Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Są pieniądze na działalność gospodarczą

cz pt, 22 października 2004 14:24

Dodatkowe 120 tysięcy złotych ma Powiatowy Urząd Pracy w Łomży. Środki przekazało Ministerstwo Pracy. Łomżyński zatrudniak pieniądze przeznaczył na podjęcie działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne. Mogą one otrzymać dotację do wysokości 500 procent przeciętnego wynagrodzenia – to jest maksymalnie około 11 tysięcy złotych. Są jednak warunki – bezrobotny musi podpisać specjalną umowę i zobowiązać się, że działalność gospodarczą będzie prowadzić przez co najmniej 2 lata powiedziała radiu nadzieja dyrektor PUP w Łomży, Mieczysław Bieniek.

Pracownicy bez pensji

cz pt, 22 października 2004 09:12

Pracujesz a nie dostajesz pensji – nie przejmuj się nie jesteś jedyny. To brzmi wręcz groteskowo, ale w Polsce i w regionie stale wzrasta liczba osób, którzy za swoją ciężką pracę nie otrzymują należnego im wynagrodzenia. Pracodawcy wykorzystując ciężką sytuację na rynku pracy miesiącami przeciągają moment wypłaty wynagrodzenia. Sami pracownicy, często w obawie przed utratą pracy – godzą się na takie postępowanie i cierpliwie czekają na wypłatę choć części zaległej pensji – twierdzi Józef Kowalewski – inspektor Państwowej Inspekcji Pracy oddział w Łomży. Ostatni do łomżyńskiego PIPu zgłosili się pracownicy firny z Nowogrodu, którzy przez pół roku nie otrzymywali wynagrodzenia, a teraz firma jest na skraju bankructwa.

Stypendia nie dla wszystkich

cz cz, 21 października 2004 10:51

Miały być powszechne, a będą tylko dla nielicznych. Mowa o stypendiach dla uczniów i studentów z ubogich rodzin. Jeszcze w poniedziałek Prezydent Aleksander Kwaśniewski mówił, że jest to niebywała pomoc dla tych rodzin, a cały program stypendialny wpisywał w zintegrowany system pomocy Unii w przeobrażeniach na polskiej wsi. Tymczasem okazuje się, że tylko kilkunastu uczniów i studentów z terenu powiatu łomżyńskiego może liczyć na nie, mimo, że ustalone przez rząd kryterium dochodowości spełnia i wnioski złożyło około 300 osób.

Ruszył system wypłat dopłat dla rolników

cz pon, 18 października 2004 15:20

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski zainaugurował w Łomży system wypłat dopłat bezpośrednich dla rolników. Do miasta przyjechali premier Leszek Miller, minister finansów Mirosław Gronicki, minister d/s europejskich Danuta Hubner, minister spraw zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wojciech Pomajda i minister rolnictwa Wojciech Olejniczak. “To jest dzień radosny potrzebujemy tych dni aby pokazać, że wiele można zrobić, jeżeli wysiłek jest wspólny i dobrze zorganizowany” - mówi rozpoczynając oficjalnie wypłat bezpośrednie dla rolników prezydent Aleksander Kwaśniewski.

„Zaraczali” staw w Drozdowie.

cz so, 16 października 2004 22:55

Do parkowego stawu wpuszczano raki błotne. Akcja odbyła się w ramach odnawiania pogłowia raka błotnego – inaczej stawowego – zwierzęcia, które do życia potrzebuje wyjątkowych warunków. Z powodu zanieczyszczenia wód raki te w większości wyginęły, w naszych wodach występuje tylko rak amerykański – mówi dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie, Mirosław Grużewski. W Drozdowie do tej pory był 1 okaz raka błotnego – w muzealnym akwarium. Aby wpuścić raki do parkowego stawu, zbiornik musiał zostać dokładnie przebadany – zrobił to Zakład zoologi SGGW w Warszawie.

85 lat "Drzewnej" w Łomży

cz pt, 15 października 2004 15:35

300 osób z Polski i zagranicy przyjechało do Łomży – a dokładnie do łomżyńskiej Szkoły Drzewnej. Placówka świętuje 85-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowała zjazd absolwentów. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w łomżyńskiej Katedrze, Mszy przewodniczył Biskup Stanisław Stefanek. Biskup podkreślił znaczenie szkoły drzewnej i rolę, jaką placówka może jeszcze spełnić w łomżyńskiej oświacie.

Szpital ogranicza przyjęcia!

cz cz, 14 października 2004 14:37

Poród w Łomży tak – ale tylko dla pań z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Szpital Wojewódzki wprowadził ograniczenia w przyjmowaniu pacjentek na porodówkę oraz dzieci na OIOM noworodki. Powodem jest przekroczenie limitu przyjęć pacjentów. Na intensywnej terapii noworodka koszt przekroczeń sięga 70 tysięcy złotych. Za ponalimity wciąż nie chce płacić Narodowy Fundusz Zdrowia. Aby nie zamykać oddziałów – wprowadziliśmy ograniczenia – mówi dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, Marian Jaszewski.

16 nagród dla łomżyńskich nauczycieli

cz śr, 13 października 2004 16:37

Prezydent Łomży jak co roku przed Dniem Edukacji Narodowej – wskazał wyróżniających się pedagogów. Każdy z nich otrzymał nagrodę w wysokości 1450 złotych. 16 nauczycieli i dyrektorów spośród ponad tysięcznej grupy, która pracuje w Łomży, wybrała specjalna komisja złożona z przedstawicieli miasta i związków nauczycielskich.

Byłby remis gdyby nie 1 krzyżyk!

cz pon, 11 października 2004 11:05

Danuta Wójciak wygrała wybory uzupełniające na radnego gminy Wysokie Mazowieckie. Pokonała Mieczysława Uszyńskiego – byłego radnego, który stracił swój mandat za jazdę pod wpływem alkoholu i stanął ponownie do walki o fotel radnego gminy. Pokonała go – 1 głosem. Co ciekawe - o mały włos nie byłoby remisu w głosowaniu. Danutę Wójciak poparły 63 osoby, na Mieczysława Uszyńskiego też 63 – ale komisja obwodowa w Rusi Starej uznała, że 1 głos został oddany niezgodnie z zasadą głosowania – krzyżyk nie przeciął się w kratce. A to oznacza, że głos jest nieważny.

Po raz 4-ty obchodzimy Dzień Papieski –

cz nie, 10 października 2004 10:04

świętujemy go w niedzielę poprzedzającą 26-tą rocznicę wyboru papieża Jana Pawła. Hasło Dnia Papieskiego - Jan Paweł II – Pielgrzym Pokoju. Konkretnym wymiarem tego dnia jest pomoc materialna dla młodzieży zdolnej pochodzącej z ubogich rodzin. Podobnie, więc jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku odbywa się zbiórka pieniężna do puszek na rzecz Funduszu Diecezji Łomżyńskiej – „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli na stypendia dla biednej młodzieży. Zbiórki odbywają się w całej Polsce, ale łomżyńska ma inny wymiar – jak powiedział Biuskup Łomżyński Stanisław Stefanek, całość przedsięwzięcia przejęła diecezja i kapłani, tak aby jak największa pomoc trafiła do tutejszej młodzieży.

Stokrotka werbuje!

cz cz, 07 października 2004 13:31

Łomżyński Urząd Pracy przeżywa prawdziwe oblężenie. Powód – Stokrotka przyjmuje pracowników. Zatrudniak zorganizował Giełdę Pracy na prośbę powstającego właśnie w Łomży supermarketu. Już przed 8-mą rano pod Urząd Pracy przyszły tłumy ludzi – dyrektor Mieczysław Bieniek wolał nie wychodzić z gabinetu. "Bo mam interesantów(...)w tej chwili nie wychodziłem, żeby zobaczyć ile jest osób, ale panie mniej ostrzegały, żebym się nie przestraszył i nie interweniował, bo trwa giełda Stokrotki" - powiedział dyrektor.

Łomżyński Urząd ma ISO...w ręku.

cz śr, 06 października 2004 21:34

W siedzibie Ratusza odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatu jakości ISO 9001:2001. Na ten dzień Urząd Miejski w Łomży czekał 2 lata, tyle czasu trwało bowiem wdrażanie systemu zarządzania jakością. Certyfikat na ręce Prezydenta złożył Leszek Kierak z Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji w Warszawie. Otrzymanie certyfikatu ISO – to nie tylko uroczystość – ale zobowiązanie do stałego podnoszenia jakości pracy. To trudna i długa praca – mówił Wojewoda Podlaski, Marek Strzaliński.

Teatr wrócił z Brześcia...

cz pon, 04 października 2004 21:52

Bez nagrody, ale w dobrych nastrojach wrócili łomżyńscy aktorzy z Brześcia na Białorusi. Odbył się tam Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Biała wieża”. To jeden z największych festiwali na wschodzie. Przyjechało około 20 teatrów z Polski i zagranicy. Łomżyński Teatr Lalki i Aktora zaprezentował spektakl „Opowieść o Lejzorku Rojtszwańcu”. Jego reżyserem jest Jarosław Antoniuk – dyrektor Teatru, który nie ukrywa, że nagroda by się przydała.

Agencyjna statystyka

cz pon, 04 października 2004 21:27

Blisko 2 tys. wniosków o przyznanie rent strukturalnych, 50 o dotacje dla młodych rolników, tyle samo o dofinansowanie w gospodarstwach rolnych. Tak wyglądają statystyki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie podlaskim, półtora miesiąca po ogłoszeniu możliwości składania wniosków o dotacje z Unii Europejskiej. Na razie nie ma jeszcze wniosków o dofinansowanie od przedsiębiorców branży rolno – spożywczej.

Są wstępne projekty zagospodarowania bulwarów.

cz so, 02 października 2004 11:58

Zakończył się kolejny etap wyboru opracowań zagospodarowania bulwarów nadnarwiańskich. Prace przygotowywały 4 zespoły architektów. Po trwających kilka tygodni dyskusjach wybrano dwa projekty, które wkrótce staną do ostatecznej rywalizacji. Projekty przewidują budowę wzdłuż Narwii kompleksu rekreacyjno-sportowego. Mają być rowerowe ścieżki, aquapark i budynki pod gastronomię.

Dodatkowe 256 tys. zł dla łomżyńskiego szpitala

cz pt, 01 października 2004 12:37

Białostocki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia podzielił pomiędzy szpitale dodatkowe pieniądze jakie otrzymał z centrali. Do dyspozycji było 6 mln 750 tysięcy. Wydawać by się mogło że to dużo, ale kwota jest o wiele za niska na zaspokojenie potrzeb służby zdrowia. Przyznają to nawet w Funduszu, który postanowił, że w 100 proc. pokryje jedynie nadwykonania za pierwsze półrocze na oddziałach intensywnej terapii. W przypadku pozostałych szpitalnych oddziałów NFZ zapłaci tylko 15,5 proc. ich ceny.

Awanse dla nauczycieli

cz cz, 30 września 2004 17:41

1300-stu nauczycieli w regionie od 1 września podjęło pracę jako nauczyciel dyplomowany. Podlaskie kuratorium oświaty pozytywnie rozpatrzyło 414 wniosków o nadanie tego stopnia awansu zawodowego w sesji zimowej i 886 w sesji letniej. Dziś po południu w auli III LO w Łomży odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów. Otrzymało je 200-stu nauczycieli z terenu byłego województwa łomżyńskiego.

Dużo się nie zmieni

cz cz, 30 września 2004 11:57

Jak jest każdy widzi, a w przyszłym roku będzie podobnie – twierdzą radni przynajmniej w Łomży. Radni miejscy uchwalili założenia polityki społeczno-gospodarczej miasta na 2005 roku. To dokumentna podstawie którego opracowany ma być budżet samorządu. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Łomży na jakieś nadzwyczajne działania władz miasta nie powinni liczyć. W uchwalonym dokumencie różnic w stosunku do poprzednich lat nie widzi nawet sam prezydenta miasta Jerzy Brzeziński.

Osiedlowe „dziuple” pod lupą

cz śr, 29 września 2004 19:30

Osiedle Perspektywa w Łomży będzie dzisiaj dokładnie sprawdzane przez patrole. A patrolować będą wspólnie policja, straż miejska i pracownicy spółdzielnia. To kolejna akcja skierowana przeciwko chuligańskim zachowaniom młodych mieszkańców. Idziemy już po wstępnym rozpoznaniu terenu – powiedział prezes Zbigniew Lipski. Na osiedlu Perspktywa w Łomży jest dużo miejsc, gdzie młodzież się spotyka nie tylko po to, aby się pobawić czy porozmawiać, ale także porozrabiać. Mieszkańcy skarżą się na picie alkoholu i agresję młodych ludzi.

Nowe dowody rejestracyjne

cz śr, 29 września 2004 10:12

Nowe dowody rejestracyjne będą droższe i będziemy na nie dłużej czekać. Od 14 września w wydziale Komunikacji Urzędu Miasta w Łomży obowiązuje nowy komputerowy system rejestracji POJAZD. System w przyszłości ma utrudnić fałszowanie dowodów rejestracyjnych. Ale zanim zacznie utrudniać działalność fałszerzom - utrudni życie posiadaczom aut. Nowe dowody będą drukowane tylko w warszawskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Czas oczekiwania na dokument wydłuży się nawet do miesiąca - mówi Marek Chojnowki z łomżyńskiego ratusza.

« · «« · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę