Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Awanse w Policji

cz pt, 23 lipca 2004 15:54

34 łomżyńskich policjantów otrzymało dziś awanse na wyższe stopnie. 2-óch funkcjonariuszy awansował na wyższe stopnie oficerskie komendant główny policji, 28-miu otrzymało awans na aspirantów i podoficerów rozkazem komendanta wojewódzkiego, pozostałych do rangi starszych posterunkowych wyniósł komendant miejski policji w Łomży inspektor Andrzej Zaremba, który też wręczał wszystkie nominacje.

To będzie XX jubileuszowa pielgrzymka

cz wt, 20 lipca 2004 13:11

Już tylko 10 dni pozostało do wymarszu łomżyńskich pątników na Jasną Górę. 1 sierpnia przed oblicze Królowej Polski z Łomży i Ostrołęki wyjdzie co najmniej kilkaset osób. Będzie to jubileuszowa 20 Piesza Pielgrzymka Diecezjalna na Jasną Górę. Jak podkreśla ks. Piotr Kapelański kierownik łomżyńskiej pielgrzymki w dalszym ciągu, w każdej parafii można zgłaszać swój udział. Pielgrzymka na Jasną Górę jest przede wszystkim wydarzeniem religijnym. To niezwykła forma wędrownych rekolekcji przeżytych w ciągu 14 dni.

120 lecie ślubu Wojciecha Kossaka

cz so, 17 lipca 2004 10:30

W najbliższą niedzielę uroczystość upamiętniającą 120 lecie ślubu Wojciecha Kossaka i Marii zd. Kisielnickiej – organizuje parafia w Porytem. Słynny malarz batalista w tamtejszym kościele brał ślub z przedstawicielką jednego z największych mazowieckich rodów – Kisielnickich w 1884. Z tej okazji na odprawionej uroczyście przez biskupa Stanisława Stefanka, Mszy Świętej, kilkanaście par odnowi swoje przyrzeczenia małżeńskie. Wśród nich przed ołtarzem obecne będą dwie pary z 60 letnim stażem małżeńskim.

Tydzień dłużej na strzelnicy w Łomży

cz śr, 14 lipca 2004 15:34

O tydzień przedłuży się obóz dochodzący w Łomży. 70-cioro dzieci spędza wakacje na Strzelnicy w Łomży. Obóz zakończyć się miał w najbliższą niedzielę ale na prośbę rodziców i samych dzieci zostanie przedłużony jeszcze o kolejny tydzień. Przypomnijmy wakacje dla dzieci pozostających w mieście zorganizowała Rada Osiedla Nr 12, Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, oraz 59 Drużyna Harcerska "Ptaki Ptakom". Jest szansa że obóz na strzelnicy jeszcze sie przedłuży o ile organizatorzy znajda kolejnych sponsorów mówi Alina Mucharska przewodnicząca rady osiedla numer 12 w Łomży

Media i rodzina

cz pon, 12 lipca 2004 11:17

W mediach powinno być więcej nadziei - stwierdził bp Stanisław Stefanek, przemawiając na Jasnej Górze do ponad 200 tys. uczestników 12. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Zdaniem przewodniczącego Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski rodzice powinni korzystać z pomocy specjalistów, by towarzyszyć młodym w świecie mediów. Bp Stefanek przed Mszą św. wygłosił konferencję "Media i rodzina". Podkreślił w niej, że należy wychowywać do korzystania z mediów. Są one środkiem komunikacji a także miejscem spotkania.

80 tysięcy wniosków o dopłaty na podlasiu

cz pt, 02 lipca 2004 06:21

Około 80 tysięcy wniosków o dopłaty bezpośrednie złożyli rolnicy z województwa podlaskiego. W środę upłynął II termin ich składania. Jak podkreśla Wojciech Szczepkowski dyrektor podlaskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży to dobry wynik, ale mimo, że termin składania wniosków został wydłużony o dwa tygodnie jeszcze jeszcze rolnicy skorzystali z tej możliwości.

Mało ludzi do liczenia bocianów

cz śr, 30 czerwca 2004 06:19

Niecałe 40 osób zgłosiło się do liczenia bocianów w województwie podlaskim. Światowe Liczenie Bocianów rozpocznie się za kilkanaście dni. Taka akcja odbywa się raz na dziesięć lat w całej Europie i północnej części Afryki, czyli tam, gdzie występuje bocian biały, gatunek coraz bardziej zagrożony wyginięciem. W regionie północno-wschodnim, czyli na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach - organizuje ją Północno podlaskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, które ciągle poszukuje chętnych do liczenia

Odnowiony most

cz so, 26 czerwca 2004 14:00

Nowy most w gminie Piątnica. W miejscowości Motyka został otwarty swieżo wyremontowany most na rzece Łojewek. Przedsięwzięcie było możliwe do zrealizowania dzięki współpracy Starostwa Powiatu Łomżyńskiego z jednostką saperską Wojska Polskiego w Orzyszu. To właśnie 19 żołnierzy z tej jednostki w ciągu 3-ech tygodni rozebrali stary i zbudowali nowy most, który oficjalnie oddali wczoraj do użytku mieszkańcom Motyki.

Powiat dla Katedry

cz cz, 24 czerwca 2004 16:30

Powiat łomżyński wystosował apel do samorządów diecezji łomżyńskiej. „Katedra Łomżyńska-Matka i Głowa Kościołów Diecezji, szczególne miejsce biskupiej posługi przez 500 lat była świadkiem najważniejszych wydarzeń, znakiem duchowej wspólnoty mieszkańców tej ziemi” - piszą w apelu radni powiatu łomżyńskiego. „Naszą powinnością jest aktywne włączenie się oraz materialne wsparcie działa odnowy Łomżyńskiej Katedry” - samorządowcy z powiatu łomżyńskiego podczas sesji przyjęli stanowisko, w którym sami deklarują wsparcie remontu łomżyńskiej Katedry - mówi Starosta Wojciech Kubrak.

Analiza Via Baltica - pieniądze w błoto

cz cz, 24 czerwca 2004 07:26

Ponad 130 tysięcy złotych kosztowała Analiza rozwoju trasy Via Baltica pod kątem usług turystycznych. Dokument przygotowano w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Kilkuset stronicowy materiał to analiza tego co wzdłuż Via Baltica się znajduje twierdzi Katarzyna Zajkowska dyrektor departamentu turystyki i sportu urzędu marszałkowskiego. Pieniądze na opracowanie dokumentu pochodziły z funduszy europejskich. Co ciekawe może się okazać, że analiza a więc i pieniądze które na nią wydano trafią do kosza. Dokument opracowano bowiem tylko dla tzw. białostockiego przebiegu trasy Via Baltica, choć sami autorzy i zleceniodawcy dobrze wiedzą, że nie ma jeszcze ostatecznych decyzji czy międzynarodowa trasa będzie przebiegała przez Białystok, czy Łomżę.

Fundusz Poręczeń Kredytowych

cz wt, 22 czerwca 2004 12:16

800 tysięcy złotych – udziały takiej wartości objął samorząd województwa w Łomżyńskim Funduszu Poręczeń Kredytowych. Odpowiednią uchwałę przyjęli radni sejmiku województwa. Decyzja ta sprawia, że Fundusz będzie mógł rozpocząć działalność już w przyszłym miesiącu - tak twierdzi Zbigniew Piotrowski – organizator Funduszu.

Sukces łomżyńskiech amazonek

cz wt, 22 czerwca 2004 07:09

Łomżyńska drużyna amazonek ze Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym zdobyła I miejsce podczas rozgrywanej w miniony weekend w Gościmiu k\ Gorzowa Wielkopolskiego, międzynarodowej spartakiadzie. Impreza odbyła się już po raz dziesiąty i po każdej, w której brały udział, łomżanki wyjeżdżały jako zwyciężczynie. W sumie reprezentacja Amazonek z Łomży, w spartakiadzie, brała udział już po raz ósmy - mówi prezes stowarzyszenia Anna Dąbrowska.

500 kg żywności zebrała Caritas

cz nie, 20 czerwca 2004 15:32

Około pół tony żywności podarowali Łomżanie potrzebującym dzieciom. Przez 2 dni w Łomży trwała akcja, podczas której zbierano produkty żywnościowe. Zbiórkę już po raz 3 przygotowała Caritas Diecezji Łomżyńskiej. W większych sklepach w mieście stali wolontariusze, którzy do koszy zbierali makaron, ryż, konserwy i dżemy. Siostra Dorota Krasucka z Caritas mówi, że Łomżanie po raz kolejny okazali wiele serca.

Rodzinne z opóźnieniem także w Łomży...

cz śr, 16 czerwca 2004 21:56

Po kilkanaście godzin dziennie pracują pracownicy Oddziału Świadczeń Rodzinnych utworzonym przy Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Łomży. 7 kobiet przyjmuje i rozpatruje wnioski, wydaje decyzje, drukuje i przyjmuje interesantów – to skutek przejęcia przez samorządy obowiązku obsługi świadczeń rodzinnych. Łomżyński oddział – podobnie jak wyznaczone punkty w całym kraju – fizycznie nie daje rady. Mimo, że termin wypłaty świadczeń za maj minął 15 czerwca, to jeszcze dziś nie wszyscy mają pieniądze.

Wyniki bibliotecznej amnestii

cz śr, 16 czerwca 2004 08:04

207 dłużników miejskiej biblioteki publicznej w Łomży zwróciło 561 książek. To efekt amnestii ogłoszonej przez bibliotekę i trwającej od 1 do 12 czerwca. Jak się dowiedzieliśmy zapominalscy czytelnicy przetrzymywali książki wypożyczone w latach 2002-2004.

Tylko dwoje z okręgu nr 3 do Brukseli

cz wt, 15 czerwca 2004 15:50

Barbara Kudrycka z Platformy Obywatelskiej i Bogusław Rogalski z Ligi Polskich Rodzin - to kandydaci, którzy wygrali mandat europarlamentarzysty w okręgu wyborczym obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. Wbrew wcześniejszym przewidywaniom mandatu posła w PE nie dostał Bolesław Borysiuk, który startował z listy Samoobrony.

Wilcze niebezpieczeństwo

cz so, 12 czerwca 2004 09:42

Gospodarze znów boją się o swoje bydło. Z lasów wychodzą wilki, które szukają łatwego i smacznego kąska. A pasące się na łąkach krowy są najlepszą zdobyczą wilka – to pokazały ubiegłe lata. Największe straty w podlaskiem notuje gmina Zbójna. W ubiegłym roku wilki zagryzły tam 20 krów i cieląt. W tym roku jeszcze przypadków zagryzień nie było – ale głodne zwierzęta mogą zacząć atakować. Wilki stają się agresywne – bo są po prostu głodne – mówi Łowczy Okręgowy w Łomży, Jerzy Włostowski. Wilki czynią spustoszenia nie tylko na pastwiskach, ale także w lasach. Zdaniem Myśliwych, przyczyna jest jedna – wilków jest stanowczo za dużo.

Likwidacja Jednostki

cz wt, 08 czerwca 2004 07:59

Ostatnie transporty wyjeżdżają ze Składu Łomża. O jednostkę wojskową 3090 w Łomży walczyli parlamentarzyści i samorządowcy. Jednak bezskutecznie - mówi Kierownik Jednostki Wojskowej Skład Łomża 3090 , major Jarosław Klimaszewski. Dokładnie 30 czerwca z Jednostki odejdzie 4 żołnierzy i 64 pracowników cywilnych. O ile ci pierwsi znajdą miejsce w innych jednostkach, to niepewny jest los kadry cywilnej Wojska.

Co z państwową uczelnią w Łomży?

cz pon, 07 czerwca 2004 15:03

Do Warszawy załatwiać szkołę pojechała delegacja łomżyńskiego Ratusza. Dwóch Prezydentów ma spotkać się z Ministrem Edukacji Narodowej. Głównym tematem spotkania ma być Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa,o którą od miesięcy zabiegają władze Łomży, a której powstanie utknęło w martwym punkcie. Wiceprezydent Łomży, Krzysztof Choiński mówi, że miasto jest przygotowane do utworzenia państwowej uczelni wyższej. Pomoc w utworzeniu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Łomży deklarował wcześniej poseł Mieczysław Czerniawski. Na obietnicach się skończyło – bo o szkole póki co nic nie słychać.

Festiwal Teatralny zakończony

cz so, 05 czerwca 2004 11:24

Wczoraj wieczorem zakończył się w Łomży Międzynarodowy Festiwal Teatralny “Walizka”. W ciągu czterech dni festiwalu miasto gościło najlepsze teatry z kraju i zagranicy. 10 spektakli konkursowych, 6 imprez towarzyszących to suma tegorocznego festiwalu. Podczas wieczornej gali zamknięcia imprezy dokonał prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Jury festiwalowe pod przewodnictwem profesora Wiesława Hejno zadecydowało o podziale nagród. Nagrodę przezydenta miasta zdobył grodzieński teatr lalek 'Białoruś' za spektakl "Tutejsi”.

« · «« · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę