Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 05 lipca 2020 napisz DONOS@

Młodzi poeci i prozaicy nagrodzeni

cz pt, 20 maja 2005 18:32

Ponad sto młodych osób przysłało swoje prace na zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną konkurs pt. „Dziecięca Twórczość Literacka”. Była to już szósta jego edycja. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów Łomży i powiatu łomżyńskiego.

85 urodziny Ojca Świętego Jana Pawła II

Foto: 85 urodziny Ojca Świętego Jana Pawła II
cz śr, 18 maja 2005 20:30

Nietypowy koncert urodzinowy odbył się w środę wieczorem w łomżyńskiej katedrze. W ten sposób łomżanie uczcili rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pałwa II. Gdyby Papież żył w środę 18 maja skończyłby 85 lat. W tym dniu, w katedrze w której w czerwcu 1991 roku Mszę św. sprawował Ojciec Święty, wystąpili m.in. chór PWSIiP, klerycy z seminarium i młodzież z zespołów tutejszego MDK-DŚT.

Moralny Niepokój... rozśmieszał do łez

Foto: Moralny Niepokój... rozśmieszał do łez
so, 14 maja 2005 20:57

Katarzyna Pakosińska, Robert Górski, Przemek Borkowski, Mikołaj Cieślak i Rafał Zbieć czyli Kabaret Moralnego Niepokoju przez dwie godziny sobotniego wieczoru rozśmieszał łomżan. Był tak dobry, że w trakcie występu nikt z sali nie wychodził... Skecze, piosenki, rekwizyty i tematy prezentowane przez kabareciarzy od Moralnego Niepokoju złożyły się w jeden, naprawdę śmieszny, program „La Granda Maniana”.

Mamy „Kierca”

Foto: Mamy „Kierca”
cz so, 14 maja 2005 14:07

Firma Speed s.c. została tegorocznym laureatem „Bursztynowego Kierca” - nagrody przyznawanej przez Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży. W sobotnie południe w Hotelu Zbyszko w Nowogrodzie nagrody otrzymali także Wanda i Tadeusz Wałkuscy i Zbigniew Karwowski. „Bursztynowym Kiercem” Muzeum honoruje tych którzy bezinteresownie od wielu lat z placówką współpracują i popularyzują jej działalność.

JANUSZ STOLARSKI na zakończenie sezonu czwartej edycji Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej

Foto: JANUSZ STOLARSKI na zakończenie sezonu czwartej...
mm pt, 13 maja 2005 18:14

W dniach 24 – 25 maja 2005 r gościem Łomżyńskiej Edukacji Teatralnej będzie Janusz Stolarski, który spektaklami „Ecce homo” i „Zemsta czerwonych bucików” zakończy pierwszy sezon teatralnej edukacji.

“Jerzy maluje dla każdego”

Foto: “Jerzy maluje dla każdego”
cz śr, 11 maja 2005 06:53

Dziś - 11 maja 2005 r. - przypada 50 rocznica śmierci artysty malarza Jerzego Kossaka – to trzecie pokolenie malującego słynnego rodu Kossaków. Jerzy Kossak był wyjątkowo związany z regionem. Jego matka z domu Kisielnicka pochodziła ze Stawisk. Sam malarz tak jak dwaj jego słynni przodkowie – ojciec Wojciech i dziadek Juliusz starał się uwiecznić historię swego narodu i ojczyzny dla pamięci przyszłych pokoleń.

Recytatorzy nagrodzeni...

cz wt, 10 maja 2005 13:21

Rafał Wojtiulewicz z Rudomino na Litwie został laureatem konkursu literackiego pt.: „Miejsce na wiersz”. Konkurs po raz drugi zorganizował Oddział Łomżyński Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Klub Garnizonowy oraz Teatrzyk Żywego Słowa „Logos”. W recytatorskie szranki stanęło 27 osób z Polski i Litwy. Motywem przewodnim konkursu były słowa księdza - poety Jana Twardowskiego „...powołaniem poezji jest ocalać wartości najważniejsze i podeptane...”

Kabaret Moralnego Niepokoju - Koncert

Foto: Kabaret Moralnego Niepokoju - Koncert
mm cz, 05 maja 2005 11:12

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na koncert Kabaretu Moralnego Niepokoju, który odbędzie się w 14.05.2005 roku o godzinie 18.00 w sali Urzędu Wojewódzkiego ul. Nowa 2. Bilety do nabycia w siedzibie ROK, tel. 219 01 11.

Naucz się żyć a później zostań filozofem

cz pt, 29 kwietnia 2005 16:16

Primum vivere - deinde philosophari - tak pisał Wincenty Lutosławski – wybitny filozof wywodzący się z Drozdowa i taki tytuł nadano wystawie którą można zobaczyć w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Ekspozycję przedstawiającą pamiątki po profesorze Lutosławskim przygotowano z okazji 50-lej jego rocznicy śmierci. Fotografie, listy, dzieła oraz elementy warsztatu pracy ilustrują działalność społeczną, dorobek naukowy, rozliczne kontakty z „wielkimi” współczesnymi filozofowi oraz życie prywatne wybitnego mieszkańca podłomżyńskiego Drozdowa.

Marszałek podzielił kasę na kulturę

cz śr, 27 kwietnia 2005 23:00

Niemal 40 tysięcy złotych dostaną instytucje kultury z Łomży i okolicy od Marszałka Województwa Podlaskiego. Pieniądze to dotację na wsparcie realizowanych przez nie zadań w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji. W sumie do podziału było 200 tys zł w czterech kategoriach.

TOTUS TUUS - Ojcu Świętemu w hołdzie - Ave Maria w muzyce i poezji

cz wt, 26 kwietnia 2005 15:35

2 maja 2005r. (poniedziałek) godz. 19.00 Łomża - Katedra - msza św. i koncert

PROROCKOWANIE trzynasta edycja Non Stop Rock Festiwal

Foto: PROROCKOWANIE trzynasta edycja Non Stop Rock Fe...
mm wt, 26 kwietnia 2005 12:09

Wystąpią: - L.A.O.S. / Kętrzyn / hardcore - HIGHER LOVE / Warszawa / cold wave - APOKATASTASIS / Białystok / metal

Trzeci Tumult zakończony

Foto: Trzeci Tumult zakończony
cz pon, 25 kwietnia 2005 11:30

Teatr Bronisze z Ożarowa Mazowieckiego za spektakl „Nieobecny” zdobył - „I nagrodę – Złotą Kulisę” na III Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "TUMULT 2005". Festiwal, w którym wzięło udział 16 młodzieżowych teatrów i grup teatralnych z całego kraju odbył się w Łomży. O podziale nagród decydowało jury w składzie: Marcin Sosnowski, Piotr Damulewicz, Piotr Tomaszuk.

Tumultowy popis Jungowskiej

Foto: Tumultowy popis Jungowskiej
cz pt, 22 kwietnia 2005 23:39

Tego na Tumulcie jeszcze nie było. Aby pomieścić wszystkich tych którzy chcieli Edytę Jungowską i jej tragital „Gotujący się pies” zobaczyć trzeba było dostawiać krzeseł w sali Liceum Katolickiego przy Sadowej. Aktorka już po kilkunastu minutach podbiła serca widowni.

Tumult 2005... wystartował

Foto: Tumult 2005...  wystartował
cz pt, 22 kwietnia 2005 12:16

Przedstawieniem “Saksofonista” Teatru form Poland wystartował III Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych "TUMULT 2005". Teatr from Poland nie bierze w konkursie, ale jest gościem specjalnym Tumultu. W konkursowe szranki stanie zaś 16 zespołów reprezentujących kilka rodzajów sztuki teatralnej. Jak podkreśla Jarosław Osicki – dyrektor artystyczny Tumultu – Festiwal ma być krzykiem współczesnej młodzieży, a większość prezentowanych spektakli dotyczy problemów z którymi zderza się dziś młodzież.

TUMULT po raz trzeci...

Foto: TUMULT po raz trzeci...
cz cz, 21 kwietnia 2005 16:23

Od piątku do niedzieli (22 – 24 kwietnia) do Łomży zjadą młodzieżowe zespoły teatralne z całego kraju. W trzeciej edycji festiwalu swój udział potwierdziło 16 zespołów. Będą teatry dramatyczne, ale i teatry ruchu, teatry tańca. Gośćmi tegorocznego festiwalu będą: Teatr from Poland i Grupa Muflasz, a jako gość specjalny, na zakończenie pierwszego dnia festiwalu, wystąpi Edyta Jungowska w tragikalu „Gotujący się pies”.

Recytatorzy ocenieni i nagrodzeni...

cz wt, 19 kwietnia 2005 15:54

Jolanta Choromańska i Joanna Samul wygrały powiatowe eliminacje XVIII Małego Konkursu Recytatorski ,,Baje, Bajki, Bajeczki...” Konkurs przeprowadzono w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy. Przyjechało tu 40 recytatorów ze szkół podstawowych wszystkich gmin powiatu ziemskiego, którzy wygrali eliminacje środowiskowe tj. szkolne i gminne.

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych "TUMULT 2005" - III EDYCJA

Foto: Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych  &q...
mm pon, 18 kwietnia 2005 08:43

Szczegółowy program imprezy

Przegląd piosenki religijnej

cz nie, 17 kwietnia 2005 21:47

„Coś z Odysa” śpiewała Eleni

Foto: „Coś z Odysa”  śpiewała Eleni
cz so, 16 kwietnia 2005 13:25

Eleni - jedna z najpopularniejszych w Polsce piosenkarek wystąpiła w piątkowy wieczór w kaplicy parafii Krzyża Świętego w Łomży. Koncert gwiazdy zorganizowano w ramach odbywających się po raz jedenasty w Łomży Dni Kultury Chrześcijańskiej. Przyszło kilkuset widzów, zdecydowana większość z nich wraz z Eleni śpiewała największe jej przeboje.

« · «« · 156 · 157 · 158 · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · 164 · 165 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę