Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 maja 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Pijani kierowcy na podlaskich drogach

cz pon, 23 sierpnia 2004 14:06

W minionym tygodniu (od 16 do 22 sierpnia) podlascy policjanci zatrzymali 161 pijanych kierowców. Wśród nich było między innymi 86 bezrobotnych, 35 rolników, 8 rencistów i emerytów oraz 5 uczniów i tylu samo zawodowych kierowców. Swoistym rekordzistą okazał 26-letni mechanik z Siemiatycz. W miniony czwartek późnym wieczorem kierując swoim oplem miał w wydychanym powietrzu prawie 4 promile alkoholu.

Prawdziwy Profil użytkowników www.4lomza.pl

Foto: Prawdziwy Profil użytkowników www.4lomza.pl
cz pt, 20 sierpnia 2004 14:17

Nieznacznie, ale częściej z www.4lomza.pl korzystają mężczyźni (53%) niż kobiety. Połowa użytkowników mieści się w grupie wiekowej od 15 do 24 lat, następni w kolejności to ci w wieku 45-54 lata (18%). Zdecydowana większość odwiedzających www.4lomza.pl w czerwcu to mieszkańcy miast do 100 tys. mieszkańców. Co trzeci nasz internauta ma wykształcenie wyższe, co drugi od ponad dwóch lat korzysta z internetu, a co dziesiąty twierdzi, że jeździ fiatem.

Tragiczne wypadki w podlaskiem

mm pt, 20 sierpnia 2004 10:37

Wczoraj na drogach województwa podlaskiego wydarzyły się dwa tragiczne w skutkach wypadki drogowe. Do pierwszego z nich doszło godzinie 17:15 w gminie Janów na drodze żwirowej pomiędzy wsiami Krasne i Cieśniski Wielkie. Drugi zdarzył się kilka godzin później niedaleko wsi Rudniki na drodze Białystok – Łomża. 50-letni kierowca lanosa uderzył w tył nieoświetlonej przyczepy ciągnionej przez rolniczy traktor.

Tragiczna śmierć 22-letniego rolnika!

cz cz, 19 sierpnia 2004 15:46

Wczoraj po godzinie 18:00 niedaleko wsi Makowo (gmina Kobylin Bożymy powiat wysokomazowiecki woj. podlaskie) mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości przejeżdżając obok pola sąsiada zauważył stojący traktor z podczepioną prasą do belowania słomy. W ciągniku był włączony silnik, który napędzał również belarkę. Mężczyzna zauważył leżącą nieopodal czapkę. Zaniepokojony wyłączył maszynę i pobiegł po pomoc. Po kilku minutach wrócił razem z kolegą. Gdy wspólnie podnieśli pokrywę prasy zobaczyli wkręcone w maszynę zwłoki swojego znajomego.

Czesław Miłosz w Łomży w relacji Służby Bezpieczeństwa

cz cz, 19 sierpnia 2004 13:08

W sobotę, w wieku 93 lat zmarł w Krakowie Czesław Miłosz - poeta, pisarz eseista, laureat literackiej Nagrody Nobla. Przez całe lata PRLu Miłosz był przez władze partyjno-państwowe “wyklęty”. Do Polski pozwolono mu przyjechać na krótko w czerwcu 1981 roku. Był wtedy również w Łomży. Fragmenty meldunku operacyjnego Naczelnika Wydziału III KW MO w Łomży por. mgra Janusza Gwardiaka do Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej w Łomży dotyczący sprawy kryptonim "Pióro" (Tak nazwano działania tutejszej SB w związku z “zabezpieczaniem” odbywającej się 15 -17.06.1981 r. imprezy literackiej pod tytułem “Łomżyńska Wiosna Poetycka”, w której uczestniczył m.in. Czesław Miłosz.)

Będzie Ośrodek Migracji i nowe miejsca pracy

cz pon, 16 sierpnia 2004 07:38

Około 60 nowych miejsc pracy powstanie w Łomży. To efekt uruchomienia w mieście Ośrodka Migracji Ksiąg Wieczystych. Decyzję o utworzeniu pierwszej w północno-wschodniej Polsce, a szóstej w skali kraju tego typu placówki podjęło Ministerstwo Sprawiedliwości. Ośrodek migracji to instytucja sądowa, w której papierowe księgi wieczyste będą przepisywane na nośniki elektroniczne. Docelowo w kraju ma ich być około 12, a dziś działa tylko pięć: w Nisku, Krośnie, Górze Kalwarii, Słupsku i we Wrocławiu. Jak podaje dzisiejsza Gazeta Wyborcza powołując się na Wojciecha Malinowskiego z Centrum Ogólnopolskiego Rejestrów Sądowych i Informatyzacji Ministerstwa Saprawiedliwości - ośrodek powinien zacząć działać w drugiej połowie 2005 roku.

Pijane disco

cz nie, 15 sierpnia 2004 17:59

Minionej nocy podlascy policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „dyskoteka”. Funkcjonariusze biorący udział w akcji mieli za zadanie skontrolować samochody wyjeżdżające z większych dyskotek naszego województwa. Łącznie policjanci zatrzymali do kontroli ponad 800 pojazdów. Okazało się że 45 kierowców było pijanych. Wśród nich byli przedstawiciele różnych zawodów, między innymi stolarze, murarze i hydraulicy, a także rolnicy i bezrobotni. Swoistym rekordzistą okazał się 31-letni mieszkaniec gminy Orla. W sobotę o godzinie 23:20 pędząc małym fiatem w Hajnówce na ul. Bielskiej miał w wydychanym powietrzu ponad 3,5 promila alkoholu. Brakiem odpowiedzialności popisał się też 20-letni mieszkaniec Łomży.

Obchody Święta Wojska Polskiego oraz 1 Łomżyńskiego Batalionu Remontowego

Foto: Obchody Święta Wojska Polskiego oraz 1 Łomżyńsk...
cz so, 14 sierpnia 2004 13:14

Rano na grobach żołnierz na cmentarzu przy ul. Kopernika w Łomży zapalono znicze, a przed południem w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy pl. Jana Pawła II w Łomży biskup Tadeusz Zawistowski odprawił Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego. W „małym kościółku” było wojsko wraz z generałem Henrykiem Dziewiątką dowódcą I Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej i dowództwem łomżyńskiego garnizonu, byli kombatanci, był też Prezydent Łomży wraz z małżonką.

Łomżyńscy pątnicy na Jasnej Górze

cz pt, 13 sierpnia 2004 20:18

Po przejściu 435 kilometrów w piątek wieczorem pielgrzymi XX Jubileuszowej Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dotarli do celu podróży. Kilkadziesiąt minut po godzinie 19. 1347 pątników łomżyńskiej pielgrzymki w siedmiu grupach weszło na wały jasnogórskiego klasztoru. W tej grupie było 29 księży, 17 kleryków, 2 siostry zakonne, 29 pielęgniarek, 2 pielęgniarzy, 1 lekarz i 1267 pielgrzymów.

Tragiczna śmierć 12-latka

cz pt, 13 sierpnia 2004 12:20

W czwartek wieczorem w Szczuczynie koło Grajewa w tragicznych okolicznościach zginął 12-letni chłopiec. Policjanci wyjaśniający zdarzenie ustalili, że dwunastolatek bawił się wspólnie z kolegami w pobliżu miejscowego wysypiska śmieci. W pewnym momencie chłopiec wpadł na pomysł wejścia na stojący nieopodal słup wysokiego napięcia. Gdy wdrapał się na dwudziestometrową kratownicę ręką dotkną przewodu, w którym płyną prąd o napięciu 15 tys. volt. Potężna siła śmiertelnie poraziła dziecko, które spadło na ziemię. Mimo natychmiastowej reanimacji chłopca nie udało się uratować.

Prezydencka Skoda SuperB uszkodzona

Foto: Prezydencka Skoda  SuperB uszkodzona
cz pt, 13 sierpnia 2004 12:01

Dość nietypowe zdarzenie miało miejsce w czwartek rano przed łomżyńskim ratuszem. Młody mężczyzna przejeżdżając tamtędy mercedesem nieoczekiwanie zjechał z jezdni i uszkodził samochody. Wśród nich była też prezydencka limuzyna - czarna Skoda SuperB.

Ostrzeżenie o burzach

cz pt, 13 sierpnia 2004 10:03

IMGW Biuro Prognoz w Białymstoku informuje, że w godz. południowych 13.08, a także po południu oraz w nocy z 13 na 14.08.2004. i jutro w dzień 14.08.2004. początkowo w woj. warmińsko-mazurskim a później również w woj. podlaskim będą występowały burze lokalnie gwałtowne, którym mogą towarzyszyć opady gradu a także porywy wiatru do 25 m/s. Jednocześnie będą występowały miejscami intensywne opady deszczu - może spaść około 40 mm w ciągu 12 godzin.

Z 65 milionów wydanych w pierwszym półroczu przez ratusz ponad 4,5 poszło na administrację

cz cz, 12 sierpnia 2004 16:19

Oświata i wychowanie (54,5 % ogółu), opieka społeczna (14,1 %) i administracja publiczna (6,9 %) - to główne działy na które wydawał pieniądze ratusz w pierwszym półroczu 2004 roku. W sumie od stycznia do końca czerwca z kasy Łomży wydano ponad 65 milionów 430 tysięcy złotych. O ile dwa pierwsze działy finansowane są przede wszystkim z funduszy zewnętrznych – są to np: w oświacie subwencja oświatowa, a w opiece społecznej dotacje na realizację zadań rządowych i zleconych, to już administracja publiczna finansowana jest przede wszystkim z pieniędzy pochodzących bezpośrednio z Łomży.

Wybory w Jedwabnem?

cz cz, 12 sierpnia 2004 13:37

Sąd Okręgowy utrzymał wyrok w sprawie orzeczenia winy burmistrza Jedwabnego, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Burmistrza zatrzymano we wrześniu ubiegłego roku na ulicach miasteczka. Teraz straci swoje stanowisko.

Poszukiwany naczelnik

cz wt, 10 sierpnia 2004 15:37

Prezydent Łomży ogłosił konkurs na stanowisko Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego. Do tej pory stanowisko to piastował Jerzy Łuba, ale ostatnio wygrał on konkurs na dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. (przypomnijmy wraz z końcem roku szkolnego na emeryturę przeszedł Zygmunt Zdanowicz – przez ostatnie ćwierć wieku dyrektor I LO)

Melex w natarciu!

Foto: Melex w natarciu!
cz wt, 10 sierpnia 2004 09:58

Mieszkańcy Łomży zapewne zuważyli mknący ulicami miasta tajemniczy pojazd oznakowany logo urzędu miasta. Ten napędzany energią elektryczną wehikuł został przejęty, po całkowitym zamortyzowaniu, z zasobów Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży przy ulicy Nowogrodzkiej. Wyprodukowany w 1990 roku, aktualnie przeszedł gruntowny "lifting" wraz z zakupieniem nowych baterii akumulatorowych.

Sezonowy wzrost bezrobocia

cz wt, 10 sierpnia 2004 09:50

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu lipca 2004 roku wyniosła 8.067 osób, w tym w mieście Łomża 4.979 osób i w Powiecie Łomżyńskim 3.088 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zwiększył się o 67 osób. Stopa bezrobocia dla PUP w Łomży na koniec lipca 2004 roku wyniosła 18,0%, - dla miasta Łomży 20,4%, - dla Powiatu Łomżyńskiego 15,2%.

Komendant Zaremba idzie na emeryturę

Foto: Komendant Zaremba idzie na emeryturę
cz cz, 05 sierpnia 2004 17:57

Inspektor Andrzej Zaremba Komendant Miejski Policji w Łomży przechodzi na emeryturę. W czwartek Komendant pożegnał się z radnymi powiatu łomżyńskiego od których w dowód uznania za czteroletnie kierowanie tutejszymi policjantami otrzymał album o tematyce myśliwskiej. Jak podkreślali komendant i starosta współpraca pomiędzy łomżyńskimi policjantami a samorządem powiatowym przez te lata układała się bardzo dobrze. Sam Komendant dodał, że gdyby nie to, pewnie na emeryturę przeszedłby znacznie wcześniej.

Podziękowanie za pracę dla pracowników kultury

Foto: Podziękowanie za pracę dla pracowników kultury
cz cz, 05 sierpnia 2004 15:37

W związku z odejściem na emeryturę Starosta Łomżyński - Wojciech Kubrak na sesji w dniu 5 sierpnia br. podziękował uroczyście Pani Teresie Pardo i Pani Teresie Matuszelańskiej pracownikom Regionalnego Ośrodka Kultury za długoletnią pracę w łomżyńskich instytucjach kultury. Obie Panie przez ponad 30 lat związane były z łomżyńską kulturą, stanowiły filar powiatowych i wojewódzkich struktur kulturalnych.

Rekolekcje w drodze

Foto: Rekolekcje w drodze
cz cz, 05 sierpnia 2004 13:28

Trwa XX już jubileuszowa Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W sumie pątnicy mają do przejścia ok. 450 kilometrów.

« · «« · 1007 · 1008 · 1009 · 1010 · 1011 · 1012 · 1013 · 1014 · 1015 · 1016 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę