Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Nowi Prałaci Jego Świątobliwości

cz so, 07 maja 2005 09:29

Dwaj księża Diecezji Łomżyńskiej pracujący w Kurii Rzymskiej: Ks. dr Janusz Stepnowski i Ks. dr Zenon Jarząbek zostali obdarzeni przez Ojca Świętego Jana Pawła II godnością Prałata Honorowego Jego Świątobliwości. Jan Paweł II łomżyńskich księży godnością obdarzył na krótko przed swoją śmiercią. Ojciec Święty Dekrety podpisał 19 marca 2005 roku.

Dębowe pomniki

cz pt, 06 maja 2005 16:00

Trzy osoby szczególnie zasłużone dla powstania Biebrzańskiego Parku Narodowego mają od piątku swoje żywe pomniki na terenie Parku. Ich imiona otrzymały trzy prawie dwustuletnie dęby rosnące w okolicy miejscowości Grzędy. Drzewa noszą nazwiska profesorów: Hanryka Okruszko, Adama Pałczyńskiego i nadleśniczego Zdzisława Kosteckiego.

TIR-y Legionów nie przejadą

cz pt, 06 maja 2005 12:22

Od soboty remontowany odcinek Al. Legionów przy dworcu autobusowym będzie zamknięty dla ruchu tranzytowego. Tiry jadące od strony Ostrowi Mazowieckiej zostaną skierowane na objazdy ulicami Piłsudskiego, ul. Spokojną, ul. Wojska Polskiego do Pl. Niepodległości. Od soboty wprowadzona zostanie także zmiana organizacji ruchu lokalnego.

Czerniawski przeciw samorozwiązaniu Sejmu

cz cz, 05 maja 2005 17:46

Tylko jeden poseł z „łomżyńskiego” Mieczysław Czerniawski – dziś niezrzeszony, a wcześniej w klubie SLD – głosował przeciwko samorozwiązaniu Sejmu. W czwartek popołudniu posłowie większością głosów SLD-UP i „niezrzeszonych” odrzucili trzy wnioski opozycji w tej sprawie. Łomżyński poseł Mieczysław Czerniawski trzykrotnie przeciwstawił się wcześniejszemu zakończeniu tej kadencji Parlamentu.

80-lecie Czerwonego Bagna

cz śr, 04 maja 2005 22:45

Czerwone Bagno – bezcenna enklawa przyrodnicza, położona niemal w samym środku Kotliny Biebrzańskiej prawnie chroniona jest już od 80 lat. Dziś w Centrum Edukacji i Zarządzania Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu Twierdzy rozpoczyna się dwudniowe seminarium poświęcone tej rocznicy. Ekolodzy i miłośnicy biebrzańskich będą wspominać historyczne wydarzenia Czerwonego Bagna i najważniejsze badania przyrodnicze tego terenu. W piątek trzy okazałe dęby z okolic Grzęd otrzymają też imiona osób zasłużonych dla ochrony doliny Biebrzy.

Nadciągają ulewy

cz śr, 04 maja 2005 11:50

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega, że po południu 04.05.2005, w nocy z 4/5.05 i w dzień 5.05. 2005r. na obszarze woj. podlaskiego i warmińsko - mazurskiego wystąpią opady deszczu miejscami dość intensywne. Przewidywana średnia wysokość opadów od 25 mm na Warmii i Mazurach do 40 mm/12 godzin na Podlasiu.

Europejsko i muzycznie: majówka w Parku Jakuba Wagi

mm wt, 03 maja 2005 20:27

„Europa bez granic” to tytuł Łomżyńskiej Majówki Kulturalnej, która zorganizowano we wtorkowe popołudnie w Łomży. Tym razem mieszkańców zaproszono do Parku im. Jakuba Wagi przy Al. Wojska Polskiego. Głównym punktem programu była „Muzyczna podróż po Europie” w którą słuchaczy zabrała Łomżyńska Orkiestra Kameralna.

Ekolodzy przeciw NPR-owi

cz pon, 02 maja 2005 13:59

Ponad 50 przedstawicieli organizacji pozarządowych podpisało się pod wspólnym dokumencie wytykającym błędy w Narodowym Planie Rozwoju Polski na lata 2007-2013. NPR, który przewiduje m.in. zagospodarowanie środków o wartości około 0,5 biliona złotych, powinien przyczyniać się do zrównoważonego rozwoju naszego kraju i zachowania zasobów oraz walorów środowiska przyrodniczego Polski. Niestety, jeśli przyjęty zostanie w obecnym kształcie, skutki mogą być dokładnie odmienne.

Konsekwencje demolki na stadionie ŁKS-u

cz pon, 02 maja 2005 13:09

Straty rzędu 25-30 tys. zł, identyfikatory dla łomżyńskich szalikowców i stadion zamknięty dla kibiców spoza Łomży – to w skrócie efekty sobotniej demolki na stadionie przy ul. Zjazd w Łomży. Podczas meczu ŁKS Łomża – OKS Olsztyn doszło do strać pomiędzy kibicami a ochroniarzami i interweniująca policją. 8 osób zatrzymano, na razie prowadzone są dwa postępowania karne i postępowanie przeciwko masażyście OKS-u który wnosząc na stadion materiały pirotechniczne stworzył zagrożenie dla zdrowia.

Pierwszomajowe... ptaki

cz nie, 01 maja 2005 15:45

Wypuszczeniem 2,5 tys gołębi pocztowych sympatycy łomżyńskiej lewicy uczcili „Święto Pracy”. Na tradycyjnej „1 majowej masówce” na Starym Rynku w Łomży w niedzielne przedpołudnie pojawiło się zaledwie kilku najbardziej wiernych członków SLD. Nie było czerwonych szturmówek, nie było przemarszu ulicami miasta... z dawnych lat pozostały tylko gołębie i wspomnienia...

Zdemolowali stadion

cz so, 30 kwietnia 2005 22:22

Prawdziwą demolką, starciami kibiców z ochroniarzami i policją zakończył się sobotni mecz pomiędzy ŁKS-em Łomża a OKS-em Olsztyn. Starcia sprowokowali kibice z Olsztyna, których wpuszczono na trybuny w przerwie meczu. Po kilkudziesięciu minutach podpalili fotele, a chwilę później wyrywali krzesełka i rzucali nimi w ochroniarzy...

Zmarł ojciec biskupa Tadeusza Zawistowskiego

cz so, 30 kwietnia 2005 21:36

W sobotę 30 kwietnia zmarł Jakub Zawistowski – ojciec Biskupa Pomocniczego Diecezji Łomżyńskiej Tadeusza Zawistowskiego. Miał niemal 101 lat.

Pożar na Grobli

cz so, 30 kwietnia 2005 21:00

Ponad dwie godziny trwała akcja gaszenia pożaru na Grobli Jednaczewskiej. W sobotę ogień strawił tu kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Sucha trawa i krzaki paliły się błyskawicznie, języki ognia sięgały kilku metrów wysokości. Gdyby nie szybka akcja strażaków ogień mógłby przenieść się na pobliski las. Przyczyną pożaru było podpalenie.

Mogilniki zlikwidowane

cz pt, 29 kwietnia 2005 17:34

138 ton niebezpiecznych chemikaliów wydobyto i unieszkodliwiono w miejscowości Dębniki koło Zbójnej. Chemikalia to przeterminowane środki ochrony roślin, które w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego stulecia składowano w znajdujących się 12 powojskowych bunkrach.

Mistrz ortografii

cz pt, 29 kwietnia 2005 13:37

Katarzyna Wiliwińska uczennica klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży wygrała konkursu Mistrz Ortograficznego Szkół Podstawowych Miasta Łomża. Konkurs zorganizowano po raz drugi. Mistrzyni odczytywany przez Jarosława Antoniuka – dyrektor Teatru lalki i Aktora - tekst napisał bezbłędnie.

Pocztowcy pikietowali

cz pt, 29 kwietnia 2005 09:37

Ponad 50 osób – pracowników Poczty Polskiej wzięło dzisiaj udział w proteście pocztowców w Łomży. Uczestnicy wyszli na ulicę by wyrazić solidarność z liderami związkowców z Poczty Polskiej, którzy od dwóch dni okupują budynek Poczty Głównej w Warszawie. Pocztowcy protestują przeciwko restrukturyzacji firmy i związanymi z tym, ewentualnymi zwolnieniami.

Start Komendanta. Zatrzymano handlarzy narkotyków.

cz cz, 28 kwietnia 2005 14:05

W środę łomżyńscy policjanci zatrzymali grupę osób zajmujących się handlem i rozprowadzaniem narkotyków. Dwóm z nich zostały postawione zarzuty wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Czterech zatrzymanych dzisiaj (28.IV) zostanie doprowadzonych do Prokuratury Okręgowej w tym mieście.

Naważyli piwa...

cz cz, 28 kwietnia 2005 14:04

Certyfikat jakości ISO, Certyfikat IQNet i udział Urzędu Miejskiego w programie Przejrzysty Urząd nie pomogły - ratusz namieszał strasznie, rozstrzygając prosty konkurs na utworzenie ogródka piwnego na Starym Rynku. Odrzucono trzy z czterech ofert, bo koncepcje zagospoda-rowania które były do nich dołączone – zdaniem ratuszowych urzędników - koncepcjami nie były. Wygrała natomiast oferta, którą dostarczo-no w otwartej, a nie zamkniętej kopercie, a dokumentację podpięto do niej później, bo w ratuszowym biurku leżała już od kilku lat.

Radni o ubiegłorocznym budżecie

cz wt, 26 kwietnia 2005 21:33

W środę radni Łomży mają głosować w sprawie udzielenia absolutorium prezydentowi Jerzemu Brzezińskiemu czyli formalnie mają rozliczyć ekipę prezydencką za gospodarowanie publicznym groszem w zeszłym roku. W sumie po stronie dochodów w kasie miasta w 2004 roku znalazło się niemal 144,5 mln zł - to o niemal 10 mln więcej niż początkowo zakładano, a wydano zaledwie 141 mln zł. Komisja Rewizyjna, która wnioskuje o udzielenie absolutorium wytyka prezydentowi „małe wykonanie inwestycji, tj. w 67%” do planów, wzywa do głosowa za absolutorium.

Chłop Roku... ze Zbójnej

cz wt, 26 kwietnia 2005 18:08

Andrzej Lemański ze Zbójnej został Chłopem Roku 2005. Konkurs odbył się już po raz jedenasty. W finale rozegranym w małopolskich Racławicach, startowało siedmiu rolników - wszyscy w nagrodę wyjadą na pięć dni do Brukseli. Drugie miejsce zajął reprezentant Małopolski Michał Chwastek z Miłocic, a trzecie rolnik z Podkarpacia Władysław Stępak z Ujeznej.

« · «« · 1280 · 1281 · 1282 · 1283 · 1284 · 1285 · 1286 · 1287 · 1288 · 1289 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę