Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Dni Walki z Rakiem

cz pt, 04 czerwca 2004 08:33

Mszą świętą w intencji chorych na nowotwory i ich rodzin rozpoczęły się w Łomży - 7 czerwcowe dni walki z rakiem. W kościele pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży na wspólnej modlitwie spotkali się członkinie Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży, rodziny i przyjaciele. To właśnie w obliczu choroby człowiek często stawia sobie pytanie dotyczące wiary i zaufania.

Wnioski o dofinansowanie inwestycji drogowych

cz cz, 03 czerwca 2004 21:45

Od 3 do 30 czerwca samorządy gmin i powiatów mogą składać wnioski o dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego na lata 2004-2006. Zarząd województwa podlaskiego właśnie ogłosił, że przyjmuje wnioski w ramach tzw. „Działania 1.1. ZPORR - Modernizacja i rozbudowa regionalnego układu transportowego„.

Volvo wróciło do Łomży

cz cz, 03 czerwca 2004 09:02

Jest jak nowy i już jeździ po łomżyńskich ulicach. Do MPK w Łomży wrócił autobus Volvo, który spłonął w ubiegłym roku. Firma Volvo Polska Sp. Z o.o. Z Wrocławia odbudowała pojazd za darmo, choć w trakcie wypadku instalacja elektryczna autobusu nie podlegała już gwarancji. Autobus nie był też ubezpieczony – mimo to Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji nie zapłaciło za naprawę – informuje dyrektor MPK Bogusław Szczech.

OHP-owskie miejsca pracy dla młodzieży

cz śr, 02 czerwca 2004 16:13

200 miejsc pracy dla młodzieży w czasie wakacji – brzmi jak slogan ale jest to rzeczywista oferta Ochotniczych Hufców Pracy w Łomży. Głównym celem Centrum edukacji i pracy OHP, w okresie letnim jest organizacja zatrudnienia krótkoterminowego młodzieży. A chętnych do pracy nie brakuje, już teraz o jedno miejsce ubiegają się 2-3 osoby. Większość ofert jakie udało się pozyskać skierowana jest do chłopców i jest to przede wszystkim praca fizyczna-mówi dyrektor centrum edukacji i pracy OHP w Łomży Henryk Krajewski.

Szkoły średnie

cz śr, 02 czerwca 2004 07:46

Dobiegł końca termin w którym młodzież gimnazjalna mogła wybierać szkoły, w których podejmie naukę po wakacjach. Szkoły średnie w Łomży, mimo obaw o skutki niżu demograficznego cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dyrektorzy placówek nie ukrywają jednak, że na razie nie można w pełni oceniać zainteresowania, bowiem młodzież po ukończeniu gimnazjum otrzymuje świadectwo wraz z trzema odpisami, które składa do szkół. Rekordzistą wśród szkół średnich w Łomży jest III Liceum Ogólnokształcące. Wpłynęło tam 654 podania na 224 miejsca przygotowane w 7 klasach informuje dyrektor placówki Jerzy Cieślewski.

Cenne lipy

cz cz, 27 maja 2004 09:04

48 tysięcy złotych – tyle musiał zapłacić i zapłacił inwestor budujący supermarkety w Łomży za ścięcie dwóch drzew. Lipy rosły wzdłuż Alei Piłsudskiego w miejscu w którym zbudowano wjazd na plac budowy. Zgodnie z wcześniejszymi zamierzeniami drzewa miały być przesadzone. Miano tego dokonać albo jesienią ubiegłego roku, albo wczesną wiosną tego. Niestety zamiast panów ze szpadlami przy drzewach stanęli panowie z piłami.

Prefbet na Wschód

cz cz, 27 maja 2004 08:08

Nawet trzykrotnie zwiększy w tym roku sprzedaż swoich produktów na wschód Prefbet Śniadowo. Producent materiałów budowlanych z okolic Łomży od dwóch lat wysyła swoje produkty do państw po byłym Związku Radzieckim. Jak podkreśla wiceprezes spółki Antoni Chojnowski – wyroby tej firmy cieszą się tam coraz większym uznaniem, a handel zwłaszcza z państwami nadbałtyckimi ułatwia fakt, że dziś między Polska a Litwa nie ma granicy.

Radni Jedwabnego poparli swojego burmistrza.

cz wt, 25 maja 2004 17:38

Michał Chajewski podczas sesji Rady Miejskiej Jedwabnego oddał się do dyspozycji radnych. Zapytał członków rady, czy nie powinien zakończyć swojej pracy na stanowisku burmistrza, co często sugerują media. Punktem zapalnym jest oczywiście sprawa sądowa Burmistrza Michała Chajewskiego, w której wyrok zapadł w marcu, a od której wyroku burmistrz wniósł odwołanie. Chodzi o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu – Burmistrz Chajewski twierdził, że promile w jego krwi – to wynik spożycia leków. Sąd wydał jednak wyrok – zakazał Chajewskiemu prowadzenia samochodów przez rok i ustalił karę grzywny.

Kierowcy w krzywym zwierciadle...

cz pon, 24 maja 2004 17:02

Zachowania za kółkiem opatrzone hasłami Andrzeja Mleczki i przestrogami Krzysztofa Hołowczyca będzie można zobaczyć w Centrum Katolickim w Łomży. A dokładnie na ścianach Centrum pojawią się rysunki, które składają się wystawę Mleczko&Hołowczyc pt: “Bądź bezpiecznym kierowcą”. Mówi Michał Kopacki prezes Zarządu Fundacji Krzyś “Trzeźwy i Życzliwy Kierowca”.

Jubileusz kapłański w Katedrze

cz pon, 24 maja 2004 13:16

Trwają uroczystości upamiętniające 40 lat kapłaństwa kilku księży z diecezji łomżyńskiej. Duchowni zostali wyświęceni 23 maja 64 roku. A rocznik ten okazał się wyjątkowo zdolny. Wśród nich są biskupi, profesorowie, kapłani którzy biorą czynny udział w życiu społecznym kraju i kościoła. Na uroczystej mszy świętej przy ołtarzu katedralnym stanie 4 biskupów. Wśród nich dwaj dzisiejsi jubilaci, przewodniczący konterencji Episkopatu Polski – arcybiskup Józef Michalik, i ordynariusz drohiczyński biskup Antoni Dydycz.

Wynik referendum w Stawiskach

cz pon, 24 maja 2004 07:35

Burmistrz Stawisk pozostaje. Marek Waszkiewicz w dalszym ciągu będzie pełnił funkcje burmistrza Stawisk. Na wczorajsze referendum w sprawie jego odwołania poszło tylko nieco ponad dwa procent mieszkańców gminy, a to za mało aby jego wynik był wiążący. Aby doprowadzić do odwołania burmistrza, inicjatorzy referendum musieliby przekonać do pójścia do urn prawie 1600 mieszkańców, a ponad połowa z nich musiałoby oddać swój głos przeciwko Waszkiewiczowi.

Agencja nie pośle agentów

cz so, 22 maja 2004 19:23

Agencja nie wyśle swoich pracowników bezpośrednio do gospodarstw rolnych - zapewnienia ministra rolnictwa i prezesa Agencji w Warszawie dementuje zastepca dyrektora oddziału ARiMR w Łomży, Jerzy Leszczyński. Wczoraj szef resortu Wojciech Olejniczak i prezes Agencji Restrukturyzacji, Wojciech Pomajda zapewniali że z związku z małym zainteresowaniem rolników składaniem wniosków o dopłaty bezpośrednie 10 tys pracowników agencyjnych pomoże w wypełnianiu wniosków bezpośrednio u rolnków w domu. Na to jednak nie pozwalają unijne przepisy ponieważ agencja nie może pomagać tym, którym później będzie wypłać pieniądze.

Członkowie komisji do euro-wyborów

cz pt, 21 maja 2004 22:21

Ostatni dzień mają samorządowcy na wyłonienie członków komisji wyborczych, którzy policzą głosy w pierwszych w Polsce wyborach europejskich. Za pracę w komisjach są pieniądze, stąd też i zainteresowanie było dość duże. W samej Łomży do pracy w 31 komisjach obwodowych zgłoszono ponad 400 chętnych. Było ich tak wielu, że o tym, kto zasiądzie w Komisji zdecydowało losowanie. Ostatecznie w każdej z 31 obwodowych komisji wyborczych w Łomży zasiądzie po 11 członków – dziesięciu zgłoszonych przez komitety wyborcze, i po jednym zgłoszonym przez Prezydenta Miasta.

Monitoring w autobusach MPK

cz pt, 21 maja 2004 07:50

Każdy nowy autobus łomżyńskiego MPK będzie miał wewnętrzny monitoring – zapowiada główny specjalista przedsiębiorstwa Janusz Nowakowski. W kilku pojazdach kamery już funkcjonują. W nich, jak mówi Nowakowski, dużo rzadziej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Docelowo wszystkie nowe pojazdy taboru łomżyńskiego MPK będą w monitoring wyposażone. Jak wierzyć wypowiedzi głównego specjalisty Janusza Nowakowskiego – “dużo rzadziej”, może oznaczać nawet “wcale”. Nowakowski nie pamięta bowiem by kiedykolwiek kradzież w monitorowanym autobusie była zgłaszana. Jak mówi wszystko dzięki informacjom umieszczanym w pojeździe o obecności kamer.

“Nie będziemy od razu ścinać głów”

cz śr, 19 maja 2004 15:16

Tak na pytanie o ewentualne kary dla nauczycieli w Wiźnie odpowiada wójt Jan Olszewski. Do wójta trafiło pismo Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, która oficjalnie poinformowała, że egzamin z częście matematyczno-przyrodniczej w gimnazjum w Wiźnie odbędzie się jeszcze raz. Jeden z nauczycieli wniósł na salę ściągę, a na sali poza komisją i uczniami były jeszcze inne osoby - to dwa z dokładnie 4-ech powodów, dlaczego gimnazjaliści z Wizny znów będą pisać test. Czy nauczyciele faktycznie pomagali – wójt ma wiele wątpliwości co do sformułowań.

Wkrótce referendum w Stawiskach

cz wt, 18 maja 2004 15:22

W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwsze w historii województwa podlaskiego referendum w sprawie odwołania burmistrza. Do urn pójdą mieszkańcy Stawisk. Póki co kampania przedrefelendalna w Stawiskach przebiega bardzo spokojnie. Do tej pory nie było żadnych skarg z tym związanych. Wniosek o odwołanie burmistrza Stawisk złożyła grupa kilku osób związanych z tamtejszym Klubem Sportowym burmistrzowi Markowi Waszkiewiczowi zarzucają przede wszystkim niedotrzymanie obietnicy wyborczych.

Łomża w "pierwszej trójce"!

cz wt, 18 maja 2004 06:15

Sukces Starostwa Powiatowego w Łomży. Powiat łomżyński jako jeden z 3-ech powiatów w kraju, zakwalifikował się do Finału Konkursu Lider Zarządzania w Samorządzie w ramach Programu Rozwoju Instytucjonalnego. Informację podała Polska Agencja Prasowa. Łomżyńskie starostwo w ramach Programu, w kategorii "Prorozwojowy samorząd" realizuje projekt pod hasłem "Strategia Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Łomżyńskiego do 2015 roku". Do finału Konkursu przeszły łącznie 24 projekty wytypowane przez jury konkursu. Natomiast w samym finale, Lidera Zarządzania w Samorządzie wyłoni plebiscyt czytelników Serwisu Samorządowego Polskiej Agencji Prasowej.

Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gwędziarzy Ludowych w Zbójnej

cz pon, 17 maja 2004 08:59

260 osób - zespołów, śpiewaków i muzyków ludowych prezentowało swoje umiejętności na Regionalnym Przeglądzie Kapel Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej. Organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury przegląd był eliminacją do wielu imprez o randze krajowej, w tym także do ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej, które rokrocznie odbywają się w Nowogrodzie. Teresa Pardo – organizator i członek jury przeglądu podkreśla, że najwięcej - około 80% - było zespołów i śpiewaków z Kurpi.

Plan modernizacja stadionu

cz pt, 14 maja 2004 13:43

Do końca listopada ma być gotowy kompletny plan modernizacji Stadionu Miejskiego w Łomży. Stadion Łomżyńskiego Klubu Sportowego przy ul. Zjazd jest usytuowany tuż nad Narwią na działce o powierzchni około 5 ha. Najważniejsze na nim jest oczywiście boisko do gry w piłkę nożną ale są tam także inne obiekty sportowe m.in. lekkoatletyczne. Urząd Miejski ogłosił przetarg na wyłonienie firmy, która ma opracować kompleksową dokumentację i kosztorys modernizacji. Stadion piłkarski ma być dostosowany do przeprowadzania na nim rozgrywek piłkarskich na poziomie II ligi. Powinien także umożliwiać organizację wydarzenia sportowego rangi krajowej i międzynarodowej. Stadion lekkoatletyczny zaś powinien umożliwić organizowanie tu mityngów międzynarodowych, Mistrzostw Polski i Olimpiady Młodzieży.

Katechetyczna konferencja naukowa w Seminarium

cz cz, 13 maja 2004 09:59

300-stu nauczycieli religii bierze dziś od godz. 9. 00 udział w konferencji naukowej “Dydaktyka we współczesnej katechezie”. Spotkanie w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży zorganizowano po to, aby katecheci mieli okazję zapoznać się z nowymi metodami i zasadami nauczania religii i potrafili stosować je w praktyce. Organizatorzy zaprosili ekipę wielu specjalistów-mówi ks. dr Stanisław Dziekoński.

« · «« · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę