Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Młodzi złodzieje z Nowogrodu

cz wt, 11 lutego 2014 14:21

Policjanci zatrzymali dwóch 18-latków podejrzewanych o włamanie do domu w budowie w Nowogrodzie i kradzież z niego instalacji elektrycznej. Ci sami młodzi sprawcy mieli z wiaty na terenie innej posesji w tej miejscowości skraść przewody elektryczne.

W PKS Łomża zabrakło na wypłaty pensji

cz wt, 11 lutego 2014 10:05

Część pracowników PKS Łomża nie otrzymała wczoraj należnych poborów za styczeń. Wypłaty nie popłynęły na konta pracowników fizycznych. Jak mówił na spotkaniu z załogą Adam Wykowski, prezes należącej do samorządu województwa spółki, rano w kasie PKS Łomża było 16 tysięcy złotych, czyli zbyt mało, aby wypłacić wynagrodzenia. Informację o braku wypłaty wynagrodzeń i wczorajszym spotkaniu prezesa z załogą potwierdziliśmy w niezależnych źródłach. Według relacji osób obecnych na spotkaniu, prezes deklarował, że zaległe pensje pracownicy mają otrzymać za kilka dni - dwa, trzy, cztery, a może za tydzień.

Komandor Kraszewski, Rotmistrz Pilecki czy profesor Wilhelmi?

cz wt, 11 lutego 2014 09:13

Jak nazwać „nowy”, oddany do użytku w 2011 roku, odcinek ulicy Spokojnej zastanawiają się władze miasta. Chodzi o odcinek będący przedłużeniem ul. Spokojnej do skrzyżowania Alei Legionów z ul. Przykoszarową. Dotychczas nazywano go po prostu „przedłużeniem Spokojnej” lub „nową Spokojną”, a teraz ma ona nosić imię jednego z trzech wybitnych patronów - Komandora Kraszewskiego, Rotmistrza Pileckiego lub profesora Wilhelmiego. Aby wybrać „najlepszego” z nich prezydent ogłosił konsultacje społeczne.

Jeszcze jedna warszawska kancelaria w ratuszu

cz wt, 11 lutego 2014 08:18

„180 tys zł na usługi doradcze przed organami podatkowymi w sprawach związanych z rozliczeniem podatku VAT” wygospodarował w budżecie miasta prezydent Łomży. Jak wynika z tłumaczeń rzeczniczki prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, zmiana w uchwalonym niespełna miesiąc wcześniej budżecie na 2014 rok została wprowadzona w związku z umową jaką „Miasto” zawarło z warszawską firmą PWC, „która specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych samorządu”. O umowie, choć zawarta została w maju ubiegłego roku, ani o styczniowych zmianach w budżecie miasta, nic nie wiedzieli radni z komisji finansów i skarbu miasta.

Kolejni dilerzy za kratkami

cz pon, 10 lutego 2014 13:38

Dwaj 22-latkowie z Łomży zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące w związku z obrotem znaczną ilością narkotyków. To kolejne zatrzymanie w związku ze sprawą prowadzoną przez łomżyńskich śledczych od czerwca ubiegłego roku. W sumie zatrzymano już 12 podejrzanych osób. Tylko w tym miesiącu – pięciu. Poza 22-latkami także 19, 22 i 24-latek. Policjanci szacują, że w sumie mogli wprowadzić do obrotu ponad 5,5 kg narkotyków przede wszystkim amfetaminy i marihuany.

Lekarz w seksaferze

cz pon, 10 lutego 2014 12:56

Lekarz Rober A. jest piątą osobą oskarżaną w tzw. seksaferze zambrowskiej. Akt oskarżenia do sądu w Zambrowie łomżyńscy śledczy wysłali w styczniu. Lekarz, podobnie jak objęci wcześniejszym aktem oskarżenia dwaj byli już policjanci i dwaj biznesmeni z Zambrowa, miał korzystać z usług seksualnych dwóch nieletnich podopiecznych miejscowej placówki opiekuńczo – wychowawczej. Dariusz Błażejczyk Prokurator Rejonowy w Łomży mówi, że sprawa w dalszym ciągu jest wyjaśniana i nie wyklucza postawienia zarzutów kolejnym osobom.

Podnosi się Pisa

cz pon, 10 lutego 2014 10:57

217 centymetrów, czyli o 7 więcej niż stan ostrzegawczy, wynosił rano poziom Pisy w Ptakach. W Dobrymlesie do osiągnięcia stanu ostrzegawczego rzece brakowało rano 1 cm. Odwilż sprawiła, że wody w rzekach regionu szybko przybywa. Póki co – zdaniem hydrologów - tylko na Pisie mogą występować przekroczenia stanu ostrzegawczego.

Z Łomży w konkursie Polska Architektura XXL

cz pon, 10 lutego 2014 09:08

Budynek Instytutu Technologii Żywności i Gastronomii Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomża rywalizuje o tytuł najciekawszej realizacji 2013 roku. Plebiscyt Polska Architektura XXL, który ma pokazać tendencje w polskiej architekturze, już po raz szósty organizuje grupa wortali Sztuka-Architektury. Budynek z Łomży znalazł się wśród 11. budynków publicznych i konkuruje m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu czy Business Garden w Warszawie.

Przyjaźń, braterstwo, komunizm i ....

cz pon, 10 lutego 2014 08:27

Agresja sowiecka na Polskę rozpoczęta 17 września 1939 r. zapoczątkowała wieloletni okres represji, jakim zostało poddane społeczeństwo polskie. W imię wyzwalania ludności „spod panowania polskich panów” jednostki Armii Czerwonej, realizując porozumienie zawarte z Niemcami, zajęły Rajgród, Grajewo, Sokoły i Wysokie Mazowieckie, a 29 września 1939 r. w godzinach rannych wkroczyły do Łomży. Szerzący ideologię „dobrobytu i równości” Sowieci już w pierwszych tygodniach dopuścili się rozkradania majątku państwowego i prywatnego, gwałtów, mordów i pobić, zwłaszcza na osadnikach, ziemianach, przedstawicielach władz. Do najbardziej masowych i spektakularnych aktów terroru sowieckiego należały deportacje.

Śladami polskich zesłańców na Sybir

cz pon, 10 lutego 2014 08:13

74 lata temu, 10 lutego 1940 r. rozpoczęły się pierwsze masowe sowieckie wywózki Polaków na Sybir. Wśród tysięcy ludzi wywiezionych z Łomży i okolic była też rodzina gajowego z Nowego Młyna, Jana Cychola, który znalazł się na liście NKWD z racji udziału w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r. Trafili do „specposiołku” Soliuga koło wsi Buraczicha w obwodzie archangielskim, gdzie śmierć zebrała wśród nich ogromne żniwo. Zmarł też najmłodszy syn Jana, trzyletni Kazio, pochowany na jednym z dwóch prowizorycznych cmentarzy polskich zesłańców. W ubiegłym roku odnaleźli je Grzegorz Ostalski i Dariusz Cychol, syn Karola, który był bratem Kazia, zmarłego w 1941 r. Byli oni pierwszymi Polakami, którzy od tamtego czasu dotarli do Soliugi, a całą wyprawę Dariusz Cychol, dziennikarz TVP opisał w cyklu reportaży „Historia, która łączy”. Został za nie odznaczony Srebrną Odznaką „Za Zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego”, a ich pierwsza część ukazała się właśnie drukiem w tygodniku „Przegląd”.

Renifery śpiewają zimą, tańczą i bawią się w Łomży

cz pt, 07 lutego 2014 17:47

- Jest wesoło, bo mamy różnorodne zajęcia, dzieci się śmieją i bardzo przyjemnie spędzamy tutaj czas – opowiada Dominik Jaroszewski (lat 12), który pierwszy raz uczestniczył w Feriach z Panem Bogiem, corocznie organizowanych przez parafię pw. Krzyża Św. w Centrum Katolickim w Łomży. – Nie można zjawiać się za wcześnie przed dziesiątą, żeby uniknąć żmudnego czekania, ale nie warto się spóźniać, żeby nie przegapić któregoś z ciekawych punktów programu dnia. Warto było tutaj spędzać ferii czas!

Hala na targowisku skończona... (po raz drugi)

cz pt, 07 lutego 2014 12:58

Firma Masbud Invest z Suwałk, generalny wykonawca budowy hali targowej z wiatą na targowisku miejskim w pobliżu dworca PKS przesłała do ratusza informację, że ukończyła inwestycję i wnioskuje o powołanie komisji odbiorowej. To już drugi taki wniosek. Poprzedni złożono 31 grudnia, choć hala nie była jeszcze ukończona. Teraz wydaje się, że wszystkie prace zostały już wykonane. Po odbiorze obiekt ma zostać przekazany w zarząd MPGKiM, który już rozdysponował pomiędzy „stałych” handlowców z targowiska większość z ponad 80 boksów targowych. Póki co nie wiadomo jednak kiedy handlowcy będą mogli tam wejść. Pierwsi klienci zakupy będą mogli zrobić tu jakieś dwa tygodnie później, bo kupcy muszą zaaranżować, wyposażyć i zatowarować swoje boksy.

Duże rodziny zaoszczędzą na biletach MPK od marca

cz pt, 07 lutego 2014 12:26

Posiadacze Karty Dużej Rodziny w Łomży od 1. marca będą korzystali z ulgowych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej. Praktycznie oznacza to bilety ulgowe: 50 procent dla dorosłych i jedną czwartą ceny dla dzieci. Decyzję podjęła 20 głosami Rada Miasta na sesji nadzwyczajnej, w której programie znalazł się jeden punkt. – Rada Miasta uchwałę o wprowadzeniu Karty przyjęła 25. września, zaś reszta należała do służb prezydenta, a problemem było powiadomienie w terminie związków zawodowych – krytykował dwa miesiące opóźnienia we wprowadzeniu zniżek na bilety w MPK radny Maciej Głaz (PO). – To nie jest nasza, radnych wina! - Nie patrzmy na to w kategoriach winy, lecz dobrodziejstwa dla kilku tysięcy mieszkańców Łomży – wzywała wiceprezydent Mirosława Kluczek. – Czym są dwa miesiące w stosunku do wieczności? Poza ulgami dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, podjęta uchwała Rady Miasta od 1 marca wprowadza także nowe bilety: godzinny, jednodniowy i kwartalny.

Ucieczka przed czadem. Piece elektryczne zamiast kaflowych

cz pt, 07 lutego 2014 10:05

Nastolatka z podejrzeniem zatrucia czadem w szpitalu, jej rodzina noc musiała spędzić poza domem, a sąsiedzi z pięciu mieszkań musieli wygasić piece i na razie nie wiadomo kiedy będą mogli w nich ponownie rozpalić. W czwartek w jednym z bloków przy ul. Spokojnej w Łomży przed tragedią mieszkańców uratowały zamontowane czujki czadu. Rok temu takich czujek tam nie było i zginęła tam 80-letnia kobieta, a dwie 14-letnie dziewczynki w ciężkim stanie trafiły do szpitala w Warszawie. Blok należy do miasta Łomża. Już od lat administrujące nim Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zabiegało o podłączenie go i dwóch sąsiednich, także komunalnych, w których w sumie mieszka około 70 rodzin, do miejskiej sieci ciepłowniczej. Dopiero po ubiegłorocznej tragedii, gdy MPGKiM ponownie wystąpił do MPEC i prezydenta miasta, władze postanowiły, że bloki będą połączone do ciepłowni miejskiej, ale dopiero po tej zimie.

„Rz”: Najwięcej prezesów jest w Polsce B

cz pt, 07 lutego 2014 08:31

W mniej zamożnych województwach kadra zarządzająca firm jest średnio nawet o 30 proc. liczniejsza niż na Mazowszu czy w Wielkopolsce – podaje „Rzeczpospolita” powołując się na wywiadowni gospodarczej Bisnode Polska. – Największą liczbę prezesów i osób decyzyjnych pracujących w jednej firmie notuje się w województwach mniejszych i słabiej rozwiniętych – mówi „Rz” Tomasz Starzyk z Bisnode Polska.

Mleczarzom grożą wysokie kary

cz cz, 06 lutego 2014 16:07

O około 2% Polska może przekroczyć krajowy limit produkcji mleka. Agencja Rynku Rolnego podała dane dotyczące skupu mleka w okresie od kwietnia do grudnia 2013 roku i ostrzega, że znacząco wzrasta prawdopodobieństwo ryzyka przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw. Jeszcze przed miesiącem Agencja podawała, że groźba przekroczenia może wynieść ponad 1%, a teraz szacuje je na o ok. 2% - „co skutkować może konsekwencjami w postaci konieczności uiszczenia opłaty wyrównawczej odpowiednio w wyższej wysokości niż w roku kwotowym 2012/2013”. W poprzednim roku kwotowym przekroczenie limitu wyniosło 0,14%, a karę za przekroczenie kwoty indywidualnej dostaw wyliczono na 3,23 zł za każde 100 kg ponad limit. W sumie zapłaciło ją ponad 57 tysięcy rolników.

Wypadł - zginął

cz cz, 06 lutego 2014 16:02

Mężczyzna spadł z 4 piętra w bloku w Łomży. Zginął na miejscu. Do zdarzenia doszło w bloku znajdującym się przy ul. Nowogrodzkiej pomiędzy ulicami Bernatowicza i Stacha Konwy. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy policji w Łomży, potwierdza zdarzenie. Na razie nie są znane okoliczności tragicznego wypadku.

Złodzieje z przeszłości

cz cz, 06 lutego 2014 10:53

Policjanci z Nowogrodu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież napowietrznych linii telekomunikacyjnych oraz kradzieże z włamaniem do domków letniskowych. Złodziej grasowali w latach 2011 i 2012 na terenie gminy Zbójna, a teraz zaskoczeni zatrzymaniem przyznali się do popełnionych zarzucanych im czynów.

SLD jeszcze poczeka na Czerniawskiego, PO zrobi sondaż, a PiS... szuka

cz cz, 06 lutego 2014 10:18

Tylko nieco ponad 9 miesięcy zostało do wyborów samorządowych. Póki co nie wiadomo kto z największych partii wystartuje w najważniejszych w mieście wyborach prezydenckich. Obecny prezydent Mieczysław Czerniawski z SLD do końca stycznia nie dał odpowiedzi swojej partii więc – jak mówi Krzysztof Gawkowski, Sekretarz Generalny SLD – czas na jego decyzję, czy zechce w tych wyborach wystartować, przedłużono. O ile? Tego Gawkowski nie mówi. Problemy mają i inne partie. Platforma Obywatelska ma zrobić sondaż, by sprawdzić który z potencjalnych kandydatów jest lepszy, a Prawo i Sprawiedliwość ponoć ma kilku potencjalnych kandydatów, nawet poza własnymi szeregami, ale nie wiadomo kto i kiedy wskaże tego jedynego.

Zielona gospodarka jako szansa na rozwój Łomży.

cz cz, 06 lutego 2014 08:34

Łomża jako miasto nie ma spójnej strategii rozwoju, wykraczającej poza kilka frazesów. Podkreślany przez wiele osób jest również brak wizji, jak nasze miasto może wyglądać za kilka lat. W związku z pomysłami na rozwoju miasta powtarzane są jak mantry hasła, z których najmocniej słyszalne są: „wspieranie przedsiębiorców” czy „budowa dróg”. Brakuje dyskusji o kulturze, a na konkursy z tego zakresu przeznacza się 39 500 zł, co nie wystarczy nawet na zorganizowanie imprezy średniej wielkości.

« · «« · 837 · 838 · 839 · 840 · 841 · 842 · 843 · 844 · 845 · 846 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę