Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 maja 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Wojewody informacja o szkodach wyrządzonych przez bobry na ul. Zjazd w Łomży

cz pon, 08 listopada 2004 12:11

W lutym 2004 roku Urząd Miejski w Łomży zgłosił do Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody problem szkód wyrządzanych przez bobry na drodze krajowej nr 61 w km 156+650 (na odcinku 120 m) z prośbą o wypłatę stosownego odszkodowania, wizja terenowa potwierdziła przedstawione przez Urząd Miejski fakty. Bobry kopiąc nory w nasypie drogi spowodowały obsuwanie się skarpy, w wyniku czego istnieje zagrożenie naruszenia konstrukcji drogi.

Stypendium z tytułu podjęcia dalszej nauki przez bezrobotnych

mm pt, 05 listopada 2004 12:17

Informuję osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy , że zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia br. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 6 października br. osoby bezrobotne podejmujące dalszą naukę mogą otrzymać stypendium w wysokości 40 % zasiłku wypłacane przez okres 12 miesięcy jeżeli spełniają następujące kryteria :

Stary jak nowy

cz cz, 04 listopada 2004 23:37

Wybudowany w pierwszej połowie XIX stulecia łomżyński stary ratusz, jeden z najciekawszych pod względem historycznym i architektonicznym budynków w mieście, dziś nadaje się już tylko i wyłącznie do remontu. Co ciekawe wszystko wskazuje na to, że po miesiącach opóźnienia jest szansa na to, że wreszcie zostanie wyremontowany. Władze miasta właśnie ogłosiły przetarg na jego remont kapitalny z adaptacją na potrzeby urzędu XXI wieku.

Debata o (super(hiper)) markecie

cz cz, 04 listopada 2004 08:50

W samo południe w łomżyńskim ratuszu ma rozpocząć się debata nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami rejonu ulic: Kard. S. Wyszyńskiego, Gen. W. Sikorskiego i Zawadzkiej. W tym miejscu od kilku lat jedna z większych firm developerskich Echi Investment chce wybudować największe w regionie centrum handlowe. Dotychczasowy plan tego zabraniał, ale niemal równo rok temu radni Łomży uznali, że trzeba to zmienić i polecili opracowanie nowego planu zagospodarowania przestrzennego tego rejonu miasta tak aby takowe centrum mogło tu powstać. Plan od tygodnia można oglądać w ratuszu, a dziś zgodnie z zapowiedzią ma odbyć się publiczna debata na ten temat.

Postrzelony w Zambrowie ochroniarz przeszedł dwie operacje - jego życiu nic nie zagraża

cz śr, 03 listopada 2004 08:24

Postrzelony wczoraj w Zambrowie ochroniarz przeszedł dwie operacje i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – twierdza lekarze. Tymczasem policjanci w dalszym ciągu poszukują sprawców napadu na kantor w tym mieście. Przypomnijmy: we wtorek około godziny 15.30 - w rejonie kantoru przy Placu Sikorskiego w centrum Zambrowa czterech zamaskowanych w kominiarki mężczyzn uzbrojonych w broń palną napadło na pracownika kantoru i jego ochroniarza. W strzelaninie ranny został pracownik ochrony. Jak podają zambrowscy policjanci w sumie zostało oddanych kilkanaście strzałów z broni ostrej. Napastnicy zabrali torby z pieniędzmi i odjechali w kierunku Białegostyku.

Strzelanina w Zambrowie: Ranny ochroniarz

cz wt, 02 listopada 2004 20:28

Pracownik ochrony został ranny w dłoń i nogę w strzelaninie, do jakiej doszło przy kantorze wymiany walut w Zambrowie. Czterech zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn napadło tam po południu na pracownika tego kantoru i ochroniarza; zrabowali torbę z pieniędzmi i uciekli. Jeszcze w Zambrowie przestępcy porzucili samochód, który miał tablice rejestracyjne innego auta, jak się okazało skradzionego w Warszawie - poinformował Adam Fabian z komendy powiatowej policji w Zambrowie.

Ponad 26 tys. zł. i nieco obcej waluty na ratowanie zabytkowych nagrobków

Foto: Ponad 26 tys. zł. i nieco obcej waluty na ratow...
cz pon, 01 listopada 2004 20:32

W 15. kweście na ratowanie łomżyńskich zabytków cmentarnych pieniądze zbierało 99 osób. W sumie w 33 puszkach kwestarskich, po komisyjnym przeliczeniu ich zawartości stwierdzono 26.600,97 zł. Poza tym mieszkańcy Łomży i ci co tutejszy cmentarz w poniedziałek odwiedzili do puszek wrzucili także m.in.: 55 centów USA, 4,14 Euro, 1 funt angielski, 500 lirów włoskich i 1000 dinarów jugosłowiańskich.

Pamiętajmy ...

mm pon, 01 listopada 2004 11:05

Dziś obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny (jutro) są okazją do refleksji nad życiem i śmiercią. Kościół katolicki w tych dniach upamiętnia wszystkich zbawionych, nie tylko kanonizowanych i beatyfikowanych. Wierni odwiedzają groby bliskich, składają na nich wieńce i kwiaty oraz zapalają znicze... i wspominają tych którzy odeszli

Kwesta na zabytkowym cmentarzu w Łomży

Foto: Kwesta na zabytkowym cmentarzu w Łomży
cz pon, 01 listopada 2004 10:54

Około stu kwestarzy będzie w poniedziałek do wieczora zbierać pieniądze na odnowienie najstarszej i najpiękniejszej nekropolii województwa podlaskiego - ponad 200-letniego cmentarza w Łomży, w ramach akcji "Ratujmy łomżyńskie zabytki cmentarne". Pierwsza kwesta miała miejsce dokładnie 20 lat temu w 1984 roku. Na rzecz łomżyńskiej nekropolii, której wartość dla kultury Jerzy Waldorff stawiał zaraz po warszawskich Powązkach, kwestują władze Łomży, harcerze, dziennikarze, aktorzy, naukowcy, prokuratorzy.

Ostatnie porządki na cmentarzach przed 1 listopada

cz so, 30 października 2004 16:55

Od czwartku do soboty włącznie trwa sprzątanie najstarszej i najpiękniejszej nekropolii na Podlasiu - ponad 200-letniego cmentarza w Łomży. Przy grabieniu liści, czyszczeniu alejek i myciu nagrobków pracują harcerze, ale nie tylko.

Wypadków i kolizji coraz więcej

Foto: Wypadków i kolizji coraz więcej
cz so, 30 października 2004 12:26

Z opublikowanych przez łomżyńskich policjantów danych wynika, że podróżowanie po ulicach miasta i drogach regionu staje się coraz bardziej niebezpieczne. Liczba zarejestrowanych przez policję zdarzeń drogowych w tym roku wyniosła już 1068 wobec zaledwie 904 w roku ubiegłym. Najwięcej wypadków, kolizji i stłuczek jest w samej Łomży. Tylko w tym roku zanotowano tu ich już 588. W tej niechlubnej statystyce przewodzi Aleja Legionów, na której odnotowano co 5 łomżyńskie zdarzenie drogowe.

Policja prosi o pomoc

cz pt, 29 października 2004 14:57

Łomżyńscy policjanci proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy wypadku drogowego. Poszukiwany jest kierowca najprawdopodobniej czerwonego poloneza, który wczoraj pomiędzy godziną 11.33, a 12.30 na skrzyżowaniu ulic Zawady Przedmieścia z Szosą do Mężenina potrącił nieletniego, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy rannemu. Nieletni doznał urazu nogi i głowy.

Aleja Legionów otwarta!... ale kierowcy uważajcie

Foto: Aleja Legionów otwarta!...  ale kierowcy uważajcie
cz pt, 29 października 2004 10:42

Aleja Legionów otwarta! – ogłosił ratusz, ale... kierowcy powinni uważać na zalegające na jezdni kostki betonowe i piach – ostrzega policja. W czwartek po południu przywrócono ruch na całej długości Aleje Legionów w Łomży. Ta jedna z głównych ulic miasta była zamknięta przez ostatnie kilka tygodni w związku z prowadzonym remontem jej nawierzchni. Okazuje się jednak, że ulicę otwarto, ale na jej nawierzchni w kilku miejscach pozostawiono płyty chodnikowe i ziemię które skutecznie utrudniają jazdę.

Coraz więcej przestępstw

cz pt, 29 października 2004 07:32

Po trzech kwartałach w województwie podlaskim policjanci zanotowali wzrost liczby przestępstw w stosunku do roku poprzedniego o około 5%. Na ten niekorzystny wzrost największy wpływ miały przestępstwa o charakterze gospodarczym. Przez 9 miesięcy tego roku jest ich o ponad 50% więcej niż w tym samym okresie 2003 roku. W tym samym czasie nieznacznie, zaledwie o 0,1 % spadła liczba przestępstw kryminalnych.

Podlaskie teraz także na monecie

Foto: Podlaskie teraz także na monecie
cz cz, 28 października 2004 21:55

Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu monetę kolekcjonerską z herbem województwa podlaskiego. Będzie to dziesiąta moneta kolekcjonerska z serii "Herby województw". Są one wprowadzane do obiegu co miesiąc, począwszy od stycznia 2004 roku, w porządku alfabetycznym nazw województw. Podlaski pieniądz wart jest 2 złote.

79. urodziny diecezji łomżyńskiej

Foto: 79. urodziny diecezji łomżyńskiej
cz śr, 27 października 2004 23:03

28 października 1925 roku papież Pius XI Bullą "Vixdum Poloniae unitas" erygował Diecezję Łomżyńską. Było to w ramach dostosowywania struktur kościelnych do nowej sytuacji społeczno- politycznej jaka ukształtowała się w Europie po zakończeniu I Wojny Światowej i tylko nieco późniejszej wojnie polsko-bolszewickiej. Powołana wówczas diecezja powstała z terenów pozostałej w ówczesnych granicach Polski Diecezji Sejneńskiej. Diecezja Łomżyńska przed 79-ciu laty, liczyła ponad 520 tysięcy wiernych.

W pogoni za euro - Jak wyjechać i nie stracić

mm śr, 27 października 2004 13:22

Wielu ludzi obawia się podjęcia decyzji o migracji zarobkowej. Telewizja codziennie pokazuje oszukane opiekunki, gosposie, zbieraczy owoców i innych. Do Polski wracają rzesze studentów, którzy po 1 maja wyruszyli na podbój Europy zachodniej. Stracili wszystkie oszczędności, a pracy znaleźć się nie udało. Gazety tropią emigrantów wydających ostatnie centy na dojazd do biur pośrednictwa pracy, ich niepowodzenia są skrzętnie opisywane na łamach dzienników i prasy kobiecej.

Ośmiolecie biskupa

cz wt, 26 października 2004 10:13

Dziś mija dokładnie osiem lat, odkąd biskupem łomżyńskim został Biskup Stanisław Stefanek. Wówczas 60-letni biskup pomocniczy w Szczecinie, został przez Ojca Świętego Jana Pawła II mianowany ordynariuszem łomżyńskim 26 października 1996 roku. Diecezję łomżyńską w kanoniczne posiadanie objął dwa dni później, dokładnie w 71-a rocznicę jej utworzenia. Jest szóstym biskupem w historii diecezji.

Łomżyński szpital 34 w kraju

cz wt, 26 października 2004 07:30

Według „Rzeczpospolitej” dziennika, który co rusz przeprowadza rankingi najlepszych, łomżyński Szpital Wojewódzki imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest jednym z najlepszych w kraju. Zajął on 34 miejsce w kraju i drugie w województwie podlaskim. Z regionu wyżej od łomżyńskiego szpitala jest tylko Dziecięcy Szpital Kliniczny Akademii Medycznej w Białymstoku. Hasłem przewodnim rankingu było w tym roku bezpieczeństwo pacjenta.

« · «« · 1001 · 1002 · 1003 · 1004 · 1005 · 1006 · 1007 · 1008 · 1009 · 1010 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę