Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@

Listy…

W Nowogrodzie jestem rzadkim gościem. Ostatnio byłem tutaj parę lat wstecz. Lubię spacerować ulicami miasteczka wspominając chwile z młodych lat. Dość łatwo wracają wspomnienia gdyż to, co widzę nie zmieniło się praktycznie od lat. Odnoszę wrażenie, że Nowogród zatrzymał się w latach 60-tych. Niewiele zmienił się Rynek, a wręcz wygląda gorzej niż kiedyś. Stojące pustkami trzy budynki – dawniej użyteczności publicznej dzisiaj „straszą” pustymi oknami i odrapanymi tynkami. Szczególnie smutno wygląda budynek po „GS”. Rodzina poinformowała mnie, że przejął go Urząd Miejski na siedzibę gminy. Mówiono mi także, że to poprzedni burmistrz zamontował przy nim kolumny. Ciekaw jestem, dlaczego nie kontynuuje się tej inwestycji. Słyszałem, że wprawdzie co roku planowane są w budżecie  jakieś drobne sumy na ten cel, ale się ich nie realizuje. Jednocześnie duże kwoty wydane są na remont i wyposażenie obecnej siedziby Urzędu Miasta. Dziwi mnie to, że mając możliwość przeniesienia Urzędu z peryferii miasta do centrum – nie robi się nic w tym kierunku. Budynek w rynku na pewno niszczeje z roku na rok i koszty rosną. Może lepiej byłoby pieniądze wydane na modernizację i zmianę mebli w obecnej siedzibie przeznaczyć na budynek po „GS”?

Z poważaniem – już tylko turysta W.K

 

 

Głos Nowogrodzki
wt, 20 października 2009 09:42
Data ostatniej edycji: wt, 31 maja 2011 12:47:13

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę