Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Inwazja supermarketów

cz śr, 12 maja 2004 08:54

W Perspektywie będą trzy. Mowa o supermarketach, a perspektywa to spółdzielnia mieszkaniowa w Łomży. Właśnie rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy kolejnych supermarketów na osiedlu południe w Łomży. W odległości zaledwie kilkunastu, czy kilkudziesięciu metrów od siebie mają tu funkcjonować a trzy duże sklepy. Prace przy budowie pierwszego z nich rozpoczęto jesienią ubiegłego roku, ale zima ostudziła zapędy inwestorów tak bardzo, że do tej pory jeszcze robotnicy na budowę nie powrócili. Przyczyną tego nie są złe warunki klimatyczne, a chęć zmiany planów inwestycji na które nie chcą się zgodzić władze miasta.

Uczelnie katolickie

cz wt, 11 maja 2004 10:15

Katolickie Gimnazjum i Liceum w Łomży czeka na uczniów. Biskup Łomżyński Stanisław Stefanek powołał do życia ponadpodstawowe szkoły: Katolickie Gimnazjum i Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Najważniejszym celem obu szkół jest troska o integralny rozwój młodego człowieka. Podstawą pracy dydaktyczno – wychowawczej zaś wskazania Papieża Jana Pawła II: „Szkoła katolicka zawsze miała i ma na uwadze wychowanie chrześcijan, którzy będą także wzorowymi obywatelami, zdolnymi do dawania swego pełnego wkładu, swej inteligencji, solidarności, kompetencji w dzieło prawidłowego i porządnego budowania społeczności cywilnej.”

Łomża połączyła się ze Stuttgartem.

cz nie, 09 maja 2004 14:21

Jaka powinna być ta nowa Europa? Skąd powinna czerpać wartości? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy spotkania “Razem dla Europy”. Spotkanie odbyło się w Sztuttgarcie, ale dzięki transmisji uczestniczyło w nim około 140 europejskich miast. Jednym z nich była Łomża. W auli Liceum Katolickiego przy ulicy Sadowej przez całą sobotę zgromadziło się kilkaset osób, które chciały zobaczyć i posłuchać, jak powinna wyglądać nowa wspólna Europa.

Łomża łączy się ze Stuttgartem

cz so, 08 maja 2004 10:32

150 ruchów i wspólnot z czterech kosciołów chrześciajńskich spotyka się dzisiaj w Stuttgarcie. Spotkanie odbędzie się pod hasłem “Jedność w różnorodności”. Podczas dyskusji uczestnicy będą poszukiwać sposobów budowania nowej Europy, która spełni swoje powołanie do życia w pokoju i jedności między narodami.

Taksówką - drożej

cz pt, 07 maja 2004 17:47

Są już pierwsze efekty paliwowego zamieszania. Korporacje taksówkowe w Łomży podniosą ceny swoich usług. 3 na 4-y działające w mieście firmy taksówkowe porozumiały się co do podwyżki. A wzrosnąć ma tylko opłata początkowa. Za tzw. trzaśnięce drzwiami klienta ma płacić 4 złote 50 groszy – czyli o złotówkę więcej niz obecnie. Opłata za każdy przejechany kilometr ma pozostać bez zmian. Podwyżkę usług wymusza wciąż rosnąca cena paliw – mówił w Temacie Dnia Edward Plona właściciel jednej z korporacji taksówkowych w Łomży.

Inwestycja Zambrowa

cz pt, 07 maja 2004 12:14

Na niemal 7 milionów wyceniono adaptację terenów przekazanych samorządowi Zambrowa po Zamtexie. Pod koniec ubiegłego roku blisko 4 hekraty ziemi wraz z budynkami m.in. hala tkalni przekazał miastu wojewoda poldaski. W ubiegłym tygodniu radni Zambrowa przyjeli program zagospodarowania tych terenów. Władze miasta chcą aby w tkalni powstało około 10 nowych zakładów produkcyjnych, a zatrudnienie w nich znalazło nawet do 300 osób.

Z Big Brothera do Europarlamentu

cz cz, 06 maja 2004 11:36

Kierowca raidowy z Olsztyna, dwóch chłopaków z Big Brothera i fan muzyki Country – to między innymi kandydaci z północno-wschodniej Polski do Parlamentu Europejskiego. Krzysztof Hołowczyc startuje z listy Platformy Obywatelskiej, bigbraderowiec Sebastan Florek z Sojuszu Lewicy demokratycznej, a jego telewizyjny kolega Klaudiusz Sewkowicz z Krajowej Partii Emerytów i Rencistów. Z telewizji znamy także kandydata Inicjatywy dla Polski Korneliusza Pacudę – który w Mrągowie organizuje Pikniki Country.

Ukradli 537 flag!

cz wt, 04 maja 2004 17:28

Ponad pół tysiąca flag zniknęło z łomżyńskich ulic. Tak Łomża powitała wejście Polski do Unii Europejskiej. 277 polskich i 260 unijnych flag zostało skradzionych z 1 na 2 maja. Miasto poniosło starty w wsyokości 12 tysięcy złotych – mówi z-ca dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, Marek Olbryś. Przed 1 maja miasto apelowało do mieszkańców i łomżyńskiej policji, aby zwracać szczególną uwagę na miejsca, gdzie wiszą zarówno polskie jak i unijne flagi. Policja twierdzi, że uwagę zwracała. "Zatrzymaliśmy 6 osób, które próbowały ukraść flagi" - mówi Komendant Miejski Policji w Łomży Andrzej Zaremba.

Zagrała i zaśpiewała Tośka

cz so, 24 kwietnia 2004 13:43

Wczoraj o 19:00 w sali Urzędu Wojewódzkiego w Łomży w ramach dni kultury chrześcijańskiej wystąpiła Antonina Krzysztoń. Koncert zgromadził ponad pół tysiąca słuchaczy. Piosenkarka zaśpiewała utwory ze swoich starszych płyt, ale także najnowsze piosenki z płyty którą właśnie nagrywa.

Dopłaty rolnicze - apel komisji

cz pt, 23 kwietnia 2004 10:02

Występujcie o dopłaty bezpośrednie i o ubiegajcie się o przyznanie płatności z tytułu wsparcia działalności rolniczej na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania – z takim apelem do rolników z okolic Łomży zwróciła się Komisja Rolnictwa Rady Powiatu Łomżyńskiego. Członkowie komisji, podkreślają, że cały teren powiatu został zaliczony do grupy obszarów nizinnych o niekorzystnych warunkach gospodarowania i że z tego tytuł gospodarzom należy się specjalna unijna dopłata do każdego uprawianego hektara ziemi. Jeśli gmina, na terenie której znajduje się gospodarstwo została zakwalifikowana do strefy I dopłata ma wynieść prawie 34 Euro, a jeśli do strefy drugiej ponad 52 Euro.

Mecenas Kultury Województwa Podlaskiego 2003

cz cz, 22 kwietnia 2004 09:28

Starosta łomżyński Wojciech Kubrak otzymał statuetkę patrona honoroweg roku 2003 w konkursie Mecenas Kultury Województwa Podlaskiego 2003. Nominacje do nagrody otrzymał także J.E Biskup Stanisław Stefanek oraz Radio Nadzieja 103,6 FM - jako patron medialny. W kategorii sponsor laureatem zostały Zakłady Spożywcze "Bona".

Wnioski o unijny NIP

cz śr, 21 kwietnia 2004 05:58

Zainteresowanie „Euronipami” w powiecie łomżyńskim jest jednym z najniższych w województwie- informuje Izba Skarbowa w Białymstoku. Ze spodziewanych około 250-ciu firm z powiatu łomżyńskiego, które powinny się ubiegać o nadanie im unijnego NIP, jak do tej pory wnioski złożyło tylko 49 firm, co stanowi zaledwie 18,8 proc. Wszystkich, którzy zamierzają z takim wnioskiem do urzędu wystąpić, a zależy im na tym, żeby mieć potwierdzenie przed 1 maja br. powinni zrobić to jak najszybciej - najlepiej w dniach 20-22 kwietnia.

Po rodzinny - do gminy

cz pon, 19 kwietnia 2004 16:03

Już za kilka dni to właśnie gminy przejmą obsługę świadczeń rodzinnych. Będą przyjmować petentów, wydawać formularze i wypłacać pieniądze. Będą – a dokładnie powinny. Większość gmin nie otrzymała środków na zatrudnienie pracowników, zakup sprzętu do obsługi świadczeń, a na razie gminy biorą pieniądze z własnej kasy. Wójt gminy Piątnica Edward Łada mówi, że gmina jest przygotowana do obsługi nowych interesantów. "Mam nadzieję, że pieniądze otrzymamy(..)Wiara czyni cuda." - mówi Łada.

Forum dyskskusyjne w Jańskim

cz pon, 19 kwietnia 2004 09:48

“Rodzice w szkole” pod takim tytułem w Liceum Ogólnokształcącym im. Bogdana Jańskiego w Łomży ma odbyć się forum dyskusyjne rodziców i nauczycieli. Moderatorem dyskusji będzie dr Janina Moczydłowska – psycholog zajmujący się przede wszystkim tematyką wychowania. Jak zapowiada organizator spotkania - dyrektor Liceum Sylwia Jaskuła - głównym celem dyskusji ma być uzmysłowienie zarówno rodzicom i nauczycielom ich miejsca w wychowaniu dzieci i młodzieży.

Ogrodnicy i rolnicy w Szepietowie

cz nie, 18 kwietnia 2004 12:20

Krzewy iglaste, ozdobne, nasiona warzyw, kwiatów, ziół, rośliny cebulowe, rabatowe, a także sprzęt i środki do produkcji ogrodniczej – to wszystko można zobaczyć i kupić w Szepietowie. Trwają tam X Wiosenne Targi Ogrodnicze. Około 150-ciu wystawców prezentuje się na Targach. Oprócz roślin pokazują i sprzedają systemy nawadniające i meble ogrodowe – mówi Joanna Włostowska z Wojewódzkiego Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Rekolekcje ewangelizacyjne

cz so, 17 kwietnia 2004 11:39

Jutrzejsza niedziela to święto Miłosierdzia Bożego. W Łomży główne uroczystości odbędą się w parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, która już przygotowuje się do tego święta. Z soboty na niedzielę w sanktuarium trwać będzie całonocne czuwanie. Punktem kulminacyjnym będzie zaś niedzielna Msza Święta o godzinie 15-nastej. W niedzielę wieczorem zaś Eucharystią i koncertem ewangelizacyjnym rozpoczną się w tej parafii rekolekcje ewangelizacyjne pod hasłem:”Bądźcie świadkami miłosierdzia”, które potrwają do środy. Poprowadzi je grupa ewangelizacyjna z Łodzi “Mocni w Duchu”.

Niedziela Wielkanocna

cz nie, 11 kwietnia 2004 08:38

Dzielenie się jajkiem, spożycie wspólnego świątecznego śniadania - to tradycje Niedzieli Wielkanocnej. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa jest symbolem Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. Chrystus umęczony i zabity pokonał śmierć, grzech i szatana, a równocześnie wszystkim ludziom, dał nadzieję martwychwstania. To najważniejsze święto w całym roku liturgicznym.

Ks. Andrzej Godlewski Proboszczem Roku?

cz so, 10 kwietnia 2004 09:53

Proboszcz parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży ksiądz Andrzej Godlewski znalazł się w gronie 24-ech półfinalistów Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł “Proboszcza Roku”. Półfinaliści zostali wyłonieni z blisko 600-set kandydatów zgłoszonych przez parafian. Ks Andrzej jest jedynym księdzem zakwalifikowanym do półfinału konkursu z terenu diecezji łomżyńskiej i jednym z dwóch z północno-wschodniej Polski.

Przedświąteczna pomoc

cz pt, 09 kwietnia 2004 05:51

Ponad 200 paczek żywnościowych trafiło do najuboższych mieszkańców Łomży. Paczki przygotowała Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Przed południem pracownicy Caritasu w Łomży rozdali paczki w Kuchni Caritas. Przedświąteczną pomoc odebrały rodziny, już wcześniej wytypowane i będące pod opieką Caritasu.

Triduum Paschalne

cz cz, 08 kwietnia 2004 09:19

Rozpoczyna się Triduum Paschalne. Obejmuje ono najważniejsze ceremonie liturgiczne w ciągu roku. Dzisiaj przed południem w łomżyńskim kościele katedralnym, podobnie jak we wszystkich katedrach Kościoła Katolickiego na świecie, odprawiona zostanie tzw. Msza Krzyżma. Liturgii przewodniczyć będzie biskup Stanisław Stefanek. O godzinie 10 rozpocznie się koncelebra z udziałem księży reprezentujących całą diecezję. Duchowni odnowią przyrzeczenia kapłańskie, złożone podczas święceń. Podczas Mszy poświęcone zostaną oleje, potrzebne do udzielenia sakramentów oraz do konsekracji kościołów oraz naczyń liturgicznych.

« · «« · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę