Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 11 lipca 2020 napisz DONOS@

Kurpie ze Zbójnej najlepsze

cz nie, 19 czerwca 2005 23:00

Pięć i pół godziny trwały przesłuchania konkursowe XII-ego Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Kurpiowskich. Na scenie przy Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie zaprezentowały się 33 zespoły, kapele i indywidualni wykonawcy w sumie na melodię kurpiowską grało, śpiewało i tańczyło około 300 osób.

Sobótka w Nowogrodzie

Foto: Sobótka w Nowogrodzie
cz nie, 19 czerwca 2005 00:15

Płonące ogniska, tańczące i śpiewające wokół nich dziewczyny w białych sukmanach i z wiankami na głowach. ,,A na Jana, a na Jana...” - sobótkowe widowisko obrzędowe połączone z puszczaniem wianków na Narwi można było podziwiać w sobotnią noc w Nowogrodzie. Wszystko przypominało niegdysiejsze Noce świętojańskie gdy sobótka była świętem miłości, pełnym magicznych praktyk...

Elektryczne Gitary zagrają w Łomży

Foto: Elektryczne Gitary zagrają w Łomży
cz so, 18 czerwca 2005 19:55

Niedzielne popołudnie i wieczór łomżanie będą mogli spędzić przy dźwiękach zespołów El Lunes, The Hardworkers, No Way i Elektrycznych Gitar. Do miasta zjedzie Studio Lato Radia Białystok. Zespół Kuby Sienkiewicza zagra na „muszli” przy ul. Zjazd o 20.30, ale impreza będzie rozkręcana już od 14.00.

Pierwsza premiera Grupy TRZY

Foto: Pierwsza premiera Grupy TRZY
mm śr, 15 czerwca 2005 20:42

Spektaklem "Trach" zadebiutowała przed publicznością Grupa TRZY działająca przy MDK DŚT, prowadzona przez Jarosława Osickiego. Zespół wystawił dynamiczne, poruszające i aktualne studium kondycji nastoletniej młodzieży.

Dyplomy na 30 lecie...

Foto: Dyplomy na 30 lecie...
mm wt, 14 czerwca 2005 21:51

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży świętuje jubileusz 30-lecia działalności. Z tej okazji otwarto okolicznościową wystawę „30 lat plastyki łomżyńskiej”- swoje prace zaprezentowało 21 artystów. We wtorek wieczorem odbył się wernisaż podczas którego Nagrodę Ministra Kultury otrzymała kierownik GSW Karolina Składowska.

Średniowiecze w Łomży

Foto: Średniowiecze w Łomży
cz so, 11 czerwca 2005 14:14

Nietypową zabawę z historią proponuje łomżanom Muzeum Północno Mazowieckie - wyprawy w czasie. Dziś łomżanie mogą pooglądać, posmakować i podotykać średniowiecza. Muzeum wraz z Łomżyńską Grupą Odtwórstwa Historycznego „Spiritus Temporis” zorganizowały piknik historyczny... w średniowieczu. Są rycerze, zakonnik, białogłowy, paciorki i podpłomyki...

Cztery razy Radziłów

Foto: Cztery razy Radziłów
mm pt, 10 czerwca 2005 22:21

Radziłów – niewielka miejscowość oddalona o 35 km od Łomży – stała się tematem sesji czterech łomżyńskich fotografików. Efekt ich pracy można oglądać w Galerii pod Akadami przy Starym Rynku w Łomży. W piatkowy wieczór otwarto tu wystawę pt. „4 spojrzenia na Radziłów”. Każdy z autorów - Zdzisław Folga, Przemysław Karwowski, Mariusz Syperek i Leszek Truskolaski - prezentuje na niej indywidualny zestaw fotografii, będący osobistą i odmienną opowieścią o tym inspirującym miejscu, o urokliwej i ginącej prowincji, o czasie i przemijaniu.

XII Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie

Foto: XII Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w No...
mm pt, 10 czerwca 2005 15:11

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowogród zapraszają na XII Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie 18-19 czerwca 2005 r.

Mistrzowie Polski z łomżyńskiego MDK DŚT

Foto: Mistrzowie Polski z łomżyńskiego MDK DŚT
mm pon, 06 czerwca 2005 18:55

Crazy Twisting Group z Miejskiego Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zdobyła Mistrzostwo Polski w Tańcu Break Dance. Łomżanie sukces odnieśli w sobotę w Wołominie. Odbywały się tam Mistrzostwa Polski w Tańcu Break Dance zorganizowane przez International Dance Organization. Crazy Twisting Group z MDK-DŚT w Łomży pozostawili w pokonanym polu wszystkie grupy i zdobyli Mistrzostwo Polski.

4 Spojrzenia na Radziłów

Foto: 4 Spojrzenia na  Radziłów
mm pon, 06 czerwca 2005 18:49

Galeria Pod Arkadami zaprasza na otwarcie wystawy fotografii czterech członków Klubu Fotografików Łomżyńskich. Prezentowane na wystawie zdjęcia są efektem kilku grupowych i indywidualnych wypraw fotograficznych do maleńkiego pożydowskiego miasteczka Radziłowa o specyficznym charakterze, swoistej architekturze i tragicznej historii.

Skansenowskie Spotkania - fotorelacja

Foto: Skansenowskie Spotkania  - fotorelacja
mm nie, 05 czerwca 2005 22:44

Spotkania w Skansenie Kurpiowskim im. Adam Chętnika w Nowogrodzie stały się już tradycją. Przez całą niedzielę można było nie tylko zwiedzać Skansen ale także zapoznać się z tradycyjną kurpiowską twórczością ludową. Byli kurpiowscy kowale, garncarze, bursztyniarze, hafciarki i wycinankarki. Turyści, którzy odwiedzili Nowogród mogli to wszystko oglądać i kupować, a także sprawdzić jak smakują Kurpie. Serwowano pampuchy, rejbak, piwo jałowcowe...

Bogu dziękujcie, Ducha nie gaście... 14 lat później

Foto: Bogu dziękujcie, Ducha nie gaście... 14 lat póź...
cz so, 04 czerwca 2005 22:58

Młodzi łomżanie podziękowali Bogu, za nawiedzenie Łomży przez Papieża Jana Pawła II. Ojciec Święty odwiedził miasto 4-5 czerwca 1991 roku. W sobotę wieczorem, w miejscu gdzie przed 14 laty Jan Paweł II sprawował Najświętszą Ofiarę młodzi łomżanie podziękowali Bogu, za dar Papieża Polaka... W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego swoje dziękczynienie z kilkuset młodymi łomżanami wyśpiewał Tomek Kamiński z zespołem...

Łomżyńskie „Pegazy” dla najlepszych

Foto: Łomżyńskie „Pegazy” dla naj...
cz pt, 03 czerwca 2005 22:15

Zaprojektowane przez Przemysława Karwowskiego i wykonane przez kowala ze Zbójnej żelazne statuetki „Pegaza” otrzymali zwycięzcy XVIII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka”. W piątek wieczorem Festiwal zamknięto. Wcześniej międzynarodowe jury przez trzy dni obejrzało i oceniło jedenaście konkursowych spektakli.

Miasto ognia ... Łomża

Foto: Miasto ognia ... Łomża
mm cz, 02 czerwca 2005 23:43

Dobiega końca XVIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny “Walizka”. Dziś ostatni dzień konkursowych przedstawień, a wieczorem ogłoszenie wyników Festiwalu. Tradycyjnie obok spektakli konkursowych wystawiane są sztuki nie podlegające ocenie jury. W czwartek wieczorem na Starym Rynku łomżanie zobaczyli “Miasto Ognia” – duże widowisko plenerowe przygotowane przez Teatr Prawdziwy z Bielawy.

Łomżyńska Edukacja Teatralna: Janusz Stolarski – „Ecce homo” – recenzja spektaklu.

Foto: Łomżyńska Edukacja Teatralna: Janusz Stolarski ...
mm śr, 01 czerwca 2005 10:10

Ecce Homo. Oto człowiek. Kim jest? Geniuszem. Fryderyk Nietzsche przedstawia nowe koncepcje filozoficzne. Jego umysł jest otwarty na każdą myśl, jego myśli formują się w skomplikowany wywód i potokiem słów są przekazywane zdumionemu słuchaczowi. Nietzsche mówi o dionizyjskości, moralności niewolnika, niewolnikach chrześcijaństwa. Mówi o woli mocy i nadczłowieku. Mówi o rozumie i instynkcie. Mówi..., a Janusz Stolarski na scenie zapala świeczkę. W granym przez aktora filozofie rodzi się pytanie. Kim jestem?

Ikar ... "Walizka" wychodzi z teatru

Foto: Ikar ... "Walizka" wychodzi z teatru
mm śr, 01 czerwca 2005 08:47

Ikar to przedstawienie prezentowne w poniedziałek wieczorem na łomżyńskim rynku, przygotowane przez Teatr AKT z Warszawy. Dość efektowne widowisko zebrało sporą grupę widzów. Grupę tworzą profesjonalni aktorzy-mimowie, którzy już od pierwszych przedstawień próbowali język pantomimy wzbogacić o doświadczenia współczesnego świata. Przedstawienie łączy pantomimę, taniec i inne środki wyrazu (marionetki, plastyczne obrazy, efekty ogniowe i pirotechniczne, szczudła).

Walizka już otwarta

Foto: Walizka już otwarta
cz wt, 31 maja 2005 14:20

Jerzy Brzeziński Prezydent Łomży oficjalnie otworzył „Walizkę” czyli Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Łomżyńską „Walizkę” otwarto po raz 18-nasty. Program festiwalu obejmuje występy 7 teatrów zagranicznych i 4 krajowych. Jako pierwszy widzowie i jury zobaczyli spektakl “Selfish Giant” w wykonaniu Estonian State Puppet Theatre.

Walizka po raz osiemnasty

Foto: Walizka po raz osiemnasty
cz pon, 30 maja 2005 17:04

Jedenaście spektakli konkursowych i sześć towarzyszących będą mogli zobaczyć łomżanie podczas rozpoczynającego się we wtorek Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka”. To już 18 edycja łomżyńskiego festiwalu. Poza teatrami z Polski zaprezentują się teatry dla dzieci z Estonii, Czech, Rumunii, Słowenii, a także Bośni i Hercegowiny.

DNI ŁOMŻY 2005

cz pon, 30 maja 2005 15:52

PROGRAM

Lewiarze pierwsi

Foto: Lewiarze pierwsi
cz pon, 30 maja 2005 09:27

Muzykująca Rodzina Lewiarzy z Piątnicy zajęła pierwsze miejsce na VIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Rodzinnej ”Familia-Tczew 2005”. W konkursie wzięło udział 30 zespołów z Polski, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Łotwy Rosji, Izraela, Słowacji i Niemiec. Śpiewające rodziny za Piątnicy nie miała jednak sobie równych.

« · «« · 155 · 156 · 157 · 158 · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · 164 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę