piątek, 03 kwietnia 2020 napisz DONOS@

Verbum najlepszy

cz nie, 19 grudnia 2004 23:10

Zespół „Verbum” z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży ze spektaklem pod tytułem „Oszustwo Księcia” zdobył pierwsza nagrodę podczas IX Konfrontacji Teatralnych Młodzieży Szkół Średnich. Konfrontacje odbyły się w piątek w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych. Wzięło w nich udział pięć zespołów. Zespół „Verbum” został nagrodzony za „kreację zbiorową, czystość konsekwencji formy, a co za tym idzie stworzenia zabawy dla widza”. Poza tym reżyser spektaklu Marcin Marchelski otrzymał specjalna nagrodę instruktorską m.in. za to, że potrafi stworzyć jedność zespołu teatralnego.

IX Konfrontacje Młodzieży Szkół Średnich

Foto: IX Konfrontacje Młodzieży Szkół Średnich
mm pon, 13 grudnia 2004 17:08

17 grudnia 2004 r. godz. 11.00 – rozpoczęcie przeglądu konkursowego. godz.19.00 - spektakl „Historia” wg Witolda Gombrowicza w wykonaniu Teatru BRAMA z Goleniowa oraz ogłoszenie werdyktu jury.

Konkurs Poezji Współczesnej po raz 20.

cz pon, 06 grudnia 2004 09:17

47 recytatorów – uczniów szkół gimnazjalnych z czterech województw: podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego wzięło udział w finale XX Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Współczesnej. Konkurs odbył się w Klubie Garnizonowym w Łomży,a jego organizatorem był Klub garnizonowy, a także łomżyńskie Stowarzyszenie Kultury i Oświaty LOGOS i teatrzyk Żywego Słowa pod tą sama nazwą. Każdy z recytatorów finału konkursu przygotowywał po dwa wiersze w tym jeden obowiązkowo Kazimierza Wierzyńskiego.

Grand Prix dla Teatru Produkcyjnego

Foto: Grand Prix dla Teatru Produkcyjnego
cz nie, 05 grudnia 2004 14:45

Grupa Szczypiory Teatru Produkcyjnego, działająca przy Miejskim Domu Kultury w Łomży zajęła I miejsce i tytuł Grand Prix, a dwójka jej aktorów zdobyła nagrody za kreacje aktorskie (M. Białek i A.Statkiewicz) podczas Ogólnopolskim Festiwalu Spotkań Forum Teatralnych "I tak warto żyć". Festiwal odbywał się w piątek i sobotę (3-4 grudnia) w Kielcach. Łomżyńskie Szczypiory zaprezentowały swój debiutancki spektakl pt. "Trach".

Beethoven i Mozart w Łomży

Foto: Beethoven i Mozart w Łomży
cz pt, 03 grudnia 2004 09:42

„Przeboje Klasyków” to tytuł czwartkowego koncertu Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Z łomżyńskimi muzykami rewelacyjnie zagrała Jadwiga Kotnowska – jedna z najlepszych polskich flecistek, a „Koncert na flet i orkiestrę G-dur” Wolfganga Amadeusza Mozarta należy do najwybitniejszych kompozycji autora. Dodajmy, że V Symfonia c-moll Ludwiga van Beethovena, zagrana wczoraj przez ŁOK, poprzedni raz w Łomży wykonywana była 12 lat temu.

Klubu Tańca Towarzyskiego ,,AKAT” sukcesów nie ma końca

mm śr, 01 grudnia 2004 21:12

W Międzynarodowym Festiwalu Tańca ,,O Puchar Burmistrza Sulejówka” spory sukces odniosła najlepsza łomżyńska para taneczna klasy B w 10 tańcach Andrzej Radziwanowicz i Natalia Fabian zajmując w tańcach standardowych II miejsce w klasie B. Natomiast w turnieju tanecznym " O Puchar Podlasia" organizowanym w Białymstoku, pary z Klubu Tańca Towarzyskiego ,,AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży zajęły miejsca:

Teatr sposobem na życie

Foto: Teatr sposobem na życie
mm śr, 01 grudnia 2004 08:30

Druga odsłona Łomżyńskiej Edukacji Teatralnej : „ Das Küchendrama” czyli dość niesmaczna wariacja na temat MATKI Witkacego w czterech koszmarnych częściach

25 lat MDK-DŚT

Foto: 25 lat MDK-DŚT
cz so, 27 listopada 2004 22:10

Ćwierćwiecze istnienia świętował w sobotę Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Podczas wieczornej, jubileuszowej imprezy, na scenie w siedzibie placówki przy ul. Wojska Polskiego 3, zaprezentowali się wychowankowie MDK-DŚT, a na zakończenie jako specjalny urodzinowy gość wystąpił Jerzy Połomski. Jubileusz MDK-DŚT zakończył tegoroczną Łomżyńską Jesień Kulturalną.

Sukcesy taneczne KTT ,,AKAT”

mm śr, 24 listopada 2004 10:43

W sobotę 20 listopada 2004 roku odbyły się turnieje : IX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego ,,Falcon 2004” w Płocku i XX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego ,,O Mistrzostwo Suwałk” w Suwałkach. Startujące Pary z Klubu Tańca Towarzyskiego ,,AKAT”, działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, odniosły tam wiele sukcesów.

Nagrodzeni w XII Giełdzie Piosenki Dziecięcej Łomża 20.11.2004

mm pon, 22 listopada 2004 12:01

Jury XII Giełdy Piosenki Dziecięcej w składzie: Jacek Szymański muzyk, solista (tenor) Opery Bałtyckiej w Gdańsku Mirosław Dziewa muzyk Orkiestry Kameralnej w Łomży, prezenter audycji ,,Bliżej jazzu” w Radio Nadzieja Remigiusz Danelczyk wokalista, laureat Grand Prix Festiwalu ,,Młodzi w Piosence” – instruktor muzyki MDK w Ostrowii Mazowieckiej przyznało następujące nagrody:

Łomżyńska Jesień Kulturalna finiszuje Soyką

Foto: Łomżyńska Jesień Kulturalna finiszuje Soyką
cz nie, 21 listopada 2004 21:57

Niedzielnym koncertem Stanisława Soyki z zespołem finisz rozpoczęła tegoroczna edycja Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej. Organizatorem odbywających się w październiku i listopadzie kilkudziesięciu wystaw, koncertów, spotkań, pod tym właśnie tytułem, jest Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych. Stanisław Soyka to najwybitniejsza postać, która w ramach tegorocznej ŁJK w Łomży wystąpiła.

UBecy i ich metody walki z podziemiem niepodległościowym

cz so, 20 listopada 2004 18:19

We wtorek w Muzeum Przyrody w Drozdowie zostanie otwarta nowa wystawa czasowa – „UB w walce z podziemiem niepodległościowym i opozycją w województwie białostockim w latach 1944-56”. Wystawa obrazuje zbrodnie aparatu bezpieczeństwa na przełomie lat czterdziestych i pięćdziesiątych minionego wieku także w regionie Łomży. Podczas otwarcia ekspozycji w Drozowie dr Krzysztof Sychowicz - historyk z białostockiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej - wygłosi wykład pt. Powstanie i działalność PUBP w Łomży w latach 1945-56.

Wielki finał 20-lecia

Foto: Wielki finał 20-lecia
cz pt, 19 listopada 2004 18:30

Mocnym uderzeniem – koncertem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego zakończyły się obchody 20-lecia istnienia w Łomży Klubu Garnizonowego. Wśród setek widzów obecnych na koncercie byli także m.in. J. E. Ks. bp Tadeusz Zawistowski, wiceprezydent Krzysztof Choiński, i dowódca garnizonu Łomża płk Robert Rettinger.

Giełda piosenki dziecięcej

Foto: Giełda piosenki dziecięcej
cz pt, 19 listopada 2004 12:39

45 młodych piosenkarzy zaprezentuje się w sobotę podczas XII Giełdy Piosenki. Festiwal piosenki dziecięcej i młodzieżowej zorganizował Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. Celem imprezy jest wyłonienie talentów wokalnych i promocja w mediach, a także integracja młodzieży utalentowanej muzycznie, wrażliwej na piękno sztuki w szczególności muzyki i śpiewu.

Sukcesy Tanecze KTT ,,AKAT”

mm śr, 17 listopada 2004 15:49

W sobotę 13 listopada 2004 r. w Warszawie odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego ,,O Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej”, na którym startowały pary taneczne z Klubu Tańca Towarzyskiego ,,AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, trenowne przez Magdalenę i Jacka Baczewskich.

ŁOK zainauguruje

Foto: ŁOK zainauguruje
cz śr, 17 listopada 2004 06:37

Nowy dyrektor i muzycy Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej przygotowują się do koncertu inaugurującego kolejny sezon artystyczny. Czwartkowy koncert będzie wyjątkowym. Podczas tego koncertu z orkiestrą żegna się były jej dyrektor Tadeusz Chachaj, a stery dyrektorskie przejmuje nowy Jan Miłosz Zarzycki.

STANISŁAW SOYKA – KWINTET

Foto: STANISŁAW SOYKA – KWINTET
mm pon, 15 listopada 2004 10:23

Zawsze z dala od rockowego establishmentu, śpiewa piosenki o miłości, tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka też przed wielkimi problemami współczesności. Urastający do rangi hymnu utwór "Tolerancja", śpiewano zarówno w wielkich halach koncertowych, jak w domowym zaciszu, by uleczyć chandrę. W niedzielny wieczór 21 listopada Stanisław Sojka wystąpi w Łomży. Koncert zorganizowano w ramach Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej.

Glogerowskie nagrody po raz 15.

cz śr, 10 listopada 2004 08:42

Janusz Odrowąż-Pieniążek z Warszawy – dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, prof. Janusz Jasiński z Olsztyna, red. Romuald Mieczkowski z Wilna, prof. Cezary Obracht–Prondzyński z Bytowa a także Tomasz Brzeziński z Łomży i Zofia Mierzwińska-Szybka - stulatka z Warszawy to tegoroczni laureaci nagrody Zygmnuta Glogera. Konkurs po raz 15. zorganizowało Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „STOPKA” z Łomży. Nagroda i Medal Zygmunta Glogera przyznawane są ą za szczególne osiągnięcia w badaniu, ochronie i rozwoju kultury.

Młodzi aktorzy nagrodzeni

cz wt, 09 listopada 2004 15:46

Teatr produkcyjny grupa Szczypiory z MDK-DŚT, Grupa teatralna Makarioi z III Liceum Ogólnokształcącego i Koło żywego słowa "Se Pe Re" z Publicznego Gimnazjum Nr 1 to łomżyńscy zwycięzcy eliminacji wojewódzkich Podlaskiego Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej - Białystok 2004. Przez dwa dni specjalne jury obejrzało i oceniło 21 grup teatralnych z terenu byłego województwa łomżyńskiego.

Kabaret TzDS

mm pt, 05 listopada 2004 16:12

(„Kabaret To za Duże Słowo”) Laureaci I nagrody na XX Przeglądzie Kabaretów PaKA 2004

« · «« · 158 · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · 164 · 165 · 166 · 167 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę