Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Zambrowscy samorządowcy grożą secesją

cz pon, 06 grudnia 2004 12:28

Samorządowcy z Zambrowa i okolicznych gmin coraz częściej mówią o wyjściu miasta i całego powiatu zambrowskiego z województwa podlaskiego. Jak twierdzi starosta zambrowski Stanisław Krajewski cierpliwość samorządowców już się wyczerpała. Chodzi o pomijanie przez władze województwa w Białymstoku potrzeb regionu i odrzucanie zgłaszanych przez gminy projektów, a czarę goryczy przepełniła decyzja władz województwa nie przyznająca Zambrowowi funduszy na adaptację hali po Zamtexie w której prace miało znaleźć co najmniej 400 osób. Starosta podkreśla, że wyjście powiatu z województwa prawnie jest możliwe, aczkolwiek proces nie jest prosty.

"Stokrotka" otwarta

cz so, 04 grudnia 2004 13:01

Na uroczystość oficjalnej inauguracji działalności największego w Łomży supermarketu przybyli przedstawiciele władz miasta, firm, które będą miały swoje punkty w galerii oraz lokalne media. Nie zabrakło też dużej grupy łomżan, którzy z niecierpliwością oczekiwali na możliwość dokonania pierwszych zakupów w nowym sklepie. Nie było nam łatwo - tak o powstaniu "Stokrotki" w Łomży mówił podczas otwarcia vice prezes firmy Elpro Witold Sarzyński. Nowy obiekt handlowy po przecięciu wstęgi poświęcił proboszcz parafii Krzyża Świętego w Łomży ksiądz Andrzej Godlewski.

Jaka jest kondycja polskiej parafii - debata w Łomży

cz pt, 03 grudnia 2004 22:43

Na ten temat debatowali w piątek w Łomży trzej finaliści konkursu Proboszcz Roku. Gospodarzem spotkania był zwycięzca tegorocznej edycji konkursu ks. Andrzej Godlewski proboszcz parafii Krzyża Świętego w Łomży. Rozmawiali z nim ks. Marek Doszko – proboszcz parafii Warszawa-Falenica, który znalazł się w ścisłym finale w tym roku i laureat pierwszej edycji plebiscytu ks. Kazimierz Bednarski z parafii św. Ducha w Koszalinie. Celem spotkania była odpowiedź na pytanie, co zrobić, aby parafia była autentycznym centrum ludzi wierzących.

Jutro otwarcie supermarketu w Łomży

cz pt, 03 grudnia 2004 11:45

Jutro zostanie otwarty w Łomży supermarket Stokrotka. Właściciel budynku wybudowanego u zbiegu ulic Zawadzkiej i Piłsudskiego, otrzymał już z nadzoru budowlanego pozwolenie na użytkowanie obiektu. Budynek został przygotowany w błyskawicznym tempie. Budowa dwóch skrzydeł supermarketu trwała zaledwie pół roku. Równocześnie z inwestycją miały być przeprowadzone prace związane ze zmianą organizacji ruchu. Na to jednak nie zgodziły się władze miasta. Wiceprezydent Marcin Sroczyński argumentuje to prowadzonymi wcześniej remontami innych ważnych dla płynności ruchu ulic w Łomży.

Hitem w Łomży bedzie renifer

cz cz, 02 grudnia 2004 14:13

Ponad 25 tysięcy złotych wydały w tym roku władze naszego miasta na świąteczną dekorację. Pierwsze ozdoby choinkowe zawisły na okazałym świerku w centrum Łomży. 18-sto metrowe drzewo przywiezione z lasów w okolicy Podgórza ustawiono na rynku starego miasta wczoraj wieczorem. Wymiary świerku spowodowały konieczność specjalnego umocowania na łomżyńskiej starówce przez pracowników zakładu zieleni miejskiej w Łomży. Teraz drzewo jest ozdabiane lampkami i nowym świetlnym wężem - poinformował Jarosław Koszewski z biura prasowego łomżyńskiego ratusza.

Czy będą ozdoby świąteczne na ulicach Łomży?

cz cz, 02 grudnia 2004 11:57

Okazały świerk stanął na starym rynku w Łomży. 18-sto metrowe drzewo przywieziono z lasów w okolicy Podgórza. Wymiary świerku spowodowały konieczność specjalnego umocowania na łomżyńskiej starówce przez pracowników zakładu zieleni miejskiej w Łomży - mówi Jarosław Koszewski z biura prasowego łomżyńskiego ratusza. Jak się dowiedzieliśmy, ozdobne lampki na świerku mają pojawić się dziś. Pod znakiem zapytania stoi natomiast świąteczna dekoracja miasta.

Cele "Strategii promocji gospodarczej Łomży”

cz śr, 01 grudnia 2004 17:35

Poprawa warunków dla wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw lokalnych i wzrost zainteresowania inwestorów zewnętrznych Łomżą – to cele “Strategii promocji gospodarczej Łomży”, którą przyjęli radni. Za przyjęciem strategii głosowało 15 radnych, 2 wstrzymało się od głosu. Dokument przygotowali naukowcy z Uniwersytet Warszawskiego. Składa się on z 7 rozdziałów, które opisują m.in. główne problemy Łomży i cele strategiczne. “Najważniejsze, abyśmy wyszli ze średniej” - mówi wiceprezydent Łomży, Marcin Sroczyński. Praca ekspertów pokazała bowiem, że miasto jest na podobnym poziomie, co inne inne miasta w regionie – czyli nie ma plusów zachęcających do inwestowania.

Paczki dla rodzin emeryckich

cz śr, 01 grudnia 2004 12:44

Żywnościowe paczki rozdaje potrzebującym Związek Emerytów i Rencistów w Łomża. Oddział działa na terenie dwóch powiatów: łomżyńskiego i kolneńskiego. W tym roku paczki w których będzie mleko w proszku, ryż makaron, trafią do blisko 250 emeryckich rodzin z tych terenów. Produkty przekazał stowarzyszeniu Bank Żywności w Suwałkach.

Co ze stypendiami?

cz wt, 30 listopada 2004 12:54

Umowy są, pieniędzy nie ma, stypendia będą najprawdopodobniej w styczniu. Po kilku miesiącach odwlekania starostowie z podlaskiego podpisali umowy z marszałkiem województwa na realizację wypłaty świadczeń stypendialnych w ramach programu Wyrównywania Szans Edukacyjnych. Stypendia dla biednych studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych nie będą zapowiadaną manną z nieba. Pieniędzy jest kilka, a czasami nawet kilkanaście razy mniej niż być powinno. W powiecie łomżyńskim z wnioskowanych około 300 stypendiów będzie jedynie 16. Podobna sytuacja jest także w Kolnie. Jak podkreśla Jerzy Bielawski – sekretarz powiatu pieniędzy będzie za mało.

Bezpieczny przedszkolak

cz pon, 29 listopada 2004 20:39

Kilkuset łomżyńskich przedszkolaków uczy się, jak zachować bezpieczeństwo. W województwie podlaskim trwa Program Bezpieczny Przedszkolak. Organizuje go Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku – a dokładnie tamtejszy Wydział Prewencji. W akcji bierze udział około 150 podlaskich przedszkoli. Z zakresu bezpieczeństwa policja przeszkoliła 180 nauczycieli. Teraz przekazują oni dzieciom cenne informacje podczas zajęć podstawowych i utrwalających.

Ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

cz pon, 29 listopada 2004 11:20

65 tysięcy świec chce rozprowadzić Caritas Diecezji Łomżyńskiej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja ruszyła wczoraj – czyli tradycyjnie w 1-szą niedzielę Adwentu. Potrwa do Świąt Bożego Narodzenia. Przez ten czas wigilijne świece będą rozprowadzały głównie parafie. Trafiło do nich 55 tysięcy świec. Jak podkreśla dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej, ks. Wojciech Zyśk, w tym do wyboru jest ich 5 rodzajów. Oprócz małej białej świecy można kupić także dużą niebieską kulę czy żółtą świecę w formie prostopadłościanu – każda opatrzona emblematem Caritas. Jedna świeca kosztuje od 4 do 10 złotych.

Odznaczenia dla krwiodawców

cz so, 27 listopada 2004 12:50

Wysokie odznaczenia państwowe i wyróżnienia otrzymali w piątek honorowi krwiodawcy z Łomży. Było to podsumowanie obchodów jubileuszu 85 lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Uroczystości odbyły się w sali widowiskowej Teatru Lalki i Aktora. Jak podkreśla wiceprzewodniczący zarządu krajowego PCK, Sławomir Kaczyński dzisiaj określenie “honorowy dawca” jest szczególne aktualne, bowiem ci którzy oddają krew, ratującą życie innym, nie mają dziś żadnych wymiernych korzyści z tego tytułu. W sumie w łomżyńskim oddziale centrum krwiodawstwa zarejestrowanych jest 9 tys osób. Każdego roku regularnie, krew oddaje blisko 2 tys osób.

Sytuacja w szpitalu w Grajewie

cz pt, 26 listopada 2004 16:25

Co zrobić, żeby poprawić sytuację finansową szpitala w Grajewie. Zastanawiają się pracownicy placówki. Związki zawodowe działające w szpitalu wystosowały list otwarty do starosty grajewskiego. Piszą w nim, że ze swojej strony zrobili wszystko, aby ratować szpital. Pracownicy wyrazili zgodę na obniżenie płacy o 7,5 procent, zawieszenie funduszu socjalnego, zrezygnowali też z ustawowej podwyżki od listopada 2003 roku i solidarnie podpisali ugody w sprawie ustawowych 203.

Wizyta gości z Litwy i Białorusi w Łomży

cz cz, 25 listopada 2004 11:37

Przedstawiciele domów dziecka i ośrodków pomocy społecznej z Litwy i Białorusi przez kilka dni będą przyglądać się jak działają tego typu placówki w Polsce. Kilkunastoosobowa grupa przyjechała do Łomży na zaproszenie tutejszego oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Jak podkreśla Antoni Jankowski – dyrektor Domu Dziecka Polskiego w Solecznikach na Litwie, głównym celem wizyty jest podpatrywanie polskich rozwiązań w zakresie funkcjonowania pomocy społecznej.

A jednak bezdomni...

cz śr, 24 listopada 2004 18:10

Policja ustaliła personalia 2 mężczyzn, którzy zginęli w węźle ciepłownicznym w Łomży. Antoni Ch. i Jerzy W. - to bezdomni, którzy od dłuższego czasu mieszkali „na ulicy”. Trzecia ofiara – to prawdopodobnie Jan G., ale policjanci wciąż sprawdzają wiarygodność tych danych. Czwarty mężczyzna, który uratował się z płomieni – Robert A., trafił do łomżyńskiego szpitala z objawami zaczadzenia. Był prawdopodobnie pijany.

Bezdomni w komorach

cz śr, 24 listopada 2004 10:02

Po wczorajszej tragedii, gdy przypomnijmy trzech mężczyzn zginęło w jednej z komór węzła ciepłowniczego w Łomży - Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sprawdziło i przeszukało pozostałe podobne pomieszczenia. Wiceprezes spółki Ryszard Fiederowicz informuje że choć w żadnym innym węźle bezdomnych nie znaleziono, to wiele wskazuje na to, że w niektórych bezdomni mieszkają.

Mogilniki w Zbójnej już wkrótce zostaną oczyszczone

cz wt, 23 listopada 2004 17:54

Dziś rozpoczęły się prace, które mają unieszkodliwić kilkadziesiąt ton przeterminowanych środków ochrony roślin. Substancje chemiczne składowane były w latach 60 i 70, a od kilku lat o ich unieszkodliwienie starały się władze Starostwa Powiatowego w Łomży. Eksperci, którzy dziś zabrali się oczyszczania „magazynów” szacują, że może się w nich kryć od 60 do 100 ton przeterminowanych pestycydów.

Maturzyści "raczej" zadowoleni

cz pon, 22 listopada 2004 17:54

Przez 15-00 zakończył się egzamin próbny na poziomie podstawowym, po półgodzinnej przerwie chętni podeszli to poziomu rozszerzonego. W 1 Liceum Ogólnokształcącym w Łomży próbną maturę z języka polskiego pisało 190 uczniów – na rozszerzonej zostało zaledwie 48-miu. Po pierwszej części egzaminu maturzyści są na ogół zadowoleni – mówi dyrektor I LO Jerzy Łuba.

Wyniki konkursu piosenki dziecięcej w Łomży

cz pon, 22 listopada 2004 12:51

Katarzyna Domalewska ze szkoły podstawowej nr 10 w Łomży i Anna Baczewska reprezentująca ROK, Weronika Skrodzka ze SP nr.9 i Joanna Zawłodzka z Gimnazjum nr 4 – to zwyciężczynie 12 -stej giełdy posenki dziecięcej w Łomży. W sumie w festiwalu który miał miejsce w sali widowiskowej Urzędu Wojewódzkiego w Łomży udział wzięło 60 – ciu młodych artystów.

ŁOK - nowy sezon otwarty

cz pt, 19 listopada 2004 09:29

Wieczornym koncertem Łomżyńska Orkiestra Kameralna zainaugurowała kolejny sezon artystyczny. Ten koncert był wyjątkowy także z innego powodu – w jego trakcie nastąpiło symboliczne przekazanie batuty. Muzykami orkiestry dyrygowali bowiem dwaj dyrygenci-dyrektorzy. Pierwszy – stary – Tadeusz Chachaj i nowy, znacznie młodszy Jan Miłosz Zarzycki.

« · «« · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę