Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Pożar w Gaspolu w Łomży

cz cz, 18 listopada 2004 18:29

Kilkudziesięciu strażaków w akcji, policja i służby ratownicze walczący z płomieniami – taki widok około południa miał miejsce przy ulicy Piłsudskiego w Łomży. W Gaspolu zapalił się ulatniający się gaz. Dwie osoby zostały ranne, zostały ewakuowane i opatrzone przez pogotowie. To na szczęcie tylko ćwiczenia – dowódczo-sztabowe z epizodem praktyczny. Brało w nim udział kilkanaście jednostek straży pożarnej z 3-ech powiatów – łomżyńskiego, kolneńskiego i zambrowskiego, a także policja, pogotowie oraz Miejski Zespół Reagowania Kryzysowego.

Nielegalny Burmistrz Jedwabnego?

cz cz, 18 listopada 2004 11:40

Wojewoda podlaski stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta i Gminy Jedwabne, mówiące o tym, że burmistrz Michał Chajewski gdy ostatecznie straci mandat burmistrza będzie sekretarzem gminy. Zdaniem wojewody i jego prawników uchwała jest nieważna, bo rada podjęła ją na wniosek burmistrza, który formalnie burmistrzem już nie był. Jak poinformowała Radio Nadzieja Lidia Stupak dyrektor wydziału nadzoru prawnego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego mandat burmistrza wygasł gdy uprawomocnił się wyrok skazujący go za jazdę samochodem po pijanemu. Burmistrz Michał Chajewski nie chciał tego komentować. Powiedział jedynie, że jest to jakieś totalne nieporozumienie.

Służby miejskie i osiedlowe przygotowane do zimy

cz śr, 17 listopada 2004 21:06

400 ton soli zgromadziła Łomża na okres zimowy. Zapasy zrobiło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, które twierdzi, że do pierwszego śniegu i mrozu jest już przygotowane. W Łomży pojawiło się około 200 pojemników na piasek do posypywania chodników. W pogotowiu czeka kilka pojazdów do odśnieżania i posypywania ulic. Jak mówi Arkadiusz Kułaga dyrektor MPGKiM w Łomży, do akcji gotowych jest 5 posypywarek, 2 koparko-spycharki, 5 ciągników.

Podróże coraz bardziej niebezpieczne

cz śr, 17 listopada 2004 06:20

Lawinowo wzrasta liczba wypadków i kolizji na drogach Łomży i powiatu łomżyńskiego – alarmują policjanci. Z opublikowanej przez nich analizy bezpieczeństwa i porządku na drogach wynika, że w okresie od stycznia do końca października 2004 roku wydarzyło się tu znacznie więcej wypadków niż w całym 2003 roku. W tym roku w niemal 1200 kolizjach i wypadkach zabitych zostało 17 osób. Rok wcześniej wypadków było o ponad sto mniej, a w ich wyniku śmierć poniosło 14 osób. W tym roku wzrosła liczba wypadków na wszystkich drogach wylotowych z Łomży i na niemal wszystkich głównych miejskich ulicach. Mniej wypadków niż przed rokiem – o dwa - zanotowano jedynie na ulicy Zawadzkiej.

Lekarze i NFZ

cz wt, 16 listopada 2004 10:57

Wczoraj minął termin do którego lekarze rodzinni mieli składać wnioski do Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia o podpisanie z nim umów na leczenie pacjentów w przyszłym roku. Tradycja po woli się staje że terminy mijają a wniosków nie ma. Do wczoraj wnioski do Funduszu - w całym województwie - złożyło zaledwie 62 lekarzy, a pozostali – czyli jak szacuje NFZ około 170 lekarzy tego nie zrobiło. Niemniej jak podkreśla Grażyna Pawelec rzecznik prasowy podlaskiego Funduszu raczeni nie grozi nam sytuacja jak miała miejsce na początku 2004 roku, gdy gabinety lekarskie przez kilka dni były zamknięte, bo w tym roku konkursu nie ma.

IX Łomżyńskie Dni Społeczne

cz so, 13 listopada 2004 12:21

Wieczorem wspomnień o nieżyjących biskupach diecezji łomżyńskiej rozpoczęły się wczoraj 9-te Łomżyńskie Dni Społeczne. Spotkania i konferencje zorganizowała Akademia Społeczna wspólnie z Wyższą Szkołą Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży. Tematem przewodnim tegorocznych Łomżyńskich Dni Społecznych są postacie Biskupów związanych z regionem, ich wkład w życie społeczne, polityczne i religijne. Wczoraj odbył się specjalny panel dyskusyjny-wspominano biskupów. Przybyłych na ten wieczór przywitał kanclerz Wyższej Szkoły Zarządzania i przedsiebiorczości im. B Jańskiego w Łomży Michał Piskorz

Odznaczeni Druhowie

cz pt, 12 listopada 2004 11:50

Druhowie Janusz Dziarski i Marian Mieszkowski odznaczeni Złotym Medalem Opieki Miejsc Pamięci Narodowej. 8 osób otrzymało medale srebrne. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się podczas obchodów 20-lecia istnienia Drużyny Weteranów Harcerzy Ziemi Łomżyńskiej Krąg Seniorów im. Leona Kaliwody.

"Zbuntowana" sesja

cz śr, 10 listopada 2004 18:40

W mieście woda będzie droższa, a ścieki trochę tańsze – i to bez poparcia radnych. Podczas sesji odbyło się głosowania w sprawie zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Radni zagłosowali solidarnie – wszyscy wstrzymali się od głosu. Zdaniem Prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego – bunt radnych nie miał wpływu na kształt uchwały. Nowe taryfy za wodę i ścieki zostaną i tak wprowadzone. "Ta uchwała nakłada obowiązek tylko jeden - zatwierdzenie. Nie ma innej możliwości, rada nie ma prawa zaproponować innej wysokości taryf, a jeśli zaproponuje niższe, to w budżecie miasta muszą znaleźć się środki finansowe na dopłacenie dla spółki tej różnicy brakującej kosztów faktycznie występujących w spółce" - powiedział Radiu Nadzieja Prezydent Brzeziński.

Odznaczenia dla Sybiraków

cz śr, 10 listopada 2004 12:10

Ponad 100 Sybiraków z regionu zostało odznaczonych Złotym Krzyżem Zesłańców Sybiru. Odznaczenie przyznawane jest przez Prezydenta RP. Uroczystość odbyła się w Białymstoku. Za tydzień podobne uroczystości zaplanowano w Łomży. Złote Krzyże mają trafić do kilkudziesięciu Sybiraków z terenu byłego województwa łomżyńskiego. Zarząd Związku Sybiraków w Łomży powstał w 1987 roku. W ewidencji miał około 1600 zesłańców. W tej chwili żyje 900 osób – w tym kilkadziesiąt wdów po Sybirakach. Jak powiedział prezes Związku, na Syberię zostało wywiezionych łącznie prawie 6 tysięcy mieszkańców regionu łomżyńskiego – blisko 1/3 z zesłania nie wróciła.

Nowe stawki opłat zaproponowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży

cz wt, 09 listopada 2004 12:06

Dla odbiorców indywidualnych cena wody powinna zostać zwiększona o 6 groszy, dla pozostałych – o 4 grosze. Mieszkańcy nie powinni odczuć podwyżki, bo MPWiK chce zmniejszyć jednocześnie o 8 groszy cenę za metr sześcienny odprowadzanych ścieków. Dla odbiorcy zmiany oznaczają i tak obniżkę – biorąc łącznie wodę i ścieki – o 2 grosze na metrze sześciennym.

Balkony do remontu

cz pon, 08 listopada 2004 12:49

Ponad 100 tys złotych będzie kosztował remont balkonów budynków przy Dmowskiego. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży wraz z inspektorami nadzoru budowlanego zastanawia się, jak w sposób trwały i zgodny z architekturą zabudowy dokonać remontu balkonów w trzech blokach przy ulicy Dmowskiego. Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu po katastrofie budowlanej, kiedy oberwał się jeden z balkonów. Wykonana przez specjalistów z Polskiego Związku Inżynierów ekspertyza wykazała szereg uchybień konstrukcyjnych.

Rozpoczęły się Hubertusy

cz so, 06 listopada 2004 22:49

Jak każdego roku w pierwszą sobotę i niedzielę po wspomnieniu świętego Huberta, odbywają się uroczyste polowania w kilkudziesięciu kołach łowieckich. Popularne „Hubertusy” organizowane są już od wielu lat. To czas rozpoczęcia sezonu łowieckiego dla ponad 1300 myśliwych działających na terenie 5 powiatów grajewskiego, zambrowskiego, łomżyńskiego, kolneńskiego i wysokomazowieckiego. Na tym terenie, w ramach jednego okręgu, gospodaruje 47 kół łowieckich. Polowania rozpoczęły się wczesnym rankiem.

Jest wyrok za odmowę badań prenatalnych

cz pt, 05 listopada 2004 15:31

60 tys. zł zadośćuczynienia z odsetkami przyznał dzisiaj Sąd Apelacyjny w Białymstoku małżeństwu, któremu w szpitalu wojewódzkim w Łomży odmówiono badań prenatalnych. Wyrok nie jest prawomocny. Jak podała Polska Agencja Prasowa, Sąd Apelacyjny utrzymał tym samym tylko w części wyrok sądu pierwszej instancji, który przyznał małżeństwu oprócz zadośćuczynienia takiej wysokości także blisko 7 tys. zł odszkodowania.

Dyskusja nie na temat?

cz cz, 04 listopada 2004 17:46

Burzliwa debata o planie zagospodarowania przestrzennego obszaru u zbiegu ulic Zawadzkiej, Wyszyńskiego i Sikorskiego odbyła się w łomżyńskim Ratuszu. To na tym terenie miałby powstać sklep wielkopowierzchniowy – czyli o powierzchni powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych. Na debatę – oprócz przedstawiciela władz Łomży, miejskiego architekta i autorki planu zagospodarowania, przybyli licznie członkowie Rady Łomżyńskich Handlowców. Odczytali swoje stanowisko, które przyjęli po zapoznaniu się z projektem planu. W stanowisku po raz kolejny podkreślili, że są za budową supermarketu – ale poza obrębem Łomży - mówi Andrzej Grzymała.

Mogą runąć kolejne balkony w Łomży

cz śr, 03 listopada 2004 21:14

Prawie wszystkie balkony przy Dmowskiego w Łomży mogą się zawalić. Tak wynika z ustaleń ekspertów z politechniki białostockiej. Miejskie Przedsiębiorstwo gospodarki Komunalnej i mieszkaniowej w Łomży otrzymało dziś ostateczne wyniki ekspertyzy dotyczącej konstrukcji balkonów w blokach przy ulicy Dmowskiego. Ekspertyzę przeprowadzono po tym, jak pod koniec sierpnia spadł jeden z balkonów w bloku numer 4. Wyniki specjalistycznych badań nie są optymistyczne praktycznie wszystkie badane balkony maja wadliwą konstrukcję - powiedział Radiu Nadzieja Marek Olbryś dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Uczniowie zbierają „górę grosza”.

cz śr, 27 października 2004 20:34

Akcja odbywa się po raz 5 z inicjatywy Towarzystwa Nasz Dom i skierowana jest do szkół w całej Polsce. Celem zbiórki jest pomoc rodzinnym domom dziecka. Szkoły, które w przeliczeniu na jednego ucznia zbiorą najwięcej pieniędzy, otrzymają nagrody. W Łomży do akcji „góra grosza” przystapili m.in. uczniowie Gimnazjum nr 8 w Łomży. Choć należy wrzucać monety od 1 do 50 groszy – to zdarzają się bardziej hojni uczniowie.

Europejski Konkurs Wiedzy Patriotycznej zainagurowany

cz wt, 26 października 2004 16:33

W Centrum Katolickim w Łomży zainaugurowano podlaską edycję Europejskiego Konkursu Wiedzy Patriotycznej. Powinniśmy budzić w młodym pokoleniu więź z historią i pamięć swoich ojców, którzy walczyli o wolność ojczyzny. Trudno dla ojczyzny umierać ale jeszcze trudniej dla niej pracować – mówił podczas inauguracji prezydent Rzeczpospolitej na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Mini-golf...w Łomży.

cz pon, 25 października 2004 22:50

W przyszłym roku będzie można zagrać w golfa na osiedlu Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektyw. Prezes Spółdzielni Zbigniew Lipski wie już, jak ma wyglądać mini-pole do golfa w Łomży. Miniony weekend spędził na odwiedzaniu miejsc, gdzie takie pola funkcjonują. Najbardziej do warunków łomżyńskich pasuje konstrukcja wykonana przez firmę z Gdańska – i tej właśnie spółdzielnia Perspektywa zamierza zlecić budowę pola golfowego. Pole ma powstać w miejscu, gdzie pierwotnie spółdzielnia chciała zbudować stadion lekkoatletyczny – czyli za szkołą podstawową nr 9 w Łomży.

Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne 2004

cz pon, 25 października 2004 12:55

Działacze Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej przygotowują się do kolejnej – już 15 kwesty – „Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne” Tak jak w latach poprzednich, przed łomżyńskim cmentarzem – jednym z najstarszych i najładniejszych w regionie – w dzień wszystkich świętych pieniądze na ratowanie najcenniejszych i najładniejszych zabytków ponad dwustuletniej nekropoli zbierać będzie kilkadziesiąt osób. Jak podkreśla - Józef Babiel z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej – łomżyńska kwesta jest jedna z najstarszych tego typu w kraju. Po raz pierwszy zorganizowano ją w 1984r.

Poseł Jarosław Zieliński otworzył swoje biuro w Łomży.

cz nie, 24 października 2004 17:31

Jarosław Zieliński w wyborach parlamentarnych w 2001 roku startował z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 24 Białystok. Do Sejmu wszedł jednak dopiero przed rokiem – ślubowanie złożył 23 października 2003 roku. Zastąpił w Sejmie Krzysztofa Jurgiela, który wygrał wybory uzupełniające do Senatu.

« · «« · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę