Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 maja 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Radni Sejmiku w Łomży

cz pon, 25 października 2004 07:33

Dziś po raz pierwszy w historii radni Sejmiku Województwa Podlaskiego obradować będą w Łomży. Sesję zorganizowano tu, by w przerwie obrad radni Sejmiku mogli wziąć udział w oficjalnej inauguracji pierwszego roku działalności Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Szkołę powołano w lipcu i jest ona pierwszą publiczna uczelnią wyższą w mieście. O powołanie uczelni wnioskował samorząd województwa, on też jak do tej pory najwięcej szkole pomógł. Najpierw na jej potrzeby przekazał budynek przy przy ulicy Poznańskiej – dziś jest to siedziba uczelni, później radni województwa dołożyli jeszcze równy milion złotych na remont budynku i wyposażenie uczelnianych pomieszczeń.

Łosie coraz mocniej rozrabiają

Foto: Łosie coraz mocniej rozrabiają
cz so, 23 października 2004 14:35

Populacja łosi w Polsce wciąż rośnie. Są pod ochroną, więc nie prowadzi się odstrzałów tych zwierząt, tymczasem powodują one coraz więcej szkód w lasach, coraz częściej też wychodzą na drogi, przyczyniając się do wypadków drogowych - alarmują specjaliści. Dolina Biebrzy to ich ulubione miejsce bytowania - "rozrabia" ich tu co najmniej pół tysiąca.

Prezydent dostał podwyżkę

cz śr, 20 października 2004 14:07

Jerzy Brzeziński zasłużył na podwyżkę – uznali miejscy radni i podnieśli zarobki szefa miejskiego samorządu o niemal tysiąc złotych. Z propozycja nowego uregulowania prezydenckiej pensji wystąpił Przewodniczący Rady Jan Jarota. Pozytywnie zaaprobowała ją najpierw komisja Finansów i Skarbu Miasta, a później cała Rada. Jerzy Brzeziński zarabiał będzie 9 993 zł.

O wodzie, ściekach i podwyżce dla prezydenta

cz wt, 19 października 2004 17:15

To główne tematy środowego posiedzenia Rady Miasta Łomży. Obie kwestie dotyczą pieniędzy więc najprawdopodobniej obie wywołają ożywioną dyskusję. Zgodnie z propozycją podpisaną przez Przewodniczącego Rady Jana Jaroty wynagrodzenie Prezydenta Łomży miałby wzrosnąć o niemal równy tysiąc złotych. Natomiast zgodnie z analizami przedstawianymi przez MPWiK ceny miejskiej wody będą rosły, a ścieków spadały.

Jubileusz Amazonek

Foto: Jubileusz Amazonek
cz wt, 19 października 2004 07:40

Od jedenastu lat w Łomży funkcjonuje Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym. Amazonki – bo tak potocznie nazywane są członkinie Stowarzyszenia spotkały się 19 października 1993 roku. Wówczas było ich 18-naście. Inicjatorką utworzenia Stowarzyszenia była świętej pamięci już lek. Ewa Iwanowska. Głównymi celami Stowarzyszenia, które zaczęto realizować od pierwszego dnia były: wzajemne wsparcie, podnoszenie kondycji psychicznej i fizycznej członkiń, profilaktyka chorób nowotworowych, promocja zdrowia i pomoc rodzinom z problemem onkologicznym.

"sparaliżowało" Łomżę

Foto: "sparaliżowało" Łomżę
cz pon, 18 października 2004 17:55

Na kilka godzin ruch samochodowy w centrum Łomży, został skutecznie sparaliżowany. Przejechanie, nieremontowanym jeszcze odcinkiem Szosy Zambrowskiej, w samo południe, było praktycznie niemożliwe. Teren obstawili policjanci, strażnicy miejscy i BORowcy. W Urzędzie Wojewódzkim Prezydent Aleksander Kwaśniewski w towarzystwie wielu wybitnych przedstawicieli SLD inaugurował wypłatę dopłat bezpośrednich dla rolników.

Kwaśniewski w Łomży zainauguruje rolnicze wypłaty

cz pon, 18 października 2004 06:59

Pierwsza grupa polskich rolników otrzyma dziś dopłaty bezpośrednie. Oficjalna inauguracja wypłat ma odbyć się w podlaskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. W uroczystości poza prezesem Agencji Wojciechem Pomajdą mają uczestniczyć także minister rolnictwa Wojciech Olejniczak i Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.

Człowiek i przyroda nad Biebrzą

cz nie, 17 października 2004 12:37

Od trzech lat realizowany jest polsko-holenderskim projekt „Człowiek i przyroda nad Biebrzą: zintegrowany system wymiany informacji jako podstawowe narzędzie zrównoważonego zarządzania środowiskiem przyrodniczym”. Efektem tego projektu jest stworzenie systemu informatycznego MSS (Management Support System) umożliwiającego kompletację wyników badań naukowych prowadzonych od lat w Biebrzańskim Parku Narodowym przez licznych naukowców.

Hanka Bielicka w szpitalu

Foto: Hanka Bielicka w szpitalu
cz so, 16 października 2004 23:00

Pochodząca z Łomży znakomita polska artystka, Hanka Bielicka przebywa w szpitalu Św. Łukasza w Końskich. W piątek wieczorem przeszła poważną operację. Jak zapewniaja lekarze stan pacjentki jest stabilny, ale musi ona spędzić w tym szpitalu jeszcze kilka dni.

Zmarł prof. Tomasz Strzembosz – Honorowy Obywatel Jedwabnego

Foto: Zmarł prof. Tomasz Strzembosz – Honor...
cz so, 16 października 2004 13:26

W sobotę rano, zaledwie w niespełna dwa tygodnie po odebraniu tytułu Honorowego Obywatela Jedwabnego, zmarł prof. Tomasz Strzembosz, jeden z najwybitniejszych historyków dziejów najnowszych Polski. Miał 74 lata. Honorowe Obywatelstwo radni Jedwabnego nadali profesorowi za obronę Jedwabnego po opublikowaniu przez Jana Grossa książki pod tytułem „Sąsiedzi”. Profesor polemizował z Grossem argumentując, że zbrodnia, do której doszło w Jedwabnem w lipcu 1941 roku, zainspirowana została przez Niemców. Później tezę tę podtrzymał także Instytut Pamięci Narodowej.

26 lat papieża Polaka

Foto: 26 lat papieża Polaka
cz so, 16 października 2004 10:51

Sobota jest 9497. dniem pontyfikatu Jana Pawła II. W ciągu 26 lat papież 31 razy okrążył równik i trzykrotnie pokonał odległość między Ziemią a Księżycem. W czasie 104 podróży odwiedził on 129 krajów, a w nich 617 miast i miejscowości, wygłosił 2382 przemówienia i kazania. 16 października 1978 roku Kardynał Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II.

Tragedia przy zbiorze ziemniaków. Trzyletnie dziecko nie żyje

cz cz, 14 października 2004 17:34

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w środę wieczorem – około godziny 17.00 - w jednej z podkolneńskich wsi. Rodzina pracowała na polu przy zbiorze ziemniaków. Wraz z nimi była trzyletnia dziewczynka, która chwilę przed tragedia siedziała na kombajnie przeznaczonym do zbioru ziemniaków. Gdy kombajn ruszył dziecko spadło wprost pod jego koła. Dziewczynka poniosła śmierć na miejscu.

Stypendia będą w listopadzie?

cz cz, 14 października 2004 08:30

Po raz kolejny przesunięto termin wypłat stypediów europejskich dla uczniów szkół i studentów. Jak twierdzą w białostockim Urzędzie Marszałkowskim za następne opóźnienia wypłat odpowiada ministerstwo gospodarki i pracy. Nadal bowiem nie ma rozporządzenia ministra w sprawie wzorów umów finansowania projektów. Stypendia będą mogły zostać wypłacone dopiero po opublikowaniu tego dokumentu. Tymczasem wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim zakończyła dwudniowe posiedzenie komisja, której zadaniem było rozpatrzenie projektów stypendialnych dla uczniów szkół gimnazjalnych i studentów. W sumie rozpatrzono 21 wniosków w tym 17 projektów od powiatów i 4 od gmin. Wszystkie zostały zaakceptowane, a to oznacza, że mogłyby być realizowane – gdyby oczywiście było ministerialne rozporządzenie.

Wypadek litewskiego busa - dwie osoby w szpitalu

cz cz, 14 października 2004 06:19

Pięć osób - obywateli Litwy - zostało rannych w wypadku, do którego doszło wczoraj nad ranem w miejscowości Grzymały na trasie Łomża-Miastkowo. Bus, którym podróżowali, najechał z tyłu na ciągnik z dwiema przyczepami. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitala wojewódzkiego w Łomży, ale hospitalizowano jedynie dwie kobiety, które doznały najpoważniejszych obrażeń.

Światło na ... Wszystkich Świętych

Foto: Światło na ... Wszystkich Świętych
mm śr, 13 października 2004 13:50

Przed bramą cmentarza przy ul. Kopernika pojawiły się latarnie. Ciemny zaułek, wreszcie doczekał się światła. Trwają jeszcze prace przy parkingu, ale te posuwają się znacznie wolniej. Ułożono tylko drogę do gmachu sądu, pozostawiając gruz i niedokończone parkingi. Miejmy nadzieję, że uda się dokończyć przed świętem zmarłych. Jeśli nie, bezpośrednio przed cmentarzem parkować będą tylko pojazdy terenowe.

Projekt Bezpieczny Komputer

mm śr, 13 października 2004 11:05

12 października obyła się inauguracja Dnia Bezpiecznego Komputera (DBK), nowej cyklicznej inicjatywy edukacyjnej skierowanej do milionów użytkowników komputerów i Internautów w całej Polsce.

PEFRON ustąpił

cz śr, 13 października 2004 08:34

Jeszcze wczoraj podawaliśmy informację o żądaniach Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zwrotu od Łomży ponad 58 tysięcy złotych. Dziś możemy podać, że Fundusz ustąpił. We wtorek po południu do łomżyńskiego ratusza doszło lakoniczne pismo, informujące w jednym zdaniu, że PEFRON rezygnuje ze swoich roszczeń.

Spotkanie Starosty z Prezydentami Polski i Niemiec

Foto: Spotkanie Starosty z Prezydentami Polski i Niemiec
cz śr, 13 października 2004 06:59

Podczas oficjalnej wizyty delegacji Powiatu Łomżyńskiego na terenie Bawarii w Niemczech dniu 8 października 2004 roku dzięki staraniom Starosty Powiatu Dingolfing-Landau Heinricha Trappa, Starosta Łomżyński Wojciech Kubrak i Wicestarosta Łomżyński Zbigniew Sokołowski wzięli udział w debacie p.t. „Ludzie w Europie”, zorganizowanej przez Centrum Medialne w Passau. W spotkaniu udział wzięli Prezydent Niemiec Horst Kőhler, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski oraz Premier Rządu Bawarii Edmund Stoiber.

PEFRON żąda od Łomży zwrotu niemal 60 tysięcy złotych.

cz wt, 12 października 2004 08:35

Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zażądał od Prezydenta Łomży zwrotu ponad 58 tysięcy złotych. Sprawa dotyczy pieniędzy przekazał miastu i kilku łomżyńskim firmom na zatrudnienie niepełnosprawnych w latach 1999 – 2002. Żądanie zwrotu pieniędzy jest tym bardziej dziwne, że dotychczas Fundusz nie sygnalizował nieprawidłowości w wykorzystaniu tych środków, jak również nie wnosił zastrzeżeń do składanych sprawozdań rocznych.

Bezrobocie spada

cz wt, 12 października 2004 06:40

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu września 2004 roku wyniosła 7.706 osób, w tym w mieście Łomża 4.701 osoby i w Powiecie Łomżyńskim 3.005 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 292 osoby. We wrześniu br. do PUP w Łomży zgłosiło się 601 bezrobotnych, w tym 467 nie posiadało prawa do zasiłku. W omawianym miesiącu sprawozdawczym do urzędu wpłynęły 243 oferty pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 24,7 %. Stopa bezrobocia dla PUP w Łomży na koniec września 2004 roku wyniosła 17,2 %, - dla miasta Łomży 19,3 %, - dla Powiatu Łomżyńskiego 14,8 %.

« · «« · 1002 · 1003 · 1004 · 1005 · 1006 · 1007 · 1008 · 1009 · 1010 · 1011 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę