wtorek, 07 kwietnia 2020 napisz DONOS@

Koncert PopArt - odwołany

mm pt, 01 kwietnia 2005 09:43

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży w związku z pogarszającym się stanem zdrowia Ojca Świętego odwołuje zaplanowaną na dzisiejszy wieczór imprezę muzyczną - koncert Studia Piosenki PopArt.

Gwiazdy tutejsze błyskały... czyli koncert w wigilię Prima aprilis

Foto: Gwiazdy tutejsze błyskały... czyli koncert w wi...
cz cz, 31 marca 2005 22:58

Ponad dwie godziny trwał „Wiosenny koncert gwiazd” - czyli koncert Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej i tutejszych gwiazd estrad... Na tle muzyków ŁOK swoje talenty pod ocenę (...i dla uśmiechu) wystawiali Jerzy Brzeziński Prezydent, dwóch jego zastępców: Marcin Sroczyński i Krzysztof Choiński, Jan Jarota Przewodniczący Rady Miasta, ks. Jan Sołowianiuk Wikariusz Biskupi, Lucjan Porowski Komendant Straży Pożarnej i były już Komendant Policji Andrzej Zaręba.

Kominiarczyk Premiera w TLiA

mm śr, 30 marca 2005 08:34

10 kwietnia Teatr Lalki i Aktora zaprasza na premierię spektaklu "Kominiarczyk" na motywach bajki "O kominiarzu" Jiri Wolkera. Przedstawienie opracował i wyreżyserował Jarosław Antoniuk. Scenografia jest dziełem Jarosława Perszko, a muzyka - Bogdana Szczepańskiego.

Polska Młodzież spiewa Polskie Piosenki

Foto: Polska Młodzież spiewa Polskie Piosenki
mm śr, 23 marca 2005 18:32

Studio Piosenki PopArt po ciepło przyjętym programie z piosenkami The Beatles, tym razem będzie można usłyszeć w polskojęzycznym repertuarze. Troszeczkę z przymrużeniem oka - w końcu 1 kwietnia zobowiązuje sięgnęliśmy po nieco już zapomniane piosenki z okresu, kiedy hasło "Polska młodzież śpiewa polskie piosenki" brzmiało jak najbardziej serio i było heroiczną i patriotyczną odpowiedzią na ekspansję kosmopolitycznego rock'n'roll'a.

Protokół z VII gminnego konkursu „Rozmaitości Wielkanocnych" Zbójna. pn. 20.03.2005r.

cz pon, 21 marca 2005 16:14

Konkurs zorganizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Zbójnej pod patronatem Wójta Gminy Zbójna. Współorganizatorami są Gimnazjum w Zbójnej, Szkoły Podstawowe z terenu gminy Zbójna, Przedszkole Samorządowe w Zbójnej. Współpracowało z nami Muzeum Północno - Mazowieckie w Łomży.

Łomżyński pojedynek recytatorów

Foto: Łomżyński pojedynek recytatorów
cz wt, 15 marca 2005 15:50

Łucja Grzeszczyk, Piotr Chojnowski i Wojciech Frąckiewicz będą reprezentować Łomżę podczas wojewódzkich eliminacji 50. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Białymstoku. Cała trójka wygrała miejskie eliminacje konkursu. W sumie w dwóch kategoriach przystąpiło do nich 21 młodych recytatorów.

Wielkanocne cudeńka...

Foto: Wielkanocne cudeńka...
cz pon, 14 marca 2005 16:44

Kolorowe, wielkanocne pisanki, króliczki, stroiki i świąteczne pocztówki można było kupić w niedzielę w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego w Łomży. Po raz kolejny zorganizowano tu kiermasz prac mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Łomży. Całość dochodu uzyskanego ze sprzedaży tych prac zasiliło konto placówki.

Teatr “A” z “Pasją” w Łomży

Foto: Teatr “A” z “Pasj...
cz pon, 14 marca 2005 07:18

W sobotę, 19 marca o godz. 16.30 w Katedrze Łomżyńskiej gościć będzie Teatr "A" z Gliwic ze spektaklem "Pasja". Teatr “A” jest jedynym w Polsce zawodowym, autorskim, offowym, muzycznym teatrem religijnym. W swoim dorobku ma 11 autorskich premier. W “Pasji” czerpiąc inspirację z średniowiecznych misteriów wielkopostnych, posługuje się jednocześnie językiem teatru współczesnego - ekspresyjnego, odwołującego się do prawdy emocji i doznań.

Kwalifikacje do Tumultu zakończone

Foto: Kwalifikacje do Tumultu zakończone
cz nie, 13 marca 2005 19:39

Rekordowo dużo, bo aż szesnaście konkursowych przedstawień zobaczą widzowie odbywającego się w kwietniu w Łomży Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych TUMULT 2005. Wyboru dokonała specjalna Komisja Kwalifikacyjna. Jej członkowie obejrzeli materiały 34 zgłoszonych przedstawień. W Łomży zaprezentują się teatry m.in. z Katowic, Krakowa, Ostrołęki, Poznania, Szczecina i Warszawy.

I Łomżyńskie Targi Twórczości Artystycznej

Foto: I Łomżyńskie Targi Twórczości Artystycznej
mm so, 12 marca 2005 11:48

Twórcy ludowi z różnych dziedzin sztuki wystawiają się dziś w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży na I Łomżyńskich Targach Twórczości Artystycznej. W siedzibie ROKu przy ul. Małachowskiego 4 można zobaczyć, dotknąć oraz kupić dzieła twórców. Targi trwać będą do godz. 17.

KSU w Łomży

mm śr, 09 marca 2005 19:31

Legendarna punkowa kapela z Ustrzyk, w odmłodzonym składzie, przeżywa koncertowy rozkwit. Wreszcie zagra w Łomży !!!

Teatralne zmagania gimnazjalistów

cz wt, 08 marca 2005 06:06

“Bóg się ukrył dlatego, by świat było lepiej widać” w wykonaniu gimnazjalistów z Rutek, “Jedno życie” zaprezentowane przez uczniów gimnazjum nr 3 w Łomży i pantomima na temat nietolerancji w wykonaniu uczniów łomżyńskiego gimnazjum nr 6 – to spektakle nagrodzone przez jury łomżyńskiego finału Festiwalu Małych Form Teatralnych. W poniedziałek w Teatrze Lalki i Aktora odbyły się eliminacje strefowe trzeciej edycji FMFT pt. “Dramat i tragedię pozostaw teatrowi”.

Warszawskie Grand Prix dla teatru z MDK- DŚT

Foto: Warszawskie Grand Prix dla teatru z MDK- DŚT
cz pon, 07 marca 2005 15:23

Spektakl "Łysa Śpiewaczka" Teatru Produkcyjnego działającego przy Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży, zdobył Grand Prix V Przeglądu Teatrów Amatorskich "SPOT" w Warszawie. Nagroda jest cenna, gdyż SPOT jest przeglądem ogólnopolskim, a łomżyński zespół był najlepszy spośród 16 teatrów.

Jungowska na Tumulcie

Foto: Jungowska na Tumulcie
cz pon, 28 lutego 2005 15:23

Znana aktorka Edyta Jungowska będzie gwiazdą tegorocznego Tumultu czyli Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych. Po raz trzeci imprezę organizuje Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Tak jak w latach poprzednich pod koniec kwietnia do Łomży mają przyjechać najlepsze młodzieżowe teatry amatorskie z całego kraju.

Łomżyńskie artystami stoi

Foto: Łomżyńskie artystami stoi
cz pt, 25 lutego 2005 15:55

Tak twierdzi dyrekcja Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, która postanowiła zorganizować specjalne „Łomżyńskie Targi Twórczości Artystycznej”. W Targach mogą wziąć udział m.in.: malarze, garncarze, rzeźbiarze, kowale, koronkarki i palmiarki..., czyli wszyscy ci twórcy, którzy chcą zaprezentować swoje prace łomżyńskiej publiczności.

Wytańczyli sukcesy

cz cz, 24 lutego 2005 09:11

Para taneczna Michał Smętek i Magdalena Zduńczyk trenująca pod okiem Magdalenę i Jacka Baczewskich w Klubie Tańca Towarzyskiego AKAT w Łomży zajęła I miejsce w tańcach standardowych i I miejsce w tańcach latynoamerykańskich w XII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego “'O Puchar Burmistrza Czarnej Białostockiej”. Zwycięzcy, którzy do tej pory tańczyli w klasie C, 14-15 latków, wraz z pierwszymi miejscami wytańczyli sobie także wyższą klasę taneczną B.

Romantyczny Koncert Walentynkowy

Foto: Romantyczny Koncert Walentynkowy
cz cz, 17 lutego 2005 23:23

Taki tytuł nosił czwartkowy koncert Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Z łomżyńskimi muzykami jako solista tym razem wystąpił Andrzej Ładomirski – młody acz utalentowany skrzypek. W programie znalazły się zaś najpiękniejsze romantyczne utwory takich kompozytorów jak Ludwik van Beethoven, Felix Mendelssohn, Bedrzich Smetana czy Henryk Wieniawski.

Mumio – ściągnął tłumy

Foto: Mumio – ściągnął tłumy
mm so, 12 lutego 2005 21:47

Kilkaset łomżan w sobotni wieczór oglądało „Lutownicę, ale nie pistoletową tylko taką kolbę.” To tytuł spektaklu który na dużej sali Urzędu Wojewódzkiego pokazał kabaret Mumio. Trójka aktorów z Katowic prezentuje – jak ktoś, kiedyś powiedział - „antykabaret - widowisko, w którym wszystko jest na przekór”

Nagrody Kulki po raz trzeci

Foto: Nagrody Kulki po raz trzeci
cz so, 12 lutego 2005 13:42

Pamięci Jana Kulki – zmarłemu przed kilku laty łomżyńskiemu poecie – dedykowany jest konkurs poezji współczesnej organizowany przez Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży. W sobotnie południe wręczono nagrody jego laureatom. Jury konkursu uznało, że na główną nagrodę zasłużyły prace aż czterech autorów: Katarzy Satko, Piotr Rowicki, Ewa Nowak-Tworko i Lech Lamert. Wszyscy otrzymali nagrody po tysiąc złotych ufundowane przez Zakłady Spożywcze „BONA” w Łomży.

DZIEWICTWO wg Witolda Gombrowicza

Foto: DZIEWICTWO  wg Witolda Gombrowicza
mm śr, 09 lutego 2005 14:03

Monodram w wykonaniu Aliny Czyżewskiej w reżyserii Przemysława Wiśniewskiego. Alina Czyżewska studiuje w Akademii Teatralnej w Warszawie, gościnnie gra rolę Ofelii w "Hamlecie" (reż. Jacek Głomb, Krzysztof Kopka) w Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, związana jest także ze środowiskiem alternatywnym.

« · «« · 156 · 157 · 158 · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · 164 · 165 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę