Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 maja 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Kolejny spadek bezrobocia w Powiecie Łomżyńskim

cz pon, 06 września 2004 16:10

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu sierpnia 2004 roku wyniosła 7.998 osób, w tym w mieście Łomża 4.923 osoby i w Powiecie Łomżyńskim 3.075 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 69 osób. W sierpniu br. do PUP w Łomży zgłosiło się 540 bezrobotnych, w tym 438 nie posiadało prawa do zasiłku. W omawianym miesiącu sprawozdawczym do urzędu wpłynęły 203 oferty pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 23,2%.

Lato pożegnane

Foto: Lato pożegnane
cz nie, 05 września 2004 21:58

Setki, jeśli nie tysiące, mieszkańców Łomży pożegnało w niedzielę lato. Festyn „Pożegnanie lata” na dawnej strzelnicy przy ul. Konstytucji 3 Maja zorganizowały: Rada Osiedla nr 12 i Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Impreza rozpoczęła się jeszcze przed południem i trwała do ciemnej nocy. Z godziny na godzinę bawiło się tu więcej łomżan.

Spłonęła stodoła sióstr benedyktynek

Foto: Spłonęła stodoła sióstr benedyktynek
cz so, 04 września 2004 20:37

Kilka godzin trwało gaszenia pożaru, a następnie dogaszania ognia jaki strawił stodołę Panien benedyktynek przy ul Dwornej w Łomży. Wydobywający się ogień z oddalonej o kilkadziesiąt metrów od zabudowań klasztornych stodoły zauważono przed godziną 17-nastą w sobotę. Nim przyjechali strażacy płomienie ognia objęły cały dach budynku. Poza trzema drużynami Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej z Łomży w gaszeniu stodoły uczestniczyli także strażacy ochotnicy m.in.: z Konarzyc, Kupisk i Kalinowa.

Moto i paralotnie nad Łomżą

Foto: Moto i paralotnie nad Łomżą
cz so, 04 września 2004 20:01

Już po raz szósty na błoniach nad Narwią pomiędzy łomżyńskimi mostami zmagają się najlepsi piloci motolotni, paralotni i samolotów ultralekkich w Polsce. W sobotę po południu rozpoczęły się tu VI Mikrolotowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego "KONTAKTY 2004". Dwudniową imprezę połączono z festynem zorganizowanym z okazji Roku Żubra przez białostocki browar produkujący piwo o tej właśnie nazwie.

Wiosną powstanie “stadion” lekkoatletyczny przy “dziewiątce”

cz pt, 03 września 2004 15:46

Tak twierdzi Sławomir Zgrzywa. Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego powiedział w Rozmowie Dnia Radia Nadzieja, że SM “Perspektywa” wystąpiła do władz województwa o dofinansowanie budowy przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży prawdziwego dużego boiska lekkoatletycznego. Zdaniem Zgrzywy “Perspektywa” pieniądze na budowę dostanie i co ciekawe będzie to precedens w skali kraju.

Będzie obwodnica Łomży?

Foto: Będzie obwodnica Łomży?
cz pt, 03 września 2004 15:09

Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na opracowanie “Studium techniczno-ekonomicznego układu dróg w węźle drogowym Łomża”. W dokumencie ma być opracowane m.in.: studium techniczno-ekonomicznego docelowo układu dróg krajowych w węźle drogowym Łomża wraz z STE drogi krajowej Nr 63 Kisielnica - Łomża – Zambrów. To nic innego jak obwodnica miasta.

uczniowskie piwko

cz cz, 02 września 2004 11:20

“Wszyscy począwszy od rodziców dzieci, a na Prezydencie Łomży kończąc wiedzą, że w mieście nieletni mogą kupić alkohol” – stwierdził Zenon Malinowski szef Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. I choć proceder ten jest nielegalny to jego zdaniem “w kraju jest powszechne przyzwolenie na popijanie alkoholu przez młodzież i nikt tak naprawdę tego nie ściga.”

Prezydent Łomży bez rzecznika

cz cz, 02 września 2004 07:30

Marcin Skawski dotychczasowy rzecznik prasowy Prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego wczoraj złożył wypowiedzenie z pracy.

2004 Rok Żubra

mm śr, 01 września 2004 13:31

W tym roku mija 75 lat od podjęcia pierwszych starań o restytucję żubra na ziemiach polskich. Z tej okazji Białowieski Park Narodowy ustanowił rok 2004 „Rokiem Żubra”. Jego sponsorem jest przyjazna naturze marka Żubr.

Nowy naczelnik oświaty na nowy rok szkolny

cz śr, 01 września 2004 07:19

Małgorzata Sawicka-Kujawa – logopeda, były pracownik Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży została nowym naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego. Dziś nowy naczelnik ma zostać wprowadzona do ratusza.

65 lat temu wybuchła II Wojna Światowa

cz wt, 31 sierpnia 2004 20:32

Był to najtragiczniejszy okres Polski jak i Ziemi Łomżyńskiej w XX wieku. Straty wśród ludności szacuje się na około 55%, a materialne poniesione w wyniku działań wojennych nawet na 70%. Łomża po wojnie liczyła niespełna 12500 mieszkańców, przy czym przed wojną mieszkało tu blisko 30 tysięcy ludzi.

Nowy rok szkolny w Łomży

cz wt, 31 sierpnia 2004 15:20

15 476 przedszkolaków i uczniów, 1057 nauczycieli i 370 pracowników administracji 1 września rozpoczyna nowy rok szkolny. Wszystko – jak zapewniają władze – jest zapięte na ostatni guzik. W wakacje w szkołach przeprowadzono niezbędne modernizacje i remonty w sumie za ponad milion złotych.

Współczesna i Kurier Poranny coraz bliżej

cz wt, 31 sierpnia 2004 13:25

Od poniedziałku dwa białostockie dzienniki regionalne "Kurier Poranny" i "Gazeta Współczesna" mają swoje redakcje w jednym biurowcu w centrum miasta. Oba należą do norweskiego koncernu medialnego Orkla - od pół roku monopolisty na podlaskim rynku prasy. Redakcja "Gazety Współczesnej" przeprowadziła się bowiem do budynku, w którym od kilku lat ma swoją siedzibę "Kurier Poranny" i zajęła sąsiednie piętro. Formalnie obie gazety są wydawane przez dwa oddzielne wydawnictwa ("Edytor" i "Kresy"), ale kierowane już przez jedną osobę.

Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości na swoim

Foto: Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości na swoim
cz pon, 30 sierpnia 2004 13:14

Radni Sejmiku Województwa Podlaskiego zdecydowali się przekazać w postaci darowizny działkę wraz z budynkiem przy ul. Poznańskiej w Łomży Państwowej Wyższej Szkołe Informatyki i Przedsiębiorczości. Zgodnie z uchwałą działka może być wykorzystana wyłącznie w celach statutowych szkoły.

Podpisanie umowy spółki pod nazwą „Łomżyński Fundusz Poręczeń Kredytowych”

cz pon, 30 sierpnia 2004 07:32

Z inicjatywy samorządów z podregionu łomżyńskiego w dniu 26 sierpnia 2004 roku została zawarta umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą Łomżyński Fundusz Poręczeń Kredytowych. Celem działania Spółki jest wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorców poprzez ułatwianie im dostępu do finansowania dłużnego w drodze udzielania poręczeń zaciąganych przez nich kredytów i pożyczek.

Ostrzeżenie o burzach i przelotnych opadach deszczu!

cz nie, 29 sierpnia 2004 22:42

IMGW Biuro Prognoz w Białymstoku informuje, że w nocy z 29 na 30.08.2004. a także w ciągu dnia 30.8.2004. oraz w nocy z 30 na 31.08. i jeszcze w godz. przedpołudniowych 31.08. w woj. warmińsko-mazurskim i podlaskim będą występowały burze, lokalnie gwałtowne z przelotnymi opadami deszczu, które także lokalnie mogą być dość intensywne.

Nowe ulice Łomży

Foto: Nowe ulice Łomży
cz pt, 27 sierpnia 2004 22:37

Na czwartkowej sesji radni miasta nazwali bezimienne dotychczas ulice na osiedlu „Zawady Przedmieście”. Po ich decyzji Łomży przybędzie np. ulica Chmielna. W sumie nazwano dziewięć ulic. Trzy z nich są jeszcze w planach, ale przy sześciu od wielu lat budowane są domy (czerwone na planie). Główne ulica tego osiedla to Szosa do Mężenina (nazwa wskazuje która to ulica), Wiosenna (biegnąca od ulicy Przykoszarowej na Zawady) i ul. Zawady Przedmieście (równoległa do Szosy do Mężenina). Pozostałe ulice: Tęczowa, Chmielna i Działkowa, są znacznie krótsze i mniej ważne komunikacyjnie.

Koncert ICH TROJE w Łomży odwołany.

mm pt, 27 sierpnia 2004 12:51

Organizator koncertu, białostocka agencja BEST PM podała informację o odwołaniu koncertu ICH TOJE w Łomży.

...szkodliwa społecznie!

cz cz, 26 sierpnia 2004 12:56

To już rok odkąd ukazuje się Gazeta Bezcenna. W każdy czwartek po południu dostarczana jest do ponad 130 sklepów na terenie Łomży i kilku w Piątnicy. Przez ten czas dorobiliśmy się: dwudziestu stron, jednego procesu sądowego, jednego “sprostowania” (w cudzysłowie bo formalnoprawnie sprostowaniem to nie było), jednego postępowania prokuratorskiego w sprawie nielegalnego wydawania Bezcennej, ponad ćwierć miliona gazet i tysięcy czytelników. Gazeta Bezcenna, lub jak niektórzy ją nazywają: “Bezecna”, “Bezczelna”, “Niesamowita” jest też: szkodliwa społecznie!

Sukces - Rybaki otwarte

Foto: Sukces - Rybaki otwarte
cz śr, 25 sierpnia 2004 15:31

“Symbol niemożności stał się symbolem skuteczności” - tak Marek Strzaliński wojewoda (obecnie podlaski, a wcześniej łomżyński) podsumował zwieńczenie prac przy ulicy Rybaki w Łomży. W środę kilka minut przed piętnastą Prezydent Jerzy Brzeziński, ponad miesiąc przed terminem, przeciął wstążkę i otworzył ulicę Rybaki. Inwestycja warta ponad dwa miliony złotych w znacznej części została sfinansowane z europejskiego programu PHARE 2002. W jej ramach wybudowano 1270 metrów ulicy wraz z kanałem deszczowym i 5400 metrów bieżących chodników.

« · «« · 1006 · 1007 · 1008 · 1009 · 1010 · 1011 · 1012 · 1013 · 1014 · 1015 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę