piątek, 03 kwietnia 2020 napisz DONOS@

Recytatorzy nagrodzeni...

cz wt, 10 maja 2005 13:21

Rafał Wojtiulewicz z Rudomino na Litwie został laureatem konkursu literackiego pt.: „Miejsce na wiersz”. Konkurs po raz drugi zorganizował Oddział Łomżyński Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Klub Garnizonowy oraz Teatrzyk Żywego Słowa „Logos”. W recytatorskie szranki stanęło 27 osób z Polski i Litwy. Motywem przewodnim konkursu były słowa księdza - poety Jana Twardowskiego „...powołaniem poezji jest ocalać wartości najważniejsze i podeptane...”

Kabaret Moralnego Niepokoju - Koncert

Foto: Kabaret Moralnego Niepokoju - Koncert
mm cz, 05 maja 2005 11:12

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na koncert Kabaretu Moralnego Niepokoju, który odbędzie się w 14.05.2005 roku o godzinie 18.00 w sali Urzędu Wojewódzkiego ul. Nowa 2. Bilety do nabycia w siedzibie ROK, tel. 219 01 11.

Naucz się żyć a później zostań filozofem

cz pt, 29 kwietnia 2005 16:16

Primum vivere - deinde philosophari - tak pisał Wincenty Lutosławski – wybitny filozof wywodzący się z Drozdowa i taki tytuł nadano wystawie którą można zobaczyć w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Ekspozycję przedstawiającą pamiątki po profesorze Lutosławskim przygotowano z okazji 50-lej jego rocznicy śmierci. Fotografie, listy, dzieła oraz elementy warsztatu pracy ilustrują działalność społeczną, dorobek naukowy, rozliczne kontakty z „wielkimi” współczesnymi filozofowi oraz życie prywatne wybitnego mieszkańca podłomżyńskiego Drozdowa.

Marszałek podzielił kasę na kulturę

cz śr, 27 kwietnia 2005 23:00

Niemal 40 tysięcy złotych dostaną instytucje kultury z Łomży i okolicy od Marszałka Województwa Podlaskiego. Pieniądze to dotację na wsparcie realizowanych przez nie zadań w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji. W sumie do podziału było 200 tys zł w czterech kategoriach.

TOTUS TUUS - Ojcu Świętemu w hołdzie - Ave Maria w muzyce i poezji

cz wt, 26 kwietnia 2005 15:35

2 maja 2005r. (poniedziałek) godz. 19.00 Łomża - Katedra - msza św. i koncert

PROROCKOWANIE trzynasta edycja Non Stop Rock Festiwal

Foto: PROROCKOWANIE trzynasta edycja Non Stop Rock Fe...
mm wt, 26 kwietnia 2005 12:09

Wystąpią: - L.A.O.S. / Kętrzyn / hardcore - HIGHER LOVE / Warszawa / cold wave - APOKATASTASIS / Białystok / metal

Trzeci Tumult zakończony

Foto: Trzeci Tumult zakończony
cz pon, 25 kwietnia 2005 11:30

Teatr Bronisze z Ożarowa Mazowieckiego za spektakl „Nieobecny” zdobył - „I nagrodę – Złotą Kulisę” na III Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "TUMULT 2005". Festiwal, w którym wzięło udział 16 młodzieżowych teatrów i grup teatralnych z całego kraju odbył się w Łomży. O podziale nagród decydowało jury w składzie: Marcin Sosnowski, Piotr Damulewicz, Piotr Tomaszuk.

Tumultowy popis Jungowskiej

Foto: Tumultowy popis Jungowskiej
cz pt, 22 kwietnia 2005 23:39

Tego na Tumulcie jeszcze nie było. Aby pomieścić wszystkich tych którzy chcieli Edytę Jungowską i jej tragital „Gotujący się pies” zobaczyć trzeba było dostawiać krzeseł w sali Liceum Katolickiego przy Sadowej. Aktorka już po kilkunastu minutach podbiła serca widowni.

Tumult 2005... wystartował

Foto: Tumult 2005...  wystartował
cz pt, 22 kwietnia 2005 12:16

Przedstawieniem “Saksofonista” Teatru form Poland wystartował III Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych "TUMULT 2005". Teatr from Poland nie bierze w konkursie, ale jest gościem specjalnym Tumultu. W konkursowe szranki stanie zaś 16 zespołów reprezentujących kilka rodzajów sztuki teatralnej. Jak podkreśla Jarosław Osicki – dyrektor artystyczny Tumultu – Festiwal ma być krzykiem współczesnej młodzieży, a większość prezentowanych spektakli dotyczy problemów z którymi zderza się dziś młodzież.

TUMULT po raz trzeci...

Foto: TUMULT po raz trzeci...
cz cz, 21 kwietnia 2005 16:23

Od piątku do niedzieli (22 – 24 kwietnia) do Łomży zjadą młodzieżowe zespoły teatralne z całego kraju. W trzeciej edycji festiwalu swój udział potwierdziło 16 zespołów. Będą teatry dramatyczne, ale i teatry ruchu, teatry tańca. Gośćmi tegorocznego festiwalu będą: Teatr from Poland i Grupa Muflasz, a jako gość specjalny, na zakończenie pierwszego dnia festiwalu, wystąpi Edyta Jungowska w tragikalu „Gotujący się pies”.

Recytatorzy ocenieni i nagrodzeni...

cz wt, 19 kwietnia 2005 15:54

Jolanta Choromańska i Joanna Samul wygrały powiatowe eliminacje XVIII Małego Konkursu Recytatorski ,,Baje, Bajki, Bajeczki...” Konkurs przeprowadzono w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy. Przyjechało tu 40 recytatorów ze szkół podstawowych wszystkich gmin powiatu ziemskiego, którzy wygrali eliminacje środowiskowe tj. szkolne i gminne.

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych "TUMULT 2005" - III EDYCJA

Foto: Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych  &q...
mm pon, 18 kwietnia 2005 08:43

Szczegółowy program imprezy

Przegląd piosenki religijnej

cz nie, 17 kwietnia 2005 21:47

„Coś z Odysa” śpiewała Eleni

Foto: „Coś z Odysa”  śpiewała Eleni
cz so, 16 kwietnia 2005 13:25

Eleni - jedna z najpopularniejszych w Polsce piosenkarek wystąpiła w piątkowy wieczór w kaplicy parafii Krzyża Świętego w Łomży. Koncert gwiazdy zorganizowano w ramach odbywających się po raz jedenasty w Łomży Dni Kultury Chrześcijańskiej. Przyszło kilkuset widzów, zdecydowana większość z nich wraz z Eleni śpiewała największe jej przeboje.

„Pamięć i tożsamość”

Foto: „Pamięć i tożsamość”
mm cz, 14 kwietnia 2005 21:59

Kilkaset osób słuchało w czwartkowy wieczór koncertu jaki przygotowała Łomżyńska Orkiestra Kameralna i ks. Tomasz Chludziński. Koncert pt. „Pamięć i tożsamość” odbył się w ramach XI Dni Kultury Chrześcijańskiej i składał się z przeplatanych muzyką recytacji fragmentów ostatniej książki Ojca Świętego Jana Pawła II.

4lomza.pl „Mecenasem Kultury 2004”

Foto: 4lomza.pl „Mecenasem Kultury 2004&...
cz cz, 14 kwietnia 2005 15:37

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego po raz czwarty zorganizował Konkurs „Mecenas Kultury”. Wśród tegoroczny laureatów są: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, ks. Janusz Marian Kotowski z Porytego i www.4lomza.pl.

Uroczysta premiera sztuki „Kominiarczyk”

Foto: Uroczysta premiera sztuki „Kominiarcz...
mm śr, 13 kwietnia 2005 10:25

17 kwietnia 2005r. w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży o godz. 16.00 odbędzie się uroczysta premiera sztuki „Kominiarczyk”.

Dni Kultury Chrześcijańskiej wystartowały po raz jedenasty

Foto: Dni Kultury Chrześcijańskiej wystartowały po ra...
cz wt, 12 kwietnia 2005 22:24

Koncertem potrójnym C-dur op. 56 na skrzypce, wiolonczelę, fortepian i orkiestrę Ludwig'a van Beethoven'a rozpoczęły się XI Dni Kultury Chrześcijańskiej. W sali widowiskowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w towarzystwie Chóru i Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie filia w Białymstoku zagrali Włodzimierz Promiński, Roman Hoffman i Robert Marat. Tegoroczna edycja Dni Kultury Chrześcijańskiej dedykowana jest “w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”. Przez tydzień w Łomży odbywać się będą koncerty, turnieje sportowe i wykłady.

Recytatorzy Jana Pawła II

cz wt, 12 kwietnia 2005 07:08

Karina Węgrowska, Ewa Obiedzińska ze SP 10 w Łomży, Andrzej Pieniak z Pisza, Magda Roszkowska z Międzyrzeca Podlaskiego w kategorii szkół podstawowych, oraz Agnieszka Jakubowska z gimnazjum Nr 1 w Sejnach w śród gimnazjalistów wygrali regionalny konkurs poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. Konkurs odbył się w poniedziałek w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II w Łomży. Jego laureaci pojadą na ogólnopolski finał do Torunia.

Program XI Dni Kultury Chrześcijańskiej

cz wt, 05 kwietnia 2005 06:21

“W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II” Łomża 12-19 kwietnia 2005 roku

« · «« · 155 · 156 · 157 · 158 · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · 164 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę