Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 maja 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Próbną maturę czas zacząć

cz nie, 21 listopada 2004 23:20

Uczniowie trzecich klas ogólniaków i liceów profilowanych rozpoczynają pisanie nowych matur. Teraz to tylko próba, ale zasady egzaminu już nie powinny się zmienić do wiosny, gdy nowa matura, po latach odwlekania wejdzie wreszcie w życie. Próbna matura potrwa dwa tygodnie. Na pierwszy ogień idzie język polski, a więc w ławkach zasiądą wszyscy maturzyści.

Białostocki adwokat nowym szefem SLD na Podlasiu

cz so, 20 listopada 2004 21:27

52-letni białostocki adwokat Wojciech Siemonek został wybrany w sobotę wieczorem na nowego przewodniczącego SLD na Podlasiu. Obradujący w Białymstoku delegaci wojewódzkiego zjazdu sprawozdawczo-wyborczego potrzebowali do tego aż czterech głosowań. W decydującym głosowaniu Siemonek pokonał Anatola Borowika, dyrektora gabinetu wojewody podlaskiego. Na nowego przewodniczącego podlaskiego Sojuszu głosowało 105, spośród 170 delegatów uczestniczących w głosowaniu. Zastąpił on na tym stanowisku Eugeniusza Berezowca, który od ponad pół roku pełnił obowiązki szefa podlaskiego SLD. Stało się tak po rezygnacji Marka Strzalińskiego, wybranego na przewodniczącego na zjeździe w marcu 2003 roku, który - decyzją władz krajowych SLD - nie mógł tej funkcji łączyć ze stanowiskiem wojewody podlaskiego.

Zdmuchnęło jelenia... z ratusza

Foto: Zdmuchnęło jelenia... z ratusza
cz pt, 19 listopada 2004 13:42

Czwartkowy wiatr zwiał nam z ratusza herb z jeleniem. Gdyby nie ten herb, nie brak prądu w niektórych częściach miasta i tu i ówdzie pozrywanymi niewielkimi kawałkami poszyć dachowych właściwie można by powiedzieć, że miasto wygrało potyczkę nawałnicą. W reginie straty są o wiele większe.

Efekty wirchury

Foto: Efekty wirchury
cz cz, 18 listopada 2004 23:39

Około stu miejscowości z okolicach Łomży nie ma prądu. To efekt wichury, która przeszła nad regionem, i pozrywała linie energetyczne. Usuwanie awarii i naprawa linii potrwa cały dzisiejszy dzień, i najprawdopodobniej będzie trwała też jutro. Energetycy ciągle bowiem notują nowe awarie spowodowane najczęściej spadającymi na linie gałęziami.

Policyjny apel do kierowców z kościelnych ambon

cz cz, 18 listopada 2004 23:31

„Człowiek, a tym bardziej chrześcijanin nie może zapomnieć, że jedną z podstawowych zasad moralnych jest troska o ochronę życia i zdrowia ludzkiego. Nie ulega wątpliwości, że pojazd jest środkiem transportu utworzonym dla wygodniejszego życia, nie może być on jednak narzędziem zbrodni przeciwko bliźniemu. Jakże często przyczyną nieszczęść na drodze są ludzkie słabości i ułomności. Należą do nich brawura, nietrzeźwość, lekkomyślność.” Tak zaczyna się apel Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku do kierowców który wiernym w kościołach Diecezji Łomżyńskiej w najbliższą niedzielę mają odczytać proboszczowie.

Krótka historia inwestycji

Foto: Krótka historia inwestycji
cz cz, 18 listopada 2004 12:50

Na finiszu jest, wydawałoby się trwający bez końca, remont Szosy Zambrowskiej. We wtorek wieczorem na ulicę wróciły autobusy komunikacji miejskiej. Póki co ruch na tej jednej z głównych tras wylotowych z miasta jest - zgodnie z znakiem - tylko dla tych, którzy przy Szosie Zambrowskiej mieszkają. Remont 670 metrów drogi trwa już 135 dni (licząc z sobotami i niedzielami)

Ford najechał na grupę ludzi

cz śr, 17 listopada 2004 21:28

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne, gdy wieczorem na trasie Wąsosz-Ławsk, około półtora kilometra od Wąsosza, osobowy ford najechał na grupę kilkunastu osób idących poboczem - poinformowała policja. W wypadku zginął blisko 40-letni mężczyzna. Ranni to dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Trafili do szpitala. Według pierwszych ustaleń policji, grupa licząca około piętnastu osób szła do Ławska po obraz religijny, peregrynujący z parafii do parafii.

Dwa urzędy skarbowe z województwa podlaskiego nagrodzone przez BCC i MF

mm śr, 17 listopada 2004 14:49

Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku oraz Podlaski Urząd Skarbowy obsługujący tzw. dużych podatników znalazły się wśród 56 urzędów skarbowych z całej Polski, które zostały uhonorowane certyfikatem „Urzędu skarbowego przyjaznego przedsiębiorcy”. W tym, zorganizowanym przez Bussines Centre Club oraz Ministerstwo Finansów konkursie, oceniającymi byli sami przedsiębiorcy, którzy wypełniali specjalne ankiety oceniające przekazane później do Kanclerzy Lóż regionalnych BCC. Na podstawie tych ankiet wyłoniono urzędy, które są najlepiej oceniane przez podatników.

Będzie wiało!

cz śr, 17 listopada 2004 12:43

IMGW Biuro Prognoz w Białymstoku ostrzega, że w nocy 17/18.11.2004 i w ciągu dnia 18.11.2004. w woj. warminsko-mazurskim i podlaskim (głównie północne powiaty województwa) będzie wiał dość silny i porywisty wiatr z kierunków zachodnich, osiągający w porywach ok. 20 m/s, lokalnie porywy mogą dochodzi do 25 m/s.

MPK już na Zambrowskiej

cz śr, 17 listopada 2004 07:06

Ku końcowi zbliża się, wydawałoby się trwający bez końca, remont Szosy Zambrowskiej w Łomży. Wczoraj wieczorem na ulice tę wróciły autobusy komunikacji miejskiej. Ruch na tej jednej z głównych tras wylotowych z miasta zamknięto 5 lipca – jak wówczas twierdzono na dwa miesiące. Prace jednak się przedłużały, a terminy otwarcia co rusz przesuwano, najpierw na połowę października, później na początek listopada.

Sukces kolneńskiej policji

cz wt, 16 listopada 2004 10:55

Z samego rana policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie przeprowadzili 11. przeszukań w Kolnie, okolicznych miejscowościach, a także m.in. w Piszu, Gołdapi i Grajewie. Cała akcja miała związek z przestępczą działalnością 31-letniego mieszkańca Kolna, który został dziś przez policję zatrzymany. Podczas przeszukań policjanci znaleźli m.in.: pochodzący z około 1400 roku – czyli z czasów Gutenberga - starodruk. Póki co nie wiadomo co to za książka. Policjanci podają jedynie, że jest ona bez okładek. Na razie nie wiadomo także w jaki sposób tak cenna publikacja mogła znaleźć się w posiadaniu kolnianina.

Podlaskie wraca do Brukseli

cz wt, 16 listopada 2004 06:01

Samorząd województwa podlaskiego chce ponownie mieć swoje biuro w stolicy Unii Europejskiej. Tak na wniosek zarządu województwa zdecydowali wczoraj radni sejmiku. Na jego roczne utrzymanie przeznaczono ćwierć miliona złotych. W całej sprawie zaskakujące jest jednak fakt, że przed dwoma laty na wniosek tego samego lewicowego zarządu województwa radni sejmikowej lewicy zdecydowali o likwidacji takowego biura, które ustanowiono za czasów poprzedniego prawicowego zarządu województwa, któremu przewodził Sławomir Zgrzywa.

Zdelegalizowana łomżyńska partia

cz pon, 15 listopada 2004 10:18

Pierwsza i jedyna łomżyńska partia polityczna „Współny Dom Łomża” została zdelegalizowana. O likwidacji partii zdecydował kilka dni temu Sąd Okręgowy w Warszawie. Powodem decyzji było nie złożenie przez partię sprawozdania o źródłach pozyskania środków finansowych w 2003 r. Dodajmy, że WDŁ została zarejestrowana niemal dokładnie dwa lata temu.

14 tys zł otrzymał Dom Dziecka z Łomży

cz pon, 15 listopada 2004 07:33

Pieniądze to efekt rozegranego w Rajgrodzie turnieju piłkarskiego samorządowców. Do walki o tytuł najlepszego stanęły 4 składy piłkarskie z Grajewa, Rajgrodu, Ełku i Łomży. Najgorzej wypadła łomżyńska drużyna samorządowców, ale nie o zwycięstwo przecież chodziło. Na zakończenie turnieju jedna – złożona z najlepszych zawodników ze wszystkich drużyn - ekipa samorządowców rozegrała mecz towarzyski z drużyną artystów polskich.

Balkony Demoklesa (2)

cz śr, 10 listopada 2004 12:13

Koszty napraw balkonów w blokach przy ulicy Dmowskiego w Łomży przekroczą 100 tys. zł. Tam gdzie lokale znajdują się w zasobach MPGKiM-u, rachunek ureguluje przedsiębiorstwo. Prywatni właściciele mieszkań, będą musieli zapłacić z własnej kieszeni, nawet do 2 tys zł.

I Łomżyński Batalion Remontowy z patronem

cz śr, 10 listopada 2004 06:02

We wtorek wieczorem rozpoczęły się w Łomży uroczystości związane z nadaniem I Łomżyńskiemu Batalionowi Remontowemu w Łomży imienia płk. Mariana Raganowicza. To wieloletni dowódca (1932 – 1938) stacjonującego w mieście przed II Wojną Światową 33 pułku piechoty. Kpt. Marian Raganowicz wsławił się podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., gdy ostatnim pociągiem odesłał z miasta ponad 2 tys. rekrutów, a sam na czele zapasowego batalionu zorganizował obronę Łomży.

IX Łomżyńskie Dni Społeczne

cz wt, 09 listopada 2004 15:50

Już po raz 9. Akademia Społeczna wspólnie z Wyższą Szkołą Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego organizuje Łomżyńskie Dni Społeczne. Tym razem tematem przewodnim Dni i odbywającej się w jej ramach konferencji popularno-naukowej będzie “Wkład biskupów diecezji łomżyńskiej w życie społeczne, polityczne i religijne” regionu. Honorowy patronat nad IX Łomżyńskimi Dniami Społecznymi objął J.E. Ks. Bp Stanisław Stefanek.

Spadek bezrobocia zatrzymany

cz wt, 09 listopada 2004 14:48

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu października 2004 roku wyniosła 7.767 osób, w tym w mieście Łomża 4.717 osób i w Powiecie Łomżyńskim 3.050 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zwiększył się o 61 osób. W październiku br. do PUP w Łomży zgłosiło się 664 bezrobotnych, w tym 519 nie posiadało prawa do zasiłku. W omawianym miesiącu sprawozdawczym do urzędu wpłynęły 143 oferty pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 42,0 %.

Informacja upubliczniana jest, ale zainteresowania nią nie ma

cz wt, 09 listopada 2004 12:19

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła w I połowie 2004 roku - z własnej inicjatywy - kontrolę wywiązywania się organów administracji publicznej z obowiązku udostępniania informacji publicznej w województwie podlaskim. Kontrola została przeprowadzona przez Najwyższą Izbę Kontroli Delegaturę w Białymstoku w 16 jednostkach: Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, 2 starostwach, 2 miastach na prawach powiatu i 10 gminach.

Przedszkolaki na korepetycje?!

cz pon, 08 listopada 2004 21:46

Ponad 33% dzieci 6-letnich z terenu Powiatu Łomżyńskiego jest w niepełnym zakresie przygotowanych do podjęcia nauki w kl. I. - wynika z badan przeprowadzonych przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną nr 1 w Łomży. Pracownicy Poradni przebadali łącznie 216 dzieci w 15 placówkach oświatowych na terenie powiatu, co stanowi ponad 1/3 populacji przedszkolaków. Eksperci alarmują - co piąty z nich wymaga dodatkowej pomocy i wsparcia w ramach zajęć dydaktyczno – wyrównawczych. Jeżeli takowych zajęć nie będzie ich trudności będą się pogłębiały.

« · «« · 1000 · 1001 · 1002 · 1003 · 1004 · 1005 · 1006 · 1007 · 1008 · 1009 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę