poniedziałek, 26 lutego 2018 napisz DONOS@

Z Łomży w konkursie Polska Architektura XXL

Budynek Instytutu Technologii Żywności i Gastronomii Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomża rywalizuje o tytuł najciekawszej realizacji 2013 roku. Plebiscyt Polska Architektura XXL, który ma pokazać tendencje w polskiej architekturze, już po raz szósty organizuje grupa wortali Sztuka-Architektury. Budynek z Łomży znalazł się wśród 11. budynków publicznych i konkuruje m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu czy Business Garden w Warszawie.

Budynek Instytutu Technologii Żywności i Gastronomii PWSIiP zaprojektował Jan Kabac z Biura Projektowego Arkon.  
„Ten wyjątkowo udany obiekt – to dowód na to, że również w prowincjonalnych ośrodkach znaleźć można dobre współczesne realizacje architektoniczne – opisują autorzy plebiscytu budynek znajdujący się przy skrzyżowaniu ulic Studenckiej i Poznańskiej w Łomży. - Zespół Jana Kabaca na potrzeby Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży opracował bryłę nowoczesną i dynamiczną. Choć pozornie gmach wydaje się dość prosty, podzielenie go na mniejsze skrzydła oraz wprowadzenie kolorowych szyb zbudowało wrażenie pasującej do uczelnianego obiektu ekspresji.” 

Do końca lutego 2014 roku na stronie www.sztuka-architektury.pl można oddawać swoje głosy na najlepsze obiekty, wzniesione w Polsce w roku ubiegłym. Każdy możne zagłosować na jego zdaniem najlepszy, najciekawszy, najbardziej oryginalny czy nowoczesny gmach.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0