Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Dopłata za ogrzewanie

cz śr, 08 września 2004 18:04

Tylko ponad 250 osób będzie musiało dopłacić za ogrzewanie. Takie są wyniki rozliczenia sezonu grzewczego 2003/2004 w Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa w Łomży. W Spółdzielni okres rozliczeniowy zakończył się pod koniec sierpnia. Na ponad 4 tysiące mieszkań większość nie wykorzystała w pełni zaliczek na co i otrzyma zwrot – dopłacić będzie musiało dokładnie 257 mieszkańców Perspektywy – o pół tysiąca mniej niż przed rokiem – mówi Zbigniew Szponarski.

Bezpłatne badania mammograficzne w Łomży

cz śr, 08 września 2004 11:09

Do 30 listopada w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Szpitala Wojewódzkiego panie w wieku od 50-69 lat , które w ciągu dwóch ostatnich lat nie robiły mammografii mogą bezpłatnie i bez skierowania wykonać to badanie. Warunkiem wykonania badania jest ubezpieczenie w podlaskim oddziale NFZ. Należy też ze sobą zabrać aktualny dowód ubezpieczenia, numer pesel i posiadane wyniki dotychczasowych mammografii.

Współdziałanie kościoła i państwa

cz wt, 07 września 2004 14:38

To bardzo bogata problematyka – my dotknęliśmy tylko niektórych wątków” – mówili uczestnicy konferencji naukowej w Łomży. Konferencja zakończyła się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Prelegentów, gości i słuchaczy pożegnał gospodarz spotkania Biskup Łomżyński Stanisław Stefanek. “Część informacji zejdzie do środowisk parafialnych przez naszych księży” – powiedział ks. Biskup. A tematów było kilka. Profesorowie znawcy prawa mówili w Łomży m.in. o Funkcjach wychowawczych, prokreacyjnych rodziny w prawie kanonicznym polskim, o małżeństwie – jako podstawie rodziny.

Wybili szybę burmistrzowi

cz pon, 06 września 2004 17:00

Czy to kolejny niezadowolony wyborca? Burmistrz Stawisk Marek Waszkiewicz ma zniszczony samochód. Ktoś wybił szybę i porysował pojazd ostrym narzędziem. Kto to był – burmistrz podejrzewa, że aktu wandalizmu dopuścił pracownik Urzędu Miasta w Stawiskach, którego Waszkiewicz zawrócił z pracy, gdy wyczuł od niego alkohol. “Była to prawdopodobnie zemsta” - twierdzi burmistrz.

Drewno - coraz więcej

cz pon, 06 września 2004 16:58

Od 60 do 90 tysięcy metrów sześciennych drewna każdego roku przekazuje do przerobu łomżyńskie nadleśnictwo. W tym roku ta liczba może wzrosnąć ze względu na zapowiedź szefa Dyrekcji Lasów Państwowych, która w tym roku zamierza pozyskać 28 milionów metrów sześciennych drewna. Jest to o półtora miliona więcej niż w latach ubiegłych. Dyrektor Janusz Dawidziuk powiedział, że decyzję o zwiększeniu wyrębu lasów podjęto ze względu na gwałtowny wzrost popytu na ten surowiec. Łomżyńskim lasom na razie dodatkowa wycinka nie grozi – zapewnia zastęopca nadleśniczego Helena Puchała. W tym roku i tak na potrzeby przemysłu przekazano o 2000 metrów sześciennych drewna więcej z powodu wichury.

Współdziałanie Kościoła i państwa na rzecz rodziny - konferencja naukowa w Łomży

cz pon, 06 września 2004 15:03

"Kruszenie więzi rodzinnej i stabilności małżeństwa - to obserwujemy coraz częściej w społeczeństwie" - powiedział biskup Stanisław Stefanek. Pasterz diecezji łomżyńskiej otworzył dziś przed południem obrady konferencji naukowej kanonistów polskich. Najwybitniejsi specjaliści z tej dziedziny w kraju debatują nad “Współdziałaniem Kościoła i państwa na rzecz rodziny”. "Wiele ostatnich regulacji państwowych i prawnych niszczy polską rodzinę" - mówił biskup Stanisław otwierając obrady. "W związku z tym czasy najnowsze nakładają na nas obowiązek podjęcia współpracy z ustawodawcą i wspólnego zabezpieczenia bytu rodzinie" - powiedział.

Zalesiać - ale gdzie?

cz so, 04 września 2004 09:25

Ani jeden wniosek o zalesienie nie trafił do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie podlaskim. Choć akcja trwa od 1 września, to zainteresowanie nią rolników jest małe. Powód jest prosty – dyrektor Podlaskiego Oddziału Agencji mówi, że teren do zalesienia musi być wyznaczony do tego celu na planie zagospodarowania przestrzennego gminy. Okazuje się jednak, że aktualne plany ma znikoma część terenu Podlasia – jak mówi dyrektor Wojciech Szczepkowski, zaledwie około 10 procent powierzchni województwa posiada aktualne opracowania.

Starosta Łomżyński walczy o kulturę

cz pt, 03 września 2004 14:20

Minister przyznał się do błędu i obiecał pieniądze. Regionalny Ośrodek Kultury w Zbójnej z siedzibą w Łomży ma otrzymać nawet 5-ciokrotniej więcej pieniędzy, niż planowano z rezerwy budżetowej. Taką obietnicę złożył wiceminister kultury, Maciej Klimczak. W Ministerstwie był Starosta Łomżyński Wojciech Kubrak. Wcześniej Ministerstwo Kultury z rezerwy budżetowej przyznało Regionalnemu Ośrodkowi Kultury w Zbójnej 50 tysięcy złotych. Jeżeli obietnica Ministra stanie się faktem - dotacja może wzrosnąć do 250 tysięcy.

Rozbudowa Urzędu Celnego w Łomży

cz cz, 02 września 2004 18:41

Na razie improwizujemy – warunki są trudne i dla podmiotów i dla pracowników, ale będą lepsze – mówi szef łomżyńskiego Urzędu Celnego. Rozpoczęła się rozbudowa Urzędu i oddziału Celnego. Remontowane są budynki przy ul. Poznańskiej 156 w Łomży, gdzie w tej chwili mieści się placówka. Jak mówi Naczelnik Krzysztof Grygo, po rozbudowie Urząd i Oddział Celny w Łomży będzie spełniać standardy europejskie. Cała inwestycja ma kosztować 16 milionów 350 tysięcy złotych.

"Piwskowanie" w modzie.

cz śr, 01 września 2004 11:37

Początek roku szkolnego to dobra okazja aby „napić się piwa” - tak zapewne uważa wielu. Okazuje się że coraz większą plagą staje się spożywanie alkoholu przez nieletnich. Zenon Malinowski przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomży podkreśla, że powszechna jest moda na „piwskowanie” wśród uczniów szkół. Działająca w Łomży antyalkoholowa komisja w tym roku skontrolowała 33 punkty sprzedaży alkoholu. Oficjalnie udało jej się złapać tylko jednego sprzedawcę, który sprzedawał alkohol nieletnim. W jednym przypadku stwierdzono też sprzedaż alkoholu bez zezwolenia. Okazuje się jednak, że nic właścicielowi nie można zrobić - prokuratura ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu postępowanie w tej sprawie umorzyła.

Nie czarny, a niebieski będzie szpitalny dymek...

cz wt, 31 sierpnia 2004 06:38

Jeszcze miesiąc i nie powinno być czarnego dymu z komina. Mowa o kominie spalarni odpadów działającej przy łomżyńskim szpitalu. Dym jeszcze straszy – zwłaszcza wczesnym rankiem, ale już niedługo – zapewnia dyrekcja szpitala. Z-ca dyrektora Jan Bajno mówi, że modernizacja spalarni odpadów poszpitalnych powinna zakończyć się znacznie szybciej niż planowano. "Chcemy zakończyć inwestycję z końcem września (...) choć planowo zamykana miała być z końcem grudnia" - mówi Bajno.

Ruszył skup ziemniaków w Pepeesie

cz pon, 30 sierpnia 2004 10:00

Jest to pierwsza kampania przygotowywana przez firmę według rzeczywistości i zasad obowiązujących w Unii Europejskiej. W tym roku łomżyńska spółka zamierza skupić 151 tysięcy ton ziemniaków - to o około 40 tysięcy ton mniej niż w roku poprzednim. W ubiegłym roku ziemniaki do zakładu dostarczało około 6 tysięcy rolników w tym umowy kontraktacyjne podpisano ze znacznie mniejszą liczbą plantatorów. Prezes Firmy Franciszek Droździel mówił w Radiu Nadzieja, że jest to spowodowane przede wszystkim obowiązującymi w Unii limitami produkcyjnymi.

Hanka Bielicka znów była w Łomży...

cz pt, 27 sierpnia 2004 09:00

Kapelusze z piórami i wieczorowe suknie ozdobione błyszczącymi cekinami z kolekcji Hanki Bielickiej już w Łomży. Najsłynniejsza Łomżynianka znów odwiedziła swoje rodzinne miasto - w Centrum Katolickim trwają przygotowania do uruchomienia pokoiku Pani Hanki. Jak powiedziała nam aktorka pomysł utworzenia saloniku wyszedł od dzieci, które chciały zachować artystkę w pamięci. "To dobry i pozbawiony sztuczności pomysł" - powiedziała Hanka Bielicka - "Gdzie jak nie w Łomży zostawię część swojej imponującej garderoby".

Zbytnie gadulstwo podczas sesji nie wskazane.

cz cz, 26 sierpnia 2004 15:28

Łomżyńscy radni zdecydowali, że Przewodniczący Rad Osiedli nie będą pytać i zabierać głosu bez zgody Rady Miejskiej. A tego domagali się przewodniczący niemal wszystkich rad osiedlowych w Łomży. Do przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Jaroty skierowali więc pismo, w którym domagali się większego prawa głosu podczas obrad. Chodziło o zmianę 2 paragrafów miejskiego statutu, które – ich zdaniem – ograniczały możliwości powiedzenia tego, co ważne jest dla mieszkańców. „Nie neguję współpracy z radami osiedli” - mówi Przewodniczący rady Miejskiej Jan Jarota. Jego zdaniem - obecność przewodniczących podczas sesji i udzielanie im głosu za zgodą radnych, jak było do tej pory, nie szkodzi demokracji.

Nominacje w PWSIiP

cz cz, 26 sierpnia 2004 13:04

Kolejnych pracowników ma Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Rektor uczelni prof. Kazimierz Pieńkowski wręczył nominacje pracownikom administracji i dyrektorom Instytutu Przedsiębiorczości. „To instytut przewodni uczelni – bo naszym głównym działaniem jest rozwój gospodarczy, czyli tworzenie małych i średnich przedsiębiorstw” - powiedział profesor Pieńkowski. Nominacje nowym pracownikom wręczał w łomżyńskim Ratuszu.

Tylko jeden kandydat na szefa łomżyńskiego Wydziału Oświaty

cz cz, 26 sierpnia 2004 08:50

Piotr Lewandowski z Ostrowii Mazowieckiej chce zostać Naczelnikiem Wydziału Oświaty. Tylko on zgłosił się do konkursu ogłoszonego przez Urząd Miejski w Łomży. Piotr Lewandowski ma 40 lat, jest emerytowanym żołnierzem. Ukończył studia wyższe na kierunku historia i podyplomowe studia edukacji obronnej i zarządzania kryzysami. Odbył się pierwszy etap konkursu na Naczelnika – komisja stwierdziła, że oferta jest niekompletna i trzeba ją uzupełnić.

Jubileusz Szkoły Drzewnej

cz śr, 25 sierpnia 2004 14:49

85 lat kończy niedługo Szkoła Drzewna w Łomży. Z tej okazji 15-tego i 16-tego października placówka będzie gościć swoich absolwentów. Dyrekcja przewiduje obecność około 500-ciuset osób z 4 tysięcy, które ukończyły szkołę - mówi dyrektor Zespołu Szkół Drzewnych Jolanta Pietrzykowska.

Dzieci z Litwy w Centrum Rehabilitacji

cz śr, 25 sierpnia 2004 08:31

12-ścioro niepełnosprawnych dzieci z Litwy wraz z opiekunami odpoczywało w Łomży – dokładnie w łomżyńskim Centrum Rehabilitacji pw. św. Rocha. Polskie dzieci z rejonu Soleczniki zaprosiło do miasta stowarzyszenie Wspólnota Polska. Turnus trwał 2 tygodnie – a jego uczestnicy mieszkali i przede wszystkim ćwiczyli w Centrum Rehabilitacji - mówi dyrektor Ośrodka, Grzegorz Płocha. Po zajęciach rehabilitacyjnych był czas na naukę i zabawę. Dzieci z Litwy podczas turnusu zwiedzały także Łomżę i okolice, były w Drozodowie a na koniec wyjechały do Warszawy. Tam oglądały ZOO i Muzeum Narodowe.

Kontrola w łomżyńskim MPGKiM

cz wt, 24 sierpnia 2004 12:15

Jutro specjaliści z Politechniki Białostockiej rozpoczną kontrolę budynków Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Wyniki będą podstawą do dalszych prac związanych z oceną stanu zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców. Akcja ma związek z niedawnym zerwaniem się balkonu z jednego z budynków. Niewiele brakowało a doszło by do tragedii. W mieszkaniu znajdowały się bowiem dwie osoby. Kobieta, która opiekowała się wtedy swoją wnuczką, mówi że dosłownie kilka minut wcześniej dziewczynka bawiła się na balkonie.

Rezonans magnetyczny w Łomży

cz pon, 23 sierpnia 2004 11:05

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Łomży zakończyły się prace związane z instalacją drugiego w Województwie Podlaskim rezonansu magnetycznego - urządzenia do przeprowadzania najnowocześniejszych badań diagnostyki obrazkowej. Co ciekawe warte około 3 milionów złotych urządzenie wstawiła tu prywatna firma z Warszawy. Jak podkreśla dyrektor Szpitala Marian Jaszewski - współpraca z prywatną firmą była jedyną szansą na pozyskanie tak kosztownego i niezbędnego sprzętu dla Łomży. Dyrektor dodaje, że na takiej współpracy zarobi też Szpital: przede wszystkim nie trzeba będzie dowozić pacjentów na kosztowne – warte około 350 złotych badania do Białegostoku czy Warszawy.

« · «« · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę