Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Będą grzać!

cz wt, 28 września 2004 14:09

Są już pierwsze decyzje administratorów budynków o rozpoczęciu ogrzewania. Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa jako jedna z pierwszych w regionie zdecydowała, że sezon grzewczy czas zacząć. O postanowieniu poinformowała Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży, które zacznie dogrzewać mieszkania ŁSM od 1 października.

Warsztaty protestowały w Łomży

cz pon, 27 września 2004 14:17

Ponad 120 osób broniło Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łomży. Osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie i przyjaciele przemaszerowali przez miasto niosąc transparent z napisem “Nie odbierajcie nam ostatniej szansy”. Plany ograniczania środków z PFRON-u na działalność warsztatów – to stopniowa agonia placówek – twierdzą protestujący. Uczestnicy warsztatów wraz z rodzinami odwiedzili parlamentarzystów, którzy mają swoje biura w Łomży. Na miejscu zastali tylko posła Józefa Mioduszewskiego. Inne biura były zamknięte lub byli w nich tylko pracownicy.

"Miodobranie Kurpiowskie" wśród najlepszych produktów turystycznych

cz pon, 27 września 2004 10:07

Miodobranie Kurpiowskie - coroczna największa impreza folklorystyczna w północno wschodniej polsce znalazła się wśród 23 najlepszych produktów turystycznych 2004 roku. Do konkursu organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną zgłoszonych zostało blisko 200 "produktów turystycznych" Wyróżnienie i dyplom odebrał Krzysztof Kozon - dyrektor Myszynieckiego Ośrodka Kultury i Sportu podczas inauguracji Miedzynarodowych Targów Turystycznych 23 września w Warszawie.

Liceum Jańskiego po próbnej nowej maturze

cz pt, 24 września 2004 22:56

Nowa matura za pasem – są tacy, którzy poczuli już jej przedsmak. Maturzyści z Liceum im. Bogdana Jańskiego w Łomży pisali próbny egzamin dojrzałości na nowych zasadach. Był test i pytania, z którymi wiele osób sobie nie poradziło. Dyrektor szkoły Sylwia Jaskuła twierdzi, że najwięcej problemów maturzyści mieli z łączeniem wiedzy z rzeczywistością. "Nauka to jest proces ciągły i młodzież nauczyć się uczenia się powinna już w szkole podstawowej" - twierdzi dyrektor Jaskuła. Jej zdaniem, ten proces nie został jeszcze przeniesiony na młodzież zdającą w tym roku maturę. "Im jeszcze wydaję się, że uczenie zaczyna się i kończy w szkole, do końca nie potrafią czerpać nauki z otaczającej ich rzeczywistości" - mówi dyrektor Liceum Jańskiego.

Jest nowy dziekan zambrowski

cz pt, 24 września 2004 14:48

Ks. Prałat Jerzy Samsel jest nowym dziekanem zambrowskim i proboszczem parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Na stanowiska ks. Samsela powołał Biskup Łomżyński Stanisław Stefanek. Zastapił on niedawnego zmarłego ks. Prałata Jana Lucjana Grajewskiego. Ks. Prałat Jerzy Samsel ma 47 lat, pochodzi z Ostrowii Mazowieckiej. Na kapłana został wyświecony 26 maja 1984 roku przez biskupa Juliusza Paetza. Był wikariuszem w parafii Czerwin, następnie wyjechał do USA, gdzie pełnił posługę duszpasterską do 1993 roku.

Możemy zacząć grzać w każdej chwili -

cz cz, 23 września 2004 19:05

- tak twierdzi Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży. Firma jest przygotowana do rozpoczęcia sezonu grzewczego, podobnie spółdzielnie mieszkaniowe. ŁSM na swojej stronie internetowej poinformowała, że wszystkie budynki w jej zasobach są już przygotowane do rozruchu centralnego ogrzewania w zbliżającym się sezonie grzewczym. Potwierdziły to komisyjne kontrole stanu technicznego węzłów cieplnych przeprowadzone wspólnie przez pracowników spółdzielni i MPEC-u. Kiedy rozpocznie się dogrzewanie mieszkań – zależy już tylko od administratora budynku - mówi prezes MPEC Marian Mielcarek.

Szeptel poszkodowany... trzęsieniem ziemi

cz cz, 23 września 2004 13:21

Wbrew wcześniejszych zapowiedziom, trzęsienie ziemi jakie nawiedziło region północno-wschodniej Polski wyrządziło szkody w Łomży. Ucierpiały łącza światłowodowe firmy telekomunikacyjnej Szeptel. Awaria spowodowała przerwę w działaniu linii telefonicznych i dostępie do internetu, usługach świadczonych przez tą spółkę. Potwierdza to biuro prasowe Szeptel S.A. Firma w ramach zadośćuczynienia ma zamiar zmiejszyć rachunki o czas braku dostępu do świadczonych usług - o 1/30 rachunku. To mniej więcej 30 gr na 10 złotych.

Turniej Aktywizacji Społeczności Wiejskiej

cz śr, 22 września 2004 15:57

Dobiegają końca przygotowania mieszkańców Miastkowa do zmagań w Turnieju „Aktywizacji Społeczności Wiejskiej”. Turniej organizuje Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. W najbliższą sobotę zmierzą się mieszkańcy siedmiu wsi z województwa podlaskiego. Wśród nich będą m.in. mieszkańcy wsi Miecze w powiecie grajewskim, Dąbrowa Moczydły - powiat Wysokie Mazowieckie i Miastkowo z powiatu łomżyńskiego.

Dotacje dla przedsiębiorców

cz wt, 21 września 2004 11:52

Małe i średnie firmy mogą już składać wnioski o wsparcie z funduszy strukturalnych w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw". W ramach dotacji na wsparcie inwestycji można otrzymać od 10 tysięcy do miliona 250 tysięcy złotych i jednak kwota nie może być wyższa niż 50% kosztów inwestycji. Uruchomiony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości program jest o wiele korzystniejszych od dotychczasowych. Pieniądze będzie można dostać m.in. na: działania modernizacyjne prowadzące do wprowadzenia znaczącej zmiany produktu lub procesu produkcyjnego czy wdrożenie i komercjalizacja technologii i produktów innowacyjnych.

Będą zaoczne

cz pon, 20 września 2004 15:36

Będą zaoczne studia w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Rektor uczelni podjął decyzję, że w budynku przy ul. Poznańskiej ruszy nauka w systemie zaocznym – ale pod warunkiem, że będą chętni. Zajęcia mają odbywać się na 2 kierunkach – informatyka oraz zarządzanie i marketing. W przeciwieństwie do studiów dziennych - będą płatne. Prof. Kazimierz Pieńkowski już ustalił wysokość czesnego. 1 Semestr „Informatyki' ma kosztować 1300 złotych, semestr zarządzania – 1150 złotych.

Koncert Pamięci w Katedrze w Łomży

cz nie, 19 września 2004 09:47

„Modlitwa o pokój” - taki tytuł nosi kolejny z cyklu koncertów pamięci. Mieszkańcy Łomży będą mieli okazję wysłuchać go już dziś. Ideą tych koncertów od 2000 -sięcznego roku jest czczenie pamięci tych, dla których data wrześniowa to symbol śmierci i cierpienia, ale również znak walki o pokój, dobro i sprawiedliwość. Dodajmy, że wśród wykonawców znajdzie się Jasnogórski kwartet wokalny CANTUS. Akompaniować mu będą muzycy z Gdańska, Łodzi, Koszalina, Łomży i Białegostoku. Jako solistka wystąpi warszawska mezzosopranistka Patrycja Gabrel.

Koniec naboru do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

cz cz, 16 września 2004 16:07

2 osoby na miejsce na informatykę, 1,5 osoby na miejsce zarządzanie i marketing – to wyniki naboru do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Kto będzie uczył się na studiach dziennych – zdecydują oceny ze świadectwa maturalnych. Nie będziemy powiększać liczby studentów studiów dziennych – mówi rektor uczelni prof. Kazimierz Pieńskowski. Ale jest możliwość uruchomienia studiów zaocznych - w tej sprawie o opinię chcemy poprosić Ministerstwo Edukacji.

Pracownia Rezonansu Magnetycznego w Łomży otwarta

cz cz, 16 września 2004 16:05

Lepsza diagnostyka zmian zwyrodnieniowych, dyskopatii czy chorób stawów możliwa jest w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. W placówce otwarto Pracownię Rezonansu Magnetycznego. Aparatura ma służyć wszystkim pacjentom, ale zwłaszcza tym, którzy cierpią na schorzenia układu kostnego i stawowego. Dzięki badaniu rezonansem możliwa jest także niemal bezbłędna diagnoza stwardnienie rozsianego. To pierwsze takie urządzenie i pierwsza Pracownia Rezonansu Magnetycznego w byłym województwie łomżyńskim.

Łomżyński supermarket na gwiazdkę

cz cz, 16 września 2004 10:59

„Nie ma żadnych opóźnień na budowie, zostanie ona ukończona zgodnie z harmonogramem” – zapewniają budowniczowie nowego łomżyńskiego marketu. Super sklep powstaje na południu miasta w samym środku osiedla pełnego bloków. Wykonawcą inwestycji jest lubelska firma Henpol. Jej pracownicy na budowę weszli cztery miesiące temu, a za dwa miesiące prace mają być ukończone. W biurze firmy zapewniają, że termin oddania budynku zostanie dotrzymany. Ma to nastąpić 15 listopada. Dwa tygodnie później – w sobotę 4 grudnia – supermarket ma zostać otwarty dla klientów.

Łomżyński Ratusz karze za zwłokę

cz cz, 16 września 2004 06:36

12 tysięcy kary domaga się łomżyński Urząd Miasta od firmy Miasto Projekt Lublin za zwłokę w dostarczeniu projektu remontu zabytkowej części ratusza. W sumie firma miała otrzymać 30 tysięcy. Opóźnienie sięga już 3 miesięcy. Łomżyńscy urzędnicy ustalili karę w wysokości blisko 150 zł za każdy dzień zwłoki. Oznacza to, że wykonawcy projektu dostaną tylko 18 tys. Jak mówi Jarosław Koszewski z Kancelarii Prezydenta finał projektowania remontu przypadnie na początek grudnia. Wtedy nastąpi ogłoszenie przetargu na jego realizację. Remont ratusza organizowany jest w prozumieniu z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Pochłonie prawie milion złotych.

Siedmiu chętnych do kierowania Łomżyńską Orkiestrą Kameralną

cz śr, 15 września 2004 14:35

Siedem osób złożyło swoje oferty do ogłoszonego przez Prezydenta Łomży konkursu na stanowisko dyrektora Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Wśród kandydatów nie ma łomżan, a zdecydowana większość pochodzi z Warszawy. To za sprawą pierwszego punku jaki został określony w regulaminie konkursu, że przyszły dyrektor orkiestry musi być też jej dyrygentem i w związku z powyższym musi osiadać wyższe wykształcenie muzyczne – na kierunku dyrygentura. Za dwa tygodnie komisja konkursowa będzie przesłuchiwała kandydatów, a za miesiąc nowy dyrektor Orkiestry ma być wyłoniony.

Uwaga na 'lewe mleko'

cz so, 11 września 2004 11:55

“Nie sprawuję nadzoru weterynaryjnego nad grupą rolników zajmujących się sprzedawaniem mleka prosto do domu. Dostawcy mleka surowego działający pod nazwą Grupa Rolników nie figurują w moim rejestrze.” Takie oświadczenie wydał powiatowy lekarz weterynarii w związku z pojawiającymi się na klatkach chodowych ogłoszeniami o handlu mlekiem. Dr Marian Czerski, który jako jedyny może wydać takie pozwolenie oświadcza, że go nie wydawał. Nie otrzymał też zawiadomienia - aby komukolwiek udzielono takiego zezwolenia w innym powiecie.

Kolejna pomoc Łomży dla Ukrainy

cz pt, 10 września 2004 06:22

Łomżyński Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska przekazał samorządowcom z Nowogradu Wołyńskiego 2 autobusy. Pojazdy użytkowane były wcześniej przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży. Są już dość wiekowe, w mieście bezużyteczne, - autobus MPK liczy już 15 lat, „ale Polakom ze wschodu nawet takie autobudy bardzo się przydadzą” – mówili obecni w Łomży przedstawiciele rejonu Nowograd Wołyński. Dzisiaj delagacja z Nowogradu Wołyńskiego pojedzie do domu razem z autobusami. To kolejna pomoc dla ukraińskiej polonii, którą zorganizował łomżyński oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Na początku żniw mieszkańcy Nowogradu dostali kombajn.

Polskie Termopile

cz cz, 09 września 2004 15:47

Mija 65 lat jak pod Wizną zacięte boje w obronie tej miejscowości toczyły wojska polskie pod dowództwem kapitana Władysława Raginisa. 8 września 1939 roku dowódca XIX korpusu pancernego generał Heinz Guderian otrzymał zadanie atakowania w kierunku Wizna – Brześć. W związku z tym w nocy z 8 na 9 września na kierunek Wizny wprowadzono dodatkowo XIX korpus pancerny. Od tego dnia siły niemieckie liczące około 42 000 żołnierzy wsparte 350 czołgami, ponad setką haubic i kilkuset innymi działami atakowały około 700 polskich żołnierzy uzbrojonych w sześć dział lekkich i dwadzieścia cztery ciężkie karabiny maszynowe.

Caritas diecezji łomżyńskiej kończy przygotowania w Ośrodku dla Bezdomnych

cz cz, 09 września 2004 06:21

Noclegownia w Łomży którą przejęło stowarzyszenie już działa ale potrzeba jeszcze części materiałów do wykończenia wnętrza budynku. Ośrodek chce zapewnić kompleksową opiekę bezdomnym. Budynek przekazany przez miasto mieści się przy ulicy Dwornej. Stąd blisko jest do kuchni Caritas.

« · «« · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę