środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Kolejni dilerzy za kratkami

Dwaj 22-latkowie z Łomży zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące w związku z obrotem znaczną ilością narkotyków. To kolejne zatrzymanie w związku ze sprawą prowadzoną przez łomżyńskich śledczych od czerwca ubiegłego roku. W sumie zatrzymano już 12 podejrzanych osób. Tylko w tym miesiącu – pięciu. Poza 22-latkami także 19, 22 i 24-latek. Policjanci szacują, że w sumie mogli wprowadzić do obrotu ponad 5,5 kg narkotyków przede wszystkim amfetaminy i marihuany.

Sprawa zaczęła się w połowie ubiegłego roku, gdy policjanci w jednym z mieszkań w Łomży znaleźli ukryte pod wanną blisko pół kilograma amfetaminy. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano pierwsze osoby – 28-latka, który na miejscu strzegł narkotyków, oraz kolejnych trzech mężczyzn w wieku 26, 25 i 23-lat. 
W październiku policjanci kontynuując czerwcową akcję weszli do kilku łomżyńskich mieszkań i zatrzymania trzech kolejnych osób. Zebrany przez mundurowych materiał pozwolił na przedstawienie mężczyznom wieku 19, 24 i 25 lat zarzutów m.in. uczestniczenia w obrocie znaczną ilością środków odurzających, udzielania narkotyków w celach osiągnięcia korzyści majątkowych, w tym także osobom małoletnim oraz posiadania takich substancji. 
Policja podawała wówczas, że łączna ilość narkotyków wprowadzonych do obrotu przez grupę to blisko 2,5 kg amfetaminy, prawie 3 kg marihuany oraz ponad 20 g haszyszu. Cała trójka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. 
W ubiegłym tygodniu policjanci pod nadzorem i w ścisłej współpracy z Prokuraturą Okręgową w Łomży poszli po kolejnych członków grupy. W minioną środę zatrzymali dwóch 22-latków, którym postawiono zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych.
Jak podaje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży, mężczyźni, decyzją Sądu Rejonowego w Łomży, zostali w ubiegły piątek tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0