Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Mamy komendanta

cz pon, 25 kwietnia 2005 09:59

Podinsp. Janusz Rybakowski został Komendantem Miejskim Policji w Łomży. Na stanowisko powołał go – mimo sprzeciwu łomżyńskich samorządowców - Komendant Wojewódzki Policji Adam Mularz. Rybakowski na fotelu szefa łomżyńskiej policji zastąpi Bogdana Rutkowskiego, który na początku marca wracając samochodem po pracy do domu wpadł do rowu.

Proces o Jedwabne

cz pon, 25 kwietnia 2005 09:37

Jan Tomasz Gross, autor głośnej książki o zbrodni w Jedwabnem, stanie przed sądem. Pozwał go syn jednego z opisanych w niej mieszkańców miasteczka. Kazimierz Laudański, syn nieżyjącego już Czesława Laudańskiego uważa, że Gross zniesławił jego ojca i domaga się od pozwanego profesora opublikowania sprostowań m.in. w "Rzeczpospolitej" i "The Washington Post".

Bielickiej do nieba nie wpuścili

cz pon, 25 kwietnia 2005 06:23

Uwielbiana przez publiczność, 89-letnia Hanka Bielicka, powoli dochodzi do zdrowia po ciężkiej chorobie i operacji, jaką przeszła w październiku ubiegłego roku - pisze "Fakt". Aktorka żartuje, że do nieba jej wtedy nie wpuścili, bo nie miała na głowie kapelusza.

Mickiewicza zamknięta... od soboty

cz pt, 22 kwietnia 2005 14:28

W sobotę - 23 kwietnia - z samego rana pracownicy Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego rozpoczną remont ulicy Mickiewicza. Około 170 metrowy odcinek tej ulicy - od Alei Legionów do ul. Moniuszki - zostanie wyłączony z ruchu. Jak informuje ratusz tak będzie przez co najmniej tydzień.

Korki... będą wielkie

cz cz, 21 kwietnia 2005 12:23

W środę oficjalnie miasto przekazało plac budowy, czyli skrzyżowanie Alei Legionów z ul. Sikorskiego Przedsiębiorstwu Budownictwa Komunikacyjnego. W ciągu dwóch tygodni pracownicy tej firmy rozpoczną tu prace budowlane i... Korki będą wielkie

„Habemus Papam”

cz wt, 19 kwietnia 2005 22:41

„Kościół Łomżyński trwa w radości i dziękczynieniu Bogu Ojcu za dar nowego Papieża Benedykta XVI. Nowego Papieża przyjmujemy z wiarą, z pełną świadomością, że jest to wybór Boży. Jest On darem Ducha Świętego, Wikariuszem Chrystusa, który podejmuje misję obiecaną przez Zbawiciela Jego Oblubienicy – Kościołowi, po wszystkie wieki, aż do skończenia świata”. - Tak napisał w specjalnym słowie po wyborze następcy Świętego Piotra - papieża Benedykta XVI biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Biskup zaapelował też „niech nasze domy, zakłady pracy i ulice będą udekorowane flagami papieskimi i narodowymi” by w ten sposób ogłosić radość z wyboru nowego papieża.

Policyjna statystyka: 2005 rok na drogach Łomży

cz wt, 19 kwietnia 2005 06:51

Ponad 30. zdarzeń drogowych zanotowała od początku roku łomżyńska policja. W wyniku wypadków dwie osoby poniosły śmierć, a 41 zostało rannych. Główne przyczyny zdarzeń drogowych to przekraczanie obowiązujących prędkości jazdy, nieprawidłowo wykonywane manewry na drodze, a także najeżdżanie na tył pojazdu co jak twierdzi szef łomżyńskiej drogówki Podinspektor Piotr Jarominiak - jest plagą w mieście.

Poseł interpeluje w sprawie remontu budynku policji w Kolnie

cz pon, 18 kwietnia 2005 23:36

200 tysięcy złotych potrzebne jest na remont Komendy Powiatowej Policji w Kolnie. Poseł Wojciech Borzuchowski o fundusze zainterpelował do Ministra Spraw Wewnetrznych i Administracji Ryszarda Kalisza. Napisał do niego, że Komenda “posiada siedzibę w budynku wymagającym niezwłocznego remontu nie tylko ze wzglądów estetycznych, ponieważ jej wygląd urąga wizerunkowi urzędu, lecz także z konieczności spełnienia wymogów dotyczących sposobu funkcjonowania i organizacji aresztu.” Poseł dodaje, że policyjne łazienki w Kolnie wyglądają jak te z XIX wieku.

Ratusz wreszcie remontowany

cz pon, 18 kwietnia 2005 10:22

Dziś rozpoczęły się prace remontowe starego łomzyńskiego ratusza. Prowadzi je firma Andrzej Wszeborowski z Łomży. To on wygrał drugi przetarg na remont ratusza. Całość ma kosztować 1 mln. 247 tyz. 245 złotych. Termin zakończenia prac planowany jest na koniec marca 2006 roku. W tym czasie ratusz nieco urośnie, a czubek ratuszowej wiezy zwieńczy kopuła z iglicą.

I Biały Rajd – Człowiek Drogą Kościoła

cz pt, 15 kwietnia 2005 14:59

Szkoła Nowej Ewangelizacji im. św. Fidelisa przy Klasztorze Ojców Kapucynów w Łomży organizuje jednodniowy rajd pieszy na trasie Łomża – Drozdowo – Łomża. Rajd pod hasłem „Młodzież w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II” odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia. „Weź instrument ze sobą, dobry humor, wygodne buty i płaszcz przeciwdeszczowy” - namawiają organizatorzy rajdu.

Wyciek kwasu azotowego w Zambrowie

cz pt, 15 kwietnia 2005 13:40

Dziś rano podczas rozładunku środków chemiczny na terenie Zakładu Produkcji Mleczarskiej w Zambrowie, wylało się około 700 litrów kwasu azotowego. Jak poinformowały służby zakładowe kwas natychmiast został zneutralizowany. Zastosowano wszelkie wymagane środki bezpieczeństwa, zabezpieczono miejsce wycieku i wezwano odpowiednie służby – straż pożarną, inspektorat ochrony środowiska, policję i pogotowie. Dzięki sprawnej akcji służb firmy oraz straży pożarnej natychmiast usunięto wyciek i groźny kwas nie przedostał się do wody, nikt nie ucierpiał.

Ścieki z browaru do miejskiej oczyszczalni

cz śr, 13 kwietnia 2005 20:21

29 marca br. została podpisana umowa pomiędzy Browarem Łomża i Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Na jej mocy producent piwa podłączony został do miejskiej sieci kanalizacyjnej i od 4 kwietnia browarniane ścieki spływają już do oczyszczalni. Jednocześnie Browar Łomża stał się jej głównym dostawcą – co piąty litr ścieków docierających do oczyszczalni pochodzi właśnie z tego zakładu. Browar rocznie ma dostarczać tu ponad ćwierć miliona metrów sześciennych ścieków i płacić za ich oczyszczenie mniej więcej milion złotych. Cena jaką płacił będzie Browar jest o 10% niższa od tej jaką płacą zwykli „producenci” ścieków, ale zdaniem władz MPWiK i władz Łomży zasadna ze względu na wielkość dostawcy.

Biskup prosi o modlitwę w intencji wyboru nowego papieża

cz pon, 11 kwietnia 2005 12:54

Specjalny list „do wiernych Kościoła Łomżyńskiego z prośbą o modlitwę w intencji wyboru nowego papieża” skierował pasterz łomżyński bp Stanisław Stefanek. Biskup prosi o modlitwę w tej intencji w kościołach, domach zakonnych i „w każdym domu rodzinnym”.

Poselskie typowanie

cz pon, 11 kwietnia 2005 12:42

Polskie Stronnictwo Ludowe jako pierwsze w Łomży wskazało trzech oficjalnych kandydatów na posłów. Zarząd powiatowy partii chciałby aby na listach wyborczych PLS w 2005 roku znaleźli się Mieczysław Bagiński, Józef Mioduszewski i Robert Sutkowski.

Nieuczciwe kasjerki oskarżone

cz pon, 11 kwietnia 2005 10:48

Do trzech lat więzienia grozi pięciu kasjerkom łomżyńskiego oddziału Banku Pekao SA, które prokuratura oskarżyła o kradzież pieniędzy z kasy banku. Do łomżyńskiego sądu trafił już akt oskarżenia w tej sprawie. Prokuratura Okręgowa twierdzi, że przez ostatnie sześć lat z kasy banku przywłaszczyły sobie około 300 tys. zł. Zdaniem prokuratury kasjerki działały w zorganizowanej grupie mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na przywłaszczeniu powierzonych im wartości. “Działanie grupy polegało na wzajemnym wspieraniu się przy kontrolach powierzonych im wartości - tj. wzajemnym przekazywaniu pieniędzy na czas kontroli, nierzetelnym przeprowadzaniu kontroli i uprzedzaniu o planowanych kontrolach, a także wzajemnym przekazywaniu braków istniejących u poszczególnych członków grupy.”

Działkowcy poczuli wiosnę

cz nie, 10 kwietnia 2005 22:41

Ciepłe pierwsze dni kwietnia sprawiły, że wiosna na dobre zagościła w regionie. W weekend zapełniły się też łomżyńskie ogrody działkowe. Jak informuje Krzysztof Cieśliński w ogródkach przybywa kwiatów owadów i... działkowców. To właśnie na tych kilku hektarach ziemi położonych na obrzeżu miasta widać nadejście wiosny wypierającej stanowczo ostatnie oznaki zimy.

Na ratunek żabom

cz so, 09 kwietnia 2005 19:31

Harcerze z łomżyńskiej drużyny Ptaki Ptakom ruszyli na pomoc... tym razem żabom. Płazy z „Rezerwatu Kalinowo” właśnie budą się z zimowego letargu i wędrują w kierunki rzeki. Nim tam dotrą muszą jednak pokonać ruchliwą drogę Piątnica – Drozdowo. Tu wiele z nich ginie pod kołami samochodów. Harcerze je łapią i przenoszą na druga stronę jezdni.

Związkowcy nie chcą opiniować

cz pt, 01 kwietnia 2005 14:22

Związki zawodowe policjantów nie będą opiniowały kandydatury Janusza Rybakowskiego na szefa łomżyńskich policjantów. Wniosek o taką opinię wpłynął co prawda do Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Białymstoku, jednak podczas prezydium, większością głosów zdecydowano o odstąpieniu od opinioniowania tej kandydatury - powiedział Radiu Bab Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego związków zawodowych policjantów - Krzysztof Wierzbicki.

Ptaków coraz więcej

cz pt, 01 kwietnia 2005 14:03

Na rozlewiskach Narwi i Biebrzy trwa apogeum wiosennych przelotów ptaków. Z każdym dniem ich przybywa. Więcej jest zarówno gatunków jak i coraz większe są grupy w jakich podróżują. Ornitolodzy obserwujący przelatujące w okolicy ptaki co roku doliczają się tu ponad 50 gatunków. Niektóre ich grupy sięgały nawet 5 tysięcy osobników.

Wody w Narwi przypływa

cz pt, 01 kwietnia 2005 12:46

O 22 cm wzrósł minionej doby poziom Narwi w Łomży. W rzece wody wciąż przybywa - dzis od rana do południa rzeka podniosła się o kolejne 2 cm. W południe w okolicach Łomży stan rzeki wynosił 440 cm, to o 40 cm więcej niż stan ostrzegawczy i o 10 mniej niż alarmowy. Tylko jednego centymetra brakuje natomiast do przekroczenia stanu alarmowego na Narwi w Wiźnie. Hydrolodzy przewidują że tendencji wzrostowa na głównej rzece regionu jeszcze się utrzyma.

« · «« · 1281 · 1282 · 1283 · 1284 · 1285 · 1286 · 1287 · 1288 · 1289 · 1290 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę