Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 maja 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Łomżanie na III kongresie

cz so, 18 grudnia 2004 12:24

Maria Szyszkowska, Mieczysław Czerniawski i Marek Strzaliński – to działacze łomżyńskiego ogniwa SLD, którzy uczestniczą w III kongresie partii. W Warszawie rozpoczęły się jego obrady. Łomżanie(?) wraz z 970 innymi delegatami wybierać będą nowe władze krajowe partii. Póki co kandydatów na szefa SLD jest trzech – Krzysztof Janik, Józef Oleksy i Krzysztof Martens.

40 milionów na nowe życie

cz so, 18 grudnia 2004 11:35

Chcecie mieć szpitale? Musicie zaciągnąć 40 milionów złotych kredytu i spłacać go przez dwadzieścia lat. Takie ultimatum już w styczniu postawi zarządowi województwa wicemarszałek Krzysztof Tołwiński. - Jeśli radni znajdą tyle odwagi, to przyjmą ten projekt - mówi Tołwiński, który odpowiada za służbę zdrowia. Sprawa jest ważna. Chodzi o być albo nie być czterech najbardziej zadłużonych szpitali: zespolonego w Białymstoku (56 mln zł długu), w Łomży (ponad 10 mln zł długu), w Suwałkach (ponad 18 mln zł długu) i psychiatrycznego w Choroszczy (24 mln zł długu).

Znowu będzie slisko!

cz pt, 17 grudnia 2004 20:04

Centralne Biuro Prognoz oraz Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzegają, że w dzień 18.12.2004 oraz w nocy z 18/19.12.2004r. będzie wiał dość silny, porywisty wiatr południowo - zachodni, osiągający w porywach do 20 m/s. Lokalnie porywy mogą dochodzić do 22 m/s. Ponadto silnemu wiatrowi będzie towarzyszyło stopniowe ochłodzenie. Opady deszczu przechodzić będą w deszcz ze śniegiem oraz w śnieg.

Kasjerki za kratkami

cz pt, 17 grudnia 2004 19:55

Dwie z czterech kasjerek banku Pekao SA w Łomży, podejrzanych o przywłaszczenie w sumie około dwustu tysięcy złotych, zostały aresztowane na miesiąc - poinformował Tadeusz Marek z Prokuratury Okręgowej w Łomży. Wobec dwóch pozostałych kobiet zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i zawieszenie w wykonywaniu zawodu kasjera bankowego.

Właściciel stacji dolewał do autogazu propan-butan

cz cz, 16 grudnia 2004 17:27

32-letni właściciel stacji autogazu w gminie Czyżew-Osada (Podlaskie) do autogazu dolewał gaz propan- butan przy pomocy specjalnie skonstruowanego urządzenia i sprzedawał go jako paliwo. Unikał w ten sposób płacenia akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci szacują, że właściciel stacji sprzedał ok. 40 tys. litrów propan-butanu zamiast gazu LPG. Zarobił na tym ok. 25 tys. zł.

Gołoledź

cz cz, 16 grudnia 2004 10:06

Kilkadziesiąt kolizji drogowych, cztery osoby ranne - to skutek złych warunków drogowych, panujących od rana w województwie podlaskim - informuje policja. Synoptycy ostrzegają kierowców przed gołoledzią. W nocy w regionie temperatura spadła poniżej zera. Rano zaczęła padać zamarzająca mżawka. Jest bardzo ślisko. Policja apeluje o ostrożność.

Narkotykowi dealerzy zatrzymani

cz śr, 15 grudnia 2004 23:41

Sześciu młodych mieszkańców Łomży zatrzymała policja. Dwóch z nich w wieku 19 i 23 lata podejrzanych jest o posiadanie i handel narkotykami. Policjanci zabezpieczyli u nich 85 tabletek extasy, amfetaminę oraz haszysz. Pozostała czwórka zatrzymanych podejrzanych jest tylko o posiadanie narkotyków.

Stare prawa jazdy dłużej ważne

cz śr, 15 grudnia 2004 21:25

Biuro Komunikacji Społecznej Ministerstwa Infrastruktury informuję, że minister infrastruktury podpisał rozporządzenie przedłużające termin wymiany praw jazd (wydanych pomiędzy 1 stycznia 1984 r. a 30 kwietnia 1993 r.) do dnia 30 kwietnia 2005r. Oznacza to, że prawa jazdy będzie można wymieniać o cztery miesiące dłużej jak mówiły dotychczasowe przepisy.

Scalenie powstrzymane?

cz wt, 14 grudnia 2004 17:51

Pod znakiem zapytania staną proces scaleniowy działek w obrębie ulic Mickiewicza, Legionów, Sikorskiego i Wyszyńskiego w Łomży. Sąd Rejonowy w Łomży uchylił wpis w księdze wieczystej informujący o wszczęciu postępowania ustalającego granice gruntów przeznaczonych pod skoncentrowane budownictwo jednorodzinne w obrębie ulic Sikorskiego i Mickiewicza. Sąd wpis uchylił, bo jego zdaniem uchwała Rady Miasta Łomży na podstawie której go dokonano została podjęta w oparciu o treść nieobowiązującego przepisu. Władze miasta twierdzą, że postanowienie sądu jest niewłaściwe i że złożą na apelację.

Najładniejszy motylkowy szpital w kraju

Foto: Najładniejszy motylkowy szpital w kraju
cz pon, 13 grudnia 2004 17:31

Oddział Dziecięcy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży został uhonorowany I nagrodą przez jury akcji “Motylkowe Szpitale dla Dzieci” - powstałej z inicjatywy Fundacji “Porozumienie bez Barier”. W wakacje w ramach wakacyjnych warsztatów plastycznych młodzież z pracowni plastycznej MDK- DŚT bajecznie pomalowała ściany oddziału.

Łomży w kierownictwie SLD coraz mniej

Foto: Łomży w kierownictwie SLD coraz mniej
cz pon, 13 grudnia 2004 16:53

Marek Strzaliński – obecny wojewoda podlaski – ponownie zasiądzie w Radzie Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. To jedyny związany z Łomżą działacz partii, który będzie w tym organie. We władzach Sojuszu, których kadencja właśnie się kończy, Łomża miała troje przedstawicieli. Do nowej ze starej Rady Krajowej SLD nie dostali się Mieczysław Czerniawski i Maria Szyszkowska.

Nie po to by się mścić, ale by móc wybaczyć...

cz nie, 12 grudnia 2004 12:00

Ludzie łomżyńskiej „Solidarności” upamiętnili 23. rocznice wprowadzenia Stanu wojennego. W niedzielne przedpołudnie w łomżyńskiej katedrze odbyła się uroczysta Msza święta w intencji ofiar wprowadzonego 13 grudnia 1981 roku Stanu wojennego. Historycy podają, że od tamtej pory do końca lat 80-tych zginęło ponad 100 osób, a tysiące było rannych i okaleczonych. W tej grupie śmiertelnych ofiar był także ks. Jerzy Popiełuszko. Krzyż upamiętniający zabitego kapelana ludzi pracy związkowcy z Solidarności po Mszy świętej ustawili przed łomżyńską katedrą.

Bo nauczyciele nie zaprosili

cz so, 11 grudnia 2004 11:08

(...)Próbna matura wypadła źle. W wielu szkołach zaliczyło ją tylko 30 – 40 proc. uczniów. Nauczyciele uważają, że testy zostały źle przygotowane, najwięcej zastrzeżeń zgłoszono do języka polskiego (zły dobór tematów, autorów, utworów) oraz zmiany w modelu oceniania prac. 80 polonistów z Białegostoku wystosowało list otwarty z uwagami do MEN i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zarzucili też komisji w Łomży brak współpracy.

Stan wojenny

Foto: Stan wojenny
cz pt, 10 grudnia 2004 21:13

13 grudnia 1981 r., formalną decyzją Rady Państwa, wprowadzony został na terytorium całej PRL stan wojenny. Jednak rozkaz rozpoczęcia działań związanych z wprowadzeniem stanu wojennego został wydany 12 grudnia ok. godziny 16. Pierwsze działania MSW i MON zaplanowano na 23.30. Same przygotowania do wprowadzenia stanu wojennego sięgały roku 1980: jeszcze w sierpniu tego roku Komitet Obrony Kraju wydał szefowi Sztabu Generalnego WP gen. Florianowi Siwickiemu polecenie rozpoczęcia prac studyjnych nad wprowadzeniem stanu wojennego.

Mordercy aresztowani

Foto: Mordercy aresztowani
cz pt, 10 grudnia 2004 17:53

Sąd w Łomży aresztował na czas od jednego do trzech miesięcy trzech mieszkańców miasta podejrzanych o udział w porwaniu i zabójstwie 40-letniego mężczyzny, za którego próbowali potem wymusić okup. O ewentualnym areszcie czwartego podejrzanego sąd zdecyduje w sobotę.

Łomża w pobliżu uskoku!?

Foto: Łomża w pobliżu uskoku!?
cz pt, 10 grudnia 2004 11:56

Przyczyną wrześniowego trzęsienia ziemi w Łomży i całej północno-wschodniej Polsce był... uskok tektoniczny. Tak przypuszczają sejsmolodzy. Gazeta Wyborcza pisze, że północne Mazury i Suwalszczyznę przecina aktywny uskok tektoniczny i to on mógł być przyczyną zaskakującego wrześniowego trzęsienia ziemi w tym regionie. Do 21 września 2004 roku mieszkańcy Łomży żyli w jednym z najbardziej stabilnych sejsmicznie miejsc na świecie. Jednak tego dnia nastąpiły dwa wstrząsy - pierwszy o godz. 13.05, drugi o 15.32 - które zmusiły badaczy do zrewidowania powyższego poglądu.

Lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego podpiszą umowy z NFZ-etem na leczenie pacjentów w 2005 roku

cz pt, 10 grudnia 2004 11:40

Wszyscy lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim mają złożyć o godzinie 13. w wojewódzkich oddziałach NFZ oferty na świadczenie usług w 2005 roku, przyjmując wynegocjowane warunki - poinformował rzecznik Porozumienia Zielonogórskiego. Do tego Prozumienia należą niemal wszyscy lekarze rodzinni z Łomży i regionu.

Zniknęło ponad 50 słupów telegraficznych

cz śr, 08 grudnia 2004 21:26

52 drewniane słupy z nieużytkowanej już linii telegraficznej skradziono koło miejscowości Wygoda i Milewo w powiecie łomżyńskim poinformowała w środę policja. Słupy, każdy o wysokości 6-7 metrów, zostały skradzione w okresie od września do początku grudnia. Złodzieje odkręcili je z betonowych podstaw i zabrali razem z metalowym osprzętem i kablami.

Szpital bez kontraktu

cz wt, 07 grudnia 2004 09:04

Dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego w Łomży nie udało się dojść do porozumienia z Narodowym Funduszem Zdrowia odnośnie finansowania leczenia pacjentów w szpitalu w przyszłym roku. Tymczasem jutro mija termin do którego powinny być podpisane odpowiednie kontrakty. Dyrektor szpitala Marian Jaszewski – twierdzi, że nie udał się go w tym czasie podpisać. Brak kontraktu od stycznia o ile nie spowoduje, natychmiastowego zamknięcia szpitala – bo jak twierdzi Jaszewski „musi on leczyć ludzi”, to będzie skutkować natychmiastowym zamknięciem przyszpitalnych przychodni specjalistycznych.

Z pradziejów Doliny Biebrzy - XIV spotkanie Wszechnicy Biebrzańskiej

Foto: Z pradziejów Doliny Biebrzy - XIV spotkanie Wsz...
cz pon, 06 grudnia 2004 23:12

Wszechnica Biebrzańska to cykliczne spotkania informacyjne i wykłady tematyczne adresowane do miłośników Bagien Biebrzańskich oraz osób zaangażowanych w ich czynną ochronę i promocję. Zainaugurowana została w styczniu 2001 dzięki wspólnej inicjatywie WWF Polska, Biebrzańskiego Parku Narodowego, Stowarzyszenia Ekoturystycznego "Biebrza Koneserom", Towarzystwa Biebrzańskiego i Osowieckiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego. W najbliższy weekend odbędzie się kolejne spotkanie "biebrzniętych" tym razem poświęceone pradziejom doliby Biebrzy, a wśród atrakcji zaplanowano wizytę w Mamuciej Dolinie - osadzie z epoki kamienia.

« · «« · 998 · 999 · 1000 · 1001 · 1002 · 1003 · 1004 · 1005 · 1006 · 1007 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę