydenta Polski o odznaczenie Łomży Orderem Virtuti Militari wystąpiły Stowarzyszenie Klub Fort w Łomży i łomżyński oddział Związku byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego. Jak mówi ppłk Tadeusz Warec - prezes Klubu Fort - społeczeństwo miasta szczególnie zasłużyło się pomocą dla Wojsk Polskich walczących w 1920 roku z bolszewikami. Żołnierze 33 Pułku Piechoty pod dowództwem kapitana Stanisława Raganowicza, przy ogromnej pomocy mieszkańców Łomży i regionu, przez pięć dni powstrzymywali Armię Czerwoną.

Komendant z Łomży jeszcze nieumorzony

cz pt, 08 lipca 2005 06:50

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku nie pozwoliła podległej sobie prokuraturze z Hajnówki umorzyć sprawy Bogdana Rutkowskiego, szefa policji z Łomży – pisze dzisiejsza Gazeta Wyborcza. Chodzi o sprawę rzekomego prowadzenia przez komendanta samochodu po pijanemu i opinię ekspertów, którzy nie potrafili jednoznacznie stwierdzić czy komendant pił zanim wjechał do rowu, czy dopiero po tym fakcie.

Strażacy mają więcej pracy

cz cz, 07 lipca 2005 09:31

Ponad pół tysiąca razy interweniowali w tym roku łomżyńscy strażacy. Pożarów wypadków i innych zdarzeń gdzie konieczny był przyjazd strażackiej ekipy było w tym półroczu o połowę więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Łomżyńska Komenda Państwowej Straży Pożarnej podsumowała właśnie pierwsze 6 miesięcy pracy w tym roku. Najwięcej wyjazdów było jak zwykle do pożarów. Od początku stycznia tego roku wydarzyło się ich 306. Jak wynika z policyjnych statystyk jest to o 116 pożarów więcej niż w pierwszym półroczu 2004r.

Z Topczewskim o „61”, TIR-ach i Via Baltica

cz śr, 06 lipca 2005 14:13

W listopadzie 2006 roku TIRy będą mogły wrócić na drogę nr 61 - zapowiada Tadeusz Topczewski dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. „Jeżeli tak będą chciały samorządy ruch tranzytowy ruszy” – mówił Topczewski na spotkaniu z przedsiębiorcami i samorządowcami w Łomży. Dyrektor dodał jednocześnie, że dziś ruch tranzytowy na przejściu granicznym w Budzisku jest kilkakrotnie wyższy niż był kilka lat temu, gdy 61 dla niego zamknięto. Jego zdaniem gdy TIR-y pojadą przez Rajgród, Grajewo, Stawiski i Łomżę zablokują ruch w tych miastach, a „61” ponownie będzie „drogą śmierci”.

Sucho w lasach

cz wt, 05 lipca 2005 09:36

Trzeci najwyższy stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje w lasach w okolicach Łomży. W punktach pomiaru wilgotności w lasach w Czerwonym Borze i Nowogrodzie wczoraj przed południem wilgotność ściółki wyniosła zaledwie kilkanaście procent. W tym samym czasie wilgotność powierza wyniosła jedynie 64%. Zdaniem leśników to bardzo mało. W takich warunkach każda iskra może spowodować groźny pożar. Leśnicy proszą wszystkich którzy chodzą do lasów o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie wolno palić papierosów, nie wolno też rozpalać ogniska, czy grilla.

Mioduszewski, Borawski... i Bagiński

cz pon, 04 lipca 2005 09:47

To trójka łomżyńskich kandydatów na posłów, która znalazła się w pierwszej 10-tce na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego. Listę ludowców otwiera Przewodniczący podlaskich struktur partii – prof. Adam Dobroński, a zaraz za nim są pierwsi “łomżanie” Eugeniusz Mioduszewski i Edmund Borawski.

Pół wieku kapłaństwa biskupa Tadeusza

cz nie, 03 lipca 2005 19:35

50 lat temu, 3 lipca 1955 r,. dzisiejszy biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej Tadeusz Zawistowski został wyświęcony na kapłana. Miał wówczas 25 lat. Święceń kapłańskich w łomżyńskiej katedrze udzielił ówczesny ordynariusz łomżyński biskup Czesław Falkowski.

Ronda zamiast krzyżówek

cz pt, 01 lipca 2005 14:35

Niemal półtorej miliona złotych będzie kosztowała przebudowa dwóch skrzyżowań w centrum Łomży. Prace remontowe właśnie ruszają. W miejscu dwóch oddalonych od siebie o niespełna 100 metrów skrzyżowań przy ulicach Polowa, Giełczyńska, Szosa Zambrowska i Zawadzka powstaną dwa ronda. Po zakończeniu prac - za pięć miesięcy - przejechanie przez ten węzeł ma być łatwiejsze, póki co łomżyńskich kierowców czekają objazdy i korki.

Jest bezpieczniej

cz pt, 01 lipca 2005 10:06

Spada liczba przestępstw kryminalnych i wykroczeń, mniej jest także wypadków drogowych. Łomżyńscy policjanci podsumowali pół roku swojej pracy. Okazuje się, że w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego niemal wszystkiego złego jest mniej. W ciągu sześciu miesięcy 2005 roku zaistniało o ponad 200 przestępstw mniej niż w pierwszym półroczu 2004 roku. Liczba przestępstw kryminalnych - w tym tych najgroźniejszych – spadła o 1/3.

„Radosna twórczość”

cz cz, 30 czerwca 2005 13:04

Przedwyborcza gorączka zaczyna dotykać Łomżę. Po względnie spokojnych kilkunastu miesiącach ponownie zawrzało na linii Prezydent – Rada. Tym razem powodem spięcia jest „radosna twórczość” którą wiceprezydentowi Marcinowi Sroczyńskiemu zarzuca radny Szponarski, a której - zdaniem prezydenta Jerzego Brzezińskiego - nie ma. W tle jest także czyjś(?) „grzech zaniedbania” i radny Borkowski, który „wie, ale nie powie” - bo miasto by straciło.

Ogólniaki pełne

cz śr, 29 czerwca 2005 22:39

Dobiega końca nabór do łomżyńskich szkół ponadgimnazjalnych. W środę po południu we wszystkich szkołach tego typu w mieście wywieszono listy uczniów przyjętych do klas I. Okazało się, że dla większości nabór na tym się zakończył. Ci którzy nie załapali się do jednej z trzech wybranych przez siebie szkół wybór mają już bardzo mały. Wolne miejsca są jeszcze przede wszystkim w Drzewnej i Wecie.

Borzuchowski interpeluje o samochody

cz nie, 26 czerwca 2005 13:13

Poseł Wojciech Borzuchowski wystąpił do Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Ryszarda Kalisza o przydział dwóch samochodów dla policjantów z Zambrowa. Poseł interpeluje o busa do konwoju więźniów i terenówkę do patrolowania kompleksu leśnego Czerwony Bór.

II LO najpopularniejsze

cz pt, 24 czerwca 2005 00:47

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej to szkoła do której chciałoby się dostać najwięcej absolwentów łomżyńskich gimnazjów. O 150 miejsc w klasach pierwszych ubiega się 345 z nich. To o niemal stu więcej niż chciałoby się uczyć „w najlepszym w mieście” I LO. Od dziś do poniedziałku absolwenci gimnazjów muszą dostarczyć do wybranych szkół świadectwa ukończenia szkoły i wyniki egzaminu gimnazjalnego.

Kąpielisko już jest

cz cz, 23 czerwca 2005 18:56

Wraz z wakacjami rusza kąpielisko miejskie. Na plaży przy nowym moście ustawiono domek dla ratowników WOPR i toalety. Podprowadzono tam też prąd, a sanepid po zbadaniu czystości wody orzekł, że nadaje się ona do kąpieli. Teraz wszystko zależy już tylko od pogody.

« · «« · 1274 · 1275 · 1276 · 1277 · 1278 · 1279 · 1280 · 1281 · 1282 · 1283 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę